HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
FIGYELEM!
Az oldalon korhatáros, erotikus tartalom és durva szövegek találhatóak. A később esetlegesen kialakuló lelki defektekért és a fejlődésben való visszamaradásért felelősséget nem vállalunk.

♦ ♦ ♦
Az oldal alapötlete a „Passion in Las Vegas” nevű fórumról származik. Annak folytatásaként jöttünk létre.

Admin hírek

2017.08.16.
Új idők, új lépések... Új emberünkért KATT! ;) :)

2017.08.11.
Ha Új vagy, vagy Osztódással szaporodsz, katt IDE! :)

2017.05.03.
KÖSZI-KÖSZI, örök HÁLA! :)
Mert nem vagyunk HÁLÁTLANOK!(klikk) :)

2017.01.25.
Mert megújulni KELLL! ;) Részleteket ITT.. találtok.

2016.11.02.
Jfyi - biztonsági mentegetőzés. ;) klikk :D
Amy

2016.09.05.
És ELHISZITEK!?? :D
Nemcsak hogy végre elkészültünk, de ÚJ.. embert is köszönthetünk soraink között! ;)
NYITÁÁÁÁÁÁÁÁÁS!!! :D

Részleteket ITT... találtok! ;)

2016.07.15.
RÁTOK van szükségünk!!! Részleteket ITT.. találtok. ;)

2016.05.20.
Éééééés vannak már unaloműző játékaink is! ;)
Let's play! ;)
Amy

2016.04.11.
A mai naptól "Média" részlegünk is megkezdte a működést, használjátok egészséggel! :)

Bővebb információért ->> KATT..

2016.04.04.
Csini, friss és ropogós új dizájn ;)
Amy

Egy kis kiegészítésért.. ->> KATT..

hangulat
♦ ♦ ♦
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat

a város
Latest topics
» You cannot make me blue
by Layla Seymour Today at 2:50 pm

» Queen of Madness
by Josephine W. McAllister Today at 9:34 am

» Elme, gyógy és intézet - Josie & Henrik
by Josephine W. McAllister Today at 8:54 am

» Diliház a köbön - Avagy ami egyszer bemegy, annak ki is kell jönnie! ;)
by Josephine W. McAllister Today at 8:08 am

» Napi bölcsesség
by Josephine W. McAllister Today at 7:52 am

» Játszótársat keresek
by Vincent"Riddick"Rodriguez Yesterday at 11:22 pm

» Micromed-torony
by Grace Reed Yesterday at 8:31 pm

» Szó-kép-zene
by Sophie Prevot Yesterday at 8:25 am

Weather

walkin’ in

♦ ♦ ♦

Top posters
Ville Deadman Wallow

October Soininen

Elizabeth Jensen

Don Heckley

Danielle C. Portland

Gabriel Sadik

Johanna M. Riley

Amy Lynn Cooper

Raina Maddox

Nick Lane

just write
Vegas FM
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (24 fő) Kedd Márc. 28, 2017 9:57 pm-kor volt itt.
Just feel it..

♣ ♣ ♣

Come back soon
♦ ♦ ♦

Drága Vendég!
Köszönjük hogy voltál.. hogy vagy, és gyere is vissza minél hamarabb!

Találkozunk méég! ;)

Share | .

First Aid First

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Frederico Ajola Fuentes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

Job : Big boss

Felhasználó profiljának megtekintése
TémanyitásTárgy: First Aid First   Hétf. Nov. 21, 2016 10:06 am

- Benito, mondtam, hogy nem dobáljuk el a csokipapírt. Felveszed és berakod a kukába.
- De főnök, hát...
Ránézek a srácra. Nem mondom kétszer. Ez nem a szakadt külvárosiak bandája, hanem egy nagymenő vállalkozó és az emberei. A szobáját megtöltheti sörösüvegekkel és húspapírokkal, de nekem nem szemetel ott, ahol üzletelek. Elégedetten bólintok, ahogy végre teszi a dolgát. Vonulok tovább a másik emberemmel, Miguellel. Már feltolta a napszemüvegét a fejére, de így is elég tekintélyes. Majdnem két méter magas, hozzá egy jó 150 kilós testsúly, fekete ing kilátszó mellszőrrel, arany nyaklánc és teletetovált kar. A szemetelős, aki közben beér minket, az egykori aikido-bajnokom, szintén egy rakás tetkóval. A sitten a sportolóknak is meg kell hajtaniuk a fejüket. A harmadik, aki mögöttünk jön, egy hozzám hasonló termetű kemény fickó. Azt hiszem, mindent elárul, hogy Beton a beceneve.
- Szép napot, seniorita! Már tudjuk a járást - köszönök oda egy mosollyal a portás hölgynek.
A nő kicsit zavartan mosolyog és köszön vissza. Tényleg pontos infókkal rendelkezem, emeletet, szobaszámot, mindent tudok. Kezemben egy kis papírzacskó, még gőzölög benne a burrito. Sűrű a mai nap, hoztam magammal kaját, hogy ne kelljen mindig megállni. Hajnalban már leadtam a drótot, hogy kell a doki neve. Aki Nero-t kezeli, azt motiválni kell, hogy mindent beleadjon. Gyakorlatilag ő a jobb kezem. Egy másik fontos emberem meg is látogatta Dr. Lane-t, egy szép nagy borítékot adott neki. Álmos volt, felháborodott, de az összeg megnyugtatta... Vannak ám nővérek is, én pedig tudom, milyen fontos és nehéz munkát végeznek. Egy megkent sebész nem elég, a legkisebbekre is számítani kell.
- Miguel, nem akarsz gyalog menni? Négy emelet rád férne - szórakozik Benito.
- Emberek, ne most! Ott az edzőterem, majd levezetitek - szólok rájuk, mert látom az óriás szemén, hogy kezd bőszülni.
Olyan, mint én, hamar eljár a keze. Ezért is alkalmazom. De most semmi szükség ilyenre, csak a protokoll miatt vannak itt. Meg azért, mert nem bízom a kórház személyzetében és inkább itt hagyok két embert, ha végeztem. Beton közben hívta a liftet és már itt is van. Ahogy beérünk, már elkezdem enni a burrito-t. Igazán remek illata van. A kocsiban akad még gyorskaja. Tudom, hogy nem a legegészségesebb, de egyszerűen rászorulok. A nagy birodalmakkal sok munka van.
- Itt balra és a folyosó közepén jobb oldalt lesz a nővérszoba.
Látom, hogy az a pár ápoló, aki itt dolgozik, nagyon is dolgozik. Készítik az embereket a vizitre, hozzák-viszik a reggelit. Vannak hétalvók, meg makacskodók, akikkel nem lehet betartatni a házirendet. Nero barátommal nem lesz gond. Hatalmas ember, sokat tud enni, de a szabályokat jól ismeri. Meg a harcot is, nem sok maradt a betörőből, akit elintézett. Csak hát közben bekapott egy golyót a hasába. Állítólag nem a kolumbiaiak voltak.
- Oké, innentől silencio! Benito, nézd meg az amigo-t! 413-as.
A srác bólint és indul is. A többiek a két oldalamon beállnak háttal a falnak, karba tett kézzel. Akad egy-két látogató még ezen a korai reggeli órán is, akin legeltethetik a szemüket és a nővérek se rosszak. Miért vonnám meg a fiúktól a szórakozást? Megigazítom a hosszanti csíkos, legújabb olasz modell ingemet. Tetszik ez a hosszanti csíkozás. Egyik kezemben a kalap, másikban az étel. Utolsó harapok, a szalvétával megtörlöm a számat és bekopogok. Egyesével fogok elbeszélgetni minden nővérrel, aki itt szolgálatot teljesít. Egy kis mellékes jól jön nekik, nekem meg az jön jól, hogy hamar visszakapom Nero-t, felépülve.
Vissza az elejére Go down

Verity Rafiel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

Job : Ápolónő

TémanyitásTárgy: Re: First Aid First   Hétf. Nov. 21, 2016 8:38 pm

Túl nagy itt a nyüzsgés...
Ez jut eszembe a mai reggelről, pedig már megszokhattam volna, hogy a műszak átadás-átvétel itt így zajlik kábé ezer éve. Már a második kávét döntöm magamba abban a reményben, hogy lesz ez még jobb is.
Gyorsan rendbe teszem a kór és egyéb lapok kupacát. Nagyjából semmi sem változott.
Leszámítva a hasba lőtt tagot, aki a pletykák szerint nem egy véletlen áldozat a tisztes állampolgárok sorából.

