HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
FIGYELEM!
Az oldalon korhatáros, erotikus tartalom és durva szövegek találhatóak. A később esetlegesen kialakuló lelki defektekért és a fejlődésben való visszamaradásért felelősséget nem vállalunk.

♦ ♦ ♦
Az oldal alapötlete a „Passion in Las Vegas” nevű fórumról származik. Annak folytatásaként jöttünk létre.

Admin hírek

2017.08.16.
Új idők, új lépések... Új emberünkért KATT! ;) :)

2017.08.11.
Ha Új vagy, vagy Osztódással szaporodsz, katt IDE! :)

2017.05.03.
KÖSZI-KÖSZI, örök HÁLA! :)
Mert nem vagyunk HÁLÁTLANOK!(klikk) :)

2017.01.25.
Mert megújulni KELLL! ;) Részleteket ITT.. találtok.

2016.11.02.
Jfyi - biztonsági mentegetőzés. ;) klikk :D
Amy

2016.09.05.
És ELHISZITEK!?? :D
Nemcsak hogy végre elkészültünk, de ÚJ.. embert is köszönthetünk soraink között! ;)
NYITÁÁÁÁÁÁÁÁÁS!!! :D

Részleteket ITT... találtok! ;)

2016.07.15.
RÁTOK van szükségünk!!! Részleteket ITT.. találtok. ;)

2016.05.20.
Éééééés vannak már unaloműző játékaink is! ;)
Let's play! ;)
Amy

2016.04.11.
A mai naptól "Média" részlegünk is megkezdte a működést, használjátok egészséggel! :)

Bővebb információért ->> KATT..

2016.04.04.
Csini, friss és ropogós új dizájn ;)
Amy

Egy kis kiegészítésért.. ->> KATT..

hangulat
♦ ♦ ♦
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat

a város
Latest topics
» Külvárosi kocsma
by Darren Curtis Today at 7:08 am

» I came here for money, but I can be your fangirl too
by Jerome Brightman Today at 3:14 am

» Szó-kép-zene
by Fenrir Vidarr Today at 2:24 am

» Zenedoboz...
by Fenrir Vidarr Today at 1:13 am

» Trollkodjunk
by Henrik Ibsen Troy Yesterday at 7:50 pm

» Napi bölcsesség
by Henrik Ibsen Troy Yesterday at 7:46 pm

» You cannot make me blue
by Layla Seymour Yesterday at 2:50 pm

» Queen of Madness
by Josephine W. McAllister Yesterday at 9:34 am

Weather

walkin’ in

♦ ♦ ♦

Top posters
Ville Deadman Wallow

October Soininen

Elizabeth Jensen

Don Heckley

Danielle C. Portland

Gabriel Sadik

Johanna M. Riley

Amy Lynn Cooper

Raina Maddox

Nick Lane

just write
Vegas FM
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Darren Curtis

A legtöbb felhasználó (24 fő) Kedd Márc. 28, 2017 9:57 pm-kor volt itt.
Just feel it..

♣ ♣ ♣

Come back soon
♦ ♦ ♦

Drága Vendég!
Köszönjük hogy voltál.. hogy vagy, és gyere is vissza minél hamarabb!

Találkozunk méég! ;)

Share | .

Danny & Danielle - LA útjain

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
SzerzőÜzenet

Danielle C. Portland

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

Job : tattoo artist

Felhasználó profiljának megtekintése
TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Szomb. Jan. 28, 2017 3:53 am

Köpni-nyelni nem tudott. Nem azért, mert fizikailag képtelen lett volna rá, egyszerűen csak nem értette a fickót. Mi az, hogy nem hagyhatta ott? Rohadtul nem ismerik egymást, hogy Jézust játsszon amaz, és mégis.
Talán csak most jutott el arra a szintre, hogy fingja nem volt róla, kicsoda a pacák. Egy gyilkos Jézus. Hát kurvára kiátkozták volna a Bibliából ezzel a szereppel és minimum egy Júdás pacsira sorba állhatott volna Danny. Vagy mégsem. De az az egy biztos, hogy összezavarta Szakállka. Még akkor is, ha Danielle, mintha egy elárvult kutya lett volna, követte. Egészen a kocsiig, és merőn nézte, hogy a fickó mit dönt, miket magyaráz.
Csak akkor fújta ki a hatalmas benntartott sóhaját, amikor már eltűntek a szeme elől, és egy ideig csak az ajtót figyelte maga előtt, de aztán a kilincsre csusszant a keze, felrántotta az ajtót, aztán behuppant arra az ülésre, ami már sokat megélt. Tőle biztosan.
Az ajtót végül mégsem csapta be, mert akkor biztosan felhívta volna magukra a figyelmet, és úgy tett, ahogy tanácsolták neki.
Életében először nem akadékoskodott a kicsi, tetovált vörös, hanem bekötötte magát. És úgy nagyjából nőies formában képes is volt megülni a seggén. Ölében a kezeivel, a lábai pedig csak úgy lazán az ülés elé engedve, egymással párhuzamosan.
Az újabb szavakra viszont csak megköszörülte a torkát.
- És mit szólnál ahhoz, ha azt mondom, van itt egy kis probléma?! - érdeklődött csak félhangosan Danny-től, felé pislantva. De mielőtt kiakasztotta volna a legyünk-barátok-mert-annyira-faszák-vagyunk mérőt, egy újabb torokköszörülést követően folytatta is:
- Szóval az van, hogy fogalmam sincs, merre tanyázik a városban. Most. Szinte minden második hónapban költözik. Valami olyasmiről hadovál, hogy mert az úgy biztonságos. Nem mintha a Nemzetbiztonságiak ne tudnák akár lekapcsolni, de ő már csak ilyen nyomi - magyarázkodott, kevésbé gesztikulálva, ahogy az tőle szokásos és elvárható lett volna. És megmozdult.. Majd megint.
- Felhívjam, miközben bekötött turistásat játszunk, vagy találjunk ki valami mást? - ezt már Danny felé fordulva, fejét a fejtámlának döntve kérdezte csak, és amennyiben nem akasztotta ki a másikat, csak akkor szedte elő a telefonját a nadrágja zsebéből. Máskülönben meg sem moccant. Csak nézte a sofőrt. Aki lehet, hogy amint talál egy buszmegállót, kirakja azt a zabszem seggét, amivel minden lében kanálként nem tud megülni normálisan.

Vissza az elejére Go down

Danny Doyle Haynes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

Job : Ex-zsaru, ex-elítélt

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Szomb. Jan. 28, 2017 3:54 am

Várom az.. indíttatást. Az indulást, az irányító szót ami irányba visz, mégis... mégse az jön amit vártam.
Nem lépek a fékbe, csak még mindig a kis utcák között bolyongva valószínű a már szokásos összehúzott szemekkel pislogok a nőre, afféle.. értetlenség vagy mi a fene, hát nem ő mondta hogy..
De mit is!??

- Te most... szórakozol velem?? - kérdezem csak úgy zsigerből, persze útközben az utat is figyelem, nem kéne még egy ilyen.. elütősdi, de azért sűrűn pillantgatva a lányra. Az.. hogy az előbb felajánlotta a.. De mit is!?? Már másodszor.
Búvóhelyet?? Mert akarok én bujkálni!?? Vagy talán csak egy újabb lehetőséget, egy újabb vészhelyzetet ahol elbukhatok, egy újabb.. megbízhatatlan és meghatározhatatlan.. kicsapongó ötletet arra, hogy mit vagy hogyan csináljak az ő érdekében, és amivel éééén.. vagyok az, aki saját magam vágom a torkomat.
Keresztbe.
Igen, én vagyok, nincs mit ezen hárítani, mégis...
Nem hagyhattam ott.. - visszahangzik a fülembe újra és újra, de akkor a lány újabb szövegelésbe kezd, amivel az adott pillanatban kitöröl a fejemből valahogy mindent.
Minden mást.

- Nemtudom.. - hebegem csak félhalkan, talán még nekem se tűnik fel hogy beszélek, de aztán csak sikerül tovább intéznem - Nem biztos hogy jó lenne egy újabb drogtanyán meghúzni magam. - szövegelem ezt már korrekt hangerővel, de hogy jó lenne?? Hát hooogyne, egy drogosnak .. Bocsánat! Volt.. drogosnak nincs is kellemesebb hely mint apró fehér porral töltött zacskók között, és bár 6 év, hat év, a leszoktató program is eredményes, de akkor sem vállalom ezt a kockázatot.
Azt hiszem...

- Mit szólnál.. - marad félbe, gondolkoznom kell még - Van hova menned?? - fordulok megintcsak felé, Los Angeles külső része csendes, itt már nemigen lézengenek, mégis, az elmúlt múltból kifolyólag talán itt kell a leginkább vigyázni - Úgy értem éjszakára, mert egyszerűen csak kivehetnénk egy szobát is! - nagyszerű ötlet. Pláne mert jószerével semmi értelme, úgy terveztem.. még az éjjel hazamegyek, de.. Nem szívesen hagyom itt ezt a lányt.
A felügyelőtisztemnél csak délben kell jelentkezni.
És hogy miért??
Na ez a része a legérdekesebb...

