♦ ♦ WELCOME TO FABULOUS LAS VEGAS ♦ ♦

Where the world can be your playground.... or You can be the toy

 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
FIGYELEM!
Az oldalon korhatáros, erotikus tartalom és durva szövegek találhatóak. A később esetlegesen kialakuló lelki defektekért és a fejlődésben való visszamaradásért felelősséget nem vállalunk.

♦ ♦ ♦

Az oldal alapötlete a „Passion in Las Vegas” nevű fórumról származik. Annak folytatásaként jöttünk létre.


Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat

Legutóbbi témák
» Leon Williams
A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Szer. Ápr. 17, 2024 9:38 am

» Alessandra Clark
A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Szer. Ápr. 17, 2024 9:29 am

» Elkészültem!
A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeby Leon Williams Szomb. Ápr. 13, 2024 12:51 pm

» KOCKADOBÓ
A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Csüt. Ápr. 11, 2024 10:10 am

» Tetovált Bestia & Derek - Facciamo una breve visita
A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Csüt. Ápr. 11, 2024 10:05 am

» Adminhírek
A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Szomb. Márc. 30, 2024 8:32 am

» Harmincas, fehér nő a konténeres bodega falain belül
A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeby Admin Szer. Márc. 20, 2024 10:28 am

» Ismeretlen fiatal nő....második felvonás-családsegítő
A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeby Arnold Dovahkin Hétf. Márc. 18, 2024 8:14 am

Top posting users this month
Gloria "Sapphire" Salinas
A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Vote_lcapA kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Voting_barA kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Vote_rcap 
Leon Williams
A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Vote_lcapA kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Voting_barA kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Vote_rcap 
Derek Moretti
A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Vote_lcapA kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Voting_barA kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Vote_rcap 
Alessandra Clark
A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Vote_lcapA kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Voting_barA kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Vote_rcap 
discord
Discord
Regisztrálj az oldalra
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (58 fő) Szer. Márc. 22, 2023 4:23 am-kor volt itt.

Megosztás
 

 A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Troy Filemon

Troy Filemon

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Rocksztár
Location : Seattle
Posts : 21

#1TémanyitásTárgy: A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem    A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeSzer. Okt. 21, 2020 12:02 am

16 évesen... (alias David Lynch)

A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  UaFsHnJ


... ♫A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  V-20-512



Hibák.. Hibák és észérvek. Van amikor az egész mindegy. Annyira mindegy, csak a dallam van... És TE... És már nem is tudod hol kezdődik a dal, vagy hol ér véget az élet, a határok szellemisége egyszerűen megszűnik létezni.
Igen, valahogy pont így éreztem... Érzem.
Minden alkalommal amikor a kezembe veszem a húrokat, a hangjegyek csak táncolnak körülötted, a fejedben diktálva egy elhaló éneket, és te rabszolgaként az útjukon haladsz. Követed...
Minden kinyilatkoztatást. Nyilatkozatot.. Eszmét. Lehetőséget...
Igen, ilyenkor minden annyira mindegy...
Elfeledtetnek a hétköznapok.


- Jó. Ez egész jó volt, de van még mit gyakorolni! - a nő hangja riaszt ki. Azé a nőé, akinek a hangja kapar. Érdes. Szinte felszántja a simogatásban megfáradt elmém, és azonnal visszarántja a valóságot.

Leengedem a hegedűt, a szemeibe bambulok. Ahogy megtettem ezt már régen, minden egyes alkalommal megteszem, és ő talál rajta fogást.

- Esetleg akar élni ellenkezéssel!?? - a szemeimbe néz. Én meg csak bámulok. Tudom, ha kinyitom a szám, újabb megrovás az érdem, és nekem már faszom tele ezzel az egésszel.
Ezért hát...

- Nincs.. ellenkezés. - művien rájátszok. De már a torkát szorítom képzeletben.

A csengő kicsöng, az osztály morajlani kezd. A vén spiné diktál.

- A következő alkalommal Tchaikovsky Canzonetta-ját nézzük meg. Ezúttal rendesen készüljenek fel! - azzal mindenki kisomfordál.
Csak én maradok ott.
Én meg a hegedű...


