♦ ♦ WELCOME TO FABULOUS LAS VEGAS ♦ ♦

Where the world can be your playground.... or You can be the toy

 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
FIGYELEM!
Az oldalon korhatáros, erotikus tartalom és durva szövegek találhatóak. A később esetlegesen kialakuló lelki defektekért és a fejlődésben való visszamaradásért felelősséget nem vállalunk.

♦ ♦ ♦

Az oldal alapötlete a „Passion in Las Vegas” nevű fórumról származik. Annak folytatásaként jöttünk létre.


Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat

Legutóbbi témák
» Red Riding Hood and the Big Bad Wolf
Shadows from the Past Icon_minitimeby Leon Williams Pént. Május 03, 2024 8:04 pm

» Tetovált Bestia & Derek - Facciamo una breve visita
Shadows from the Past Icon_minitimeby Derek Moretti Hétf. Ápr. 29, 2024 8:15 am

» Leon Williams
Shadows from the Past Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Szer. Ápr. 17, 2024 9:38 am

» Alessandra Clark
Shadows from the Past Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Szer. Ápr. 17, 2024 9:29 am

» Elkészültem!
Shadows from the Past Icon_minitimeby Leon Williams Szomb. Ápr. 13, 2024 12:51 pm

» KOCKADOBÓ
Shadows from the Past Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Csüt. Ápr. 11, 2024 10:10 am

» Adminhírek
Shadows from the Past Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Szomb. Márc. 30, 2024 8:32 am

» Harmincas, fehér nő a konténeres bodega falain belül
Shadows from the Past Icon_minitimeby Admin Szer. Márc. 20, 2024 10:28 am

Top posting users this month
Alessandra Clark
Shadows from the Past Vote_lcapShadows from the Past Voting_barShadows from the Past Vote_rcap 
Leon Williams
Shadows from the Past Vote_lcapShadows from the Past Voting_barShadows from the Past Vote_rcap 
discord
Discord
Regisztrálj az oldalra
Ki van itt?
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (58 fő) Szer. Márc. 22, 2023 4:23 am-kor volt itt.

Megosztás
 

 Shadows from the Past

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Alexander Holmes

Alexander Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : üzletvezető
Location : 2928 Bridge Creek st., Las Vegas
Posts : 21

#1TémanyitásTárgy: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimeVas. Ápr. 23, 2023 12:15 pm

Hét óra van. Bár a múlt éjszaka szabadnapos voltam, még így sem egyszerű az ébredés, de muszáj erőt vennem magamon, mert Hazelnek palacsintát ígértem reggelire. Csendben, hogy ne ébresszem fel az alvó Laurent, kimegyek a szobánkból, majd megállok Hazel ajtaja előtt.
Halk dudorászás üti meg a fülem, elmosolyodok. Szóval ébren van.
Benyitok és látom, ahogy Hazel pizsamában hasal a földön a duplo-város mellett, amit együtt építettünk.
- Apu! - derül fel az arca, ahogy meglát.
- Jó reggelt, édesem - lépek oda hozzá és egy puszit nyomok a feje búbjára.
Kérdezném tőle, hogy mit játszik, de felesleges, mert el is kezdi sorolni, hogy mi történt a kedvenc figuráival. Az egészet úgy tudnám jellemezni, hogy dráma Duplo Ville-ben. A szóáradat közben felveszem és együtt elindulunk lefelé. Időnként kérdezek tőle, hogy tudja, figyelek arra, amit mond, de alapvetően hagyom beszélni. Akaratlanul is Robbie jut róla eszembe.
Mire leérünk eszébe jut, hogy a macija, Morty a szobájában maradt. Szó nélkül megfordulok, végülis Morty nélkül semmit nem lehet csinálni. A szobájában magához veszi az ütött-kopott mackót és végig erősen szorongatja. Mire ismét visszaérünk a konyhába, úgy tűnik Hazel átmenetileg kifogyott a mondanivalóból. Ritka pillanat, de tudom, hogy bármelyik percben folytatódhat a szóáradat. Korához képes elképesztően jól beszél és mellé hatalmas fantázia társul. Remélem ez később sem fog változni.
Morty-t egy kis időre elhelyezzük a pulton és megkezdődik a "nagy palacsinta-hadművelet", ezt még Robbie-val találtuk ki közösen anno és valamiért nagyon viccesnek gondoltuk. Csak emlékeznék rá, hogy miért! Viszont jó érzés most a saját gyerekem szájából hallani.
Hazelt mindig a kezemben tartva odalépek a hűtőhöz és hagyom, hogy ő vegye ki a hozzávalókat. Az anyjával ellentétben én mindig engedem neki, hogy segítsen, még akkor is, ha kétszer annyi időbe telik bármit elkészíteni és a kupi is nagyobb utána.
Már a hozzávalók összekeverésénél járunk, Hazel könyékig palacsintatésztás, valószínűleg a homlokomra is kerülhetett belőle valamennyi, mert Hazel nem tudja abbahagyni a nevetést.
Ekkor csengetnek és bár ezerszer megbeszéltük, ha le szeretne szállni a bárszékről, szól ellőtte majd mi levesszük, nincs leugrás vagy lemászás vagy hasonlók, viszont úgy látszik most sem tudja megállni és egyszerűen leugrik a székről, majd elkezd szaladni a bejárati ajtó irányába. Szeretnék rászólni, de csak egy "Hazel"-ig jutok, ő meg már ott sincs, és ha nem szeretném, hogy beengedjen valami Jehova tanúit, jobb lesz, ha utolérem.
Vissza az elejére Go down

Robert Holmes

Robert Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Egyetemista
Posts : 72

#2TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimeHétf. Ápr. 24, 2023 1:00 pm



Majdnem három teljes órája van az agyamnak arra, hogy minden nem-létszükséges funckiót lekapcsolva töltődjön.
Az utolsó dolog, amit a már erősen kómás tudatom rögzített egy olyan jelentéktelen apróság volt, minthogy egy cigarettacsikket anélkül rejthetek el az üres kávés fémdobozba, hogy mikor kidobom, anyának bármi feltűnne.
Az első pedig professzor David F. Dinges neve, aki sok emberhez hasonlóan a mai napig aktívan oktat és végez kutatásokat az alváshiányról és annak káros hatásairól. 2003-ban még a bűnözéssel is olyan szintű összefüggésbe hozta, hogy lehetetlen vele vitába szállni. Az alváshiány növeli a stresszhelyzetekkel szembeni érzékenységet és az agresszióra való hajlamot, ami további kockázatot jelenthet a bűncselekmények elkövetésére.
Én viszont mindössze annyit veszek észre magamon, hogy valamivel több időre van szükségem az ágy szélén ülve és mire kiteszem a lábam a szobámból, anya helyett egy cetli vár a hűtőn.
Ölel és szeret.
- Én is téged - felelem a papírdarabnak és az elől hagyott tollal apró szívet rajzolok az egyik sarokba, még azelőtt, hogy elvenném a szavak társaságának otthagyott Alexander Hamilton-t.
Hamarosan már el is költök belőle egy keveset, hogy kiváltsam a buszjegyet és másfél óra múlva, amikor a jól ismert ajtó melletti csengőt pöccintem meg - a tekintetem egy másodpercre megakad a saját bal kezem, még mindig kissé vörös bütykein -, az jár a fejemben, hogy mennyivel kényelmesebb lenne, ha vezetnék... és lenne kocsim. Még ha nem is olyan, mint az itteni garázs előtt csillogó csoda, beérem egy átlagos, még könnyedén induló fémdobozzal.
Pár másodpercen belül viszont kiderül, hogy még annál is jobbat kapok. Miért? Mert az unokahúgom hatalmas, csillogó szemekkel néz rám az ajtóból.
Mióta itt jártam, megtanulta ugrásból elérni a kilincset és kinyitni az ajtót?! Miért nem mondta neki senki elégszer, hogy ez veszélyes lehet? Az összesített ügyek számát tekintve, több, mint öt százalék.
- Ugye tudod, hogy akár egy szörnyeteg is lehetnék, hatalmas karmokkal? - szólalok meg azonnal, felkapva a kislányt és a vállamra dobva, nem törődve az esetleges kapálózással vagy fülsértő sikítással.
Szorosan, de egyáltalán nem fájdalmasan szorítom a kis lábakat, hogy biztos ne történjen semmiféle baleset, miközben félig a hátamon lóg. Innen már csak fordulnom kell, hogyha úgy alakulna, hogy az apja átvenné.
- Heló, Der-der - teljesen ösztönösen és természetesen jön az egy-a-millióból beceneve a számra, miközben a tekintetem körbejár a környezeten, hogy végül megállapodjon a bátyám palacsintatésztás arcát.
- Ez történik, ha a hadművelet valódi áldozatokat követel? - kérdezek rá a foltok felé biccentve, majd váltok is a legfontosabb miértre. Arra, hogy miért ugrottam be hozzá még az óráim előtt.
- Nem tudsz adni párat...? - nem mondom ki, micsodát, de két ujjam közé csippentem a levegőt, hogy a jellegzetes mozdulattal a számhoz emeljem. Majd gyorsan le is eresztem és zsebrevágom, mielőtt túl feltűnő lenne a tegnap este hozadéka.