Nem ítélkezem, a munkám megköveteli, hogy mindenkinek egyformán segítséget nyújtsak.
Aztán meg, sosem lehet tudni. Lehet, az én szüleim sem voltak különbek. Szóval nekem duplán mindenkit el kell fogadni.
Miután megkapom az éjszakai beszámolót, összeszedem az "első körhöz" a papírokat.
A 410-ben kezdek amolyan búcsúlátogatásként, hiszen immár semmi sem akadályozhatja meg Mr. Russelt a hazatérésben.
Még felteszek pár kérdést (átlag 10-et) és indulnék, amikor kopognak az ajtón.
Gyorsan visszahúzódom a helyemre, nem akarok megint én lenni az első akire lecsapnak, legyen az orvos, beteg, vagy egy korai látogató.

A bebocsátást nyert személy finoman fogalmazva is a frászt hozza rám és még egy-két emberre. Mibe, hogy a hasbalőttet keresi? A kérdés már csak az, hogy virágot hozott-e neki meg bonbont, vagy még egy, netán több golyót.
Ezt az embert tutira nem likvidálhatnám, bármilyen jó vagyok a harcművészetekben.
Ez előbb lő, aztán kérdez.
Szóval türelemnek álcázott félelemmel várjuk mit akar eme korai órán.

Frederico Ajola Fuentes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: First Aid First   Szer. Nov. 23, 2016 8:37 pm

Kihúzom magam és megköszörülöm a torkomat. Így se lesz sokkal tisztább a hangom, csak kisebb ráspoly lóg ki a számból. Adottság, kor. És stílus. Egy szőke nővér nyit ajtót. Rámosolygok és gyorsan felmérem a személyzet létszámát.
- Kezit csókolom! Már indul a vonata?
Mert félig-meddig meg van bontva rajta a kórházi ruha. Kiemeli a khm...halmai szépségét. Nem nézem meg nagyon, de azért odatéved a szemem, ahová minden egészséges férfinak.
- Jónapot kívánok! Én már csak 10 percig vagyok itt, de ha tudok, segítek!
Miguel mocorog és besasol az ajtófélfa mögül. Ő már rendesen megnézi a hazafelé készülő, éjszakás műszakot befejező hölgyet. Azt hiszem, kifelé menet el is fogja kérni a számát. Ez nem ront az üzleten, úgyhogy nem szólok bele. Legyenek vidámak a legényeim, éljenek, mert az kijár nekik a szolgálatért cserébe. Mindenkinek kijár.
- Kisasszony, a világért sem tartanám fel. Készülődjön nyugodtan és jó pihenést, ha lesz rá lehetősége! - szólok és elegánsan bólintok is, kezemet pedig kitárom, jelezve, hogy szabad az útja.
Látom a nőn, hogy kicsit enyhült, de még mindig nem igazán nyugodott meg. A másik, egy fekete, középkorú hölgy épp egy injekciót készít elő. Végig figyelt, most pedig sietősen távozó veszi a lépteit.
- Elnézést, de az egyik betegnek sürgősen inzulint kell adnom. Mondtam neki, hogy ne cukorkázzon, de megint a párnája alá rejtett egyet és...
Bólogatok és a szapora léptű nővérkét kiengedem. A beteg az első. Főleg az enyém. A leírásból tudom, hogy nem Nero az. Neki sokkal komolyabb önuralma van. Mivel ez a nővér elszelelt, később fogok pár szót váltani vele. Marad hát a harmadik, aki nem nagyon mutatja magát, de hallani, hogy ott ténykedik valahol.
- Hahó! - kopogok a benti falon.
Lassan beljebb megyek és megállok az injekciós doboznál. Nem nyúlok semmihez, mert tudom, hogy fontos a higiénia. Egy hentesnek ezt pontosan kell tudnia. A tűket nézegetem és a feliratokat. Ez egy másik biznisz, az enyémet csak félig-meddig érinti. Megkeresem az elbújt nővért és ha megvan, beállok elé.
- Üdvözlöm, nővér! Ha ráér egy szóra...a barátom és üzlettársam, Nero Calderón a 413-asban fekszik. Szeretném, ha egy kicsit jobb ellátást kapna, mint egyébként. Betörtek hozzá, elkente a chico-t, de hát a pisztoly az pisztoly... Nekem fontos, hogy minél előbb visszakapjam az egyik legjobb munkatársamat. Egy kis plusz figyelmet kérnék!
Megvárom, mit szól a lány. Voltam már ilyen helyzetben és akadt, akinek az volt a legfontosabb, hogy menjek ki a nővérszobából. Próbálom a szavakból, a hangból, a testtartásból felmérni, kivel is van dolgom. Utána pedig kezemet a szívemre téve nagy mosollyal, kicsit ferde, fáradt, de nagy mosollyal mutatkozom be.
- A nevem Frederico Ajola Fuentes. Én vezetem a Big Life Meatet. Talán már evett is a tálcámról.
A város legtöbb boltjába szállítunk húst, régóta, nagyon régóta. Én csak átvettem a céget, ami már majdnem 80 éve megvan. A szívemre tett kezem lassan bevándorol a nadrágzsebembe és ott nyugszik meg. Készültem. Lássuk, mit kíván a nővér cserébe a szolgálatért. A "Semmi nem kell" nem válasz, mert azért semmit nem kérhetek. Meg kell egyeznünk. A háttérben elviharzik a másik nővér. Ha éppen név szerint köszön el, akkor már tudom is, hogy szólítsam a barna nőt.

Verity Rafiel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: First Aid First   Csüt. Nov. 24, 2016 10:44 pm

Most, hogy beljebb került sem lett szimpatikusabb. A többiek slisszolnak is kifelé.
Az éjszakás, a sürgős inzulinos..Mindenki. Remek. Akkor én nézek szembe a fickóval. Remélem, nem akar a nővérszobában vérfürdőt rendezni.
Egyelőre úgy teszek, mint aki belemerül a munkába. Csak ha már nincs más választásom, akkor foglalkozom vele.

Ilyen az én formám. Rám talált és már nincs lehetőségem elpárologni előle. A kopogásra úgy nézek fel, mintha most látnám először.
-Jó reggelt! Miben segíthetek? -nézek rá akkora kedvességgel, amekkorát egy nővértől általában elvárnak.
Amikor elmondja, mijáratban van erre, majdnem felvisítok, mint aki megütötte a főnyereményt. Tényleg a lőtt pasihoz jött és nem azért hogy lelője. Milyen megnyugtató.

-Jó munkát Verity! - szól még be Lorena mielőtt elhúzna inzulinozni.
-Neked is! - sziszegem válaszul, amiből érzékelheti, hogy csúnyán le lesz verve rajta, hogy itt hagyott. Mert ugye "nomen est omen". És az igazság néha nagyon kemény és nagyon fáj.

-Nagyobb odafigyelés? Előfordulhat, hogy  szökni próbál a páciens? Esetleg veszélyben van az élete? - kérdezem némi kíváncsisággal. Lehet, ez a beteg  szerez nekünk ( és nekem ) pár kellemetlen percet.

Amikor azonban bemutatkozik és a cégéről is ejt pár szót, rájövök, hogy itt nem egy egyszerű problémás betegről van szó. A főnök VIP törődést óhajt kedvencének.
És még "műsorozik" is hozzá. El kell ismernem, remekül csinálja. Semmi durvaság, semmi fenyegetőzés.
Mibe keveredtem? Vagyis mibe fogok?