Danielle C. Portland

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Szomb. Jan. 28, 2017 3:56 am

- Szerinted ismerem az összes létező és nem létező rokonom címét? - csattant fel hirtelen Danny szavaira, és a morcossága ismét előkerült, de csak addig, ameddig le nem nyugodott a következő másodpercben. Persze titkon azért még fújhatott a fickóra, nem igaz?
Előadva a tervét, vagy inkább a javaslatát várt valamire. Tapsra biztosan nem, és arra se, hogy elhordják mindennek, de a keze készültségben volt, hogyha kellett, akkor előszedje a telefont, amikor...
Drogtanya? De ami kiverte a biztosítékot nála az az újabb szó volt. Újabb? Mi a....
Nem mintha annyira felháborító lett volna a tény, ugye ő maga, a kis vörös is előszeretettel élt illegális szerekkel, meg olyannal, amit már egyes államok legalizáltak, de bassza meg, soha nem gurult el a gyógyszere teljesen.
Újabb drogtanya.
Mi a....
Persze, lehetett volna az is, de Ronny-t leginkább a hackelései miatt szívatta az FBI, mert az egy dolog, hogy a Pentagon egyes dolgait meg akarta buherálni a kis nyomi, de azért volt már a kontóján, hogy csak igen magas összegért tudták kihozni. Nem Danielle, de Ronny-nak voltak haverjai, akik minden követ megmozgattak azért, hogy az újabb Perkins egy életre szabadlábon legyen. Mondjuk úgy, hogy túl sokan tartoztak Ronny-nak ahhoz, hogy ha bajba került a gyökér - mert Danielle-nek bármit szabadott, bárhogy hívhatta - egyszerre hárman ugorjanak akár össze is törve magukat. Annál jobb volt.
Mégsem osztotta meg mindezt Danny-vel a kis vörös, inkább csak elraktározta magában az újabb infómorzsát.
Először megrázta a fejét, aztán meg bólintott. Végül meg is szólalt.
- Nem, ni... - ... incs - mert igaz volt, még ha félig is tudta befejezni csak a válaszát, mert Danny folytatta. A tetoválás után valószínűleg valahol drogos partit tolt volna egy dugással megspékelve, aztán következő nap meg valakivel hazavitette volna a kis seggét.
Aztán az első döbbenet csak most következett! Oké, a második, ne szerénykedjünk. Ahelyett, hogy válaszolt volna, a karjait keresztbe fonta a mellkasa előtt, ezzel nagyjából úgy is nézett ki, mint egy durcás vörös hajú, tetovált serdülő, azzal a kivétellel, hogy a tizenéves csajok nőiesebb idomokkal rendelkeztek, mint ő.
- Egy szobát? - visszhangozta el a felvetést kérdésként, de aztán a fejében többféle verzió is született, attól függően, hogy felháborodott egy szoba legyen-e az. Vagy utalva arra, hogy egyetlen szoba kell-e nekik, mert ugye ketten voltak. Aztán ott volt még az is, hogy Danielle nagyon remélte, Danny álmában nem matchboxokkal akarja-e elütni, de.. ácsi!
Mi az, hogy éjjel? És mi az, hogy álmában? Basszus!
- Legyen! De a kocsikulcs nálam lesz, mielőtt még meglógnál reggel. Mert ha éjjelre a nyakadra maradok, reggel onnan akarok felébredni - egyezett bele, nem szó szerint értve azt, amit mondott. Végtére is mi lehet a legrosszabb, ami történik vele? Velük?
Na ez egy rohadt jó kérdés.
- De ne valami útszéli motelbe, ahol azt várják, mikor darabolhatják fel a betérőket. A Norman Bates sztori elég, ha csak kitaláció... - borzongott bele abba, amiről tudott és hallott az említett fiktív fasziról. És elég horrort látott életében, hogy mindenféle forgatókönyv hirtelen lepörögjön lelki szemei előtt.

Danny Doyle Haynes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Szomb. Jan. 28, 2017 3:57 am

A válasz remélem csak újabb blöff. Vagy a kérdés, nem is igen számít már, csak egy egyszerűt sóhajtok, és inkább visszavezetem az útra a figyelmemet. Senki nem akarja hogy elénk ugorjon egy újabb öngyilkosjelölt.
A következő ötlet viszont magától jön. A kérdésre. Ami az újabb, és amit akárhogy is nézünk, hülyeség volt feltennem, mert mit is keresne velem egy szobában egy ilyen hibbant lány. Mert azt, biztosan nem. Nem ugrunk ilyen hamar a levesesbödönbe.
Asszem...

Még időm sincs tényleg végiggondolni az egészet, azt amit épp az imént mondtam ki, és amit tényleg jobb lett volna előtte, de hamar feltűnik a mellettem megváltozott testtartás.
Vártam én ettől a lánytól többet??

- Figyelj..! - kezdenék bele, talán mintegy javítani az előbbi baklövésemet, de aztán ő az aki megszólal. Nem is vártam hogy ujjongani fog az ötletre!
TALÁLT!
Telibe, de aztán mégis valahogy másképp jön a folytatás!

A két kezem valahogy körbesimul a kormányon. Legyen inkább csak félkör, ahogy megint szövegelni kezd, és AMIT!.. szövegel, már nem esküszöm meg rá hogy olyan jó ötlet volt ez, tekintve hogy máris hozzám.. tartozónak érzi magát, és ez azért meglep. Vagy nem lep meg. Igazáábóóól...
Mély sóhajt húzok a tüdőmbe, és fejemben azonnal kattogni kezdenek a fogaskerekek. Hogyan is hozzuk ezt helyre.
De akkor...

- A kulcsomat nem kapod meg. - jelentem ki, tisztán és érthetően, vagy legyen inkább határozott ahogy felé fordulok, és ebből biztos hogy nem engedek. - Meghibbantál!?? - kérdezem aztán mintegy ösztönösen jövő természetességgel - Nem elég hogy kis híján lecsukatom magam hogy mentsem az életed, még a kocsimat is lenyúlnád?? - oké, ez erős kitaláció. Ezt én is tudom, végtére is ő az aki nagyobbat kockáztat, azt se tudja ki vagyok, erőszaktevő... ehhez kétsége se férhet és szabadon és önként egy ilyen emberrel...
Újabb bizonyítéka hogy hibbant ez a lány.

- Nem kéne magamfajta alakokkal barátkoznod.- ez a hangnem már teljesen más, megfontolt és nyugodt, amikor már megint a sötétet figyelem, előre az ablakot, és valahogy.. magától jön az egész. - Veszélyes. - jelentem ki, aztán mást gondolok.

- A nevem Danny Doyle Haynes. És rendőr vagyok. - rövid a szünet - Vagyishogy voltam. Még az egész előtt. - magyarázom az üvegnek, és hogy számít e valamit is ez a részlet?? Nem tudom. Már nem tudom mit számít az életem, vagy hogy egyáltalán számít e valamit, a múlt vagy a jövő, egyszerűen... Csak így éreztem tisztességesnek.

- Vagyis nincs mitől tartanod, legalábbis tőlem, de akkor se okos dolog. - és itt a vége és pont. Most erkölcsrendészet!?? Komolyan, már magam se tudom. Mi a fenéért érzek ezért a szédült nőért felelősséget!?!
Na ezek az igazán érdekes kérdések.

Danielle C. Portland

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Szomb. Jan. 28, 2017 4:00 am