A vén tyúk mindig megtalál. Tudja jól, hogy az apám pénzeli a fél iskolát, így megteszi az egyetlent amit tehet. Bedarál....
És nekem már kurvára elegem van ebből!

Bebaszom az iskolai szekrény ajtaját, biztonságban a hegedű. Órám lesz. A fasz tudja milyen órám, de most a legkevésbé se fűlik fogam újabb szarházihoz. Vért akarok... Megtorlásra vágyom, és ha kell, mindig találni ehhez célpontot.
Valami szegény... szerencsétlent...

- Hé, töki! Ma megint a fejedre húztad az alsógatyád!?? - vigyorgok neki. Épp most ment el mellettem. Bambán visszanéz rám.

- Ne bámulj! Kérdeztem valamit! - utána lépek, követem.
A kis szmöre meg berezel. Idáig érzem a teli gatyát!

- Na MIAZ! Csak nem félsz!??? Kistüske.. - pedig lefogadom vagy 2 évvel idősebb, de beszari.. Töketlen...
Ezért is szép ez a világ...

- Figyelj, mondták már neked hogy olyan a fejed mint a 3 napos kihányt rák? Nem?? Hát épp ideje hogy megtudd! De ne szívd mellre, jobb előbb mint később, csak hogy tudd hol a helyed! - és nevetek. A kis csíra menekülne, de nem hagyom a koloncot.

- Ne fuss! Úgyis elkaplak te nyomorék! - kivágtat az ajtón, már siet, én meg nem maradok le, tovább követem. Le a lépcsőkön...
Ezzzt a kis hülyét...
Szélesre húz a fogsorom, de azért utánamegyek.

- Ne fuss, giliszta! Hová menekülsz!? Tudod hogy úgyis mindig utolérlek!!!

És ez igaz. Mindenki tudja a környéken, hogy velem.. nem jó ujjat húzni. Nem kell.. Jobb ha nem teszed, mert a merészségemnél csak a bosszúszomjam az erősebb.
Kövezzetek meg érte!
 
Vissza az elejére Go down

Helmut Nardini

Helmut Nardini

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : színész
Location : Las Vegas
Posts : 21

#2TémanyitásTárgy: Re: A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem    A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeCsüt. Okt. 22, 2020 1:38 am

Helmut egy lyukasóra után kissé egykedvűen sétál az egyetem kávézójából a zeneművészeti tanszékek épülete felé az udvaron át. Kellett a rossebbnek neki felvenni pont zongoraórákat, de már fújhatja. Akkor kellett a kredit, úgy nézett ki, hogy kellett… viszont az ideje neki is csak 24 órából áll és a Macbet próbáihoz a vívás koreográfiájának begyakorlása pontosan belelóg a zeneórába. A tanár megértő, amennyire lehet, nem fog egy végzőst elkaszálni, ezt megígérte, főleg miután Helmut jelezte neki, hogy megtesz szinte bármit, ha találnak alternatív megoldást a félévi jegyre… szinte bármit…
Nagyjából ezen mereng, mikor megszólal a csengő, a mellette elrohanó vöröshajú elsős kishíján fellöki. Látásból ismeri a gyereket, afféle veszélyeztetett állatfaj, abból is az omega példány, amúgy nincs sok baj vele, ám az utána loholó kölyök annál vérmesebb tekintete cseppet sem tetszik neki, főleg ahogy a szerencsétlen után kiabál.
– Basszus, mint egy szar tini romkom… – sóhajtja maga elé, s következő pillanatban emeli a jobbját és minden erejével megragadja a rohanó kamasz ruháját annak mellkasa magasságában. A lendület miatt ugyan fordulásra kényszerül, de a ruhájánál fogva esélyesen képes megállítani a srácot, akire vagy tíz centit ver rá magasságban.
– Van egy gimi két utcával odébb… – néz a srác szemeibe, s ameddig tudja, tartja a szemkontaktust, mármint ameddig az ismeretlen el nem fordítja a tekintetét. (Ha elfordítja, eddig nem tűnt szívbajosnak.) Minden esetre a következő pillanatban elengedi, mert az egyre kifelé sorjázó diákok előtt nem akarja megalázni a kölyköt, akit nem a kora sokkal inkább a viselkedése miatt dugna vissza a 10-dikbe minimum. Bár jobban megnézve, valóban kölyökképűnek találja. – Átkísérlek szívesen.
Gőze nincs ki a srác, de ha tudná, hogy egy milliárdos befektető csemetéje, valószínű az sem hatná meg. Nem egy ilyen helyzetben.
Vissza az elejére Go down