Vissza az elejére Go down

Alexander Holmes

Alexander Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : üzletvezető
Location : 2928 Bridge Creek st., Las Vegas
Posts : 21

#3TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimeSzer. Ápr. 26, 2023 6:12 pm

Hazel gyorsabb nálam és mire az ajtó közelébe érek, már csak a Pókemberes mozdulatot látom, ahogy felugrik és lenyomja a kilincset. Igaz, hogy a bejárati ajtót nem lehet kívülről kulcs nélkül kinyitni, viszont az ilyen mutatványok miatt ideje rászoknunk, hogy bezárjuk belülről.
Szerencsére nem egy idegen áll az ajtóban, hanem az öcsém személyesen. Akaratlanul is ránézek az órámra. Elég korán van ahhoz, hogy csak úgy felbukkanjon. Mindez egy pillanatra fut csak át az agyamon.
- Helló, R.B.! A szörnynek valószínűleg kétszer ilyen gyorsan nyitott volna ajtót.
Ennyit jegyzek csak meg, annak ellenére, hogy Hazelt dupla, de cserébe szelíd fejmosásban kellene részesítenem a kb. egy perc alatt lezajlott mutatványaiért, viszont tudom, hogy a kirobbanó örömködés közepette kár is lenne próbálkoznom. Lauren szerint a saját élményeim miatt nem vagyok elég szigorú Hazellel. Lehet. Az viszont biztos, hogy nem fogok félbeszakítani egy ilyen vidám pillanatot. Úgyhogy csak mosolyogva nézem a párost és félreállok az ajtóból, hagyva, hogy esetleg bemasírozzanak.
Az elhangzó "Der-der" még nagyobb mosolygásra késztet, pláne a hadműveletre vonatkozó megjegyzés. Szóval nem csak bennem hagytak mély nyomot azok a szombat reggelek...
- Ha a fejemen is van tészta, akkor valószínűleg a Hazel-hadsereg áll győzelemre - vigyorgok.
Nem tudom, mi az oka annak, hogy felbukkant, de máris örülök neki....aztán megpillantom a jellegzetes kézmozdulatot és a Robbie-kezén lévő nyomokat, még ha gyorsan el is tűnik a szemem elől.
Valami történt. Biztos, hogy nem csak cigiért állított be ilyen korán. Ráadásul, ha jól tudom ma órái is lesznek, így biztos nem hiányzik neki a több, mint egy órás kitérő.
De nem kezdem el faggatni. Tapasztalatom szerint kár is lenne. Általában hagyni kell, amíg maga áll elő a dolgokkal. Így csupán egy apró bólintással jelzem, hogy persze, tudok adni.
- Előtte reggelizz velünk. Már, ha beleférünk az elfoglalt egyetemista életedbe - kacsintok rá.
Nem mintha esélye lenne gyorsan megszabadulni Hazeltől, aki kitörő örömmel fogadja, hogy az ő Robbie bácsikája nálunk reggelizik. Nyilván nem véletlen így tettem fel a kérdést. Tudom, hogy Robbie imádja az unokahúgát és nehezen mond neki nemet. Ha előfordult ilyen egyáltalán. Így legalább adok egy kis időt az öcsémnek, hogy esetleg előadja, mi történt vele.
Vissza az elejére Go down

Robert Holmes

Robert Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Egyetemista
Posts : 72

#4TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimePént. Ápr. 28, 2023 8:17 am



A bátyám arcán nem látok aggodalmat vagy akár a dühnek a legkisebb nyomát sem, ami azt jelenti, hogy megvan rá az esély, én reagálom túl az ajtónyitás-dolgot. Szeretném azt hinni, hogy van valami éles határ a városnak ezen része és aközött, ahol mi lakunk. Akkor is, ha ezt semmiféle statisztika nem támasztja alá.
Képes vagyok addig győzködni magam, amíg én is elhiszem, hogy teljesen rendben van, ha a három éves unokahúgom egyedül nyit ajtót? Miért vagyok abban annyira biztos, hogy hazugság lenne az ellenkezője?
A tekintetem újra a bátyámra vándorol, de semmi olyan nem érkezik, ami azt bizonyítaná, a legkisebb kockázat is lett volna a történtekben. Vagyis egy nagy levegővel próbálom elengedni a dolgot és vele együtt Hazelt is szabadon ereszteni a fogságából. Hagyom, hogy a kis lábak földet érjenek és fussanak, ugráljanak, tegyék, amit egy energiabomba hercegnőnek kell.
- Mondanám, hogy itt vagyok erősítésnek, de valószínűleg rövid időn belül elárulnálak a másik csapatnak - jegyzem meg egy bocsánatkérőnek szánt mosoly kíséretében, de természetesen nagy vigyor lesz belőle.
Semmit nem sajnálok! Szeretem a bátyám, de azoknak a csillogó szemeknek nem lehet nemet mondani. ...és szerencsére nekem nem is kell.
Vajon Sean bácsi mondott nekünk valaha nemet bármire is? Akkoriban, amikor a világ még kiegyensúlyozottan állt és az apánk olyan magabiztossággal tartotta az egészet a hátán, mint a régi mítosz szerint Atlasz.
Egyes napokon én nem állok olyan biztosan a saját két lábamon. Talán most sem. De biztos vagyok benne, hogy mindössze pár szál cigarettára van szükségem, megspékelve néhány válasszal. Ahogy pedig a nikotin átjárja majd a tüdőm, úgy fog a fejem elcsendesedni, és mire belépek az egyetem területére, készen állok majd arra, hogy egy órán belül újra úgy zsongjon minden gondolatom odabent, mint egy megbolygatott méhkas.
Most viszont nem az elmémben van hangzavar, hanem a lábaim előtt, így esélyem sincs nemet mondani a reggelire.
- Szerinted teljesen rendben van, hogy az unokahúgom lelkesedését használod arra, hogy maradásra kényszeríts? - kérdezek vissza teljes komolysággal, mintha valami hatalmas vádról lenne szó. Mielőtt oldalba bökném.
Aztán már teszem is meg az első lépéseket a konyha irányába, megjátszott bizonytalansággal, mintha nem tudnám, merre megyünk. Így esélyt adok Hazelnek, hogy ő vezessen és eljátssza a nagylányt, ha szeretné. Majd próbálok nem megakadni a káoszon, ami a szemem elé tárul.
Háborús zóna kisebb és nagyobb áldozatokkal.