Ő maga is tudta, hogy veszett ügy lesz az, amit Danny hirtelenjében felajánlott. Mert ők ketten? Tuti, hogy legyilkolnák egymást az éj leple alatt. Vagyis a fickó őt, mert hogy most nem volt agresszív kedvében, egészen addig, ameddig a pasas meg nem szólalt. Többször is.
Persze sejtette, hogy az a kulcsos ötlet nem igazán fog beválni, de azért ezeket a szavakat akkor sem érdemelte volna meg. Főleg amiatt, mert amúgy sem gondolta volna komolyan. Nem egy rohadék bank volt, ahol a széfjében bármit megőrzött volna. Különben is, ahol és amit magába tudott fogadni.. na nem egy kulcsra vágyott volna, most meg főképp nem.
- Hé....! - kezdett volna bele, de volt még ott, ezért tüntetőlegesen addig, ameddig Danny be nem fejezte, az ablakon kifelé bámult, és csak akkor szólalt meg, amikor már csak a motor zúgása töltötte be a teret. - Hogy mentsd az életem? Te voltál az, aki pár órája majdnem elcsapott, rémlik?! És ami odabent történt, rohadtul nem kértem, hogy csontkovácsot játssz azzal a nyomival. Nem igaz? Mondd, hazudok? - csattant fel, meghúzkodva a mellkasa előtt idegesen is a biztonsági övet. Persze, kövesse az utasításokat, legyen jó kislány, csak mert akkor nem fognak úgy beszélni vele, mint egy debillel. Hát a francokat!
És aztán meg... barátkozás? Mégis mi a fenéről beszélt a fickó? Odakapva a fejét figyelte csak Szakállkát, ahogy magyarázott, de egyáltalán nem volt olyan a hangulata, mint előtte. Vagy előtte. Vagy.. a franc se tudja, milyen hangulata volt már!
Nem válaszolt. Egyelőre csak tartogatta a mondanivalóját, még akkor is, amikor Dupla Dé és Há bemutatkozott. Sőt! Többet is kapott, mint akarta volna, és csak akkor nyúlt meg a képe igazán, amikor..
Zsaru!
- Bassza meg... - motyogott csak ennyit, még mindig morogva, fújva a másikra. Ő meg itt ajánlgatja a nem létező füvét, hogy tessék-lássék, szívja boldog-boldogtalan. A franc essen belé! Idegesen rágcsálni kezdte az alsó ajkát, megint elnézve a pacákról, és miután - talán egy perc is eltelt némaságban a részéről - felhagyott a csendjével és egy hatalmas sóhajt hallatott. Amolyan drámai felhanggal, elszúrt ötvenes évekbeli filmeset. Semmi sem volt okos ötlet egyikőjük részéről sem. Az fix!
- Nem értem, minek csinálod a fesztivált exzsernyák - forgatta meg a szájában ezt a különös szót. Feleségből lehetett valaki ex. Papírok nélkül is lehetett valaki ex. De hogy ex rendőr.. Miért? Az állammal lett volna kapcsolata, vagy mi a szar? Persze, persze, a három hatalmi elv, vagy valami ilyesmi, de pont tett erre az egészre. - Ha ennyire szar ötleted támadt, akkor ismerd be, de ne mondd nekem, mit kellene csinálnom és mit nem. Már azzal elszartuk az egészet, hogy majdnem elcsaptál, én meg beültem. Aztán meg megmentesz, de most meg megint ott tartunk, hogy menjek a picsába - darálta el, de még nem végzett, ezért is folytatta, amint vett egy újabb levegőt. Oxigén is kell, valamire csak hasznos. - A kocsiddal az árokban kötnék ki már fél percen belül. Fingom sincs a vezetésről, maximum bicajozni tudok és gördeszkázni - bökte oda a másiknak morcosan, de rá nem nézett volna közben.
- Rakj ki az utca sarkon, ha ennyire nem okos ötlet, és akkor te mehetsz a dolgodra, én meg felhívom a drogtanyát. Majd bejelentkezem egy kis "hóesésre" - tette idézőjelbe az ujjaival is mutogatva az utolsó szót, mert remélhetőleg Danny is tudta, mire akart célozni. Még ha rohadtul nem is volt igaza a pacáknak. És hogy bizonyítsa is, megteszi, ujjait a biztonsági öv csatjára csúsztatta, és ki is kapcsolata azt, mire a jobb keze az ajtónyitóra vándorolt.
- Megállsz, vagy menet közben szálljak el, mint a vadlibák?! - határozottá vált a hangja, és most nem viccelt. Egészen addig sikerült komoly ábrázattal néznie a másikat, ameddig rá nem jött, mit is mondott. Ilyen szar poént még betépve sem sikerült neki elejtenie, de most.. most igyekezett nem elvigyorogni az egészet, mert akkor száz százalék, hogy nem fogják komolyan venni.

Danny Doyle Haynes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Szomb. Jan. 28, 2017 4:01 am

Valahol igaza van. És valahol tudom én ezt jól, mégis kicsúszott az a folytatás. Egy nagyot sóhajtok.. csakmert...
Nem is tudom nem e volt jobb nekem a sitten. Ott minden olyan egyszerű volt. Magány, néma csönd, ebédek.. A magánzárkában csak nagyvonalakban sejted mikor van fenn a nap az égen és mikor megy le. Nem árulkodnak a részletek, és olyan egysíkúvá válik minden. Nincs rossz.. választás és jó sem, nincsenek kihívások.. eldöntendő részletek, következmények, és még szemvillanásra változó vörös leányzók sem.
Csak ekkor veszem észre mi is jár az eszemben!
Hogy jobb a sitten?? Hát meghibbantam én??

- Igazad van. - mondok csak ennyit, nem többet. Egyszerűen és néma csöndben, az egész legvégén. Csak előre bámulok, az utat nem eresztem, de közben a fejemben.. igen, vánszorogva megindulnak a fogaskerekek.

Az egész, olyan szürreális hatást keltett. Mintha csak a fejemben visszhangoznának a szavak, mintha nem is léteznének, mintha egy ismeretlen darálógép darálná őket, és rájövök, ez csakis az én hibám. Elszoktam az élettől az évek alatt.

Beletaposok a fékbe, de nem olyan hirtelen hogy a lánynak bármi bántódása essen. Hisz kikapcsolta magát, nem követem el még egyszer ugyanazt a hibát.
Ha nem ugrik ki azonnal, ha nem menekül hogy itthagyjon a fenébe, lassan felé fordítom a fejemet és belenézek egyenesen a szemeibe. Tisztán és mélyen. Nem tudom miért, és nem is tudom mi adja a merészséget hogy mélyen a lelkembe engedjem, hogy mindent lásson, a fájdalmat, a dühöt, a tényeket, a tanácstalanságot, az elesettséget és mindazt amit az elmúlt években átéltem. De csak egy múló, hosszú pillanatra.
Csak aztán az ölembe fordulva köszörülöm meg a torkomat, és ha még mindig ittvan, csak szelíd határozottsággal vissza a szemeibe.

- Bocsánat. - mondok csak ennyit, nem többet. Egyelőre. De aztán van ott még más is. - Ne haragudj, hogy.. - vissza az ölembe - azt feltételeztem rólad hogy ártanál nekem, azt is mondhatnám hogy beidegződés, de nem erről van szó. - szinte csak motyogom az egészet, de tisztán és érthetően.

- Ha akarod, kiveszünk egy szobát. Vagy kettőt. - vissza a szemeibe - De ha menni akarsz, nem foglak tartóztatni. - és komolyan gondolom. Semmi eltúlzott indulat, semmi sértegetés és még részrehajlás sem, egész egyszerűen azt adom amit adhatok.
Választási lehetőséget..

Danielle C. Portland

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Szomb. Jan. 28, 2017 4:02 am

Túlságosan is fújt a másikra ahhoz, hogy az igazad van kifejezés eljusson a fejéig. Hallotta, értette is, de most ezzel nem kenyerezték le. Már nem. Ahogy ő sem igazán szerette beismerni, ha hibázott, Danny sem tűnt olyannak, aki sokszor mondta volna ezt másoknak. Menekült. Mindketten menekültek valami elől, és ezt valahogy megérezte a fickón is. Főképp amiatt, amit tapasztalt a részéről.
A fékezésre, még annak ellenére is, hogy kapaszkodott az ajtóban, a teste megadta a lendületnek magát és csak kicsit, de előre csúszott az ülésen, mire a lehető leggyorsabban és remélhetőleg legláthatatlanabb módon elrendezte magát. Nem fogja azt a látszatot kelteni, hogy fékezésre korcsolyázik az ülésen, nem bizony!
De leginkább amiatt maradt odabent ahelyett, hogy kilökte volna az ajtót és sprintelni kezdett volna (részben mert sosem volt az a fussunk egyet típus), ahogy Danny őt figyelte. Nem, mégsem!
Nem a vöröskét bámulta a másik. Hanem valami többet kínált, és ez valamennyire, valamiért zavarni kezdte Danielle-t. Ő volt az, aki először félrenézett egy torokköszörülés kíséretében, és a hangokból ítélve a fickó is hasonlóképpen cselekedett.
- Miről van szó, ha nem a sittes élményeidről? - nyíltan kérdezett rá, és még ha nem is válaszolt most sem a bocsánatkérésre, azért jól esett neki - meglepetés, sosem izgatták az ilyen dolgok. Ha akarja a pacák, úgyis elmondja. Ha meg nem, hát akkor kapott egy olyan kérdést, ami megválaszolatlan marad. Nem igazán volt ez már újdonság kettejük között. Abban a szűk pár órában volt néhány félresiklott kérdése Danny-nek is, ahogy Danielle is mellélőtt már párszor.
Felsóhajtott. Újra. Már teljesen szokásává vált ez itt, a fickó mellett.
Ahelyett, hogy reagált volna, csak visszahúzta maga elé a biztonsági övet, amit egy kattanás követett, amikor becsatolta magát.
- Kíváncsi vagyok, mikor fogsz idegösszeomlást kapni mellettem, szóval egy szobát vegyünk ki - elmélkedett a pacákra nézve, és kissé felé is fordult - amit lássunk be, könnyedén megtett az aprócska termetével. - És lényegesebben is olcsóbb, ha elfelezve fizetjük, mintha két egyágyast fizetnénk. Majd alszom max a padlón, nem zavar - vont vállat, és ebben volt minden igazsága. Sok dolgon keresztülment már az alkoholista apja mellett. Amikor eladósodtak, nem csak a házon volt jelzálog, de az alkoholért mindent jeligét mantrázva az apja szinte mindenüket eladta. Először az autó, aztán a bútorok.. az anyja utolsó megmaradt értékeitől is megvált az a görény apja.. akit már évek óta nem látott.

Danny Doyle Haynes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Szomb. Jan. 28, 2017 4:03 am

A lány marad, és nem is igazán tudom hogy hálás e vagyok ezért neki. Nem tudom, nem e lett volna könnyebb, ha egyszerűen kiviharzik, eltűnik az életemből én meg ittmaradok.. egyedül.. ahogy mindig is voltam a lelkemben.
Most már.. igen, több mint nyolc éve...
De a lány mégis marad. És ha az élet kihívások elé állít, nem tehetsz egyebet, mint megadod magad.
Talán ezzel is van célja valamire..

