♦ ♦ WELCOME TO FABULOUS LAS VEGAS ♦ ♦

Where the world can be your playground.... or You can be the toy

HomeHome  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
FIGYELEM!
Az oldalon korhatáros, erotikus tartalom és durva szövegek találhatóak. A később esetlegesen kialakuló lelki defektekért és a fejlődésben való visszamaradásért felelősséget nem vállalunk.

♦ ♦ ♦

Az oldal alapötlete a „Passion in Las Vegas” nevű fórumról származik. Annak folytatásaként jöttünk létre.

Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat

Latest topics
» Ilyen a box
Zsaruvér és Csigavér - Page 2 Icon_minitimeby Nyda Marshall Hétf. Júl. 18, 2022 8:21 am

» Nyda otthona
Zsaruvér és Csigavér - Page 2 Icon_minitimeby Nyda Marshall Pént. Júl. 15, 2022 10:51 am

» Zsaruvér és Csigavér
Zsaruvér és Csigavér - Page 2 Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Pént. Júl. 15, 2022 9:43 am

» Oliver Reynolds - aka. Oliver S. Sullivan
Zsaruvér és Csigavér - Page 2 Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Kedd Júl. 12, 2022 10:32 pm

» P.S.: Some things are worth the trouble
Zsaruvér és Csigavér - Page 2 Icon_minitimeby Benjamin Alexander Sawyer Kedd Júl. 12, 2022 3:52 pm

» Peter Pan és Csingiling
Zsaruvér és Csigavér - Page 2 Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Pént. Júl. 08, 2022 8:54 pm

» Backstage - Hol vagytok jótündérek!??
Zsaruvér és Csigavér - Page 2 Icon_minitimeby Troy Filemon Csüt. Júl. 07, 2022 8:41 pm

» rave in the grave. George & Keegan
Zsaruvér és Csigavér - Page 2 Icon_minitimeby George Andrew Goodwin Csüt. Júl. 07, 2022 5:25 pm

Top posting users this month
discord
Discord
Regisztrálj az oldalra
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (35 fő) Hétf. Szept. 20, 2021 8:20 pm-kor volt itt.

Share

Zsaruvér és Csigavér

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet

Sean Walker Holmes

Sean Walker Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

Job : Nyomozó/Hadnagyi rang

#26TémanyitásTárgy: Re: Zsaruvér és Csigavér   Zsaruvér és Csigavér - Page 2 Icon_minitimeHétf. Ápr. 04, 2022 4:25 pm

És beszél...
Szeretném azt hinni, hogy ma jutunk valamire. Hogy ezzel jutunk valamire... És még ha nem is egészen... szabályos, hogy én végzem ezt a pszichósok helyett, mégis láttam számtalanszor ahogy dolgoznak, pláne tekintve, hogy nem akarok újabb pár órát várni, amíg ideérnek.
Éjjel...
Talán ezért is remélem inkább, hogy lesz gyümölcse a kis beszélgetésünknek.
És bár egy darabig úgy tűnik nem hangzik el semmi új, vagy különleges, a történet végeztével a nő megakad, én meg... Nyelés akad a torkomon.

Amint kipattan a név, azonnal jegyzetfüzetet veszek elő a bal belső öltönyzsebemből, és mellé húzva a tollat lekörmölöm.
Igazából nem tudom miért hordom, az akták nem szoktak előállni újdonságokkal, mégis talán a régi időkből maradt velem, a szokás. És most éppenséggel a legjobbkor jön.

- Roger.. - ismétlem el utána, de csak a papíromat figyelem. - Roger...- tekintek fel aztán rá. - ..mi!?? - tartok a szemeiben, de nem tudhatja éppenséggel mi jár a fejemben. Így muszáj vagyok, korrigálni. - Hallott esetleg vezetéknevet is?? Talán... - óvatosan kérdezem, és még véletlenül sem mondom ki a Walsh nevet, nem is közelítek, mert az azonnal kettőbe vágná - manipuláció címével - az elhangzó vallomást. Mégis bármit megadnék hogy kimondja. Mondd csak ki.. MONDD KI! A szemem talán beszédes, de arra vigyázok, hogy semmi baj ne történjen. Semmi olyan, amivel magam alatt vágom a fát. Így.. ha meglenne az a név.. ha csak elhangozna... máris lenne esélyünk hogy átkutassuk Walsh otthonát, aki eddig soha nem bizonyíthatóan a Juarez kartell helyi verőembere.
Hogy ez mivel jár a nőre nézve??
Mondd csak ki... MONDD KI!