Vissza az elejére Go down

Alexander Holmes

Alexander Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : üzletvezető
Location : 2928 Bridge Creek st., Las Vegas
Posts : 21

#5TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimeVas. Ápr. 30, 2023 11:02 am

- Elég szomorú világot élünk, ha az embert a szövetségesei is elárulják, de ebben az esetben azt hiszem teljesen érthető - vigyorgok.
Aztán jön Robbie megjegyzése, amit egy pillanatra majdnem komolyan veszek. Nála tényleg nem tudni, de rögtön érkezik a jelzés, hogy csak vicc volt.
- Vajon miért gondoltam, hogy túl tudok járni az eszeden? - tér vissza a vigyor az arcomra és közben játékosan belebokszolok az öcsém vállába.
Közben Hazel annyira örül, hogy képtelen egy helyben maradni és indiánszökdeléssel indul meg a konyha irányába. Nem tudom megállni, hogy ne mosolyogjak büszkén miközben nézem.
Mialatt Hazel imádattal csüng a bácsikáján, gyorsan rendet rakok a konyhában és elkezdem sütni a palacsintákat. Közben időnként a lépcső irányába tekintek. Lauren még mindig mérges lehet rám a tegnapi miatt, valószínűleg ezért nem jelent meg a hangzavar ellenére sem. Tegnap az volt a terv, hogy ma reggeli után Hazellel elmennek meglátogatni a szüleit. Ami részemről teljesen rendben van, amíg nem kell velük tartanom. Ha nem muszáj, inkább nem teszem be a lábam az oroszlán barlangjába.
Amint kisülnek a palacsinták, már dobálom is a tányérokra. Igazi profi lettem az évek során. Hazel simán elpusztít három palacsintát is, ami egy ekkora gyerekhez képest elég lenyűgöző. Amint befejezte, leemelem a székről, a kezembe veszek egy bögre kávét és letérdelek hozzá, hogy ne kelljen annyira felfelé néznie.
- Hazel hercegnő, a királyság nevében ezt a bögre kávét fel kell vinnie a királynéhoz - kulcsolom kis kezeit a langyos bögrére. - De vigyázzon hercegnő, az út rengeteg veszedelmet rejt! Ott van például a gonosz lépcső, ami megakadályozhatja, hogy a kávé az utolsó cseppig feljusson a királyné várába, ezért legyen nagyon óvatos! Sok szerencsét!
Nagy, csillogó szemekkel néz rám, legszívesebben megcsikizném, de akkor biztos, hogy kiönti a kávét, így csak egy puszit nyomok a homlokára és miután felállok, Hazel óvatosan egyensúlyozva a bögrét a kezében, kimért mozdulatokkal megindul a lépcső felé.
Oké, ez működött. Kicsit tartottam attól, hogy nem fogom tudni leválasztani Robbie-ról és felküldeni az anyjához készülődni, de úgy látszik a "csináljunk minden feladatból nagy kalandot" trükk még mindig működik.
- Soha sehova nem láttam még ilyen lassan menni - súgom halkan Robbie-nak, nehogy Hazel meghallja.
Ahogy Hazel eléri a lépcsőt utánamegyek és miután látom, hogy szépen félig-oldalazva, egyenként szedve a lépcsőfokokat óvatosan elindul felfelé, csak állok a lépcső aljában, ha bármi történne, akkor gyorsan közbe tudjak lépni. De az én ügyes kislányomnak nem kell segítség, gond nélkül felér az emeletre és elindul a hálószoba felé.
Csak ezután intek Robbie-nak, hogy kövessen a hátsó udvarba, ugyanis a teraszon tartom a titkos cigikészletemet.
Vissza az elejére Go down

Robert Holmes

Robert Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Egyetemista
Posts : 72

#6TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimeKedd Május 02, 2023 10:59 am



Elég lenne, ha hagynám kiülni a mindent tudó mosolyt az arcomra, de képtelen vagyok szó nélkül hagyni egy újabb "miért"-et, még úgy is, hogy ezúttal nem a saját fejem találta elém.
- Mert a mai napig azzal áltatod magad, hogy okosabb vagy nálam, pusztán azért, mert pár évvel hamarabb születtél - minden egyes szóból süt a végtelen önbizalommal kevert elégedettség és ki is tart úgy három másodpercig, mielőtt az utolsó csepp figyelmem is az unokahúgomé lenne.
Pedig nem szoktam ennyire kizárni a körülöttem lévő világot, de a kislány gond nélkül el tudja nálam érni és egy kicsit sem bánom. Figyelek minden hangot, magyarázatot, még az orra hegyét is, ami meg-megrándul, amikor nem találja az éppen megfelelő szavakat.
Talán bosszantja, hogy nem tudja úgy kifejezni magát, ahogy szeretné? Vagy valami ártalmatlan, fura szokás, aminek nincs is tudatában?
Lényegében kizárólag akkor vesz körül újra csend, amikor elkészülnek az első palacsinták, amikből én is kapok. Nem feltétlen egy nagy adag édességbombára lenne szükségem, de azért nem panaszkodok. Lehet, lassan nekem sem ártana megtanulni pár receptet, még ha eddig nem is voltam rákényszerülve. A házikosztnál már csak az a jobb, amikor valami hotelszobában reggelizek, olyan drága falatokat, amiknek még a nevét sem tudom. Mindezt egyedül, teljes nyugalomban, mert Jacknek, Davidnek, Williamnek vagy Briannek - akiknek egész biztosan más név áll az igazolványán - halaszthatatlan dolga akadt, így sajnálatos módon magamra hagytak.
Általában egy pillanatig sem bánom, ahogy azt sem igazán, hogy lassan mi is kettesben maradunk a bátyámmal.
Szükségem van arra a cigarettára. Hazel hercegnőnek pedig arra, hogy igazán fontos küldetést teljesítsen, miközben nekem kizárólag az jár a fejemben, hogy minden, ami a szemem előtt játszódik le, milyen szépen és rendezetten követi a könyveket.
A gyerekek - általában kislányok - három és hét éves koruk között eljutnak a saját hercegnős korszakukig és hogy mennyire fontos időszak is ez a saját személyiségfejlődésük szempontjából.
Innen már a gondolataim egy pillanat alatt átkötnek oda, hogy nekem még a könyv szerint bekövetkezendő "autós korszakom" is mindössze annyiból állt, hogy ki akartam deríteni, miért olyan hangosak és miért csendesebb néha, ha gyorsabban mennek. Egyáltalán nem logikus - elsőre legalábbis.
- A fontos küldetések nagy odafigyelést igényelnek - válaszolom Alex csendes szavaira, hamarosan pedig követem a teraszra és figyelem, ahogy előkerül az általam annyira vágyott cigaretta.
- Nem gondolod, hogy különös? Apa vagy anya soha nem szívott egyet sem. Mi pedig itt vagyunk, te a feleséged elől titkolod, én anya elől próbálom rejtegetni a tényt. Lehet, hogy Sean bácsira ütöttünk.
Képzeletben vállon veregetem magam a gyönyörű átkötés miatt, majd ezt a mozdulatot, ugyancsak fejben követi a mozdulat, amivel a zsebemben lapuló öngyújtóval életet lehelek a szálba.
A valóságban persze, itt és most, a bátyámék teraszán csak megpörgetem az ujjaim között bagót és egy elegáns mozdulattal a fülem mögé teszem. Később. Bármennyire is kívánom, nem fogok füstölni az úrias hátsókertben.
- Igaz, róla sem az van a fejemben, hogy úgy füstölne előttünk, mint egy gyárkémény - teszem hozzá, azért sem kérdezve rá, hogy ő mire emlékszik vagy egyáltalán akar-e bármire.