Troy Filemon

Troy Filemon

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Rocksztár
Location : Seattle
Posts : 21

#3TémanyitásTárgy: Re: A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem    A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeCsüt. Okt. 22, 2020 3:45 pm


Futok, rohanok... Már a fogaim között érzem a vére ízét, a félelemét, amikor egy hirtelen bejött rántással egy félembernyit repülök.
Miafaszez...
 
Az előttem álló torony, - én már a korábbiakhoz mögötte -  nem engedi az ingemet. A kezére nézek, a bensőmben sűrű harag környékez, és biztosra veszem, kitörni készül.
De még idejében elenged.
Én meg egyszerűen megrázom magam.

- Hogy mivan!?? - nem vágom. Egyszerűen nem vágom. De még fél szemmel se követem ahogy az előbbi kis nyúl eliszkol, valami azt súgja itt nagyobb zsákmány a tét.

Csak szóljál BE!

Vissza az elejére Go down

Helmut Nardini

Helmut Nardini

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : színész
Location : Las Vegas
Posts : 21

#4TémanyitásTárgy: Re: A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem    A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeCsüt. Okt. 22, 2020 8:35 pm

Arckifejezése valamelyest enyhül, bár kifejezetten mosolygósra így se veszi a figurát. Gimiben sem csípte az efféle erődemonstrációt, bár hogy kifejezetten a gyengék védelmezője lett volna, sem sűrűn fordult elő, viszont ugyanezt látni egy egyetemen kissé fura. Már ennyire direktben. Mintha a srácnak kimaradt volna az előző négy év és be akarná pótolni.
A visszakérdés hallatán lazán vállat von.
– Én tudjam? Lenyúlta a pénztárcád, vagy a csajod…? Nem tűnik annak a típusnak… Bármi más bajod van vele, nem ez a módja. De ha ki akarod rúgatni magad, tessék, loholj utána – még oldalra is lép, hogy utat engedjen a kölyöknek, de tekintetét továbbra is rajta tartja.
Vissza az elejére Go down

Troy Filemon

Troy Filemon

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Rocksztár
Location : Seattle
Posts : 21

#5TémanyitásTárgy: Re: A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem    A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeHétf. Okt. 26, 2020 1:02 pm

Iszom a szavait. Igazából hülyeség, újabb hatalmaskodó faszfej, aki megmondja ugyan mit is kéne tennem! Egyből elkattan a fogaskerék.

- Azthiszed te mindent tudsz!?? - hatalmasodok felé. Oké, a jelenlegi helyzetet tekintve azért ez elég nehéz. - Azthiszed te vágod miről szól az élet!?! - egész közelről a szemeibe beszélek, ez talán majd megadja azt az elégtételt. Ledarálni egy 'hatalmasat'.

- Kurvára fogalmad sincs róla miről is beszélek, szóval jobb.. ha eltakarodsz az utamból..! - a megjátszás elemi része. Sose hagyd hogy föléd kerekedjenek! Mindig legyél TE a győztes!!
Vagy legalábbis hidd azt magadról...

Azzal ha a benga nem szól újra közbe, elslisszolok a másik irányba.
Máshol kell elégtételt keressek.