-Azt hiszem nincs olyan ember aki ne ismerné az ön cégét uram.- mosolygok töretlenül.
-Biztosíthatom róla, hogy hamarosan vissza fogja kapni, a remek munkaerőt...Remek formában. Személyesen fogok ügyelni rá....
Kicsit tétovázom, hogyan is folytassam, hiszen nem vagyok az a fajta, aki csak úgy, egyszerűen kivágja, mennyit kér. Persze, hazudnék, ha azt mondanám, sosem kaptam egy kis "mellékest".  Még az autómat is így kaptam, bár az inkább egy örökség volt.
Így megy ez kérem, errefelé.

-Azt hiszem, jobb lenne, ha a beszélgetést máshol folytatnánk. Mondjuk, látogassuk meg azt a kedves beteget.
Előreveszem a kartonját, mintegy jelezve, hogy nem lepattintani akarom, tényleg érdekel az ajánlata.
-413-as szoba. Mr. Calderón örülni fog, hogy végre ismerőst lát. Erősen gyanítom, hogy rossz éjszakája volt.
Indulok az ajtó felé. Remélem nem voltunk benn olyan sokáig, hogy valaki gyanút fogott volna.

Frederico Ajola Fuentes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: First Aid First   Pént. Nov. 25, 2016 8:05 pm

Én nagyon is jól tudom, hogy mennyire alulfizetettek és túlterheltek a nővérek. Van a lányaim között, aki ezzel próbálkozott, de nem tudta eltartani a gyerekeit. Én adok neki olyan munkát, amiből még jó iskolába is járathatja őket. Szóval itt nem úgy lépek fel, hogy torok szorít, kar törik. A kisemberek problémáit ismerem. Én is így kezdtem.
Ez a barna nővér igen kedvesen szólít meg. Pont úgy, ahogy kell. Még nem fásult bele a szakmájába. Ahogy elnézem a vonásait és az alakját, más szakmában is megállná a helyét. Nem azért jöttem, hogy átcsábítsam. Persze bármiről eshet szó... Meglepő, mennyire örül, hogy Nero-nak látogatója akadt. Tudom én, hogy a hírek jönnek és mennek. Talán még meg is ijedt, akkor viszont remek alakítás volt, hogy nem mutatta.
- Látom, szívén viseli a barátom sorsát. Ennek nagyon örülök! Nagyon - erősítem meg, hogy komolyan gondoltam, amit mondtam.
Illegális, de létező jelenség, hogy egy kis pluszért jár egy kis plusz.
- Verity? Tényleg így hívják?
Nagyon szép név. Elvárom, hogy az egészet elmondja. Én bemutatkoztam....
- Szökés? Dehogy, annál több esze van. Akit hasba lőttek, annak talán nincs veszélyben az élete?
Egy szóval sem utalok arra, mivel foglalkozik a cimbora vagy én. A nővér mintha nem örült volna annyira a társának, aki nevén szólította. Pedig elég megnyerő a stílusom és közismert ember vagyok. Nagy adakozó, aki rendszeresen ad alapítványoknak. Főleg kamerák és mikrofonok előtt.
- Örömmel hallom. Reméltem is, hogy értő fülekre találok.
Semmi ellenkezés. Én gondoltam egy összegre. Ha nem adok, nem jut hozzá, ennyi. Körülnéztem. Ha itt van kamera, meg fogom keresni azt a helyet, ahol nincs. Ha pedig itt tisztán beszélhetünk (márpedig valószínű, hogy nem figyelik meg azt a helyiséget, ahol a nővérek bugyira és melltartóra vetkőznek, mint a távozó, aki függöny mögött öltözött át), akkor a nadrágzsebemből előkerül egy vaskos csomagnyi bankó. Nem spórolok, olyan összeget adok, ami nekem zsebpénz, egy nővérnek új mosógép.
- Egy másik barátom már nála van. És még egyet itt fogok hagyni. Senior Calderón szereti az ismerős arcokat...
A nővér elég intelligens az értésre és a finom megfogalmazásra. Nem lesz gond rájönnie, hogy Nero-t én fogom őriztetni. Az elővett paksamétára tekintve látom is a nevet. Mosollyal nyugtázom. Ha kimegyünk, megláthatja a két jóbarátot, akik végigmérik a nőt. Látják, hogy velem van, együtt lépünk, így indulnak. Kíséretünk van.
- Én is nagyon örülni fogok! Nem semmi, mit merészelnek egyesek. Belemásznak mások életébe. Néha veszélyes a város.
Én tudom, hogy mi történt. A zsaruknál is van emberem és megmondta, hogy egy igazi balek volt. Tájékozatlan és óvatlan. Betört egy nagy villába, mert sok pénzt remélt.
- Hadd mutassam be néhány barátomat, akik szintén aggódnak Senior Calderón egészségéért. És a törődésért... Miguel és Gonzalez - intek feléjük kitárt karokkal.
Miguel már vigyorog is, fentről lefelé, tele vágyakkal. Bejön neki a nővér. Beton megfontoltabb, ő csak egyet mosolyog és komolyan lépdel tovább.
- Maga mióta dolgozik a kórházban? Egyszer én is voltam itt betegként. Le a kalappal, egy fia panaszom sem volt az ellátásra! Sajnos magát nem láttam akkor...
Ez jó tíz éve történt. Kartörés. Hagyjuk, hogy miért... Közben a folyosón szépen vonul a kis csapat. Elöl Verity, ha úgy gondolja, mellette én az olasz ingemben, mögöttünk pedig a testőrség két fővel. A nyüzsgés nem szűnik. Kellemes és kellemetlen illatokat egyaránt nyújtó reggeliskocsik, ágyneműkkel igyekvő nővérek. Kapnak pár sejtelmes pillantást. Egy sem marad ki. Aki Nero közelében lesz, azt megkenem. Csak az alkalmat várom. Egy jóbarátért minden megéri.
- Sok olyan betegük van, mint ez a cukrozós cukorbeteg? Nero-nak óriási az önuralma, vele nem lesz gond. Efelől biztosíthatom, Verity! - szólok megintcsak kedvesen, miközben lassan odaérünk a teremhez.

Verity Rafiel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: First Aid First   Vas. Nov. 27, 2016 11:36 pm

Lassan kezd elmúlni bennem a görcs amit ez a fura alak okozott, amivel sikeresen elriasztotta a kollégáimat, így én nyertem meg őt.
Tényleg nem akar mást, csak egy kis odafigyelést a barátjának, vagy kinek. Ám legyen, rajtam nem fog múlni, szemmel tartom és továbbítom a friss infókat. Nincs ebben semmi rossz.

-Alapból mindenkinek szívén viselem a sorsát, de jó látni, hogy vannak akiket a barátok sem hagynak magukra.
Van egy sejtésem róla, hogy itt nem egyszerű mezei barátságról van szó, vagy túlságosan aranyszívű főnök és beosztott esete forog fenn. De nem akarok én túl sokat tudni, csak annyit amennyire szükség van.
-Verity Rafiel és tényleg így hívnak. Fogalmam sincs hogy hozták össze. Azt mondja szép? Igazán köszönöm! - a mosolyom őszinte, hiszen a legtöbb ember inkább furcsának tartja a nevemet. Azt mondják olyan mint egy mártírhalált halt szent neve. Bárhonnan is szedték most már ez marad. Egyébként meg hálásnak kell lennem, hogy valaki adott nekem nevet.

A bankóköteg láttán újabb mosolyt villantok és biccentek. A pénz gyorsan eltűnik a ruhám zsebében, hogy később tovább vándoroljon egy biztonságosabb helyre. Szerencsére itt nem kameráznak, de nem is attól félek én, hanem, hogy rosszkor nyitnak ránk.
Szerencsére ez nem történt meg.
-Biztosíthatom, hogy Mr. Calderón a legjobb ellátást fogja kapni. Mindketten elégedettek lesznek.