A hirtelen jött kérdés, nem biztos hogy felkészülten ér. Nem biztos hogy tudom mit is beszélek, vagy hogy hogyan is néz ki kollektíven ez a történet, ezért egy torokköszörüléssel hárítok.
Vagyis...

- Nem sokan szívlelnek.. - sikerül aztán mégis az üvegnek - nemcsak ebben az államban, de talán egész Amerikában. - fordítom vissza felé a fejemet. Egy darabig ha hagyja, a szemeibe ragadva mozdulatlanul nézem - Vagy az egész bolygón.. - ez ittmarad félbe, megint elnézek felőle, talán zavarban, talán valami egészen más, de valahogy figyelni kezdem a kormány alján játszó kezeimet, amik mint mindig, és az elmúlt évi beidegződések során bármikor, valahogy megint egymást dörzsölik.
Feszültség...

A lány.. viszont ahogy megint beszélni kezd, mintegy szabadulva a nyugtalanságtól megint a szemeibe nézek.

- Jólvan. - mondok csak ennyit, nem többet. Mellé bólintok. Egy teljesértékűt és meggyőzöttet, és amennyiben biztos vagyok abban, hogy tényleg nem reagál megint hirtelen, balra hátranézve az úton, kivezetem az autót.
Csak jön majd szembe egy Motel valahol az útszélen...
Vagy legalábbis amint felkanyarodtunk az egyik kifelé vezető sugárúton.

Danielle C. Portland

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Szomb. Jan. 28, 2017 4:06 am

Egyáltalán nem ragadtatta el a hallott magyarázat. Valahogy megszokhatta volna már azt, hogy Danny szerint ő az egész világ megveti és kiveti magából, ami őrületesen nagy baromság volt. De tényleg! Mégis, csak egy sóhajtással válaszolt. Először. Ahogy őt nézték, a vöröske sem fordította el a pacákról a szemeit, már nyugodtan mustrálta a másik arcélét, azt a nyugtalan kézdörzsölést, és egyébként úgy mindent a másikon.
De mielőtt még rosszallóan válaszolt volna, egyszerűen csak témát váltott, mindegy "megfeledkezve" az előbbi témáról, és ahogy amaz újra megszólalt, a bólintás egy biccentést vont maga után a részéről.
Ahogy felmorrant előbb a motor - talán eddig meg sem állt - és a kerekek engedve a kormány fordulásának kicsúszott újra az úttestre, az ujjai a biztonsági övért kaptak és amilyen halkan csak tudta, úgy csatolta azt vissza.
Szemeivel néha-néha a másikat nézte, mialatt a száját csücsörítette egy ideig, meg-megköszörülte a torkát is. És ja, nem igazán tudott csendben maradni.
- Nem gyűlölhet mindenki téged, Danny - kezdett bele, elfészkelődve megint az ülésén, amin trónolt már egy ideje, mint valami elfuserált örömlány. - Hitlert sem gyűlölte mindenki, és higgy nekem, bármekkora vérengzéssel is járt az.. a.. dolog a részedről, nem végeztél akkora pusztítást. És egyébként is bassza meg mindenki, aki a mienket bántja. A szemet szemért elv rohadtul nem kellett volna, hogy kimenjen a divatból - szövegelt nagy beleéléssel, de a szavai végére már ráncolta a szemöldökét. Újra eszébe jutott egyetlen szó:
Zsaru. A franc essen belé!
- Akarom mondani.. - sóhajtott fel, de már késő volt. Nem véletlen, hogy ez a mentalitás nála olyan mélyen befészkelte magát a gondolataiba. Mindannak az oka az apja volt, az a görény faszkalap. Ha tehette volna... De mindig az a kibaszott ha... - Nem biztos, hogy mindenki megérdemli a könyörületet. És legtöbbször mások dögöljenek meg a picsába, mint mi - vont vállat a nyers megfogalmazásért. Tudta, hogy Trevorért bármit megtett volna. Igen, az unokabátyja volt az egyetlen.
Ahogy gondolkodott, beszélt, úgy váltogatta a pillantását az autó berendezése, a fickó látványa és a város mellettük elsuhanó életképein. Nem szólt bele a vezetésbe, sem abba, hogy egy-egy pirosnál miért állnak, ahogy ahhoz sem volt túl sok köze, hol, vagy éppen mikor tértek le a főútvonalakról. Leginkább csak abból tudta, hogy nem a fénydzsungel közepe felé tartottak, hogy egyre kihaltabbak voltak az utcák, és igen, egy újabb téma merült fel hirtelen benne.
- Csak tele hassal tudok szenvedni elalvás előtt. Ha lesz automata, kifosztom.. Te hogy szoktál aludni? - érdeklődött, megnézve magának a már rohadtul ismert profilt. Legalábbis amennyiszer nézte már az ismertségük alatt, attól verte volna ki a víz, ha Danny következő nap teljesen csupaszon jelenik meg előtte. Vagy Télapó-pocakkal.. Brrrr!

Danny Doyle Haynes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Szer. Feb. 01, 2017 5:31 pm

A szavak... csak úgy folynak belőle, de nem tudom hogy megváltásul szolgálnak e. Létezik e egyáltalán megváltás.. létezik e a világon kívül BÁRMI!

Én csak az utat bámulom, a kezemben a kormány, és igyekszem nem figyelni a részletekre. Nem gondolkodni.. Nem csinálni úgy az égvilágon semmit, és ha már Motel.. odakinn a sötét és hideg, kellően tükrözi a nem létező elképzeléseimet.
Lényegében fogalmam sincs róla mi az amit csinálok...

A hangja valahogy túlvilágian, a messzi felhőkből érkezik be a fejem alkotta képbe.
beletelik hosszú másodpercekbe mire válaszolok.

- Hogy mi!?? - hirtelen kapod oda a fejem, de nem annyira vehemens hogy az úttartás változzon - Ezzzt.. hogyérted!? - kérdezem vissza, de nem vagyok meggyőződve róla hogy valóban érdekel. Csakkk kíváncsiság.. Csak az ismeretlen és elfogadott jövőbe vetett hit féleszű képzete. Kész voltam elfogadni a tényeket.. Bármi is történik.

Danielle C. Portland

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Szer. Feb. 01, 2017 11:16 pm

Néha úgy érezte, hogy még a Nagy Fal is előbb válaszolt volna arra, hogy segget csinált a szájából, mint hogy Danny bármit is mondjon. Hiába szavalta volna el az amerikai alkotmányt, baromira a nagy hallgatást kapta volna viszont.
Nem lepte meg mindez igazából, és mivel a Danny nem kötötte le őt, a gondolatait, ezért újra az ablakon bámult kifelé maga mellett. Ujja lassan siklott végig annak homorú, hajlított felületén, csak amorf mintát rajzolva rá láthatatlanul. Lehunyta a szemeit csak rövid időre, amikor valahogy eljutott hozzá Szakállka kérdése, vagy felháborodása, tudta a halál, hogy mégis milyen körülmények vezették arra a zsernyákot, hogy megérdeklődjön valamit.
A lábait megmozgatta az ülésen és a biztonsági öv alatt törökülésbe helyezkedett. Szinte eltűnt az ülésben, és ha vissza is nézett, a fickó felé, pontosabban rá már nem pazarolta a pillantását.
- Úgy értem - sóhajtott fel, isten tudja hányadjára már ebben a kocsiban, és folytatta. - Hogy nekem például ennem kell alvás előtt, mert ha éjjel ébredek fel arra, hogy éhes vagyok, akkor morcos is. És muszáj vagyok inni, meg pisilni kimenni - osztotta meg ezeket a részleteket a lehető legtermészetesebb hangnemben, mintha ezek az amúgy intimnek számító cselekvések - részben - a hírekben, mint közéleti téma is szerepelhettek volna.
A fejét a támlának döntve hallgatta a zenét előre bámulva, ki a szélvédőn, amit meg nem tudott volna már nevezni, ami a rádióban ment, de sosem szerette a teljes csendet. Még ha alkotott, akkor sem.
- Nem arra lettem volna kíváncsi, hogy pucéran, egy szál kukacban alszol-e - vont vállat, aztán el is vigyorodott. - Különben sem érdekelne ez a része a szokásaidnak - itt már a csókára pillantott, és elég furcsa lett volna az, ha most fogja magát Danny és letol minden létező ruháját. Remélte, hogy soha nem fog ez megtörténni, legalábbis a kettejük közt alakuló kapcsolat aztán rohadtul távol állt ettől.
Csak akkor viselte volna el a félpucér Szakállkát, ha a bőrét érte a tű, ha a tinta véste volna bele a motívumot a hámrétegbe. Azt imádta volna. És csak úgy Danny-t látni. Máskülönben.. enyhén a hideg is kirázta a gondolatra.

Danny Doyle Haynes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Szomb. Feb. 04, 2017 3:27 am

- Már csak az kéne hogy ennél morcosabb legyél.. - csak az orrom alatt dünnyögöm, de lehet semmit nem hall belőle. REMÉLEM!! ..hogy semmit nem hall belőle, igazából már meg is bánom. Csak bámulok előre, és próbálom.. igazából már nem is tudom mivel próbálkozom.