Vissza az elejére Go down

Alexander Holmes

Alexander Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : üzletvezető
Location : 2928 Bridge Creek st., Las Vegas
Posts : 21

#7TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimeVas. Május 07, 2023 11:55 am

A hátsó terasz és maga a hátsó kert is az egyik kedvenc helyem. Mindig a nyugalom szigeteként gondolok rá. Jó részét elfoglalja egy medence, a másik felén viszont gyönyörű, zöld pázsit pompázik. Pedig Las Vegasban nem igazán elterjedt dolog a füvesített elő- és hátsókert, aminek oka a szimpla józan ész: egy sivatagos területen elég sok erőforrást emészt fel nagyobb zöld területet fenntartani. Viszont én mindenképp szerettem volna, ha füvesített kertünk van, szerintem ez hozzátartozik a kertes házhoz, másképp el sem tudnám képzelni. És amennyire az én gyermekkorom része volt, ahogy L.A.-ben a füvön heverésztem és játszottam, ugyanezt mindenképp szeretném megadni Hazelnek is.
Egy karton cigit mindig tartok a terasz tetőgerendái között. Elég magasan van, még nekem is szék kell ahhoz, hogy előhalásszam, így nyugodt lehetek afelől, hogy más nem találja meg. Két dobozt veszek elő a kartonból, aztán lelépek a székről és helyet foglalok rajta. Az egyik dobozt felnyitom, abból veszek elő egy-egy szálat, majd az egyik szálat és a bontatlan dobozt átnyújtom az öcsémnek. Aztán rágyújtok, leszívom a füstöt és nagy elégedetten kifújom. Csak ne esne ilyen jól... Többször próbáltam már leszokni. A hivatalos verzió szerint Hazel születése óta nem gyújtottam rá, a valóságban azért hetente egy-két szál elfogy.
Úgy tűnik Robbie-nak is hasonló dolgokon jár az esze, már abból kiindulva, hogy előhozakodik a zugcigizéssel. Hát igen, kérdés, hogy kit verünk át, akarom mondani, aztán elhangzik Sean neve. Bár az öcsém láthatóan igyekszik szépen felhozni, valahogy mégis erőltetettnek tűnik az átkötése. Sejtem, hogy Robbie-nak valami szándéka van a megjegyzésével, de nem igazán akarom megkönnyíteni a dolgát.
- Én biztos nem ütöttem Sean-ra - jegyzem meg és lehet, hogy a hangom kicsit fagyosabb a kelleténél.
Kicsit várok és bármennyire is szeretném nem bírom ki, muszáj rákérdeznem, bár a hangom most némileg enyhébb, nem úgy, mint az előbb.
- Mégis, hogy jutott ez most eszedbe?
Vissza az elejére Go down

Robert Holmes

Robert Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Egyetemista
Posts : 72

#8TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimeHétf. Május 08, 2023 8:14 am



Nem mondom, mindennél csábítóbbnak tűnik, hogy hagyjam a hirtelen jött elveim és vele együtt én is rágyújtsak. Miért ne tehetném? Láthatóan ő nem védi az úrias kert összképét és azért sem kell aggódnom, hogy később, amikor még ennél is nagyobb szükségem lenne a nikotinra, nem lesz nálam.
Mégis a fülem mögé kerül a szál egy kis játszadozás után és a zsebembe csúszik a még fóliázott doboz. Ha nem tudnám, hogy összesen nem nyom húsz grammot sem az egész csomag, azt mondanám, jólesően húzza a nadrágom az a kis súly. De ez baromság. Kizárólag azért érzem így, mert odafigyelek rá.
Legszívesebben innen már hagynám is tovább kalandozni a gondolataim - létezik olyan mondás, hogy nem a pénz, hanem a cigaretta égeti a zsebem? -, de a bátyámtól kapott éles reakció visszaláncol a körülöttem zajló valóságba. Még a tekintetem is Alex irányába kap, de inkább vagyok kíváncsi, mintsem meglepett.
Tényleg jobban érdekel, hogy miért a fagyos hang, mintsem meglepett volna maga a ridegség? Vajon ennyire neheztel rá vagy ez valami... egészen más? Neki miért csak "Sean"? Én vagyok a furább kettőnk közül a bácsizással vagy ő, amiért úgy beszél, mintha egy idegen lenne? Miért is ne tenné? Idegen, nem? Egy emlék.
Máris érzem megindulni a hangyákat a tarkómon. Ezer apró pár lábacska kapar utat az agyamba.
Na ekkor adom fel, dobom félre az elhatározásom és gyújtom meg a későbbre eltett szálat. Még ha mindössze apró mozdulatokról is legyen szó, szükségem van rá, hogy csillapítani tudjam a túlpörgő agyam. Az egésznek az az eredménye, hogy két slukk között alig véve levegőt köpködöm ki a szavakat.
- Nem éppen úgy alakult a tegnap estém, mint terveztem. Fogalmazzunk úgy, hogy volt egy félresikerült találkozóm, aminek a vége az lett, hogy a rendőrség környékére keveredtem. Emlékszel még, mennyit ültünk apa járőrkocsijában? Még bennem is megvan a kép. Az állandóan recsegő rádió a váltókar mellett. Sosem értettem, miért nem szólt szépen és tisztán. Mint a telefonok - nagyot szívok a cigarettából és egy röpke másodpercre hagyom, hogy a figyelmem lekösse a szál végén felizzó parázs.
- Innen már könnyen átkötött az agyam Sean bácsira. Találtam otthon pár régi képet. Megőrjített a gondolat, hogy miért az árnyalatnyi különbség apa és Sean bácsi barna szemeiben - itt hallgattatom el magam. Tisztában vagyok vele, hogy túlmagyarázom és azzal is, hogy minden alkalommal ezt csinálom, amikor valamiről nem akarok beszélni. Nem úgy, ahogy talán kellene.
Mint tegnap, amikor Sean bácsi a férfiról kérdezett és arról, hogy mi történt.
- Annyira irtózol a gondolattól, hogy hasonlítsunk rá? ...és így apára? - vetek végül oda egy kérdést. Szándékosan röviden.


Vissza az elejére Go down

Alexander Holmes

Alexander Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : üzletvezető
Location : 2928 Bridge Creek st., Las Vegas
Posts : 21

#9TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimeVas. Jún. 04, 2023 9:56 am

Legszívesebben kérdőre vonnám, hogy mit jelent pontosan a rendőrség környékére keveredni és mégis milyen balhéba került, mert van egy olyan érzésem, hogy nem a teljes igazságot kapom. De erőt veszek magamon és először nem szólók semmit csak kérdőn nézek rá és elnyomom a cigit, holott épphogy a szál feléig jutottam. Közben eszembe jut Robbie keze és mielőtt meggondolnám, már fel is teszem a kérdést:
- Köze van ennek a lehorzsolt kezedhez?
Bármennyire is aggódom érte, ennél jobban nem erőltetem a dolgot. Az utána következő rizsát meg teljes mértékben figyelmen kívül hagyom csak nagyot sóhajtok. Már megint a túlmagyarázása... Tudom, hogy neki kicsit másképp működik az agya, de akkor sem értem miért kell mindig lefutni ezeket a felesleges köröket.
Aztán felteszi azt a kérdést, ami felér egy mellbevágással, hirtelen nem kapok levegőt. Önkéntelenül is elkezdem szorítani a kerti szék karfáját, még a kézfejemen lévő bütykök is elfehérednek. Magam is meglepődök, nem hittem volna, hogy egy ilyen kérdés, ennyire heves reakciót vált ki belőlem. Nagy nehezen elengedem a szék karfáját és az izzadó tenyeremet beletörlöm a melegítőnadrágomba.
Csak remélni tudom, hogy Robbie nem vette észre ezt a közjátékot, de valahol tudom, hogy kár is magam áltatni. Hogy kezdjek valamit a kezemmel, ismét rágyújtok egy szálra, holott még az előzőt sem szívtam végig, de ez már csak akkor jut eszembe, amikor meggyújtottam az újat. Tisztában vagyok azzal, hogy elég zavartan viselkedek és biztos lehetek abban is, hogy ha az előző dolog nem is, ez biztosan feltűnt Robbie-nak. Mindig kiszúrja az ilyeneket...
Nem nézek Robbie-ra így nem tudom észrevett-e bármit. Kitartóan fixírozom a kertet és hirtelen bevillan, hogy itt az ideje venni egy nagyobb csúszdát Hazelnek. Ez a gondolat, valami fura módon megnyugtat annyira, hogy képes legyek megszólalni, de továbbra sem fordítom a fejem Robbie irányába.
- Apát hagyjuk, teljesen más emlékeink vannak róla. Ha követendő példaképnek tartod és hasonlítani akarsz rá, az a te dolgod, nekem nincs jogom beleszólni. Ami Seant illeti... Mit tennél, ha velem történne valami? Magára hagynád Hazel-t, pont úgy, ahogyan ő tette velünk?
Csak az utolsó mondatnál nézek Robbie-ra. Kíváncsi vagyok a reakciójára.
Ennél hevesebben is ki tudnék kelni Sean ellen, de felesleges. Ha ebből az egy mondatból nem érti meg, miért nem akarom, hogy Sean-ra hasonlítsunk, akkor nincs több mondanivalóm.
Vissza az elejére Go down