A folyosón minden halad a normális mederben, csak a két faltámasztó fickó az aki kirí a környezetből. Sebaj, ez már egy ilyen nap.
-Mások életébe belemászni tényleg szemét dolog. Azt hiszem ez az egyike azon kevés dolgoknak, amik igazán fel tudnak dühíteni. De hát ez Vegas..-sóhajtok fel együttérzőn.
-Ó, ha éjszakára is marad valaki a kedves betegnél akkor beszélnem kell egy-két emberrel, nehogy itt okoskodni kezdjenek. Tudja, kevesen értik meg, hogy a betegnek jót tesz, ha ismerősök veszik körül.

A faltámasztók mint azt gondoltam is, Mr. Fuentes emberei. Őket is hasonló kedvességgel üdvözlöm. Nem zavar, hogy egyikük szinte már levetkőztet a pillantásával. Én itt olyan vagyok az emberek számára mint egy múzeumi tárgy. Nézegetni, meg gondolni róla ezt-azt, azt lehet. De hozzányúlni nem.
Különös kis csapatunk elindul a 413-mas felé. Képzelem mit gondolhatnak a kollégák. De nem törődöm vele.
-Még nincs öt éve, hogy itt vagyok. Atlantából érkeztem ide, pár társammal, de ők már nincsenek itt. Volt aki visszament, más meg inkább egy magánklinikát választott.
Közben lassan beindul a nappali élet is. Egy látszólag kaotikus, valójában azonban egy jól szervezett munka folyik itt, akár a hangyáknál a bolyban.
-Van pár szabályszegő, de megoldjuk. Voltaképp megértem őket. Azt akarják ami tilos. Mint a gyerekek.
Amit pedig a szökésről mondtam...Frissen műtöttek is próbálkoznak vele. Az életveszély viszont már nem áll fenn, ha lesz aki éjjel is vigyáz Mr. Calderónra.

Amikor célhoz érünk, csak az udvariasság kedvéért kopogok, választ nem is várok és már be is lépek, utánam a többiek.
-Jó reggelt Mr. Calderón! Jó reggelt uram! -köszöntöm a bentieket és újra felvillantom a kedves nővérmosolyt.
A mosoly kíséretében mutatkozom be, és megígérem a páciensnek is, hogy nem lesz oka panaszra, majd kicsit félreállok, hogy átolvassam a kartont és a barátai is üdvözölhessék addig  Mr. Calderónt.

Frederico Ajola Fuentes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: First Aid First   Kedd Nov. 29, 2016 7:33 pm

Kérek és adok, elveszek és visszateszek. Ez az üzlet. Verity nővér most megfelelő oldalon áll. Egy ilyen bájos teremtést örömmel látok ezen a térfélen. Csúnya lenne vérbe foglalva egy külvárosi sikátorban.
- Hivatástudat! Szép - szólok elismerően. - Nekem nagyon fontosak a barátaim. Igazából dolgozni is velük szeretek legjobban.
Nem csak a hentesüzemben vagy az irodában. Ami a bandában van, az inkább testvériség, mint barátság, de ez ugye nem publikus.
- Hogy hozták össze? Hát nem kérdezte meg a szüleit?
Én sose kérdeztem, miért lettem Frederico Ajola Fuentes, de ha őt érdekli, nem tudom, miért ekkora titok. A Verity szép, ezzel a Rafiellel viszont már nem tudom, hova tegyem. Rövid mosollyal bólintok rá, hogy elfogadta. Jól van tudja, hol a helye. Tudja, mi jó neki. Ami nekem is és Nero-nak. Ha valaki most akarna benyitni, a srácok az ajtó előtt hangoskodnának kicsit. Megvannak a jelzéseink.
- Nagyon örülök neki, hogy ilyen színvonalas kórházban látják el!
Az tuti, hogy az amigo nem panaszkodhat majd az ételre, a figyelemre. Vagy a biztonságra.
- Épp ezért maradna itt két amigo. Az egyikük mögöttünk jön - intek hátra a mélynövésű Betonra.
- A másikkal a kórteremben találkozik. Remélem, nem jelent problémát.
Nem fognak bajt csinálni. A saját gödrüket ásnák vele, ismernek...
- Erre szükség lesz - bólogatok a nővérnek lelkesen.
Tetszik, hogy előre gondolkodik. Ez tényleg Vegas, feküdhetett itt már El Diablo meg az öreganyja is... A fekete nővérke épp szembe jön velünk. Jól megnézi a csapatot, ahogy az is őt. Kitérünk, hogy elférjen mellettünk. Sokatmondóan vigyorog rá Verity-re.
- Látom, jó a viszony a kollégákkal is - állapítom meg.
Atlanta, elröppent társak. Megjegyzek mindent. Amikor valaki rosszul viselkedik, az ilyen morzsákkal lehet kiugrasztani a fészekből és helyre tenni.
- A gyerekeket is meg lehet fékezni. Magának még nincs, ugye?
Nem látszik anyukának.
- Lesz, lesz. Amúgy sem olyan típus, aki operáció után kiugrik egy cigarro-ra.
A bajnok csinált ilyet, épp azért nem gyógyult meg a sérüléséből. De ha meggyógyul, nem adja fel az élsportot és nem kerül mellém. Mano de dios!
A terembe a nővér fenekét pásztázó óriásbébi nem jön be, ő kint feszít. Ellesz, van mit nézni. Őt leköti a folyosó dinamikája, a kocsin tolt, fura szagú reggelik, a gyógyszeres pakkok, a látogatók és a nővérek. Főleg utóbbiak. Emellett pedig azonnal közbe lép, ha balhé lenne.
- Jó reggelt! - köszönünk a srácokkal majdnem egyszerre.
Még egy idősebb urat látok itt, az ablak mellett fekszik. A középső ágyon a barátom. Fájdalmas az arckifejezése. Odamegyek, kézfogás, váll a vállra, gengszterpuszi. Óvatosan.
- Benito, ő itt Verity Rafiel nővér! - mutatom be a hölgyet a székről felálló cimborának.
- Hogy vagy, öreg harcos?
Nero sóhajt egyet és látom, hogy megint belefájdult a teste.
- Szarul, de büszkén. Lesz még jobb is.
- A zsaruk már voltak?
- Még nem.
Megpaskolom a vállát. A másik betegre nézek, komolyan, szigorúan. Intéztem volna, hogy Nero-nak ne legyen szobatársa, de ő kérte, hogy az öreg maradhasson. A figyelmem újra a barátomé.
- Mi történt?
- A hátsó ajtón keresztül jött be az a barom. Épp lent voltam, iszogattunk az asszonnyal. Mikor hallottam a zajt, őt elküldtem és magam mentem. A többit tudod. Hullazsák, mentők. Sima vegas-inak nézett ki.
Ezutóbbi a legfontosabb infó. Majd lecsekkoltatom azért, hogy ki hagyta ott a fogát.
- Ne aggódj, Freddy! Rendbe jövök. Durvábbat is túléltem már.
A srácok is tudják, kacagásba is kezdenek, velem együtt. Bizony, ultrabrutál késharcból is kijött már az én üzlettársam. Most viszont valami van vele.
- Nővér, kérhetek fájdalomcsillapítót?
Félrehúzódom. Órákig tudnánk beszélgetni, de lehet, hogy nem most kéne. A lényeget hallottam, az üzletet meg majd diszkréten.

Verity Rafiel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: First Aid First   Szer. Nov. 30, 2016 9:53 pm

Jó tudni, hogy valaki értékeli a hivatástudatomat, nem úgy mint az utolsó pasim. Hogy már ehhez is a gengszterre hajazó emberek kellenek.
-Nem a szüleim hozták össze. Én talált gyerek vagyok, a szó legregényesebb értelmében. Letettek a templom lépcsőjére és otthagytak. Az apácák hozták össze a nevemet. Verity azt jelenti igazság, a Rafielt pedig valószínűleg Rafael arkangyalból vezették le.
Számomra is meglepő milyen egyszerűen, szinte lazán mesélek magamról ilyeneket egy teljesen idegen embernek. Persze, megesik, hogy egy idegentől több megértést és törődést kapunk mit a saját családunktól például. Én csak tudom.