De ha mégis...
Vissza az elejére Go down

Helmut Nardini

Helmut Nardini

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : színész
Location : Las Vegas
Posts : 21

#6TémanyitásTárgy: Re: A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem    A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeHétf. Okt. 26, 2020 9:59 pm

…és újabb visszakérdezés a srác részéről. Csodás. Rezzenéstelen arccal tűri, ahogy a másik megközelíti, s még csak nem is pislog, mikor a szemeibe néz. A kérdés ugyan provokatív, de kiválóan kondicionálták ezekre odahaza, bár az „igen, uram” volt akkoriban a helyes válasz, vagy valami ahhoz hasonló. Itt ez egyáltalán nem opció.
Hogy magát látja-e a kölyökben? Természetesen nem, ugyanakkor határozottan ismerős neki ez a düh, amit felé közvetítenek. Empatizálni mégsem fog a lúzerkergető kölyökkel, mindenkinek megvannak a saját gondjai, melyek az iskolaévek előre haladtával csak tetőződnek. Az utolsó mondaton azonban már el kell vigyorodnia, tekintve, hogy az imént állt félre az útból, bár ha a srác más irányba menne, hát tessék, viszont erről a helyéről már esze ágában sincs egy tapodtat se mozdulni. Igazából szólni sem akar, egyszerűen karba fonja a kezeit, s teljes lelki nyugalommal végig nézi, ahogy a srác otthagyja. Ahogy látja nem a vörös kölyök után vette az irányt, így ő maga sem fog egy helyben ácsorogni, elvégre neki fontos elintéznivalója van a zenetanszéken.

***

Néhány nappal később…

A tanterem ajtaja kivágódik és egy feldúlt arcú harmadéves viharzik ki rajta.
Helmut egy pillanatra, mintha néhány könnycseppet is látni vélt volna a srác szeme sarkában, ahogy felpillant a jegyzeteiből…

Fél órával ezelőtt csípte el Mr. Keatont, akinél vizsgát kellene tennie, s akinek a lehető legszerényebben adja elő roppant bonyolult helyzetét. A tanár amennyire lehet megértő, de ahogy az lenni szokott, mindenkinek a saját tárgya a legfontosabb, de még az ő szava is megakad a srác feldúltsága láttán.
– Mi ez a dráma?! Pedig ez nem is az önök tanszéke – mondja az első kérdést fennhangú sopánkodással, míg a második mondatot már Helmut felé címezve teszi hozzá a fejét csóválva.
Helmut érdeklődve pillant a srác felé, aki heves magyarázkodásba fog valami kezelhetetlen csodagyerekről.
– Mr. Lynch pedig kiváló tehetség, ámbár az ön hozzállása kissé meglep, Mr. Cortez. Zongoristaként az együttműködés nagyon fontos, ahogy a zenésztársak jellemének elviselése is. Mit gondol erről, Mr. Nardini?
Helmut jobb szeme sarka megrándul, de elővéve legmegnyerőbb mosolyát, csak ennyit mond, az egyértelműen csapdaszagú kérdésre.
– Mélységesen egyetértek, Mr. Keaton.
S Mr. Keaton azzal a svunggal kikapja Cortez kezeiből a kottát és Helmut mellkasának csapja.
– Az öné. Kísérje a vizsgán és megkapja a jó minősítést, jobbat nem, mert nem szeretem az efféle ügyeskedést, rosszabbat sem, mert aki Mr. Lynchet képes kísérni, az tényleg jó. Ellenben, ha nem képes rá, ugrott a jegye…
Helmut biccent, majd a tanár után indul a terembe, de Mr. Keaton nem várja be. Menet közben Cortez még odasziszeg neki egy erre rábasztált, majd elszelel. Egy pillanatra elgondolkodik, hogy miért ismerős neki a srác neve, aztán beugrik pár pletyka a szuperzseni-hegedűművész-milliárdoscsemetéről, de az effélék sosem hatották meg… eddig nem. A tanár még az előtt kilép a teremből, mielőtt Helmut beléphetne, s sok szerencsét kívánva eltűnik az egyik tanári szoba felé.
A férfi még a kottáira néz, majd belép a terembe, behajtja maga mögött az ajtót, s csak eztán néz fel, s azonnal elvigyorodik, amint meglátja a kölyköt pár nappal ezelőttről.
– Rég találkoztunk – elindul a zongora felé immár komor arccal. Kurvaélet…Látom, azóta is a legjobbat hozod ki az emberekből – mert no, fontos a további jó benyomás.
Vissza az elejére Go down

Troy Filemon

Troy Filemon

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Rocksztár
Location : Seattle
Posts : 21

#7TémanyitásTárgy: Re: A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem    A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeKedd Okt. 27, 2020 2:28 am

***


- Elbasztad.