Robert Holmes

Robert Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Egyetemista
Posts : 72

#10TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimeHétf. Jún. 05, 2023 10:36 am



Hálás vagyok a számban lógó cigarettának, amiért tökéletes indokot nyújt a másodpercnyi csendre, amivel elodázom a válaszadást. Természetesen nem hazugságot tervezek és ezúttal próbálok még a részletekben sem elveszni, csupán megforgatom magamban a kimondásra szánt szavakat.
- Bizonyos értelemben - ismerem el, ahogy a szál teljes természetességgel az ujjaim közé kerül.
Ezzel együtt máris újabb gondolat indul meg a fejemben. Mikor szívtam el az elsőt? Azt tudom, hogy kaptam valakitől és nem a bátyámtól. De miért ködös az emlék? Miért érzem úgy, mintha évtizedek teltek volna el, mikor az lehetetlen?
- Ki gondolta volna, hogy az önvédelem ilyen fájdalmas tud lenni - teszem még hozzá, valahol azért is, hogy visszatereljek mindent a megfelelő vágányra.
Amolyan utolsó löketként, hogy a jó helyre rögzítsem a gondolatvonatot végül a cigarettával a kezemben lassan megmozgatom az ujjaim. Minden érzékszervemmel koncentrálok a tompa fájdalomra, ami átjár, miközben a bütykeimnél megfeszülnek, majd ellazulnak az izmok és inak.
Pár másodpercet adok magamnak, miközben próbálom a lehető legkönnyedebb hangon feltenni a kérdést. Annyira irtózik a gondolattól, hogy hasonlítsuk...?
A reakciója tisztább választ ad, mint bármilyen ügyesen megfogalmazott mondat tenné. A legkisebb mértékben sem titkolom, hogy az elsőtől az utolsó kis mozdulatig követi a tekintetem minden rezzenését. A megfeszülő izmokat, az újabb cigarettát. Egy tudatlan kisgyerek is felismerné, vagy legalábbis érezné, hogy érzékeny pontra tapintott.
- Egyikükről sincs túl sok valódi emlékem. Ami van, ott is kétséges, hogy saját emlék, vagy mindössze történetek, amiket egy tucat alkalommal hallottam - jegyzem meg, a hangomból akaratlanul is kiszűrődik valamiféle nyomott szomorúság, de azonnal tovább is lendülök.
- Egy pocsék döntés nem jelenti azt, hogy... - kezdek bele szinte már kötelességtudó kisdiákként, kiadva mindent magamból, ami a fejemben zsong, végül valószínűleg eljutnék addig, hogy senki sem lehet tökéletes.
De hirtelen - bár még így is megkésve - megakaszt a kérdése. A tekintetem felé kapom, a szabad kezem pedig a zsebembe csúszik.
- Ha veled történne valami, elraktároznám az agyad vagy legalább a DNS-ed és megtalálnám a módját, hogyan hozzalak vissza, mint ghola-t. Onnantól egy hadsereg Alex védené Hazelt - tisztában vagyok vele, hogy hülye vicc, de akkor is ez az első, ami kicsúszik.
Majd mindezek után fordítom komolyra.
- Nem tudnék az apja lenni, de nem hagynám magára. Mindenesetre vigyázz magadra és mondjuk legalább szívd el az egyik szál cigarettát, mielőtt zavarodban a másikra gyújtanál.


Vissza az elejére Go down

Alexander Holmes

Alexander Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : üzletvezető
Location : 2928 Bridge Creek st., Las Vegas
Posts : 21

#11TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimeCsüt. Jún. 08, 2023 7:04 pm

Nincs túl sok emléke.... Bárcsak én is kevesebb dologra emlékeznék! De azért sajnálom is Robbie-t. Átnyúlok az asztal felett és enyhén megszorítom az öcsém vállát, hogy kifejezzem az együttérzésem. Sokszor hajlamos vagyok elfelejteni, hogy nem csak nekem volt nehéz.
Aztán a következő mondatára vissza is húzom a kezem és elönt a düh, hiába igyekszik láthatóan, hogy a humoros megjegyzésével elvegye az elejtett félmondat élét, már késő. Ma valahogy képtelen vagyok uralkodni az érzelmeimen. Máskor talán elengedném a dolgot és elfojtanám magamban, amit érzek, de nem ma.
- Egy pocsék döntés? - kérdezem, közben teljesen Robbie felé fordulok és a tekintetét keresem. Bármennyire is szeretném, a hangom nem emelem fel. Véletlen sem szeretném, ha abból, amit mondok bármi beszűrődne a házba.
- Sean cserben hagyott minket, amikor a legnagyobb szükségünk lett volna rá és azóta is szarik ránk! Azt sem tudja, hogy gyerekem van, ha meg igen, az még rosszabb, mert ezek szerint annyira se érdekelte, hogy gratuláljon vagy valami. Ezt nem nevezném "egy pocsék döntésnek".
És itt állítom le magam, pedig tudnám még folytatni. Kicsit el is szégyellem magam, mert ez a düh nem kellene, hogy Robbie-ra irányuljon. Nem ő tehet arról, hogy mi történt, sőt, ha valaki, hát ő tehet róla a legkevésbé.
Egy pillanatra a két tenyerembe temetem az arcom, majd idegesen megdörzsölöm, csak utána nézek fel Robbie-ra. Soha nem akartam, hogy ezek a dolgok kihatással legyenek a kettőnk kapcsolatára.
- Bocsánat. Nem kellett volna így neked rontanom. Ne haragudj! Meg sem kellett kérdeznem, enélkül is tudtam, mit válaszolsz. Pont az a támogató nagybácsi lennél Hazelnek, akire szüksége lenne.
Egy pillanatig habozok, mielőtt folytatnám.
- Talán Laurennek igaza van, tényleg szükségem lenne terápiára, ami segítene helyretenni magamban ezeket a dolgokat.
Ekkor már nem nézek Robbie-ra. Lehajtom a fejem és idegesen beletúrok a hajamba. Talán mégis kár volt ezt így kimondani, de már mindegy.
Vissza az elejére Go down

Robert Holmes

Robert Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Egyetemista
Posts : 72

#12TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimePént. Jún. 09, 2023 10:32 am



Tisztában vagyok vele, hogy bár a dühös szavak nekem szólnak éppen, más a valódi célpont, akit a golyóknak sebezniük kellene. ...és sebzik is. Tegnap elég közelről láttam, hogy emészti magát Sean bácsi a saját döntései miatt, most viszont már az is egyértelmű, hogy én mindössze egy rozoga híd lehetek majd a bátyám és közte.
Amit lehetséges, hogy felrobbantanak az első percben.
Miért van az, hogy bennem nincs meg ugyanez a harag? De még az enyhébb verziója sem? Azért lenne, mert a bátyám többre emlékszik, mint én? Több jóra és ezáltal több rosszra? Neki jobban fájt? Vagy ennél egyszerűbb a képlet és azért van, mert hiába vagyunk testvérek, ennyire másképp működünk?
A tekintetem végig Alexen tartom, de az agyam ezer meg egy irányba pörög. Ellep a végtelennek látszó miértek tengere, hogy végül annyit állapítsak meg biztosra: az ő reakciója pont ugyanolyan helyes, mint az enyém, akkor is, ha tökéletesen ellentétes.
Az egyetlen, ami úgyis számít, hogy ezúttal sem tartom a legkisebb haragot sem. A bocsánatkérésre azonnal bólintok, ahogy még az utolsó slukkot is kisajtolom a cigarettából, mielőtt elnyomnám a cipőm talpán. Azt nem kérdezem, hogy hova dobjam a csikket, egyszerűen a tenyerembe rejtem. Majd kidobom valahol útközben.
- Talán tényleg nem ártana a terápia. Ha ugyanígy reagálsz, amikor egyszer Hazey Bee kérdez majd a testvér témáról... apáról, Sean bácsiról vagy úgy a családról... Egy életen át emésztenéd magad, ha ráförmednél, amiért kényes irányba kíváncsiskodik - könnyedén beszélek, de a hangom komoly.
Majd miután pár másodpercig figyelem a bátyám önnyugtatásának visszafogott kis mozdulatait, közelebb lépek hozzá.
- Így legalább komoly hazugság nélkül állíthatod a feleségednek, hogy én kentem rád a cigarettaszagot - mondom, ahogy elhúzva az útból az ideges kezét, megölelem.
- Ha esetleg máshol szeretnéd elkezdeni kibogozni a fejedben lévő káoszt és nem terápián kezdenél... - beszélek valahol a feje mellett és bár máskor értékelném az örökölt génjeim, amiért az öccse létére nem vagyok alacsonyabb nála, most csupán egy mosoly kerül az arcomra.
Meg Sean bácsi névjegye a bátyám zsebébe. Diszkréten, mintha valami különleges igényeket kielégítő hely elérhetőségét juttattam volna a birtokába és nem egy nyomozó elérhetőségét.