Ez jelenleg semmit se számít...

don't forget what you've sworn

Vissza az elejére Go down

Gloria "Sapphire" Salinas

admin
Gloria

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

admin

#27TémanyitásTárgy: Re: Zsaruvér és Csigavér   Zsaruvér és Csigavér - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Ápr. 07, 2022 11:56 am

Zsaruvér& Csigavér

*Látom ám, hogy a névre elakad. A pillanatnyi törés egészen jól látható, mielőtt továbblendülne. Aztán előkerül a jegyzetfüzet és nekem az jut eszembe, hogy milyen cuki már, hogy kézzel körmöl, pedig nem is olyan öreg. Tulajdonképpen egészen fiatal, bár sok tűz már nincs benne, vagy nagyon jól palástolja. Megtörte már a zsarulét. Az, hogy lekörmöli Roger nevét, tutira jelent valamit, de az arcán nem látom a feszült figyelmet, nem látok örömujjongást, sem apró mosolyt, olyat amivel kárörvendően nézhetne a világba jelezve, hogy; Elkaptalak! Mármint nem engem, hanem Rogert. *
-Ez most jó? Látom, hogy jelent valamit ez a név. Beletrafáltam? *Talán ennél a pontnál bizonytalanodik el. Beletrafáltam. Mintha csak tippeltem volna, pedig nem. Bámulatos, hogy ennyi mindenre visszaemlékeztem és a név is elhangzott akkor és ott. *
-Roger….nem tudom. *Leengedem a Rogert szólító hangját morzsolgató kezem és nagyot sóhajtok. Nincs még vége, nem mehetek haza, hogy beletúrjak Diablo bundájába, ami mindig megnyugtat. Damoklész kardja még a fejem felett lebeg arra várva, mikor sújthat le rám a bevándorlásügyiek súlyos erejével. Sean Walker Holmes hadnagy láthatóan nagyon vár még valamire, egy névre, Roger családnevére, fontos lehet. Úgy néz, mint aki szuggerálni akar, de szavakban nem segít. Még egy árva hangot sem. *
-Magának nagyon szép szemei vannak. *Jegyzem meg azt ami eszembe jut őt nézve. Tényleg szépek, beszédesek, csak most éppen egy névért könyörögnek. Megszánom. Lehunyom a szemeimet és újra indítom a filmet. Megint felébredek a csattanásra, csitítom a szívemet, az ajtó mellé tett baseball ütővel szemezek, majd fellélegzem amikor az ajtó nem enged a sürgető kéznek. A hangok összekeverednek, Csin bácsi, a felesége, a vendégek kiabálása, további csattanások és a Rogert szólító. Sokan vannak. *
-Az üvegnél állok és érzem az adrenalin fémes ízét a számban. Mindig is utáltam. Próbálok kilátni, szétfeszítem a roló lapjait és Csin bácsi néz velem farkasszemet. Benézett a szalonba. Nem tudom miért. Utána megint léptek. Sietősek. Aztán megint egy hang, nem Louis Armstrongé, hanem egy másik. Fiatalabb, simulékony. Azt mondta váljanak szét, mire Louis Armostrong azt dörmögte, hogy….*S kinyitom a szemeimet, döbbenten nézve a hadnagyra, még egy kicsit előre is hajolok az asztal felett, rátámaszkodva a lapjára.*
-Hihetetlen, hogy mennyi minden beugrott amiről azt hittem, hogy nem láttam és nem hallottam. Pedig ott volt minden a háttérben. *Tócsányira kerekednek a szemeim és csak nézek a hadnagyra, várva, hogy örüljön. Aztán eszembe jut, hogy nem mondtam még semmit arról, mit hallottam a végén. *
-Ja, Louis Armostrong valami Walshnak beszélt. Azt mondta, hogy „oké Walsh”. Aztán csend lett, amíg maguk meg nem jelentek és fel nem verték megint a környéket. *Vádlón nézek a pasira és hátradőlök a széken, karjaimat összefonom magam előtt.*
-Most már hazamehetek? Meg kell etetnem a macskámat.