A zene megáll. A zongora is.

- Mi van? - kérdez, de én nem engedek a képből.

- Tartsd a ritmust. Nemigaz, hogy ennyire nem vagy képes. Nem te vagy Keaton kedvence? Folyton a seggedet nyalja.
A gyerek kussol. Meg se mukkan, mintha minimum egy karót nyelt volna, de ELBASZTA! Hallottam én, akármivel is akar megetetni.

- Elölről.. - jelentem ki, és újra vonó éri a hegedűt. De elég az első két ütem.. : Megállok.

- Most komolyan ezt fogod csinálni!!? Direkt keresztbeteszel!? Kövessél már! Nem vagy képes felfogni!? - igyekszem a fejére nézni, de nehéz úgy, hogy közben elfog a hányinger.

- Elölről! - jelentem ki, és újra nekikészülök.
Alig két hangnem.. és...

- Baszódj már meg hát tényleg nem vagy képes követni!?? A kurva életbe, már megint ahelyett hogy gyakoroltál volna, egész nap Philipe seggét nézted! Ne süketelj, úgyis tudom hogy odavagy érte, lefogadom ha senki nem lát, véresre vered a pöcsödet, ahogy a múltkor is... LÁTTALAK! Csak úgy csorog a nyálad érte... Ahelyett hogy inkább zongorázni tanulnál meg... - engedem el végleg. A zenét is, de főleg ezt a faszfejet, aki még annyira se képes hogy...

És akkor rohanni kezd..

- Menj! Menjcsak! Mondd meg anyucinak hogy a lábadra léptek, ROHANJ!! - és ahogy eltűnik a háta az ajtóban, megintcsak arra a következtetésre kell jussak, hogy itt mindenki... FATÖKŰ!

Ezért egyedül kezdek bele.
Kíséret nélkül.
Amikor megjelenik Samuel Keaton az ajtóban.

Na mivan már megint??

Leenged a hegedű, a kezem a testem mellett lóg. Mindkettő.
Kijelenti hogy újabb 'áldozat' lép be, nekem meg már kezd tele lenni a tököm.
A héten a harmadik.

- Hurrá. - csak az orrom alatt nyomom el, de a fickó már fordul is. Helyette egy másik jön be, egy sokkal...

Na bazdmeg, csak ezt ne!

- Nem elég rég... - csak a fogaim közt szűröm, és már most nem tetszik ez a játék. Viszont Keaton eltűnt a semmibe, így...

- Még mindig a hős megmentő szerep..? - kérdezek, de már veszem is kézbe a hegedűt, és nem várom meg, játszani kezdek.
Kövess bazdmeg!

Vissza az elejére Go down

Helmut Nardini

Helmut Nardini

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : színész
Location : Las Vegas
Posts : 21

#8TémanyitásTárgy: Re: A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem    A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimePént. Okt. 30, 2020 1:06 am

Már a teremből kiszűrődő hangok gyanút kellettek volna, hogy keltsenek benne, de ez a Juilliard, itt a fegyelmet másként és másban mérik, nem az áhítatos csendben. A legtöbb művész kezdő szociopata, nem ritkán kényszeres. Itt minden a látványról, a hangról és a dinamikáról szól. A csettintésre mozduló kompozícióba helyezett káoszról, ha úgy tetszik.
A foghegyről odavetett választ nem hallja, de meg sem hatná a maga részéről. Erről szólt a művészet, olykor olyanokkal kell játszani, akiket utál az ember. És azt, amit az ember utál.
A zongora mellé lépve leül és a kottát a kottatartóra teszi. Nem várta, hogy azonnal a mélyvízbe dobják, de meg sem lepte – ha már így alakult, nem fog lelépni, egy óráig még biztosan nem.
– Úgy tűnik. Bevonzom ezt a szerepet manapság… – jobban kifejteni nem tudja, mert az izgága már bele is kezd, nem mintha sokat akart volna dumálni. Helmut megropogtatja az ujjait, majd a megfelelő helyen belép, s hálát az az égnek, még inkább Massenet-nak a lassú dallamért. Nem játszik rosszul, bár érezhetően nem egy zongoravirtuóz, a fiú diktálta ütemet azonnal felveszi…
…ennek ellenére a játékuk nagyjából harmadik percénél – hogy, hogy nem – sikerül G helyett Giszt ütnie, amit talán egy laikus nem, de egy vájt fülű művészpalánta azonnal kiszúrhat. Előbb felszisszen, majd fejcsóválva folytatja a játékot, ha a srác nem szakítja meg az előadást.
Vissza az elejére Go down