Vissza az elejére Go down

Alexander Holmes

Alexander Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : üzletvezető
Location : 2928 Bridge Creek st., Las Vegas
Posts : 21

#13TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimeHétf. Jún. 12, 2023 5:17 pm

Tudom, hogy igaza van. Ahogy a kettőnk kapcsolatára nem szeretném, hogy kihatással legyen a múlt, Hazelre ugyanez áll.
Pedig azt hittem kellőképpen lezártam azt az időszakot, de ha elég volt a téma minimális említése ezekhez a reakciókhoz, akkor mégsem. Viszont a legkevésbé azt kívánom, hogy egy idegennek beszéljek ezekről, hiszen még a saját családommal sem megy könnyen.
Ekkor jön az ölelés, ami valami hihetetlenül jól esik és abban a pillanatban azt gondolom, többet ér ezer terápiánál. Kicsit el is érzékenyülök, de nem hagyhatom, hogy ebből bármit észrevegyen, hiszen még mindig én vagyok a nagy és erős bátyja, nem?
- Kösz, Rob! Biztos lehetsz abban, hogy rád fogom a cigiszagot.
A következő mondatára egy pillanatra erősebben megszorítom, hogy jelezzem nagyra értékelem a gesztust.
Aztán érzem, hogy egy apró lapszerűség csúszik a zsebembe. Mi lehet az? Egy névjegykártya talán? Ekkor a már kezdetektől bennem motoszkáló gyanú egész határozott formát kezd ölteni.
Kibontakozok az öcsém öleléséből és anélkül, hogy megnézném, amit a zsebembe csúsztatott, egyenesen rákérdezek.
- Tegnap találkoztál Seannal, igaz?
Vissza az elejére Go down

Robert Holmes

Robert Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Egyetemista
Posts : 72

#14TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimeKedd Jún. 13, 2023 9:06 am



Az emberek hajlamosak meggondolatlanul járatni a szájukat és most nekem is olyasmi csúszott ki, ami nem ment át azon a bizonyos szűrőn. Ha Alex rám fogja a cigarettaszagot és bárhogy visszakerül a tény anyához, akkor nagy bajban leszek. Miért is mondtam, amit?
Vigasztalásnak? Hogy kizökkentsem a bátyám abból az előbbi hangulatból? Vagy faék egyszerű az indok? Egy részem szeretne megszabadulni a titkolózástól?
Legalább egy titoktól.
Meg egy másiktól is azzal, hogy Alex zsebébe csúsztatom a névjegykártyát.
- Igaz - ismerem el a legkisebb hezitálás nélkül, amikor kibontakozik az ölelésemből.
Hogy is volt a gondolatmenetem a túl gyors válaszokról?
- Nézd, nem kell beszélned vele, ha nem akarsz. De ez, most, a változatosság kedvéért legalább a saját döntésed lehet - folytatom és bár az agyam egy újabb gondolatfolyamot indít el, a figyelmem nagyrésze a bátyám reakciójáé.
A másik, apró része pedig a választás szabadságán. Az ember szabadon dönthet, hogy jót vagy rosszat tesz. Ha rá van kényszerítve a jóra, az semmit nem ér. Talán Alexnek is ennyi hiányzik, hogy elkezdje helyrebillenteni az elméjét. A döntés és a tény, hogy ezúttal az ő kezében van a lehetőség. Keresi vagy egyedül hagyja?
- Én még találkozni fogok vele valamikor - teszem hozzá, pusztán az érzés miatt. Azért, mert jól esik szabadon beszélni Sean bácsiról.


Vissza az elejére Go down

Alexander Holmes

Alexander Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : üzletvezető
Location : 2928 Bridge Creek st., Las Vegas
Posts : 21

#15TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimePént. Jún. 16, 2023 4:28 pm

Némi tiltakozásra számítok és hosszas magyarázatra, ezért meglep válaszának rövidsége, a szimpla "igaz". Már ez jelzésértékű, semmi kertelés, magyarázkodás csak a színtiszta igazság.
Aztán a folytatás... Robbie bölcsebb bárkinél, akit ismerek és nehéz beismerni, de igaza van.
Mégsem szólok rögtön, csak elfordulok tőle, a terasz korlátjához lépek és mindkét kezemmel megmarkolom a korlátot. Egy pillanatra erős a késztetés, hogy megpróbáljam letépni és messzire hajítani.
Túl nagy teher ez most nekem. Nem tudom készen állok-e szembenézni Seannal. Eleinte nagyon hiányzott, aztán sokáig dühös voltam rá, miközben nem tudtam szabadulni az érzéstől, hogy talán miattam nem bukkant fel többé. Végül belefáradtam a dühbe és önmagam hibáztatásába, ezért magamra erőltettem egyfajta közönyt és éveken keresztül úgy tettem, mintha Sean nem is létezne, ami nyilván nem egy egészséges megküzdési stratégia.
Ezeket mind elmondhatnám Robbie-nak. Elmondhatnám, de mégsem teszem.
Csendben nyugtázom a kijelentését is, miszerint akar még találkozni vele. Csak ezután kérdezek rá:
- Feltedd magadnak a kérdést, hogyha véletlenül nem keveredsz a rendőrség környékére - használom pont ugyanazt a kifejezést, mint ő nem olyan régen -, akkor Seannak egyáltalán eszébe jutottál volna? Elkezdett volna keresni? Vagy csak szimplán így alakult és most úszik az árral, hogy aztán az első adandó alkalommal ismét eltűnjön?
Valahol szemétnek érzem magam ezért. Talán nincs jogom elvenni Robbie-tól a lehetőséget, hogy kapcsolatot alakítson ki a nagybátyánkkal, de igenis szeretném megkímélni az esetleges csalódástól.
Vissza az elejére Go down

Robert Holmes

Robert Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Egyetemista
Posts : 72

#16TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimeKedd Jún. 20, 2023 11:07 am



Nem érzek rá kényszert, hogy kitöltsem a csendet és eszembe sem jut, hogy magyarázkodjak vagy megpróbáljam elvenni a kijelentéseim élét. Mind tény és nem fogok változtatni rajtuk pusztán azért, mert... Miért is? Mert valamiféle rossz érzés kúszik végig a gerincem mentén, amiért elfordul tőlem?
Az ujjaim játszani kezdenek a zsebembe süllyesztett doboz cigarettával. Kitapogatom az apró fület a fólián, amivel könnyedén meg lehet szabadítani az átlátszó ruhájától. A halk, zizegő hangot kutatja az agyam, amit túl gyenge ahhoz, hogy az emberi fülben lévő, hallást segítő szőrszálakat megrezegtesse.
A bátyám szavai viszont gond nélkül elérik ezt a szintet és másodpercek múlva ugyan, miután sorra átfuttattam az agyamban a kérdéseit, felelek. Szépen, sorban.
Eszébe jutni, keresni, újra lelépni.
- Valószínűleg eszébe jutottam volna, de tudom, hogy nem keresett volna meg. Tegnap láttam átváltozni magabiztos nyomozóból egy bizonytalan, bűntudatos felnőtté, aki jobban szégyelli a tetteit annál, mintsem lenne elég bátorsága javítani bármin - egy kicsit hosszúra nyúlik a mondat, én is érzem, de megállás nélkül dőlnek belőlem a szavak. Tárgyilagosan, mintha olvasnám.
Az első érzelem, vagy bármi "igazán valódi" a befejezéssel és egy megnyugtatónak szánt mosollyal együtt érkezik.
- Nem vagyok már kisgyerek, Alex. Nem akarok tőle semmit. Nem akarok hirtelen egy nagy és boldog családot. Hagyom, hogy megdobjon pár doboz cigarettával, meséljen olyasmit apáról, amiket talán senki nem mondott eddig nekem és meghívjon egy-két hamburgerre, miközben a kutyája körülöttünk mászkál. Egy kicsit hagyom lelazulni vele az agyam - teljesen tudatosan és szándékosan építem be a mondat közepébe apát. Mintha pont olyan részlet lenne, mint a többi, ami valójába nem is számít, mindössze egy felsorolás bizonyos pontja. Se nem fontosabb, se nem érdektelenebb, mint a többi.
De valójában ez a lényeg, amit eddig én sem realizáltam magamban. Ezt akarom Sean bácsitól. Egy kicsit újra megismerni apát, valaki más szemén keresztül. Ezzel együtt pedig megismerni... saját magam is?