-Igyekszünk mindenkinek a legjobb ellátást biztosítani, a gyógyulás érdekében. Senki sem szeret hosszasan kórházban időzni.
Lorena húz el mellettünk, mindenféle pillantásokat lövell felém és vigyorog. Nem, nem ússza meg ennyivel.
-Muszáj, hogy minimum elviseljük egymást, hiszen elég sokat vagyunk együtt és itt leginkább csapatmunka folyik.
Gyerek? Nem, nekem még nincs...
-eresztek meg egy már vigyorba hajló mosolyt. Akikkel eddig jártam együtt nem tesznek ki egy olyan férfit, aki mellett bevállalnám az anyaságot.

Odabenn, kartonok átfutása után gondjaimba veszem a másik pácienst, az öregurat. Ő sokkal jobb állapotban van, mint Mr. Calderón, bár idősebb nála. Valószínűleg már rég otthon fogja iszogatni a sörét, mikor a VIP páciens könnyed folyosói sétát tesz őrzői és az én felügyeletem mellett.
Ezek a lőtt sebek nagyon sunyik tudnak lenni.

-Fájdalomcsillapító? Máris! - Igazán nem lehet rám panasz. Mr. Calderón szélsebesen kapja az injekciót. - Mindjárt jobb lesz. A reggeli is mindjárt érkezik. Ha nélkülözni tudnak egy kis időre, utánanézek és szólok pár embernek az éjszakát illetően. Nem akarom, hogy egyes nagyokosok kötözködjenek.

Ha megkapom az engedélyt a távozásra, elsietek reggelit és egyebet intézni, valamint vázolom a kialakult helyzetet és az éjszakai "őrséget" is.
Készítek pár jegyzetet Mr. Fuentesnek és némi hezitálás után a mobilszámomat is lefirkantom. Holnap csak délután jövök be, de az éjszakai műszakot is én viszem, akkor nem lesz baj.
Visszafelé jövet pedig már viszem is a reggelit a 413-mas szoba két betegének.
Bízom benne, hogy Lawrence-ék nem olyan koránkelők. Mrs. Lawrence szívbajt kapna Mr. Calderón látogatóitól, de lehet hogy már az ajtó előtt posztolótól is.

Frederico Ajola Fuentes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: First Aid First   Pént. Dec. 02, 2016 6:31 pm

Valahogy úgy látom, a nővérke értékeli, hogy elismerik. Én tényleg elismerem. Tudom, mekkora dolog betegekkel foglalkozni. A dutyiban is voltak páran és sokan elfordultak tőlük. Azt a párat, aki értékelte őket, nagyon megbecsülték. Tekintsenek engem akárminek, a beteg embert más mércével mérem, mint az egészségest.
- Húha! Sajnálom! Illetve mégsem, mert úgy látom, az élet erős nőt, erős embert faragott magából. Abban hiszek, hogy semmi sem véletlen.
Ahogy az sem, hogy a templomhoz vitték a kis Verity-t. Milyen kis édes lehetett? Ha az én tornácomhoz tették volna, akkor a feleségemmel neveltük volna fel. Mi is hasonló nevet adtunk volna neki, csak kicsit spanyolosabbat. Apácák? Most kedveltem meg igazán.
- Közöttük nőtt fel?
A lényegen már nem változtat. Ilyen előtörténettel azok közé sorolom, akikkel kivételezett a sors. Akkor is, ha ők nem örültek neki. Beszél magáról, nem fél. Én sem félek tőle, meg tudok bízni benne.
- Ez így van. Félre ne értsen, nem nézem le az Ön munkáját, sőt nagyon nagyra becsülöm, de az ember vágyik az otthonára. Gondolom, Maga is, mikor már közeledik a műszak vége.
Mert mindenki emberből van, még az is, akin nem látszik. Magányos lelkek vagy kötődők, mind húznak valakihez. Ha máshoz nem, hát saját magukhoz. Skizó is forever! Meg a hazahúzó nővérke...
- Minimum? Minimum. Magával szokott gond lenni? - kérdezem, pedig az az érzésem, hogy erre csak akkor kerül sor, ha más okot ad rá.
Ilyen múlttal és ilyen névvel sokfélévé válhat az ember. Verity Nővért én eddig tökéletesen meg tudom becsülni. Nem várok átverést. Nagy csalódás volna, ha azzal készülne.

A kórteremben ad egy kis laufot, teszi a dolgát a másik beteggel, akiről mindent megjegyzek, amit csak tudok. Ha már Nero úgy akarta, hogy ez a vén fószer vele maradjon, én tiszteletben tartom a kérését. Csak figyelek. Ahogy Verity nővér is. Mosollyal most nem szolgálhatok, de egy komoly és elismerő nézés a jutalma, ahogy indul a cuccért, amit a barátom kért. A börtön jut eszembe. A bunyók az udvaron. Egyszer beverték a szemét, konkrétan feldagadt. Én mentem az őrökért. Akkor haverkodtunk össze. Azóta is egy csapatban játszunk.
- Bueno, nővér! Tudom, hogy megteszi, amit tud - szól a barátom.
Én pedig nem vágok közbe.
Egy mosolyt kap, ahogy arról beszél, hogy őrizetet kap az én amigo-m. Ez az öregúr nagyon szerencsés. Lefogadom, hogy még életében nem őrizték úgy, mint itt most. Nero-val társalgunk pár dologról úgy, hogy senki más ne értse. Még a testőrök is csak találgathatnak. Látogató egy szál se, a másikhoz nem jönnek. Korán van még. Nem minden barátság ilyen szoros és főleg nem minden üzleti kapcsolat ilyen. Nero-ért tűzbe tenném a kezem. Ha őt megkínoznák, akkor se árulna el engem. Szerintem most erről szó sem volt, egy egyszerű, ostoba betörő nézett be hozzá. Az a fajta, aki nem járja körbe a terepet, nem nézi meg, hogy egy csorda részét akarja-e elmarni vagy csak egy magányos bölényt. Amikor a reggeli érkezik, már az ágy mellett állok, mert befejeztük a beszélgetést és Senior Calderón bizony éhes.
- Nővér, ha válthatnánk még pár szót...
Ezzel pedig kivonulok és hagyom a két emberemet, Beton és Miguelt az ajtó előtt. Benito velem jön, ő kísér majd utamon. Megnézegeti a nővért, de nem úgy, mint Miguel, aki majd megpukkad, hogy itt kell szobroznia. Akad majd a fogára való, attól nem félek, hogy nem.

Verity Rafiel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: First Aid First   Vas. Dec. 04, 2016 12:45 am

-Igyekszem úgy felfogni a dolgot, hogy az igazi szüleimmel sokkal rosszabb lett volna. Így volt egy egészen jó gyerekkorom és lett egy tisztességes munkám.
Néha elgondolkodom, milyen emberek is lehettek a szüleim. Az árva gyerek általában gazdag szülőkről álmodnak, akik egy napon előkerülnek és hazaviszik őket a boldog életbe. Én meg oda jutok mindig, hogy az apám talán nem is tudott rólam, anyámnak meg nem kellettem. Szóval győztek az apácák.
-Bizony, ők neveltek fel. Kislányként én is apáca akartam lenni, de azt mondták, először gondolkodjak más hivatáson is. Így lettem nővér először Atlantában, majd itt.
Otthon? Inkább csak egy hely ahol lakom, de szeretek azért hazamenni és van olyan, hogy alig várom a műszak végét. Ez tény és kár tagadni.
-Én sem vagyok más mint a többi. Van, hogy kicsit sietve indulok haza. De sosem hagyok félbe munkát....És ne aggódjon, tudom hogy nem néz le sem engem, sem a munkámat. Aki így vigyáz egy jóbarátra... - Nem fejezem be a mondatot, hiszen úgyis tudja, mit akartam mondani.
-Remélem velem nincsenek gondok. Mindig otthon hagyom a magánéleti dolgokat, amennyire csak tőlem telik. Azt hiszem eddig jól csináltam, mert nem volt rám panasz.