Troy Filemon

Troy Filemon

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Rocksztár
Location : Seattle
Posts : 21

#9TémanyitásTárgy: Re: A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem    A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimePént. Okt. 30, 2020 4:26 pm


Mintha tőrt szúrnának belém... Kést. De ettől nem is vártam mást, így elsőre csak összerezzenek. Másodikra viszont, amikor továbbra se folytat, - vagy amikor már igen - mégis leállok, a dolgot egyszerűen elengedve...

- MIÉRT!!? - forgatom meg a szemeimet - Miért nem találnak már valakit aki végre képes játszani is!!?? - és komolyan gondolom. Tök komolyan, ez a batár már vagy a negyedik a héten, Keaton meg még mindig képtelen elismerni, hogy ez a darab, nekem EGYEDÜL is menni fog!!!
Vagy csak úgy megy igazán.
Nincs aki felérjen.

Vissza az elejére Go down

Helmut Nardini

Helmut Nardini

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : színész
Location : Las Vegas
Posts : 21

#10TémanyitásTárgy: Re: A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem    A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimePént. Okt. 30, 2020 10:39 pm

A hegedűszó elhallgat, Helmut pedig még pár ütemet játszik, majd a hangszer elcsendesedik az ujjai alatt. Hallja a másik zúgolódását, de ez egyelőre nem zavarja fel a lelkibékéjét.
– Relax, ifjú Paganini! Most nyomták a kezembe a kottát – majd egy random melódiát el kezd játszani Mozarttól. – Még be sem melegítettem – s ekkor pillant fel a fiúra. Többet nem fog magyarázkodni, nagyjából képben van a zsenik rigolyáival. Jobbak mindenki másnál, így aztán nem lehet elég jó nekik senki a saját területükön. – Mivel ríkattad meg az elődömet, hm? – szimpla, részvét nélküli érdeklődés. Semmi több.
Vissza az elejére Go down

Troy Filemon

Troy Filemon

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Rocksztár
Location : Seattle
Posts : 21

#11TémanyitásTárgy: Re: A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem    A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeHétf. Nov. 09, 2020 6:11 pm

A hegedű lóg a kezemben. Nem áll szándékomban újra használni, legalábbis addig nem, amíg nemkapok egy olyan igazi... vagy legalább félig-meddig kevésbé agyhalott társat, aki képes zongorázni is.
Vagy megy ez egyedül.
Miért kell mindig közösködni!??

A hirtelen befutó kérdésre a zongora ütemes hangjai közül nem számítok.
Egész jó... Vagy legalábbis tűrhető.
Mondjuk.

- Szeretnél te is bőgve kirohanni?? - vigyorodom el. Szemeim közben - vagy inkább aztán - inkább a billentyűket figyelik. Minden egyes hangja simogatja a lelkemet. Egész megbabonáz.
Csak azután nézek vissza a fejére.

Nagyot sóhajtok.

- Ha muszáj, mindent meg lehet oldani.. - és emelkedik a hegedű, vonó éri a húrokat, és a zene megindul.
Követem.
Kút főből.
Ameddig csak képes vagyok.
Vagy ameddig bele nem szól a kérdésbe.

Akarja??