Vissza az elejére Go down

Alexander Holmes

Alexander Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : üzletvezető
Location : 2928 Bridge Creek st., Las Vegas
Posts : 21

#17TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimeCsüt. Jún. 29, 2023 7:37 pm

A válasza valahogy jobban felidegesít, mint eddig bármi.És megint, előbb jár a szám, mintsem átgondolnám a mondanivalómat.
- Szóval, akkor most őt kellene sajnálni? Ő ennek az egésznek az áldozata? - a hangom csak úgy csepeg a gúnytól. És pontosan tudom, hogy hangzik, amit mondok... Mint egy idegesítő és elkényeztetett tini hisztizése. De közben tényleg ezt gondolom, mert nehezemre esik elképzelni, hogy neki sem volt túl egyszerű az az időszak. Emlékezetem szerint elég könnyen meghozta a döntést, hogy többet nem kíváncsi ránk. És úgy látszik a harag nem múlt el belőlem.
Tudom azt is, hogy mindez szöges ellentétben áll azzal, amit Hazelnek próbálok tanítani, hogy nincs értelme haragot tartani, mert csak magunknak ártunk vele. De nyilván könnyebb a három éves gyerekemnek papolni, hogy mennyivel jobban fogja magát érezni, ha megbocsát a kis barátnőjének azért, mert az beletaposott a nagy gonddal felépített homokvárába, mintsem ténylegesen megbocsátani valakinek. Esküszöm legközelebb hagyni fogom, hogy Hazel vendettát hirdessen a játszótéren.
Nem mondom, hogy nem értem meg Robbie magyarázatát. Még az is lehet, hogy neki lesz igaza és az egész köztük megmarad egyfajta haveri szinten. De a mondanivalójában ott van a lényeg: apa. Adja magát, hogy tudat alatt egyfajta apafigurát keressen Seanban és akkor ez az egész fájdalmas véget ér majd. Mert biztos vagyok abban, hogy Sean előbb vagy utóbb le fog lépni és ez össze fogja törni Robbiet én meg itt maradok, hogy összeszedjem a darabokat... megint.
Amikor újra megszólalok, hangomban már nyoma sincs a gúnynak, csak az aggodalom itatja át a szavaim.
- Felnőtt vagy, nem szólhatok bele, hogy mit csinálj. Csak... - tarts tőle érzelmileg némi távolságot, tenném még hozzá, de nem akarok ilyen direkt lenni, ezért máshogy fejezem be - légy nagyon óvatos!
Vissza az elejére Go down

Robert Holmes

Robert Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Egyetemista
Posts : 72

#18TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimeHétf. Júl. 03, 2023 8:26 am



- Ha arra akarnék utalni, hogy ő az áldozat, azt mondtam volna. Csak tényeket közöltem, Alex. Azt, amit láttam rajta - ejtem ki a szavakat egész lassan és az övéhez képest fájdalmasan nyugodt hangon, de az arcomra kiülő grimasz elárul. Kezdem úgy érzeni, itt kizárólag rossz válaszokat adhatok.
A mondat, amiben szerepel Sean bácsi neve minden kétséget kizáróan rossznak ítéltetik. Miért is folytatnám hasonlóan? Miért közölnék fekete-fehér tényeket, mikor láthatóan lepattannak róla anélkül, hogy egyáltalán végigfutna bármiféle belső ítélőrendszeren?
Be kell látnom, hogy kizárólag az érzelmes részével tudok most beszélgetni, szóval azt próbálom tenni. Lefaragni az aggodalmából, amennyire lehetséges. Tudok vigyázni magamra és tudok távolságot tartani. Ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy egyetlen férfira sem akaszkodtam rá az évek alatt. Soha nem éreztem kényszert, hogy egy-egy éjszakánál tovább maradjak náluk vagy többet akarja tőlük, mint amit önként és dalolva adni... vagy épp elvenni akartak.
Egyszerűbb dolgom lenne, ha ezt is közölném a bátyámmal. Érveket sorakoztatnék fel, hogy miért is nem kell aggódnia értem, de erre még nem állok készen. Sean bácsinak valamilyen szinten elmondtam, mert ő nem számít. Nem úgy, mint Alex. Nem úgy, mint anya.
Nem úgy, mint apa számítana.
Hát mi ez, ha nem sziklaszilárd bizonyíték arra, hogy rendben leszek és nem keveredek bele érzelmileg?
- Óvatos leszek - a szavak kíséreteként végül kihúzom a zsebemből a kezeim, de a vállam még mindig feszült. Pontosan tudom, mi az, amit még készülök hozzátenni és azt is, hogy nem fogom hangosan kimondani. Az apró mondat nem lesz több, mint egy, az elmém zugában lévő polcon tárolt jegyzet, miszerint Sean bácsit és az időt, amit vele töltök pont úgy fogom tárolni, ahogy a férfiakkal töltött estéimet.
Mintha titok lenne. Miért? Miért, miért, miért? Nem szeretném, ha a bátyám rosszul érezné magát miatta? Vagy azért, mert valahol fáj, amiért nem rám dühös és mégis én kapom a hangos szavakat?
Vagy egyszerűen pont úgy szégyellnivalónak tűnik, mint a motelszobákban töltött éjszakáim? Miért érzem úgy, hogyha Sean bácsit választom, Alexet elárulom?
Mint egy fura álomból, úgy rángatom ki magam a saját fejemben felpörögni készülő spirálból. Megköszörülöm a torkom és egyik lábamról a másikra állok és két kezem újra a zsebembe kerül.
- Ideje lelépnem, ha nem akarom lekésni a mai előadásokat - kezdek bele nagy lendülettel. - Hazel az emeleten? - kérdezek még azért rá. Eszemben sincs anélkül eltűnni, hogy elköszönnék az unokahúgomtól.


Vissza az elejére Go down

Alexander Holmes

Alexander Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : üzletvezető
Location : 2928 Bridge Creek st., Las Vegas
Posts : 21

#19TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimeVas. Júl. 09, 2023 11:34 am