- Nem.. nekem nincsenek ilyen igényeim. - már hangosan fűzöm közbe a vezetésben, de rá.. még mindig nem bámulok. - A sitten megtanulod levetkőzni az ilyen.. - csak most nézek rá, mielőtt majdnem kimondtam ezt a részletet. De jobb a békesség.. Továbbra is. - Megtanulsz levetkőzni mindent. - és vissza az útfelületre.
Lámpa.. lámpa.. lámpa.. Aztán homály.
Valami azt súgja elértük LA külső szélét végre, és kell itt akadjon valahol valami Motel is.

- De biztosan találsz egy automatát. - és megint ránézek. Nem mintha félnék tőle.. Vagy tartanék. Pedig hibbant egy nő! Ezt már bőven leszűrtem. És veszélyes is... És ki tudja még mi minden, én meg itt kószálok vele, a néma sötétben és egyszerre viszem vásárra a bőrömet.
Bravó!

- Valahol..

Danielle C. Portland

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Szomb. Feb. 04, 2017 8:47 pm

A motyogásra nem figyelt oda. Különben meg ha visszakérdezett volna, Danny biztosan azt reagálta volna, hogy ki kellene Danielle-nek mosnia a fülét.. Arra meg már gyerekkorában sem vetemedett, nem hogy most csapja a fejét teljes mértékben a víz alá. Nem volt egy szuicid jellem, szóval erről le is tehetett.
Persze mint mindig, most sem tudta tartani a száját és beszélt, beszélt. Lehet, hogy csak magát akarta valahogy szórakoztatni, vagy elvonni a saját figyelmét valami olyanról, ami kellemetlen volt neki, vagy amiről nem akart beszélni úgy egyáltalán, nem hogy Danny-nek.
Aztán mégis csak kapott valamiféle választ, amiből nem tudott mit leszűrni. Oké, sejtette, hogy a börtönben nem lehetett leányálom, és hogy az amolyan T-Bag-féle rohadékok, mint a Prison Break-ben bármit megtehettek bárkivel, de valahogy ebbe végképp nem akart belegondolni. És csak remélni tudta, hogy Danny elkerülte az ilyen jellegű megpróbáltatásokat. Nem akart ezzel foglalkozni. Nem akart részvétet! Nem akart... semmit. Semmit sem akart.
Fáradtan sóhajtott - ismét - és csak egy biccentésre futotta. Kérdezni akart, megismerni a másik múltjának egy részét. Megismerni egy olyan környezetet, amihez nem volt hozzászokva és köze sem volt ahhoz még, de úgyis valami fals választ kapott volna. Elutasítást, egy-két szót, amivel újfent semmire sem ment.
Mert Danny és a szófosás két külön kategória volt. És jobb nem bolygatni az alvó oroszlánt, ezzel Danielle is tisztában volt.
- Ha nem, majd valakitől kisírok egy csokit. A recepciósok általában húsgolyók. Vagy öregek - szólalt csak meg ennyi időre, aztán ott, balra tőlük még egyelőre a távolban egy iszonyú ronda, még a fénynélküli sötétségben is teljesen látszó mustársárga hosszú épület tűnt fel, fölötte egy szerkezettel, ami egy cirkalmas betűtípussal hirdette saját nevét a komor feketeségbe villódzó hotel felirattal. A kis vörös csak sejteni vélte, hogy valami elfajzott indiai szarság lehet ez, és remélte, hogy Dzsinn nagyon is alszik.
- Megpróbáljuk majd ezt, vagy tovább mennél? - pillantott Danny felé, remélve, hogy ő sem veszti szem elől ezt az ocsmány - most már látható feliratú - Saharan Motor Hotelt kurva sok csillaggal a felirat alatt.

Danny Doyle Haynes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Vas. Feb. 05, 2017 5:05 pm

Az újabb szavait valahogy elengedtem a fülem mellett. Nem mert akartam, egész egyszerűen csak nem gondoltam hogy bármi választ is igényelne így csak lazán megköszörültem a torkomat. Mint egy jelzendő: fogtam és értettem.

A röviden beállt csönd, kellemesen hatott. Talán megerőltető volt, a hosszú és magányban telő évek után újra figyelemre ösztönözi a fejemet, újra számon tartani hogy hozzám beszélnek, minekután olyan sokáig tartott régen kiküszöbölni azt. De itt a való világ. És már teljes terjedelmével csapódik be az én kis.. magán... mikroklímámba.

A hirtelen betérő szavak térítenek észre. Az a sárga épület.. a saját fejembe merülve először észre se vettem, csak akkor, mikor a felirat már rikítóan hívja fel magára a figyelmet.

- Ez jólesz. - csak hirtelenjében köpöm ki, és már veszem is be azt az előttem álló balosat.
Szerencsére senki sem jött mögöttünk.

A parkolóba térve, leállítom a motort az első felfestett helyen. De nem szállok ki. Még. Csak néma csöndben nézek a lányra itt mellettem.

- Akkor egy szoba lesz? - szenvtelen arccal kérdezem, csak mintegy felfogva az előzőkben lezajlott beszélgetést. Mintha...
És a válaszától függően hirtelenjében lököm ki az ajtót.

Danielle C. Portland

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Vas. Feb. 05, 2017 9:20 pm

A felvetés, aztán a beleegyezés után jött az a majdnem hajtűkanyar és hirtelen kapaszkodott meg Danielle az ajtón lévő kapaszkodóban, mielőtt még hullámvasutazni indult volna Hayes-földén. Nem kalkulált úgy, hogy ilyen simán veszi majd az akadályokat - értsd kanyart - Szakállka az előzőekre alapozva. A majdnem-elbaszás, a kanyargós-fúbasszameg-vezetés, nem erre számított, és észrevétlenül, de a tenyere a homlokához simult mintegy letörölve a nem létező izzadság cseppeket. Ki is fújta a levegőt halkan, amikor leparkoltak - mintha tudott volna vezetni a gördeszkán kívül bármit is, haha - és ahogy őt nézte Danny, Danielle nem tudott mást tenni, visszanézett. Nem eszelős fajtából kapott a másik, csak egyszerűen fáradt volt és kíváncsi. Na vajon valamit mondanak majd most neki?
És amikor Danny megszólalt..
- Igen. Olcsóbb úgy. De ha külön akarsz menni, akkor nem vitatkozom - most az egyszer - csúszott már gondolatban a befejezése a vita témának. Az ajtó nyílt a másik oldalon és a kis vörös sem akart az autóban aszalódni a sötétségben, ezért is fűzte ki a biztonsági övét, és már csúszott is ki az ajtón, amit előzőleg az anyósülés oldalán is kinyitott. Csak lassan csúszott rá a keze a kilincsre már az aszfalton állva, és ismét egy ajtócsukás, be, vissza. Ellépett a motorháztető felé, hogy megkerülje azt.
- És úgy nem kell alvás előtt velem sem beszélgetned - vetette fel, és valóban. Nem acsarkodni akart, csak valamit kihúzni Danny-ből. Valami életet, mert így egészen sovány volt. Nem a tag volt az, csak amit előadott, és ezzel a kis vörös igazán nem értett egyet. Nem akart lelkiszarka-furka, bármi izé lenni, pszichologizáló kiscsitri, de valami járt neki is. Ha már ő lyukat tudott beszélni mások hasába, elvárta egy kicsit, hogy ő is valamit megtudjon a másikról. És Danny igazán érdekes figura volt az engem mindenki utál életvezetéssel, ami érdekelni kezdte a tetovált bigét.
Csak akkor indult el Danielle, ha DDH is mozgásba lendült az ocsmány épület felé. Nem akarta meggyőzni. Elvolt ő egyedül is, de akkor rohadt magányosan fog telni az éjszakája. Mindenképpen csendben, de egyedül. Az egyedül levés pedig nagyon is az apjára emlékeztette, aki mellett mintha nem is létezett volna. És csak most jött rá, hogy mennyire hiányzott neki Bones, a röfiképű bulldogja. Imádta a kis szőröst!

Danny Doyle Haynes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Hétf. Feb. 06, 2017 12:44 am

Nem mintha a pénz számítana... - De ezt már a gondolataimba merülve teszem hozzá. A szabaduláskor kapott összeg nagyrésze bár elment a kocsira, és nem is tudom.. mikor állhatok újra munkába, ki az aki felvesz, valahova.. de ez most egyáltalán nemszámított. Viszont most nem kötözködtem. És egyáltalán nem tudom megmondani miért...

Csak egy rövid biccentés után tolom ki az ajtót az oldalamon. Amint hallom, ő is kiszáll, és megindulva a - vélt - recepció felé, az autó motorházánál találkozunk. A belőle kijövő szöveg torpaszt meg.
A szemeibe nézek. A félig-sötétben.

- Bocccs amiéééért...  - húzom el, de nem mert annyira tudom mit is kéne mondanom. Aztán mégis megindul az egész - Ne haragudj amiért kissé... - keresem a megfelelő szót - szótlan vagyok, csak egyszerűen..  - rántom meg a vállam nemegészen nemtörődve. - Talán elfelejtettem beszélgetni. - igen. Valami ilyesmi lehet. Pont EZ!
És ha nem szól elég hamar közbe.. most is... egy pillanatig sem a tiszteletlenségnek eleget téve, de megindulok a recepció felé.