Vissza az elejére Go down

Helmut Nardini

Helmut Nardini

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : színész
Location : Las Vegas
Posts : 21

#12TémanyitásTárgy: Re: A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem    A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeHétf. Nov. 09, 2020 9:41 pm

Ha látszik is kezdeti meglepettség a hegedűvirtuóz arcán, Helmut nem figyeli. Tekintete csak később siklik a fekete-fehér billentyűzetről a másik felé. A vigyorra először visszavigyorog.
– Hogyne! Örömömben, és a zsebemben a jól megérdemelt osztályzatommal – aztán soha többé zongora, vagy legalábbis nem tantárgyként. Az viszont őt lepi meg, ahogy ez után a fiú bekapcsolódik a darabba. Nem is tudja mit várt. Morgást, kiakadást, amiért húzza az uraság értékes idejét…? Minden esetre egy jó pontot elkönyvel neki. Ő maga nem változtat a dallamon, bár tud róla, hogy a Lacrimosának több feldolgozása is van, ellenben hagyja a srácot brillírozni, – akár improvizál, akár egy korábban betanult kottát játszik vissza fejből – el kell ismernie, hogy tényleg tud a fiú, bár ez nem kellene, hogy meglepje, elvégre ez a Juilliard. Persze Helmut se nem hülye, se nem naiv, tudja nagyon jól, hogy protekció még itt is létezik, ugyanakkor nincs az a pénzes szülő, aki a koron aluli csemetéjét bent tarthatná egy ilyen intézményben, ha az fakezű a zenéléshez, ráadásul még kezelhetetlen is, ahogy ez a Lynch-gyerek.
A dallam mintegy 3 perc múltán elhalkul.
– Jó – dicsér szűkszavúan, megtanulta, hogy az öntörvényű és/vagy magányos zseniket semmilyen körülmények között nem szabad túlajnározni, hiszen pont ők vannak tisztában a leginkább a képességeikkel. Majd egy mély lélegzetvétel után a kottára néz, s játszani kezd. – Hányadik vagyok a sorban? – ekkor pillant a srác felé. Az ujjai alatt egész jól szól a zongora, s az arcán látszik, hogy elsősorban a kottára koncentrál, bár a válaszra fülel, ha a kolléga esetleg feleletre méltatja.
Vissza az elejére Go down

Troy Filemon

Troy Filemon

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Rocksztár
Location : Seattle
Posts : 21

#13TémanyitásTárgy: Re: A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem    A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeKedd Nov. 10, 2020 1:19 am

A dal elhal, hatalmas űrt hagyva maga után. Álmokat.. vágyakat.. egy vágyott világot. Egy olyat, ami soha nem jön el.
Az utolsó hangot, csak egész hosszan húzom ki. Lassan.. fájdalmasan, a végletekig hatolva. Nem akarom hogy vége legyen. Nem akarom hogy elengedjen... Hogy megtépázzon, hogy visszaejtsen, mégis..
Eljön az az utolsó pillanat.

A hangjának dúrja agresszíven tör be a lelkemben beállt néma csöndbe.
Csak sokadikra válaszolok.
Vagyis... csak elenged a hegedű, leenged újra, és a fülembe szökik az az újra meginduló dallam.
De én nem indulok utána.

- Az attól függ. Az érdekel hány debil idióta próbálkozott már meg felérni a tökéletességhez, vagy az, milyen arányú a lelkisérültek száma az intézetben.
Szín nyugodt képpel mondom.
Zenél... nemzenél... Én nemindulok utána.
Kérdezett, én meg válaszoltam.
Nem számítanak a részletek.
Sosem számítanak.

Vissza az elejére Go down

Helmut Nardini

Helmut Nardini

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : színész
Location : Las Vegas
Posts : 21

#14TémanyitásTárgy: Re: A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem    A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeKedd Nov. 10, 2020 11:40 pm

Vezető dallam nélkül a kísérőzene unalmas háttérzaj csupán, de Helmutnak szüksége van arra, hogy visszahallja miként szól. Szerencsére nem egy négykezes darab, ha már kísérni kell, jobban szeret emberi hangnak, vagy egy másik hangszer dallamának keretet adni. Emiatt nem veszi zokon, hogy a srác nem emeli a vonót. A kapott válasz hallatán biccent.
– Mekkora az átfedés a kettő között? – nem fog a srácnak alá menni, a zseniknek tilos. – Egyébiránt a legtöbb művész lelkisérült – itt kicsit lelassít az ütemen, ahogy a két keze bonyolult dallamhoz ér. Erre a részre figyelnie kell, így leáll a játékkal és a kottatartón hagyott tollal bejelöli a kérdéses szakasz elejét és végét, majd újrakezdi a játékot két ütemmel korábbról. – Emellett… aki magától nem elég szociopátiás ehhez a műfajhoz, azt az iskola teszi azzá… hidd el – néz a srác szemeibe, ha sikerül elkapnia a tekintetét.
Vissza az elejére Go down