Látszólag nyugodt, de úgy érzem a szavai mögött most kifejezett frusztráció rejlik. Az arckifejezéséből és a szavakból is erre tudok következtetni.
Tessék, egy nap sem telt el, hogy találkoztak és máris kezd éket verni közénk! Vagy inkább az én feldolgozatlan traumám az, ami útjában áll annak, hogy nyíltan beszéljek az öcsémmel? De ezt a formálódó gondolatot igyekszem visszaűzni az agyam hátsó zugába. Eddig jól megvoltunk, Sean kavart be. Ennyiről van itt szó, nem másról.
De ő óvatos lesz ugye.... Erre már nem reagálok, úgy érzem, el kell engednem a témát, ha azt akarom, hogy Robbie kiejtse még valaha Sean nevét a társaságomban. Bármennyire is szeretnék úgy tenni, mintha Sean nem is létezne, nem tehetem meg, hiszen tudnom kell mi zajlik köztük, ha esetleg bármi történne időben észre tudjam venni és ott lenni Robbie-nak, ha támogatásra lenne szüksége.
Biztos nem fog tetszeni neki, amire most kérem, de kénytelen vagyok megtenni:
- Gondolom anya nem tud arról, hogy találkoztatok, ugye? - Egy kis szünetet tartok és csak utána folytatom. - Mindenképp mondd el neki, mert erről tudnia kell.
Azt nem teszem hozzá, hogy én is nyugodtabb lennék. Anya rögtön észre fogja venni, ha esetleg Robbie viselkedésében valami szokatlan állna be, ami általában biztos jele annak, hogy valami nem oké vele.
Csak szimplán bólintok arra, hogy előadásokra kell mennie.
- Igen, Hazel még az emeleten lehet, nem hallottam, hogy lejött volna. Mindjárt szólok neki.
Azzal elhúzom a teraszt és a nappalit elválasztó tolóajtót, csak aztán nézek hátra a vállam felett:
- Utána elviszlek az egyetemre, legalább nem kell buszoznod. Úgysem ültél még az új Porschemban - vigyorgok rá.
Szigorúan véve az a kocsi nem az enyém, céges, de én választottam ki és vertem keresztül az ötletet a vezetőségen, hogy igen, szükség van egy ilyen drága autóra, már csak a látszat kedvéért is. Meglepően könnyen kötélnek álltak én meg azóta jobban vigyázok a Porschera, mint a szemem fényére. Szóval lehet, hogy papíron nem az enyém, de én úgy tekintek rá, mintha a sajátom lenne.
Vissza az elejére Go down

Robert Holmes

Robert Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Egyetemista
Posts : 72

#20TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimeSzer. Júl. 12, 2023 10:07 am




Miért? Miért kellene tudnia róla? Miért mondanám el anyának? Miért ne...? Ezer érv fut át az agyamon, hogy miért közöljem anyával és még pár, hogy miért ne. Kit is védek vele, ha titokban tartom? És mi történik, hogyha nem teszem? Végül is, nem titok. Tegnap is felajánlottam Sean bácsinak, hogy jöjjön be! Ő volt az, aki nem élt a lehetőséggel.
Kétlem, hogy a valóságban egy egész másodpercnél több telne el, amíg csendben minden végigfut az agyamon és úgy bólintok, mint a bűnös, amikor ígéretet tesz, hogy mostantól egy valódi szent életét fogja élni.
Nem hazudok, el fogom mondani anyának, de most szándékosan nem bonyolódok részletekbe. A  saját szabályaim szerint közlöm majd és akkor, amikor jónak látom. Nem ma, nem holnap, de hamarosan. Talán a következő találkozó után, amikor Sean bácsi bebizonyítja, hogy a bátyám téved és nem fog újra felszívódni.
...és én sem. Anélkül legalábbis biztos nem, amíg még egyszer meg nem ölelem az imádnivaló unokahúgom.
- Micsoda gazdag ficsúr lett belőled - közlöm a bátyámmal teljesen komoly arccal, de a szám sarkában azért ott bújik egy halvány mosoly és marad is, egészen addig, amíg egyedül nem leszek.
Aztán az agyam vált és kihasználja a körülöttem lévő csendet. A tényleges csendet, amit a kertvárosi környezet kínál és újabb gondolatokat sorakoztat elém. Vajon mennyi titkot bír el a testvéri kapcsolatunk? Ha Sean bácsit is odasorolom, ahova a futó kalandjaimat, változik bármi? Egyáltalán rossz testvér vagyok, amiért ezek után még jobban megfontolom, mit mondok el és mit nem?
A gondolataimból Hazel rángat ki, ahogy tele energiával felém fut. Csodálom, hogy az apró lábai bírják a saját lelkesedése által diktált tempót. Mielőtt elérné a lábaim, felkapom és ölelem magamhoz.
Itt nincsenek őt kergető szörnyek, nincsenek vadászatok. Itt hatalmas puszi- és öleléstámadások vannak, no meg annál is nagyobb titkok, amiben elsuttogom neki, hogy mennem kell, de este felhívom és mesélek neki arról, mi mindent tanultam ma. Cserébe ő is elmondhatja majd, milyen sok okos dolog jött vele szembe.
Végül még egy utolsó ölelés, egy újabb puszi, aminél már megkapom, hogy büdös vagyok - persze, hogy érzi a cigarettát rajtam! Nem buta, csak gyerek... - és engedem vissza az apjához.


Vissza az elejére Go down

Alexander Holmes

Alexander Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : üzletvezető
Location : 2928 Bridge Creek st., Las Vegas
Posts : 21

#21TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitimeCsüt. Júl. 20, 2023 4:07 pm

Gazdag ficsúr? Nos, igen, így is lehet fogalmazni. Más talán megsértődött volna ezen a megjegyzésen, de én ismerem az öcsémet. Ez pont az a helyzet, amikor nem kell komolyan venni.
- Végül is, ez volt a cél. Nem? - vigyorgok még mindig, aztán belépek a házba, majd célba veszem az emeletet, hogy összeszedjem Hazelt.
A lépcső tetején elég annyit mondanom hangosan, hogy Robbie mindjárt elmegy, Hazel azonnal felbukkan és egy szó nélkül készül elrohanni mellettem, de mivel számítottam erre, így pont sikerül elkapnom mielőtt lerobogna a lépcsőn.
Talán mégis korai volt levenni a biztonsági rácsot, délután visszaszerelem. Döntöm el magamban. A lépcső aljához érve leteszem a kislányomat és útbaigazítom, miszerint a bácsikája a teraszon van. Mondanom sem kell Hazel kb. azonnal eltűnik az ajtónyíláson keresztül, mintha egy portál nyelte volna el.
Egy darabig hagyom őket, hagy búcsúzzanak el egymástól, közben megkeresem Laurent, aki már a nappaliban van és egy fokkal kevésbé tűnik fagyosnak a tegnapinál. Ezt jó jelnek veszem, ezért egy puszit nyomok az arcára, majd közlöm, hogy Robbie-t elviszem a suliba, amire egy bólintást kapok válaszul és annyit, hogy nemsokára ők is indulnak Lauren szüleihez, vacsorára hazaérnek.
Felmarkolom a kocsikulcsot és elindulok összeszedni a két fiatalabb Holmest a teraszról.
Halkan csak annyit mondok, hogy ideje menni és láss csodát, Hazel nem kezd hisztizni és alkudozni. Robbie elképesztő módon tud bánni a gyerekekkel. Legalábbis az enyémmel biztosan.
Ismét felveszem a kislányom, hogy elbúcsúzzak tőle. Vajon meddig lesz még annyira kicsi, amikor gond nélkül fel tudom venni? Valószínűleg már nem sokáig. Némi pityergésre és könyörgésre számítok Hazel részéről, hogy inkább velünk jönne, de egyiket sem teszi, ami szerencse, mert elég nehéz lenne nemet mondani neki.
- Szaladj, anya a nappaliban vár - mondom és adok neki még egy utolsó puszit, majd leteszem és amint belép a házba, behúzom mögötte az ajtót. Ezután az öcsémhez fordulok:
- Kösz, hogy beugrottál ma reggel, máskor is szívesen látunk egy-egy reggelire suli előtt - mosolygok rá. Kicsit hezitálok mielőtt folytatnám, nem akarok nagyon érzelgős lenni, de azt sem akarom, hogy tüske maradjon benne.
- Sajnálom, hogy ingerült lettem és azt is, hogy ez rád irányult. Természetesen azt csinálsz, amit akarsz, nem tartozol senkinek számadással - teszem végül hozzá. Nem várom el, hogy válaszoljon vagy bármi, így részemről a témát végleg lezártnak tekintem.
- Most pedig menjünk, mert el fogsz késni és különben is, alig várom, hogy lásd az új autómat. Még jó, hogy nincs jogosítványod, különben nehezen találnék ki indokot arra, hogy miért nem vezetheted - vigyorgok rá és közben remélem, hogy a ma reggeli beszélgetésünk nem fogja negatív irányba befolyásolni a kapcsolatunkat.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼




#22TémanyitásTárgy: Re: Shadows from the Past   Shadows from the Past Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Shadows from the Past

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Las Vegas :: ∷ Játéktér ∷ :: külváros / sivatag :: Lakások-