Kivééééveee.. ha még elkap, időben, akár szavakkal, vagy akár a kezeivel késztet jobb megítélésre.
Egyik sem egy elhanyagolható szempont.
És egyik sem ok arra, hogy ne kockáztassak meg mindent érte.

Danielle C. Portland

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Hétf. Feb. 06, 2017 7:43 pm

Zene: minden, ami Of Monsters And Men Very Happy

Egészen meglepte az, ahogy Danny megszólalt. Már megint a bocsánat, az elnézést, aaaa fene se tudja, és csak felsóhajtott. Újabb szokás, amit egyetlen nap - bocs - éjjel alatt sajátított el, mert eddig csak hébe-hóba tette, de az exzsaru volt olyan sóhajkirály, hogy rászabadította a parasztokra mindezt. És mint jó diák, Danielle élt is ezzel a lehetőséggel.
Biccentett aztán csak mindarra, amit hallott. Nem azért, mert ne lett volna minderre valamiféle replikája, egyszerűen csak előfordult nála is ilyen alkalom.
És ha mégis megindult a Kopaszka, akkor a kis vörös is egymás után rakosgatta a csülkeit, elnézve Danny hátát is, ahogy előre engedte Szakállkát. Csak három lépésig tartott a szótlansága, mert nem bírta tovább. Úgy tűnt, hogy valóban rohadtul másik pályát választott. Politikusnak kellett volna elmennie, mert azok dumáltak össze ennyi sületlenséget. Csak hát... a szülei elbaszták a genetikát, ő meg az egész életét. Nagy dolog.
- Pedig amúgy egészen jól tudsz beszélni. Csak túl sok a bocsánat és a ne haragudj - szólt hangosabban, hogy a csóka még csak el se tévessze azt, hogy tulajdonképpen neki címeztek minden egyes szót. Nem másnak, a zsarunak. Vagy gyilkosnak. A lényeg, hogy mindkettő ő volt, és senki más. Mindennel együtt még mindig ugyanaz az ember volt. Ahogy ő sem változik meg teljesen, ha be is tép, vagy ha éppen tiszta. Persze, a motivációk, a kifejezések mindig mások, de ő akkor is ő marad.
- Azzal, ha kimondod, amit gondolsz, nem leszel kevesebb - küzdötte le a köztük lévő távolságot, hogy a pacák mellé érve féloldalas pillantással figyelje Doyle profilját egy röpke másodpercre. - Itt vállalhatod magad és nem kell meghunyászkodnod. Én se tettem, nem igaz? - vigyorodott el, és ebben remélte, hogy egyet fognak érteni. Soha nem szokott bocsánatot kérni. Ha mégis, akkor ott már a szar is ellepte.
A recepció ajtajához érve rámart a kilincsre és ő volt az, aki kivágta az ajtót. Nem kellenek ide lovagi faszságok, meg hogy a nő megy előre, hadd nyelje le a sárkány és mészárolják le őt meg égessék el boszorkányként. A picsákat! Ellépett az útból, hogy Danny léphessen be a helyre. Mégiscsak neki volt némi előnye a vészhelyzetekben. Danielle meg csak.. áldozat. Egy láthatatlan táblával a feje felett hirdetve - legalábbis ameddig meg nem szólalt.

Danny Doyle Haynes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Csüt. Feb. 09, 2017 1:42 am

Néma csönd...
Meglepő, de nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget, elvégre egész eddig be nem állt a szája, ésmost... Mondhatnám jóól esik hogy nem szükséges újabb és kietlen vagdalkozás.
Csak biccentek a biccentésre, és megindulok tovább.
Vele a nyomomban.. ahogy érzékelem, aztán mégis tanúbizonyságul szolgál.
Félig mögöttem.
Aztán már be is ér...

- De... igaz.. - ezt már csak egy sóhajjal kevert lemondással engedem, pont mikor elérjük az ajtót. Ám a lány az aki befurakszik előttem.
Már a kilincsre. Megtorpanok.

Rá nézek, de nem indul meg. Talán azt jelzi menjek... Vagy egyszerűen csak kivár.. valamire.. én mégse várva tovább a megfejtésre, fogom magam és elindulok.

- Jó estét kívánok, egy szobát szeretnénk. - Egy idős, szódásüvegszemüveges forma bácsika fogad. Talán meg kell ismételjem a szükségemet. - SZOBÁÁÁT! KÉTFŐŐRE! - az ujjaimmal is mutatom, csak a miheztartás végett, na meg.. mert úgy amúgy is, régen.. sokkal könnyebb volt az intézkedés.
Ragadványok...

- Csakegy szabadszobánkvan..
- és csoszog. Ellent kell álljak a meggyőzödésnek.

- Az tökéleteslesz. - biccentek rá. - Készpénzben fizetek. - és már emelem is félre a kabátomat, ha nem ütközöm ellenállásba, veszem elő a brifkómat és a kiírt összeget kifizetem.

- Tv is lesz?? - kérdezi. Nekem nem. És a lány.. (?) - ha ott van valahol a közelemben csak egy törzsfordulással felé nézek.

Kell!?? Nemkell!??

Danielle C. Portland

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Csüt. Feb. 09, 2017 8:49 pm

Pontosan így gondolta. Danny-t előre, és magát is beengedve az ajtót hagyta becsukódni maga mögött. Ameddig a pacákok intézkedtek, csak körbevezette a pillantását a helyiségben, míg végül a halálraítélt fószert nézte meg hosszan. Az a szemüveg még egy planktont is látott volna a tenger mélyén, de a papóka aztán még egy mezei elefántot se vett volna észre, és ezért is húzta el a száját nem tetszően. Ő fogja majd bepötyögni a fizetett összeget?
- Hmm? - nézett a műsor után az ex zsernyákra, aki őt nézte. - Lehet, hogy kellene tévé.. Ne csak engem hallj állandóan. A nem hírek le tudnak kötni néha - magyarázta Szakállkára nézve, miközben a pulthoz közelebb lépett és rákönyökölve az idősre mosolygott. Nem anyázva, nem baszogatva a másikat, egyszerűen csak meg akarta nézni, hogy mindent helyesen tesz-e. Nem-e rakja a zsetont a kukába a kassza helyett és hogy nem valami tojtoj kulcsot ad nekik a szobájuk helyett.
Nem volt azzal gondja, hogy meg kellett osztani egy hülye szobát másokkal, Danny is odaadta neki a tragacsának felét az elmúlt órákban.
- Van itt valahol automata, amiből szerezhetek ételt és innivalót? - kérdezte Mr. Nemlátokot, aki csak rámosolygott, mintha a világ legszebb nyelvén érdeklődött volna valami romantikus szarságról, és csak egy idő után válaszolt. Amikor már sikerült vagy egy órával később elszednie Télapó lóvéját.
- Tehát a tévé is benne lesz az árban - egy pillanatra Danny-re nézett, aztán vissza a vöröskére. - Azt pedig a folyosó végén találja meg, kedveském - májfoltos kezek csörögtek az apróval, amit a kis rekeszekből centre pontosan kiperkált, egyesével rakosgatva a pultra azokat, hogy Danny-nek visszaadja.
Csak egy biccentés volt a részéről erre a jó hírre és már fordult is el, hogy minél előbb magához vehessen chipset, mogyorót, kekszet, nyalókát, bármit.. valami cukros energiaitallal. Már amúgy is iszonyú szomjas volt, és kurvára nem dromedárnak született, hogy mérföldeket tegyen meg ivás nélkül.
- Atizenkettes szobafenn azemeleten - köhögött egyet is erre az öreg, hogy aztán a kulcsos szekrényhez vándoroljon, mint a dínók, leakasztva a kis bőrdíszműves kulcsot, aztán még duplaannyi idő volt, mire visszaért a kulcsokkal Danny-hez. Danielle biztosra vette, hogy minimum cukorbeteg a krapek, vagy legalábbis épp hat infarktust visz ki éppen lábon. Irigyelte.
Az életben nem fog ennyi évet megélni, mint ez az öreg Duplaszem.
Kilépett az ajtón, remélve, hogy Szakállka mindent el tud már intézni egyedül is. A zsebéből előhalászta a haláldobozt, hogy a következő percben már rá is gyújtva a füstöt mélyen a tüdejére szívja. Imádta ezt a csendes pillanatot.
És ha már a szobák nem dohányzó területnek számítottak, ki akarta élni még előtte magát. Nekidőlt az épület falának az előbbi ajtótól pár méterre, és a füstöt végre szabadjára engedte. Apró körökben. Mert ehhez volt most kedve, miközben várta a tarfejűt.

Danny Doyle Haynes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Csüt. Feb. 16, 2017 12:49 am

Szóval KELL! Visszanézek az öregre, de úgytűnik nem kell külön kiemelnem, ő is a lányt figyelte. Vagyis egyszerűen csak biccentek.

Tovább lapozgatom a tárcámból kivett bankjegyeket, miközben a lány is közelebb húzódik. És már megint az automata...
Oké, nem hibáztatom. Éhes. Ez nyilvánvaló. Én se tudom mikor ettem utoljára, de most nem fűlik a fogam semmihez.
Egy kóbor torokköszörülés.. ennyi színezi a jelenetet, amikor az öregember megint hozzám fordul.
A visszakapott apró csak lassan kerül ki a pultszélére, és én egész addig nem is nyúlok hozzá, amíg nem végzett teljes egészében.. Sose voltam egy türelmetlen ember.