Soha ne mondd, hogy soha

Sean Walker Holmes

Sean Walker Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

#28TémanyitásTárgy: Re: Zsaruvér és Csigavér   Zsaruvér és Csigavér - Page 2 Icon_minitimeVas. Ápr. 10, 2022 4:10 pm

Zavarba jövök... Pedig nemigen szoktam az évek alatt, de rég volt már hogy utoljára kihallgattam egy tanút, pláne egy ilyen csinosat.
Mégis leplezem a zavaromat. Valahogy.
Talán csak pár gyors pislogás.. ami terel, de holistartottunk?  

Ő az aki kiment végül, mármint a nő, mert nem kell újra megkérjem, megint lehunyja a szemeit, és én csak ekkor.. igen, bevallom, ekkor azért átfuttatom rajta a szemeimet.
Persze csak lopva.
Érdekes minden minta, de nincs időm hogy megfejtsem.
Mert már indulnak is a következők.

Feszülten figyelek, minden egyes percben. Mintha valóban, minden egyes elmondottnál változna a történet, bővülne.. Kiteljesedne.. és most értem csak meg igazán, mennyire is fontosak tényleg a körülmények.
A kihallgatás körülményei.
Körülvesz a néma csend.

A történet halad, ám amikor azt gondolnám hogy semmi nem lesz a végére, a nő megakad.
Nem mozdulok, igazából nem is tudnék. Nem lenne törvényszerű. Vagy indokolt, amikor jön az a következő mellékszöveg.
Először azt hiszem hogy megint gúnyolódik velem. Hogy ez csak újabb játék, de AZTÁN...!
Úgy csapódik az a név a légtérbe, mintha parancsot teljesítene!
Az első gondolatom: MEGFOGTUK!!!
Az első látszólagos reakció: maximum egy villanás a szemeimben, de nem beszélhetek, így csak marad a néma csönd.
Legalábbis látszólag.

Feljegyzem az előző mögé a nevet: Walsh. Csak hogy szabályos legyen, és hogy ne köthessen semmibe, a bíró a házkutatási engedélyhez, így csak jóval később ér el hozzám, az az utóbb befutó megjegyzés. Amiiii...

- Azonnal kinyomtattatom a vallomását, kérem az aláírását, és szabad mint a madár..   - most mosolyodom el először - talán másodszor? - az együtt töltött idő alatt, de nincs mit szépíteni. ÖRÜLÖK!
És azonnal az első dolgom lesz, még ma, felhívni a bírót.    

Most megfogtunk Walsh!
Talán...

admin
Gloria

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

admin

#29TémanyitásTárgy: Re: Zsaruvér és Csigavér   Zsaruvér és Csigavér - Page 2 Icon_minitimeKedd Ápr. 12, 2022 10:38 pm

Zsaruvér& Csigavér

*Vagy a kihallgatás menetét zavartam meg, vagy egyenesen a hadnagyot azzal, hogy leszépeztem a szemeit. Csak egy átlagos nő vagyok, abból is éppen űzött és kissé talán különc is, nem tudok sokáig ugyanarra a dologra figyelni, a képzeletem és a megfigyeléseim mindig eltérítenek. Kimondom azt amit gondolok, ami éppen az eszembe jut, másrészről a hadnagy szemei tényleg megérnek egy misét. Na jó, egy misét talán nem, de egy ajtócsapkodást igen. Azért is szánom meg és vetem bele magam újra az estébe, a történésekbe és hagyom, hogy magával ragadjon megint az a félelem amit akkor éreztem. De persze közben megint elakadok, nem mintha a válasz ne lenne ott a nyelvem hegyén, de muszáj elmondanom, mennyire meglepett a technikájának a sikere. Legközelebb ha nem találom a kocsikulcsot is inkább leülök és elmélkedem, ha kell lemegyek alfába is, és tutira megtalálom a mélyhűtőben a jégkockák közé fagyva. Ott volt legutóbb. A kérdéseimre nem válaszol, legalábbis szóban nem, de azok a szemek…villannak egyet és tudom, hogy most vallottam valaki ellen, aki megölt egy másik embert. Francba! Kellett nekem belekeveredni, ezt is Csin bácsi számlájára írom, bár nem olyan széles a válla, de talán még elbírja. Azonban a következményeken nem gondolkodom el, az agyamat teljesen lefoglalja Sean Walker Holmes hadnagy utolsó felszabadító mondata és elmosolyodom. Megkönnyebbülten. Annyira egyszerűnek tűnik az egész. Hoz egy lapot, átolvasom és ha az van rajta amit mondtam, akkor csak alá kell írnom és mehetek is. Nem lesz itt semmilyen számonkérés, zöldkártya, letelepedési engedély, meg ilyenek. Remélem soha többé nem kerülünk egymás szeme elé, legalábbis hivatalosan nem. Azért elég nagy pocsékolása az életnek, hogy egy ilyen pasit rendőrnek csinált. *
-Remek! Hozza azt a papírt és már itt sem vagyok. *Mosolygok rá százkarátosan és most először dőlök hátra a széken nyugodtan, gyönyörködve abban a mosolyban, amit kapok. *
-Többet kellene mosolyognia, még a bűnözők is jobban vallanának. Jól áll magának. *A teáért nyúlok, igazából nem sokat ittam eddig belőle, de most belekortyolok és míg itt van, a pohár pereme felett stírölöm. Tényleg kár érte.*