Visszatérve a reggelivel megállapítom, hogy Mr. Calderón sokkal jobb hangulatban van és ez nem a reggeli ígéretének varázsa. Vékonyka kis ennivaló ez, kímélő meg még hasonló. Biztos nem ilyenhez van szokva, de egyelőre nem kaphat mást.
Mr. Lawrence pedig biztos bedobja a szunyát reggeli után. Ő komolyan veszi az alvás gyógyító hatását.
-Ha egy kicsit elálmosodik, az csak a fájdalomcsillapítótól van, Mr. Calderón. De ha rám hallgat, nem is küzd ellene. Most az a legfontosabb, hogy meggyógyuljon! -bíztatom, ahogy az egy jó ápolótól elvárható.
-Természetesen! - fordulok Mr. Fuentes felé, aztán még egy utolsó ellenőrzés a betegek felé, mielőtt elhagynám a kórtermet.
Nem lesz itt semmi baj úgy érzem. Mr. Lawrence is nyugodtan szundikálhat, mert minimum egy őr mindig lesz odabent.

Frederico Ajola Fuentes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: First Aid First   Kedd Dec. 13, 2016 9:00 pm

- Egészséges életfelfogás! Így is kell. Előre nézni.
Én egy szegény mexikói család gyereke voltam. Ha ebből indultam volna ki, most egy szegény mexikói család feje lennék. Részletkérdés, hogy az USA-ban éltünk. El Paso az Mexikó.
- Akkor megkapta, ami kell az élethez. Remélem, hisz még. Én nagyon is!
Vannak, akik kiugranak, letérnek az útról és egészen durva dolgokat is tesznek. Amiket én teszek, azokkal nincs gond. Gyónok, közel állok az Istenhez és a szívemben béke van. Az üzletet sose tiltotta az Úr. Hallgatom, ahogy a nővér beszél magáról. Nagyon is emberi, tudja a helyét. Se több, se kevesebb. Ha lehet neki hinni. Azért a nőknek nem mindig lehet. Mosolygok egyet, mikor a barátságról beszél. Nálunk ez több is. Testvériség, nem csak barátság. Élünk, halunk a bandáért és egymásért.
- Biztosan jól csinálja - szólok és finoman a vállára is teszem a kezemet.
Általában pozitív vagyok. Mindig arra utalok, milyen jó, ha mindenki teszi a dolgát. És általában értik a kimondatlant is, hogy milyen rossz lesz nekik, ha kibabrálnak velem.
A srácoknak például eszükbe sem jut. Tűzbe tennék értem a kezüket, ezért is vannak mellettem. Ezért vállalnak be őrködést, meg hasonló, fegyelmet kívánó dolgokat. A szobatárs bealszik. Talán már máshol fog ébredni. Jó lenne minél hamarabb áthelyezni. Biztonsági kockázatot jelent plusz egy beteg. Akárki jöhetne hozzá.
- Tudom, nővér. De azért szeretek éber lenni - szól Nero bölcs szemekkel.
Mindig nagyon okos volt és rendkívül éber. Nem egy ideges ember, ellenben lényeglátó. Hagyom a srácokat az ajtó előtt állni, a barátomat pedig kajálni és pihenni. Csendes pihenő. Ahogy ismerem, a telefon a kezében lesz és intézkedik. Az nem árt meg. Verity nővérrel elsétálunk. Nekem még van dolgom itt, más nővérekkel is és nyilván neki is, de azért pár szóra el akarom kapni. Nem mindenki nő fel apácák között.
- Nővér, én el szeretném mondani, hogy nagyon becsülöm az életet. Mindenkinek a sajátjáéval kell gazdálkodnia. A tetteknek következményei vannak, ezt a saját bőrömön tanultam meg. Bízom abban, hogy itt minden rendben fog menni. Csak diszkréciót kérek. Akkor jövök legközelebb is, ugyanígy.
Mert nem örök életre adtam, amit adtam. Nero még sokáig itt lehet. Ha elégedett vásárló és jókat mond, akkor jut még a jóból.
- Maga egyébként elégedett az életével? Van esetleg olyan dolog, olyan probléma, olyan illető, amivel, akivel egyszerűen nem tud dűlőre jutni?
Mondjuk egy zaklató. Nem árt kicsit megismerni azt, akire rábízom a legjobb barátomat. Ha valaki ellehetetleníti, akkor Nero is megsínyli a dolgot. Közös érdekeink keletkeztek. Egyelőre csak kérdezek. A dokit is megkérdeztem. Kaptam is választ, úgyhogy Benito-nak lesz még feladata, ha befejezi a kísérgetésemet. Most csak némán jön mellettünk és figyeli a folyosót. Feltűnik egy nagyon hangos latino házaspár. A mikrofonfrizurájú fickó elég heves, dinamikus, a nő meg...vagy hisztis vagy eleve ilyen típus. Másik kórterembe mennek be. Azért nem árt figyelni. Hátranézek és Beton már bólint. Résen lesz, ahogy Miguel is.

Verity Rafiel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: First Aid First   Vas. Dec. 18, 2016 6:10 pm

-Tudja, én arra gondolok, hogy lehetne rosszabb is.
Komolyan így gondolom, főleg amikor rám tör, hogy meg kéne keresni a szüleimet. Mert mi van, ha ócska kis piti bűnözők, vagy olyanok akik mellett csak a nélkülözés lett volna az osztályrészem? Semmi sem történik véletlenül.
-Igyekszem. Az a fontos, hogy a betegek és a vezetőség elégedett legyen. Ezt a munkát csak szívvel- lélekkel lehet csinálni, vagy sehogy.
Ezen majdnem elnevetem magam, mert eszembe jut az utolsó - immáron ex státuszba került - pasim, aki szerint túl komolyan veszem a munkám. Mekkora hülye! De hogy a csudába tudtam összejönni vele?

-Nyugodjon meg Mr. Calderón, szerintem nyugodtan alhat egy keveset. Nem lesz semmi baj. -mosolygok a betegre, majd az "őrség" felé biccentek, jelezve hogy mire gondolok. Én nem lennék ideges, ha ennyien vigyáznának rám. Mr. Lawrence pedig igazán nem jelent veszélyt. A családjáról nem is szólva.

Miután elhagytuk a kórtermet, szétnézek a folyosón. Bár látszólag minden megy a maga útján, a pletykagépezet biztos beindult. De ez mindig így van.

-Számíthat rám, uram! Teljes diszkréció és odafigyelés! -biztosítom Mr. Fuentest aki úgy látszik komolyan gondolja a mondást, miszerint "Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen."
Igyekszem nem megilletődni, vagy elpirulni, netán szégyellni magam azért, mert még kaphatok némi "jutalmat" a szolgálatomért. Nem én leszek az egyetlen. Mr. Calderónnak egész kis személyzetet fog verbuválni a barátja..főnöke..Mittudomén..
-Dűlőre jutni? - kérdezem kicsit meglepetten és aztán kis késéssel összerakom a kérdést és az értelmét is.
-Óh, én mindenkivel jól elvagyok. Kevés barátom van, de ők tényleg a barátaim. Zaklatni meg még senki sem akart.
Elégedett? Hmmm...Tudja, már mondtam, hogy lehetne rosszabb. De így van egy tisztességes munkám, egy lakásom, egy működőképes autóm...Egyelőre ez is elég.

A hangoskodókra vetek egy nem túl kedves pillantást. Mr. Fuentes amúgy is elvárja az őszinteséget, hát most láthatta, hogy nem vagyok egy mindig mosolygós nővérke. Ezt a párost én is figyelni fogom. Ez egy kórház és nem a sarki lebuj, ha nem vették volna észre.