- Szóval tizenkettes.. - csak elemi zsigerből ismétlem ahogy az öreg kimondja a számot, és nem is nézek utána, vagy fordulok ahogy a lány valamerre eltűnik mögöttem.

Kulcs landol a pulton, én meg újabb biccentéssel nyugtázom.

- Köszönjük. - biccentés.. csak mert így kívánja meg az illem, és ahogy érte nyúlok, egész végig az jár a fejemben, hogy hogyan is fog ez kinézni.

Nyílik az ajtó, csak fél kézzel, lassú erővel tolom ki. A lány ott áll. Mélyre húzza a füstöt, és ez a második alkalom amikor nyelnem kell. A legutóbbi cigaretta íze még mindig ott kavar az emlékeimben.
De épp elég volt az mára.

- Mehetünk? - kérdezem. Nem tudom miért. Nem mintha.. szobára készülnénk, vagy nem jöhetne őőő.. utánam utólag, amikor csak kedve szottyan, ez inkább olyan... felkészületlen beszéd, és alig hogy kimondtam talán már meg is gondolom.

- vagggy.. előre megyek és te jössz amikor akarsz. - korrigálok, és ha nincs köztes ellenvetés, elindulok előre magam. A lépcsőt valahol a bal-hátsó részlegen láttam.

Danielle C. Portland

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Csüt. Feb. 16, 2017 2:13 am

El se hitte! Minden sínen ment, sehol egy törött csont, sehol egy halott ember utánuk és még az öreg se esett össze a sokktól, amit ők ketten okozhattak volna. A szemei a sötétben ácsorgó kocsit figyelte csak, amivel megtették ezt a kurvahosszú utat, és még akkor sem fordította oda a fejét, amikor Danny kilépett, vélhetően a kulccsal.
Amikor megszólalt, Danielle azt a pillanatot választotta, hogy a füstöt ismét szabadjára engedje, víg, absztrakt mintát rajzolva csak a sötétbe. Nem izgatta sosem. Nem ebben élte ki magát, fosott arra, hogy hogyan száll a füst.
Közbeszólt volna, már nyitotta is a száját a kis vörös, amikor csukta is össze az ajkait. Oké, van tovább! 
- Mindenképpen akarok. Csak elszívom, meg veszek magamhoz némi cuccot - és már megint ott feszült a szájában a fehér atyaúristen rúdja, végigkövetve a szemeivel végül Danny mozgását is a lépcső felé. Tudta, hogy hova kell mennie. Csak nem lesz akkora görény a Kopaszka, hogy kizárja őt. Bár.. a bácsinál még mindig alhat, elég kreatív volt. Vagy esetleg valahova bekéredzkedik valami ellenszolgáltatást követően.
A picsákat! Ő nem olyan.. normál esetben.
Ahogy eltűnt a szeme elől az alak, akkor lökte el magát a faltól és indult meg az automata felé, előkanyarítva a zsebében csörgő aprót. Mindig tele volt, és most meg akart szabadulni a nadrágját lehúzó váltótól. Az elszívott csikket a talpával lapította ki, miután leejtette azt az épület körüli járdát.
Egy kóla. Na jó, legyen kettő.
Egy tábla csokoládé.
Egy zacskó kicsi jelapeno-s chips.
Egy ásványvíz, mentes. És még egy, buborékos.
Egy zacskó sós mogyoró.
Az automata egyesével köpte ki magából a vágyott kajákat, a kis vörös pedig sherpának érezve magát gyűjtögette be az árut. Csak ezután indult meg a lépcső felé, ahol csendben baktatott fel, kikeresve az ajtókra helyezett 12-es számot is, ami előtt megtorpant. Baromi hosszú sóhajt eresztett szabadjára, teleszívva a tüdejét a tisztábbnak mondható levegővel is. Egy kezébe, a mellkasához és a hasához szorítva a kaját-piát emelkedett a keze.
Fel kellett készülnie. Még egy bizalmatlan pillantás az autó felé megint, de már nyomta is le a kilincset, amennyiben csukva volt az ajtó, és belépett a szobába. Fogalma nem volt, mire is vállalkoztak. Az egy szoba két egyszemélyes ágyat rejtett, vagy egy kétszemélyeset? Csak mert nem mindegy, hogy csapba szarni, vagy szarba csapni, ugye...
Maga után behúzva az ajtót Danielle, gyors szemlével körbenézve csak.
- Tudom, hogy nem kérted. De te se vagy teve, hogy hat hónapnyi vizet visszaszivattyúzz. És nem bízom ezekben a hülye csapos vizekben. Kemény is, meg szar szagú-ízű is. Alkohol meg nincs erre és gondolom másnaposan meg vezetni se akarsz - vonta meg a vállait, és a szavait csak akkor intézte Szakállka felé, ha ott dekkolt előtte, nem pedig a mosdóban,  és csak akkor szedett ki a rakásból egy palack vizet, amit az ex-zsaru felé nyújtott. De persze nem volt profi építész, és a mozgatásra a hasa mellől csúszásnak indult a mogyorója. És az egyik kólája is, hangos csattanással érve csak földet.
A szitokáradat helyett pedig csak elfintorodott.
- Téged se iszlak meg - tett csak hozzá ennyit egy sóhaj kíséretében.

Danny Doyle Haynes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Pént. Feb. 17, 2017 2:51 am

"Vesz magához némi cuccot."
Jólvan. Csak biccentek, nem érzem szükségét a beszédnek, és valahogy belefutva az általa kifújt füstbe megindulok. Még ez a rövid, kellemesnek mondott szippantás is régi emlékekkel tölt el.

A lépcsőt kiszúrva magamnak, félcsendesen zajlanak felfelé a léptek. Nincs zavaró körülmény, néma a csönd, nem tudom hány óra lehet, de úgy tűnik Los Angeles ezen körzetén ilyenkor mindenki alszik. És én most hálát adtam érte...

Fordult a kulcs, a zárban.. kitolva az ajtót, elsőre fülledt és használt levegő csap szembe. Megfintorodik az arcom, de hozzászoktam már a sitt, na meg a ház dohos levegőjéhez, így egy messzemenő percig sem zavart. Igazán..
Az ajtót viszont résnyire nyitvahagyom. Nem mintha biztonságos lenne így, úgy egyáltalán, de a lány valahol itt lesz a nyomomban és az odabenn fekvő nagy, franciaágy előrevetít még néhány balsejtelmet. Kényelmes a padló.. Nem fogok pont ebből csinálni problémát, megszoktam már az efféle helyzeteket, az első mozdulatom mégis.. hogy a bőrkabátomat lehúzva eldobjam keresztbe az egyik széken.
Nem akarom tudni kik és miket csinálhattak itt...

Az első út egyenesen a mosdóba vezet. Megnyitom a csapot, jólesik a belőle folyó jéghideg víz. Alá dugom a kezeimet. Kitisztít.. még ha nem is meg, de csak saját magamat figyelve a tükörben aztán hamar döntök. Lehajolok és az arcomat is beterítem. Vagy két.. háromszor, rendesen észretérítve. Az ember hamar megtanul hálát adni a legkisebb dolgokért is ami jótékony lehet.
Víztől csöpögő szemöldökkel nézek vissza a tükörképre.
És valamikor ekkor hallom azt a hangot...

Kilépkedek, de arcomat útközben a nemmessze lógó törölközőbe temetem. Vagyishogy temetTEM! Már meg(ki)tisztulva állok ott előtte, fél vállal megtámaszkodva az ajtófélfán.

- Kösz! - nyúlok a vízért, amint mint valami felszerelt teve, teli kezekkel jelenik meg előttem. Lecsavarom a kupakot és azonnal belehúzok. Valamikor pont akkor amikor a fél garnitúra csapódik mellette nem messze a padlón.

- Ugye tudod hogy.. - hogy is akartam folytatni? Nem tudom. A mogyoróért, és a - ha nem robbant szét - kóláért hajolok, és egyetlen mozdulattal felveszem. Ha még mindig ott áll, felé nyújtom, ha már elterítette az ágyon az egészet, csak egy-két lépéssel a többi közepébe helyezem. - Más esetben azt mondanám ez egy hülye helyzet. De most.. - rázom meg elgondolkozva a fejemet. -Csak annyit akartam mondani hogy jóóó nem-egyedül lenni. - rövid a szünet. - Szóval kösz! - és biccentek. De még mindig ott állok. Valahol előtte. És amíg nem rakja le magát, valahova.. addig biztosan, nem is fogok elmozdulni. Akárhogy is, kényelmetlen egy helyzet. Mégse tudom, egyetlen percig se bánni...