Soha ne mondd, hogy soha

Sean Walker Holmes

Sean Walker Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

#30TémanyitásTárgy: Re: Zsaruvér és Csigavér   Zsaruvér és Csigavér - Page 2 Icon_minitimeVas. Jún. 12, 2022 3:46 pm

Talán mégsem volt annyira rossz ötlet addig ütni ezt a vasat amíg meleg! Most érzem csak IGAZÁN.. kifizetődni a részleteket, a befektetett energiát, minden egyes túlórával töltött órát, és az embereink elhivatottságát az ügyünkben, mégis egyetlen apró láncszem az, ami végül megad(hat)ja a megváltást...
A kulcsszó: még a kérdőjel.
A remény, meg maga a bizakodást rejtő próbatétel, mégis több mint egy orrhosszal előrébb vagyunk most, mint bármikor az elmúlt 2 évben.
És ez reménykedésre ad okot. Igen.

Már indulnék, hogy azonnal teljesítsem is amit ígértem, amikor nem várt válasz szakít ketté.
Vagyis csak megakaszt. A velem szemben ülő nőre nézek, beleakadok a szemeibe, de aztán ugyanolyan hirtelen tépem is ki magam, hogy meginduljak az eredetileg tervezett ütemben, és a géppel ki is nyomtassam a vallomástételt.
Vagyis mielőtt még kilépnék az ajtón, még egy pillantásra "méltatom", de aztán néhány percre magára hagyom.

Csak a tükör mögül figyelem...
Aprólékosan... felmérve.. mégsem a szavainak igazságértéke az, ami hagy bennem némi megingást.  
Mégis.. Amint kiköpi a nyomtató a vallomástételt, én vagyok az első aki először átolvasom.
Tesztüzemű a gép, és volt már olyan hogy lejegyzett olyan blődségeket ami több mint megalázó lett volna a rendőrségre nézve.
Már ha hivatalosan kikerül.
Így..

Elsiklom a dolog felett, a szememet illetően, de ez max majd az őrsön okoz némi derültséget, vele az elkövetkező néhány hónap húzásait is, mégis elmosolyodom. Én is.
És ahogy egy pillantást azért még vetek, a bent ücsörgő nőre  -már ha ücsörög még- hamar alá szignózom a vallomást, és kilökve az ajtót, már a másikon lépek be.

- Parancsoljon. - csúsztatom elé a papírt.. és kis fáziskéséssel a tollat is.

Már csak néhány pillanat hogy telefonálhassak.

admin
Gloria

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

admin

#31TémanyitásTárgy: Re: Zsaruvér és Csigavér   Zsaruvér és Csigavér - Page 2 Icon_minitimeHétf. Jún. 13, 2022 12:34 pm