Troy Filemon

Troy Filemon

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Rocksztár
Location : Seattle
Posts : 21

#15TémanyitásTárgy: Re: A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem    A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimePént. Nov. 13, 2020 1:34 pm

A kérdés messziről tör be. Pedig... most nem veszek el a zenében, mégis hagy némi megfontolásra okot.

  - Épp elég. - a kielégítő válasz. Ha akar egyéb indokot, bővebben kell kérdeznie, de ettől még megállja a helyét.
Ahogy aztán összeráncol a szemem.

- Ha nem tudnám hogy valamiért itt vagy, azt hinném a pszichológia tanszék hajított félre. - ám ez vicc csupán, mégis szórakoztat ez a részlet, pláne az hogy vele képes vagyok néhány szót is váltani. A többi csak hisztizik és süketel.

Vissza az elejére Go down

Helmut Nardini

Helmut Nardini

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : színész
Location : Las Vegas
Posts : 21

#16TémanyitásTárgy: Re: A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem    A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeVas. Nov. 15, 2020 11:36 pm

– Mindjárt gondoltam – tán kissé tudálékosan hangzik, de nem véletlenül mondja. A maga részéről itt zárja ezt a témát, hacsak a zseni kölyök nem firtatja tovább.
A klimpírozás, majd az irkálás közepette csak fél szívdobbanásnyi időre néz David felé, mikor meghallja a hangját.
– Félrehajított? Hahh! – röviden megcsóválja a fejét. – Pedig még el sem kezdtelek analizálni – s ujjai visszatérnek a billentyűzetre. – Na és te miért vagy itt? A játékod alapján esélyesen zsebreteszed a tanáraidnak legalább a felét – nem hízelkedés, pusztán ténymegállapítás, melyek végén újra a srácra pillant, majd vissza a kottára.
Vissza az elejére Go down

Troy Filemon

Troy Filemon

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Rocksztár
Location : Seattle
Posts : 21

#17TémanyitásTárgy: Re: A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem    A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitimeSzer. Dec. 09, 2020 5:57 pm

16 évesen... (alias David Lynch)

A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  UaFsHnJ



"Na és te miért vagy itt? A játékod alapján esélyesen zsebreteszed a tanáraidnak legalább a felét"   


Már csak az kéne hogy újabb fejtegetésbe kezdjen! NEMÉRDEKEL! Világos?
Talán csak a szemeim tükröznek, de azok épp elég hitelesen ahhoz, hogy inkább ne süllyedjünk ilyen szintre.
Senkinek nem kell az!

Az aztán befutó kérdés viszont már épp elegendő potenciált ad arra, hogy a hegedűt újra az államra emeljem, és elkezdjek.. játszani, véletlenszerűen, egy felmerült dallamot.
Teljesen ismeretlen...
Mégis a vénákból táplálkozik.
És még ha hallom is, el kell telnie legalább egy hosszúra nyúlt csendes percnek, mire válaszra is méltatom.

- Erről kérdezd apámat. Őőszerinte annál jobb dolog nem is történhet velem, minthogy faszfej őskövületek ugráltatnak és én engedelmeskedem. - rövid szünet áll be - Máramikor... - a dallam nem hal el, szilárdan tartva a hegedűt az államon beszélek, csak alig van, hogy néha megmozdul. Csak egy nüansznyit.. egy kicsikét... mégse csúszik félre, vagy hajlik meg, egyetlen átkozott hang sem.
A sötétség éneke mindig is szilárdan tartott.
Begyakorlott.
És sohasem hibázok. Sosem hibázhatok.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼




#18TémanyitásTárgy: Re: A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem    A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard  Egyetem  Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

A kezdetek kezdetén.. - New York; 2002. Juilliard Egyetem

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Las Vegas :: ∷ Játéktér - alternatív valóságok ∷ :: emlékek-