Frederico Ajola Fuentes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: First Aid First   Kedd Dec. 20, 2016 9:31 pm

- Én meg arra, hogy volt is rosszabb és hogy azt nem akarom újra.
Szegény családból jöttem, aztán megjártam a dutyit is. Ott indultam el felfelé. Érdekes, de így volt. A nővér meg származás nélkül érkezett. Nem tudom, melyik rosszabb. A lényeg, hogy mindketten jó irányba tartunk.
- Egyetértek. De egyébként a legjobb hentesek is szívemberek. Nem adnak ki a kezük közül akármilyen húst.
Láttam olyat, akitől a hátsó raktárban simán rohadhatott a hús. Én megbecsültem, hogy egy nagy ember intézett nekem munkát és jól akartam csinálni. Azon is múlhatnak életek és nem biztos, hogy előkerül a tettes. Verity nővér szavaira tud hallgatni a cimbora. Visszamosolyog, mint egy jó diplomata. Ahogy őt ismerem, egy-két telefont még meg fog ereszteni, ennél jobban viszont nem legénykedik.
Odakint zajlik az élet, szerencsére jó nagy. Feltűnő jelenség vagyok, testőrökkel főleg, de amúgy is. Ismerik az arcomat. Örülök a tömegnek, a nyüzsgésnek. Kevesebb lesz a kérdés, ha elveszek köztük.
- Jól van.
Tartani fogom a szavamat, meglátja. Ma sem voltam szűkmarkú, később sem leszek az. A szavaimból pedig azt is kihallhatta, mi történik, ha át akar verni vagy ha trehányul kezeli a barátomat. Meg fogom tudni. De nem ezt várom.
- Látszik is magán, hogy jól megvan a bőrében. Csak gondoltam, rákérdezek. A maga korában én nem voltam elégedett. Többre vágytam. De tudom, hogy mindenki más, mindenkinek más út adatik.
Nem lenne ilyen hálózatom, ha csak törtetők és vezéregyéniségek élnének a Földön. Szép is volna!
- Nem hiszem el, hogy nem tudsz megjegyezni egy számot! Nem bonyolult!
- Maradj már, minket néz az egész kórház! Borzasztó vagy! Tegnap is ezt csináltad és megígérted, hogy többet nem viselkedsz úgy. Erre most megint mi van? Miért csinálod ezt?
Én úgy érzem, hogy a párocska vitája sehová se vezet. Eltévesztették a kórtermet, nem oda akartak bemenni. De ez csak apróság. Komoly a baj. Ahogy közelebb érnek, a nőt felismerem. Nálam dolgozott egy darabig, aztán elkapta a szerelem. Egy kuncsaft vette el. Én elengedtem, mert láttam, amit láttam. Őt Kubából hozattam. Mexikói, de valahogy oda keveredett, a szülei drogosok voltak, ő meg az utcára került. Nálam is az utcán volt, de máshogy. Végül ki tudott emelkedni.
- Na jó, elég volt!
A fickó, aki talán a férj, talán már valami újabb figura, lekever egy isteneset a nőnek. Már pont előttünk járnak. A testőr figyel, hogy kell-e intézkedni. A susnyásfejű keze újra lendül, az én egykori leányzóm, Margarita sikít, kezeit kapja maga elé. Nem sokat érne. Betont leelőzve odalépek és a csávó karját kitekerem, a fejét meg a falhoz szorítom.
- Nővel nem bánunk így, amigo! Egyébként pedig ez egy kórház.
- Freddy bácsi... - szól a csaj remegő hangon.
Beton azonnal ott terem mellettünk. Nem szól, nem üt, csak vár, hogy kell-e cselekedni. Sajnálom, hogy Verity-nek ilyet kell látnia. Margarita sokáig melózott nálam, jól termelt és rendes lány. Megérdemel egy kis tiszteletet. Nem azért engedtem el, hogy verjék.
- Mit képzel, miért szól bele? Margie, te honnan ismered? Ki ez a vén kujon? Mi közöd hozzá? Ó, te mocskos...
Most húzom meg a chico haját. Hátra, úgy, hogy már fájjon a nyaka.
- Tűnés innen, jó? Nem kérem kétszer.
Margarita a nővér mellé húzódik, ha Verity eddigre még nem futott el. Segélykérően néz rá. Beton pedig a két páros között áll ugrásra készen. Kiegyenlíti az esélyeket.

Verity Rafiel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: First Aid First   Pént. Jan. 13, 2017 8:42 pm

-Azt hiszem mindketten elégedettek lehetünk azzal amit elértünk, ahova eljutottunk. - mondom mint valami bölcs szónok. Sejtem, hogy ez a kifogástalanul öltözködő, gorillákkal körülvett pasas nagyon mélyről indult és nem kizárt, hogy kioltott pár életet. De mára született úriemberré vált. Most már más gyilkolászik helyette. Nem baj ez, amíg nem az én torkomat nyiszálják.

-Nemhiába lett elismert cég. Szigorúan ellenőriz mindent. Az ilyen emberek megérdemlik a bizalmat. -Ez úgy hangzott, mintha nagyon be akarnék vágódni. Pedig csak biztosítani akartam afelől, hogy tisztelem őt is és a munkáját is és megbízhat bennem.
Avagy alázatos szolgája vagyok, Uram!
-Egyelőre nem vágyom többre. Persze, meglehet én csinálom rosszul.

Igazság szerint nem hinném, hogy magasabbra kéne törnöm, vagy hogy lehet-e innen egyáltalán. Azt már rég feladtam, hogy orvos legyek. Annyit nem lennék képes tanulni. A dolog másik oldalán meg ott van, hogy aki magasra tör, nagyot esik. Én meg nem akarok nagyot esni.
Elmélkedésemből vita hangja ránt vissza a valóságba. A már látott pár balhézik...Vagyis inkább a pasas. Úgy látszik a balesetin akar kikötni.
De nem...A nőt akarja oda küldeni. Olyan maflást ad neki, hogy még én is felszisszenek, mintha éreztem volna. Szóhoz sem jutok egy darabig. Szerencse, hogy Mr. Fuentes megőrizte hidegvérét...és "kezelésbe vette " a pofozkodót. Na ezen már én is nagyot nézek de úgy fest nincs szükség segítségre.
Gyorsan elhúzom a nőt a közelükből. Szegénykém, lehet hogy nem egy mintafeleség, de akkor sem ezt érdemelte. Szerencsére időben érkezett a segítség.
A folyosó másik végén a betegek és a nővérek gyűlnek egy kupacba. Lehet, hogy már fogadtak is, a győztesre. Én biztosra veszem, hogy Mr. Fuentes a nyerő. Már csak a slepp miatt is. És esetleg én is beszállhatok. Nem a semmiért csúfolnak Kung-Fu pandának a kollégák.
-Azt hiszem egy életre megtanulja a fickó, hogy a nőkkel tisztelettel kell bánni...Vagy csúnya vége lesz! -eresztek meg egy bátorító mosolyt a nőnek. Azt hiszem szüksége lesz egy kis plusz ellátásra, ha itt minden elrendeződött. Kávé sok cukorral, vagy egy lazább nyugtató és egy taxi. Attól függ minek örülne jobban.