Zsaruvér& Csigavér

*Azért meg kell hagyni, Sean Walker Holmes hadnagyot is meg lehet akasztani valamivel. Úgy tűnik, olyannyira régen belemélyed és elveszett a bűnözők kajtatásába, hogy elfelejtett élni. Ha mondta is egyáltalán neki valaki, hogy szép a mosolya, azt mér régen elfelejtette és most az újdonság varázsával hat rá. Mikor még utoljára visszanéz az ajtóból, szélesen és ragyogón rámosolygok, nem tagadom egy csipetnyi pimaszság is van abban a mosolyban, de csak gondolati szinten. Magamra maradok és sajnos semmit nem hagyott itt az asztalon amivel elüthetném az időt, ilyenek ezek a szaruk, vigyáznak nagyon. Jobb híján előveszem a telefonomat a táskámból és megnézem jött-e üzenet. Nem jött. Pedig legalább két teljes percet eltölthettem volna aktívan és nem csak nézve ki a fejemből. Elfojtok egy ásítást, majd a tükör felé fordulok, mely mögött minden bizonnyal valaki figyel. Saraim egyike, Freddy bá miatt alakult ki bennem ez a képesség, a tarkómon érzem a szúrósan fürkésző pillantást. Hangos csikorgással tolom ki magam alól a szélet és indulok el a tükör felé, cipőim sarkai ütemesen koppannak a padlón. Egy lépéssel az őszinte ablak előtt állok meg, de nem magamat nézem. Próbálok bármit felfedezni mögötte, legyen az egyetlen kis hiba, megkopott foncsor, ami átengedi a tekintetem. Közben oda képzelem mögé Sherlockot és elmosolyodom, s mintha valóban látnám, hogy ott van, még integetek is. Ha mégis lát engem, higgye csak azt, hogy elromlott a tükör. Ha lenne nálam rúzs, még az ajkaimat is kirúzsoznám stégyentelen módon, de nem hordok magamnál semmilyen szépészeti terméket, legfeljebb kézkrémet és naptól védőt. Bohóckodnék még számolatlan ideig, de mögöttem felharsan a hadnagy hangja és mint akit rajtakaptak perdülök meg a sarkaimon, hajam lobonca késve követ, majd egy tincs az arcomba csapódik. Egyetlen kézmozdulattal söpröm el s ugyanezzel a lendülettel indulok meg az asztalhoz. *
-Remek. Köszönöm. *Ejtek meg egy újabb csillogó mosolyt, majd úgy álltomban hajolok a papír fölé. Ahova kell, kanyarítom a nevem, igaz némi észrevehető hezitálással, mert majdnem azt írom, hogy Gloria Sapphire Salinas. A harmadik betűnél jövök rá, hogy ki kell hagynom a hivatalos aláírásból az ékköveset, és ez a pici elmebeli korrigálás fedezhető fel kezem elakadásában. Végül azért csak aláírok és mosolyogva emelkedem fel, hogy kezet nyújtsak Sherlocknak. *
-Részemről volt az öröm, hogy ilyen gyorsan végeztünk. Minden jót Sean Walker Holmes hadnagy! *Ha megfogja a kezem, picit megszorítom és kacsintok is hozzá, majd ellibbenek mellette magam mögött hagyva a már fakuló virágillatot. *

Soha ne mondd, hogy soha

Sean Walker Holmes

Sean Walker Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

#32TémanyitásTárgy: Re: Zsaruvér és Csigavér   Zsaruvér és Csigavér - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Júl. 07, 2022 4:52 pm

Unalmas estének nézett ki a mai... Az, hogy végül ilyen hihetetlen nagy fogás ígéretévé változott az egész helyzet, bár mondhatnám hogy az én érdemem, de sokkal inkább közös munka volt. Közös meglátások, és igen, nem hagyhatjuk ki a képletből ezt a pimasz, ám szemrevaló tanút se, akit meg kell valljak, hiába a hivatalos keret, nem szívesen engedek ki a látókörömből.
(talán egy védőőrizet is szükségeltetne!
De amíg nincs kézzelfogható bizonyítékom rá, nem rendelhetek el ilyet. Így...)

A nő ellép mellettem, de nekem az eszembe jut valami.
És mondjuk azt, hogy csak túlzó óvatosság.

- Miss Salinas! - fordulok utána. De nem lépek előre.
Megvárom amíg ő fordul hozzám, és ha nem teszi, majd rendezem a helyzetet.
De ha mégis...