Danielle C. Portland

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Pént. Feb. 17, 2017 12:29 pm

A legutolsó zene íráshoz Wink

Ha tippelhetett volna, akkor most minimum egy dolárral több zsebpénze lenne. Vagy pénztárcapénze. Vagy valami. Tudta, hogy Szakállkának nem az első útja lesz az, hogy lepakolja a sittes hátsóját az ágyra, még akkor se, ha mondjuk kurvával lett volna. A mosdónak vélt helyiségből előlépő férfi jelenlétét csak feszült pillantással reagálta le, egészen addig, ameddig a vízért nem nyúlt amaz.
Ritka pillanat volt, ha be tudta fogni, de ameddig a másik ivott, megspórolta a szavakat, no meg mert a bosszankodás a cuccok leesése után inkább lefoglalta a gondolatait. Nem volt szabad keze és nyomoréknak nézett volna ki, ha mint részeg zsiráf lehajolt volna, aztán felszedegette volna a dolgait.
Még ha a kóla egyben is maradt, két napjába fog telni, mire a sötét szirupos folyadék magába nyeli el ismét a bubijait. Hogy ne tűnjön egy rakás szerencsétlenségnek, egyesével pakolta le a korábban felnyalábolt cukorral és szénhidráttal teli ételnek nem nevezhető szarokat az ágy sarkára, amiket aztán kissé beljebb is tolt. Centiről centire, megint csak egyesével. Mérnöki pontossággal. Még ha köze sem volt a vonalzós-körzős társasághoz.
Aztán Mr. Szakállka beszélt és a hallott szavakra csak ráncolt szemöldökkel figyelte először a faszit, majd az ágyat. A ki tudja, milyen testnedvekkel, porcicákkal, pókhálókkal erezett szobát, végül megköszörülte a torkát.
- Szerintem ez mindenképpen egy elbaszott helyzet - próbált valami mosolyfélét kisajtolni magából, mert hát ja, nem pofán cseszni akarta ezzel az ellenkezéssel Danny-t, de valahogy a körülmények egyikőjüknek sem volt ideális. Persze a kis vörös el tudta engedni magát minden szituációban egy idő után. Megtanították rá a srácok az elmúlt évtized során.
- Igazából választásod sem volt, hogy egyedül maradj - köhintett egyet, mert ja, tisztában volt azzal, hogy úgy nőtt rá Kopaszka fejére, mint ahogy a nem létező hajzuhatag. - De nagyon szívesen. Asszem - vont vállat, ez volt a nagy köszönömje neki is. Igazából ha már a kutyájával nem tölthette az estét, és kerülhetett szerencsére minden tetovált vadbarmot, akkor már inkább gondolta úgy, hogy jó helyen volt most.
Minden szó nélkül, előbb elnézett, majd meg is közelítette a mosdót, ahol a szappanhoz inkább nem nyúlva pakolta kezeit a csapból folyó víz alá, gyorsan körbenézve csak a miniatűr helyiségben. Vágyott egy zuhanyra, egy szauna-forróságúra, de még abban is kételkedett, hogy a melegvizet ismerték-e errefelé.
Amint megvolt a kézmosással, először lerázta a vizet a kezeiről, véletlenszerűen nyúlva egy újabb törölközőért. Szerencsére volt kettő. Legalább ennyi. Visszamászott az ágyas részre, lepakolva magát az ágy szélére, megválva a cipőitől is, és ha azzal megvolt, felcsúszott teljesen a letakart ágyra, hogy csak a sarka lógjon le onnan. Így már elérte a csokiját, amit magához vett. Csak ezután figyelt újra Danny-re.
- Nem is értem, miért akarnál egyedül lenni a börtön után - jegyezte meg, és a papírdobozt nyitotta is már ki, hogy kiszabadítsa a tábla csokiját. - Kérsz? - nyújtotta az egész táblát Kopaszka felé egy kézzel, a másikkal pedig kivarázsolta közben a zsebéből a cigis dobozát. Na meg az öngyújtót, csak lazán maga mellé helyezve azokat az ágytakarón.

Danny Doyle Haynes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Pént. Feb. 17, 2017 6:40 pm

Csak figyelem, milyen precizitással dolgozik. Meglepő, de nem tudom miért is lep meg. Fura lánynak tűnik. Ezen nem változtatok, de mégis.. van benne valami magávalragadó.
Kivéve amikor be nem áll a szája...

Megköszörülöm a torkomat, de csak a gondolataimnak enged utat. Ahogy végül beszélek, mégis, és hogy miért!? Mert azt akarom hogy tudja. Hogy nem feleslegesen cselekszik.
És megis kapom rá a válaszom.

Elmosolyodok.
Valami olyasmi...

Szórakozottsággal tölt el a tudat, még akkor is, amikor a lány, szélvészként megindul a fürdőszoba felé. Ekkor választom azt a pillanatot hogy leüljek. Valahol az ágyszélére.
Még mindig.. még akkoris, valahogy szokatlan a tudat.

A hátam mögött hallom ahogy visszatér. Az ágy megreng alattam ahogy lehuppan, és amikor csokoládépapír hangja zenél, csak ekkor fordulok felé, félig.. csak a vállam mögött, hogy a szemeibe nézzek.
És ekkor hangzik el az a szöveg is.

Újra fordulok, csak annyira, hogy a lábamat félig az ágyra tehessem, de a cipőmet nem engedem koszolni. Szinte teljes testtel felé fordulok.

- Hamar hozzászoksz az egyedülléthez. - és a csoki felé nyúlok, török belőle. - Egy idő után már követelménnyé válik, már az jelenti a biztonságot. - de még mindig nem tömöm a számba, csak forgatgatom a csíkot a kezemben. - Megtanulsz tartani.. bárkitől aki a kelleténél közelebb jön, aki túl bizalmas, aki feltehetően akar valamit, és aki célja hogy bármelyik pillanatban a hátad mögé kerüljön és elintézzen. - de már mosolygom. Nem boldogan, inkább tényszerűen.

- Saját bőrön tanulod ezt meg. - bal kézzel a pólóm alsó száráért nyúlok, és félig, csak hogy a hasam bal oldalán látsszon az a vagy 14 öltéssel összevarrt hosszú sebhely, megemelem.

- Mindenkinek tanulni kell... - és mosolygom.
Hogy már bánt e?? Nem. Nemigazán. A múlt elmúlt, még ha magával is hagyta az emlékeket, de a tapasztalat bölcs tanácsadó, és még ha maga után is hagyja a benyomást, megtanít felkészülni az életre.
Valahol hálás voltam érte.
Sokmindent köszönhetek.

Danielle C. Portland

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

TémanyitásTárgy: Re: Danny & Danielle - LA útjain   Pént. Feb. 17, 2017 11:08 pm

Nem verte le a víz, hogy ugyanott, két négyzetméteren belül volt megint az exzsernyák. Már megvolt a próbaútjuk, ezért is helyezkedett el kényelmesen, megmozgatva a lábfejeit is, először spiccbe, aztán meg vissza egyenesbe. Élvezte a cipő-nélküli állapotot. Meglepte viszont az, ahogy Kopaszka nyúlt és elvett, de nem szólt semmit. Nem volt irigy, és egyébként is ő ajánlotta fel neki mindezt. Hát akkor meg? Csak furcsa volt, hogy az eddigiek után mégis nyitott. Valamennyire.
A kérdés. Danielle részéről önkéntelenül jött, reagálva a korábban hallottakra, no de a válasz?! Egyetlen szó nélkül hallgatta végig a pacákat, nem megtörve annak szavait, amik meglepően sokáig húzódtak el, és csak lassú ritmusban vezette végig a szemeit oda, amit Danny megmutatott neki.
Az arcán nem látszott semmiféle érzelem. Először. A csokija még mindig az ő részéről töretlenül, és csak ha elhallgatott a tarfejű, otthagyta a szemeivel a sebhelyet. Nem orvosnak, vagy sebésznek, vagy boncnoknak készült, hogy eszményinek lássa ezeket a sérüléseket, de elég tetoválást készített már az ilyen jellegű hegek eltüntetésére. Mindnek megvolt a maga története. Dráma, betegségek, balesetek. Egyre mentek, de mindegyiket befogadta a kis vöröske és a tetoválások alatti beszélgetések során többet is megtudott az életről, mint amennyit szeretett volna.
- Ezek alapján egy gumiszobában kellene kikötnöd, ahol csak egy kis résen tuszkolják be neked a kaját - válaszolt csak ennyit mindarra amit hallott. Újra visszanézett a fickó szemeiből a sebre, ha még mindig láthatta, ha addigra eltakarta már Szakállka, nem erőszakoskodott, hogy látni akarja. Nem akarta megfogdosni, mint ahogy a veronai Júlia szoborral tették. A fickó nem látványosság volt, hanem ember.
Felsóhajtott egyszer, rettentő hosszan. Csak azután törte meg a táblát, egy csíkot választva le, de azt is további kockákra tördelte. Jobban szerette a kicsi darabokat elolvasztani a nyelvén, mint hogy elrágja, mint valami rágcsáló.
- Nem mindenki olyan faszfej, mint akik elbántak veled - nézett fel ismét a zsernyák szemeibe. - Különben meg ezzel a hozzáállással sose találkozol normálisakkal. A menekülés nem megoldás. Így soha nem fogsz harminckét foggal vigyorogni. Vagy egy jót enni. Vagy csak úgy kikapcsolni az agyad - bekapta az egyik tört csokikockát a szájába, lepakolta a dobozt maga mellé az ágyra és elnyúlva az előzőleg nem leejtett kólájára mart.
- Néha jó az, ha nem gondolkodsz. Csak megteszel valamit - vont vállat, ahogy visszaegyenesedett ültében, combjai közé nyomva a löttyös fémet.

Danny & Danielle - LA útjain

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 7 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next