Frederico Ajola Fuentes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: First Aid First   Pént. Jan. 20, 2017 6:10 pm

Kedvesen, de öregesen mosolygok a nőre. Nem mindenkinek jelenti ugyanazt a csúcs. Szereti, amit csinálhat. Ez sok embernek elég. Alattam is sok ilyen szolgál. Amikor elkezd itt olyan szépeket mondani, hogy még a csillagos ég is belepirulna, ránézek kérdőre vonó szemöldökkel.
- Kedves, de erre nincs szükség. Elég, ha teszi, amit kértem.
Nem az ilyen szavak győznek meg. Lehet, hogy valahol mindig jólesnek, de azt is tudom, hogy az ördögnek van a legsimább nyelve.
- Van még ideje. Ha úgy látja, hogy változtatni akar, biztosan adódik lehetőség.
Ebbe én már nem szólok bele. Most itt kell nekem, a jövője mehet bármerre. Egy megbízható kórházi ember persze nagy szó. Nem is ő az egyetlen és nem is a legmagasabb beosztású, akit megkentem.
A csendes reggelbe belerondít a párocska és eléggé nagyot fordul a hangulat. Ha nem azt ütné a heves természetű pasas, akit ismerek, akkor legfeljebb rászólnék vagy finomabb lennék. De ezért a csajért én is sokat dolgoztam, meg ő is nekem. Felejteni pedig nem szoktam. A bántalmazott nő a nővérkétől is megijed elsőre, de aztán rájön, hogy egy oldalon állnak. A közönségünk gyűlik. Nem baj. A fényképezőgépek is előkerülhetnek, azt sem bánom. Egy jó újságcikk arról, hogy az ismert üzletember megvédett egy nőt? Mellékes, nem ezért csinálom, de jól jöhet!
A chico csak nyögdécsel. Kitekert karral, hátrafeszített fejjel mit is tehetne? Ellököm, erőből, hogy induljon meg végre. A nővér szavain én lepődöm meg. El is mosolyodom. Vicces az egérke, aki az elefánt lába mellől kiabál. Vaaagy nem is annyira szürke kisegér?
- Hülye ribancok!
Köp egyet, de megfordul és elindul. Én végignézem. Azt hiszem, még fog találkozni valamelyik emberemmel. Ma este. Kifújom a levegőt és a lányokhoz megyek.
- Margaret, ugye nem ő a férjed?
A könnyeit törölgető egykori hivatásosom bólogat és sziszegve szól.
- De...
Figyelem, hogy távolodik a férj, aki egyszer gyűrűt húzott a csaj ujjára, öltönybe bújt és kimondta a boldogító szót a pap előtt. Most meg üti, mint a kutyát. Majd elgondolkodik mindenen. Ezután és a következő lépés után, amit majd a kórházon kívül kiadok pár testvérnek.
A személyzet egy része megindul. Nem bánom, hogy csak sustorognak és hozzám nem jönnek oda. Margarethez annál inkább. Okos lány, nem fog hülyeségeket beszélni, ha kérdezgetik. Egy nővér elkíséri és egy orvos is előkerül valahonnan. Hagyom, hadd vigyék, mi addig is folytathatjuk.
- Nővér, nagyon bátran szólt. Került már olyan helyzetbe, hogy valóra is kellett váltania a szavait?
Most már érdekel, hogy mi áll mögöttük. Vannak erős nők, akik ennél a tuskónál komolyabb fickókat is le tudnak teríteni. Indulhatunk tovább, ha Verity-nek nincs más terve. A folyosó hosszú még és lassan a tömeg is oszlik.

Verity Rafiel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: First Aid First   Pént. Jan. 20, 2017 9:24 pm

Bár a felmagasztalásomat finoman elutasítja, azért egy mosolyt kaptam érte, ami akár azt is jelentheti, hogy "kösz azért jólesik". Nem azért tettem, hogy több pénzt adjon, hanem, hogy tudja emberére akadt, aki végrehajtja az utasításokat és ha kell diszkréten hallgat.
-Én kiszimatolom a lehetőségeket. Ha pedig úgy adódik, egy új irányt is kipróbálhatok. Persze, csak ha nem túl ingoványos a talaj...Vagy legalább van rajta egy deszka amin biztonsággal átkelhetek.
Sokan azért szalasztják el a lehetőségeket, mert találnak benne egy kicsi kockázatot és inkább maradnak a langyos dagonyában.

A folyosói rendbontás rendesen felborzolja a kedélyeket. Még a kórtermekből is előjönnek a betegek ( már aki tud) hogy lássák mi történik. Sőt van ahol nővértársaim "közvetítik" a bent maradottaknak az eseményeket.
Én megfelelő távolságra húzódom a riadt nővel, amíg Mr. Fuentes helyreteszi a pasast.
Végszavára már én is megdühödöm.
-Utolsó mocskos patkány! Gyáva féreg! - köpöm utána, mert ugyan miféle ember lehet az, aki egy megfélemlített, gyenge nőnek bemos egy ekkorát. Próbálja meg talán Mr. Fuentes gorilláit felpofozni...Darabokban vinnék le a patológiára.

-Szegénykémet nagyon elvakította a szerelem. Ez a barom meg biztos remek hazudozó! - csóválom a fejem, miután átadom a nőt az orvosnak és megkérek egy nővért, gondoskodjanak a hazaszállításáról, valamit arról, hogy otthon se maradjon egyedül.

-Nem, ilyenben még nem volt részem, csak kisebb atrocitások fordultak elő. De merem remélni, nem a semmiért járok harcművészeti órákra. Megeshet, hogy valaki egyszer nem csak a táskámat akarja. Az egyedülálló nők könnyű prédák.

Figyelem, ahogy a betegek visszaszállingóznak a szobáikba, a többiek pedig ott folytatják ahol abbahagyták. Pár perc és nyoma sem lesz az egésznek. Leszámítva az esti híreket vagy a holnapi újságokat.
-Lehet, hogy benne leszünk a tévében...Vagy legalább valami pletykalapban...-jegyzem meg csak úgy mellékesen.
Aztán eszembe jutnak a jegyzetek amiket írtam és esetleg fontosak lehetnek. Rajta van a számom is, hiszen nem lehet tudni, mikor mi jut eszébe Mr. Calderónnak, vagy a főnökének. Gyorsan oda is adom, mielőtt elválnának útjaink. Bármikor befuthat egy sürgős eset, ahol szükség van rám.

Frederico Ajola Fuentes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: First Aid First   Pént. Jan. 27, 2017 6:24 pm

A szavaim a lényeget mutatják, a mosoly pedig azt, hogy értem, mire ment ki a játék. Felesleges. Nem ezzel fog meggyőzni.
- Aha.
Nem igazán tudom komolyan venni. Szereti a munkáját. Minek neki új irány? Persze egy szülők nélküli gyermeknek nincs gyökere, így bármire képes lehet. De nem csak így. Kamu hízelgés nem kell.
A jó kis szaftos, fostos balhét sokan nézik. Én rendezem el, ezt nem bízom a testőrre. Az ő dolga, hogy engem megvédjen. Most én védek meg mást, egy régi pénztermelőt. Sikerrel járok, nem is számítottam másra. A nővérke megint nagyon nagyokat mond. Ahogy az orvos elviszi a lányt, a kislányt, akire én gondoltam, Verity még törődőbb lesz, mint eddig. Hiába, a női szolidaritás.
- Á! Harcművészet! Az egy komoly dolog!
Az embereim mesélhetnének róla. Én csak a nyers erőt használom, de azt úgy, hogy általában elég. Egy nő, aki megáll a lábán, ha a ridit akarják.
Oszlik a tömeg és én sem teszek az ellen, hogy így maradjon. Ha ezzel bekerülök a hírekbe, az plusz egy piros pontot fog jelenteni.
- Remélem, nem bánja. Én egyáltalán nem. Jó ügyért álltam ki.
Mint általában. Sokak szerint mocskos az üzletág, amiben nyomulok. Dehát ha ennyire értékelik magukat a nők! Most megmutattam, hogy minden nekem sem fér bele.
Átveszem a kis papírt. A lényeg tündököl rajta. Elolvasom és egy mosollyal fogadom.
- Köszönöm, Verity! Már most sokat segített! Emlékezzen! Jövök még...
És hozok suskát is, ha Nero épségben kerül ki innen. Nincs kétségem, hisz mindenkit megkenek. Most a feket nővért fogom megközelíteni. Egy hüvelykujjas megerősítést küldök Rafiel nővérnek és megyek tovább a dolgomra. Kellemes találkozás volt. Jó kapcsolat. Egy indítás, amiből még hosszantartó együttműködés lehet. Legyen is!

// Nővérke, köszönöm a játékot! Smile vigyor //

Verity Rafiel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: First Aid First   Vas. Jan. 29, 2017 8:02 pm

// Én is köszi Freddy bácsi!
Ha kellek tudja, hol talál meg! cherry pajti //

First Aid First