- Tudja mit..? - akad bele némi szünet. - Igazából....... nem értem el a bírót, így muszáj lesz személyesen felkeressem. Szóval ha gondolja.. - hezitálok újra, csak egy hosszúba nyúlt rövid ideig. - Hazavihetem ha nem lát rá más megoldást. És persze ha igényli. - hogy felajánlás?? Talán. Vagy csak jól esne még egy kis időt tölteni vele, a humora... a jókedve... Maga az egyénisége, felemelő változás.
( Azt mondják kiöli belőled ez a munka az életet, és néha én is pont így érzem... )
De sokkal inkább elfogadható indok az, hogy biztosra menjek, tényleg nem látta meg senki,TÉNYLEG nem tartják potenciális hibalehetőségnek, akinek otthon, csendben és sötétben, csak egy pillanat alatt vágják el a torkát.
Talán csak a maximalizmusom az ami nem engedi hogy elengedjem, hisz hányan láthatták a szalagok mögül amikor engem követve beszállt a járműbe?
Biztosra kell menjek.
Biztosan...

admin
Gloria

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

admin

#33TémanyitásTárgy: Re: Zsaruvér és Csigavér   Zsaruvér és Csigavér - Page 2 Icon_minitimePént. Júl. 08, 2022 9:18 pm

Zsaruvér& Csigavér

*Visszafogom magam és nem sóhajtok fel látványosan, nem fújom ki a levegőt megkönnyebbülve, miután aláírtam és el lettem engedve. Megfogadom, hogy csak az épületből kilépve engedem meg magamnak, és van bennem annyi tartás, hogy ne szegjem meg. Babona? Talán. Van bennem egy kevés, addig ne örülj, míg nem biztos. Nem szoktam előre inni a medve bőrére, a sajátomra meg végképp nem. S a karma utánam nyúl a hadnagy hangján, belekap a vállamba, és visszafordít. Egyetlen hosszú másodpercre torpanok meg és rándulok össze, mintha fájdalmas lenne ez az egész procedúra, hogy megfordulok és felnézek rá. ~Mi a franc van még? ~ Teszem fel magamnak a kérdést, pengevékonyságúra préselt ajkaim mögött némán, de mikor a hadnagy felé fordulok, már mosoly játszik az arcomon.*
-Igen? Elfelejtett valamit hadnagy…úr?....Mit? *Pillanatok alatt leizzadok, bár nem látszik én érzem. A félelem gyorsan kúszik fel bennem és szorítja el a torkomat, úgy kérdezek vissza a közbe akadt kérdésre. Mit akar még? A szavai aztán elérnek és tudatosulnak bennem, bár a távol lévő bíróval nem tudok mit kezdeni, a továbbiak már lég magyarázatot adnak arra, hogy mi az amit elfelejtett a hadnagy. Fogadalmat szegek, a bent rekedt levegő szétfeszített tüdőmből úgy távozik, hogy azt még a szomszéd szobában is meghallhatják. Eddig melegem volt, most hirtelen lehűl a bőröm, mintha egy marék jeget nyeltem volna le. Szemöldököm felemelkedik, újabb levegővel pótlom az elvesztegetettet, hogy legyen mivel megrezegtetnem a hangszálaimat. *
-Á! Nos, mivel maga hozott el a szalontól, kénytelen lettem volna busszal hazamenni. *Taxira nem költök. Nem megy még olyan jól és Freddy bá is megsarcol, vagy most már nem is ő. Jó lenne tudni, ki jön legközelebb a pénzért és mikor. *
-Megköszönném ha hazavinne, persze csak ha nem okoz gondot, nem szívesen tartanám fel, biztosan rengeteg dolga van. *Udvariasságból mondom ezt, de remélem ő nem udvariasságból ajánlotta fel, hanem mert tényleg van rám még egy kis ideje. Más meg sem fordul a fejemben. *

Soha ne mondd, hogy soha

Sean Walker Holmes

Sean Walker Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

#34TémanyitásTárgy: Re: Zsaruvér és Csigavér   Zsaruvér és Csigavér - Page 2 Icon_minitimeHétf. Júl. 11, 2022 6:38 pm

- Persze! - csak eseti zsigerből vágom rá. Úgy vélem. De a mozdulataimból is kilátszik, hogy végül is örömmel tölt el, hogy így határozott, de nem fecsérlek felesleges gondolati perceket, hogy kiecseteljem vajon a társasága az ami felvidít, vagy épp a tudat, hogy bármi baj lenne, még időben képes leszek reagálni.
Hosszú idők óta húzódik ez az ügy.

- Kérem várjon meg a recepcióspultnál.-  biccentek. Utána. - Még pár pillanat amíg elintézek néhány papírt, és ottvagyok. - elmosolyodom. Most először, úgy igazán, szabadon, felszabadultan. Persze nem örömködni vagyunk itt, mégis lekerült a vállaimról egy tonnányi teher. Úgy érzem.

Ha a nő kilép, és nincs egyéb hozzáfűzése, egy pillanatra még visszafordulok a papírjaimhoz. Ha van, válaszolok, de ha csak a nyomtatott betűket figyelem, akkor átvillan a fejemen néhány gondolat. A jövő vélt eseményei, a protokoll lépései, a lehetséges pozitív lezárás lehetősége, és végtelen áramlás száguld át a mellkasomon.
A megkönnyebbülés eseménye.
Pedig még messze nem biztos semmisem.

Az öltönykabátomat összegombolva végül felmarom a kezembe a papírdarabot. Bár a bírót nem hívtam - eddig - most a formalitásból adódóan megteszem, de persze hogy nem veszi fel - szerencsémre - így nem is lódítottam olyan nagyot.
Tehát...  Tiszta a lelkiismeretem....

Mos mosolyodok el másodszor, de csak a tükörből érzékelem.
Nem törődök tovább vele.
Lenyomom a kilincset, és ellenőrizve a telefonom, a jelvényem és a fegyverem, egy újabb pillanat múlva kilépek.
Bízom benne valahol tényleg a recepcióspultnál érem a nőt utol.
És nem szökött meg előlem.

admin
Gloria

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

admin

#35TémanyitásTárgy: Re: Zsaruvér és Csigavér   Zsaruvér és Csigavér - Page 2 Icon_minitimePént. Júl. 15, 2022 9:43 am

Zsaruvér& Csigavér

*Persze. Sok dolga van, vagy nem okoz gondot? Mindegy, a kérdés eldöntetett és úgy tűnik lesz egy fuvarom haza. Mosolyogva bólintok az „utasításra” ezen már tényleg nem múlik és nagy megkönnyebbüléssel lépek ki a kihallgatóból. Míg a recepció felé igyekszem, ami nem hasonlít egy szállodáéhoz, jobbára feljelentők és bejelentők, papírmunkára váró rendőrök várakoznak ott, hogy leadhassák az épp elfogott gyanúsítottat, számtalan gondolat fut át a fejemen a történtekkel kapcsolatban. Milyen következménnyel jár ez nekem? Vajon az, hogy kiadtam egy nevet, ami számomra nem jelentett semmit, kitudódik majd az alvilág berkeiben? Eljut Freddy báig? Vagy máshoz? Jelent ez annyit, hogy megbosszulják? Vagy csupán ennyi volt az egész és holnapra már el is felejthetem? Ha szimpla gyilkosság volt, akkor talán igen, de erős a gyanúm, hogy leszámolás. Miért kell nekem mindig belekeverednem valamibe? Miért kísért a múlt állandóan?
A recepciónál aztán leülök egy szabad székre, de ha egy percig tudok ott maradni, akkor sokat mondtam. Némi bonyodalom keletkezik két letartóztatott és az őket behozó rendőrök között, közvetlenül mellettem és ijedten siklom el onnan és épp egy részeg hajléktalannak kinéző férfi háta mögé érkezem. Elég volt, kimenekülök a friss levegőre, mögöttem épp a földre nyomják a rendbontókat, kiabálás, káromkodás zaja kísér a rendőrörs kapuja elé. Nagyot szippantok az éjszakai levegő frissességéből, majd rögtön odébb is sétálok, hogy ne legyek útban. Két lépéssel a kapu mellett állok meg, karba fonom a kezeimet úgy, hogy a vállamról lógó táskám a karom alá szoruljon. Nem valószínű, hogy pont a rendőrség előtt rabolnának ki, de a környék ennek ellenére sem túl biztató és már zsigerből védekezem. Néha bekukkantok az üvegajtón, bár esélyem sincs, hogy a kavalkádban meglássam a zsarumat. Remélhetőleg van annyi esze, hogy a recepción túl is nézzen, lásson. Ha igen, rögtön azután csípem el, hogy kilép az ajtón.*
-Túl nagy nyüzsi volt odabent, meg….büdös is. Nem is értem hogy bírja. *Mosolyt villantok rá és el is indulok arra, ahol a kocsiját hagytuk. *

Soha ne mondd, hogy soha

Ajánlott tartalom

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼

#36TémanyitásTárgy: Re: Zsaruvér és Csigavér   Zsaruvér és Csigavér - Page 2 Icon_minitime

Zsaruvér és Csigavér

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2