♦ ♦ WELCOME TO FABULOUS LAS VEGAS ♦ ♦

Where the world can be your playground.... or You can be the toy

 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
FIGYELEM!
Az oldalon korhatáros, erotikus tartalom és durva szövegek találhatóak. A később esetlegesen kialakuló lelki defektekért és a fejlődésben való visszamaradásért felelősséget nem vállalunk.

♦ ♦ ♦

Az oldal alapötlete a „Passion in Las Vegas” nevű fórumról származik. Annak folytatásaként jöttünk létre.


Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat

Legutóbbi témák
» Red Riding Hood and the Big Bad Wolf
Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimeby Leon Williams Pént. Május 03, 2024 8:04 pm

» Tetovált Bestia & Derek - Facciamo una breve visita
Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimeby Derek Moretti Hétf. Ápr. 29, 2024 8:15 am

» Leon Williams
Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Szer. Ápr. 17, 2024 9:38 am

» Alessandra Clark
Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Szer. Ápr. 17, 2024 9:29 am

» Elkészültem!
Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimeby Leon Williams Szomb. Ápr. 13, 2024 12:51 pm

» KOCKADOBÓ
Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Csüt. Ápr. 11, 2024 10:10 am

» Adminhírek
Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Szomb. Márc. 30, 2024 8:32 am

» Harmincas, fehér nő a konténeres bodega falain belül
Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimeby Admin Szer. Márc. 20, 2024 10:28 am

Top posting users this month
Alessandra Clark
Everyone Deserves a Second Chance Vote_lcapEveryone Deserves a Second Chance Voting_barEveryone Deserves a Second Chance Vote_rcap 
Leon Williams
Everyone Deserves a Second Chance Vote_lcapEveryone Deserves a Second Chance Voting_barEveryone Deserves a Second Chance Vote_rcap 
discord
Discord
Regisztrálj az oldalra
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (58 fő) Szer. Márc. 22, 2023 4:23 am-kor volt itt.

Megosztás
 

 Everyone Deserves a Second Chance

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Alexander Holmes

Alexander Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : üzletvezető
Location : 2928 Bridge Creek st., Las Vegas
Posts : 21

#1TémanyitásTárgy: Everyone Deserves a Second Chance   Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimeSzer. Ápr. 26, 2023 7:29 pm

Nem örülök különösebben, sőt, egyre türelmetlenebb vagyok. Ebben a rohadt székben ülök több, mint három órája és hallgatom az egyre másra érkező jelentkezőket a nemrég meghirdetett kidobó állásért.
A légkondi bedöglött, és hiába adok a megjelenésemre, most mégis zakó nélkül és feltűrt ingujjban kell üldögélnem az irodában, mert a hőség elviselhetetlen. Még a valahonnan előkapart ventilátor ellenére is folyik a hátamon az izzadtság. Az interjúztatás miatt egyébként is korábban kellett bejönnöm, és ahelyett hogy a délutánt a kislányommal tölteném, kétajtós szekrény méretű embereket faggatok a motivációjukról, hogy ugyan miért is akarnak a mi klubbunkban dolgozni.
A fene se gondolta volna, hogy ennyi jelentkező lesz. Ráadásul a nagyrészük nem is túl ígéretes. Némelyiken ránézésre látszik, hogy mentális problémákkal küzd, és akkor még finoman foglalkoztam. Plusz rengeteg a kezdő. Az első kategóriát olyan gyorsan és óvatosan pattintom le, amennyire csak tudom, viszont a kezdőknek szívesen megadnám az esélyt, de nem valószínű, hogy megteszem. Nekem egy öreg, tapasztalt róka kell. Kezdőként maximum olyannak lehet esélye, akin látom, hogy elég stabil. Nem akarok kockáztatni. Persze még így is érhetnek meglepetések.
Sokáig nem értettem, hogy miért kell ilyen nagy felhajtást csinálni a kidobók felvétele körül, így bizony előfordult, hogy szó szerint felvettem az első betévedőt. Ez a gyakorlat egészen két évvel ezelőttig tartott, amikor történt egy elég kellemetlen eset. Az egyik általam felvett kidobó annyira nem tudott kezelni egy balhézó, enyhén drogos és nagyon ittas társaságot, hogy konkrétan kést rántott és csak a szerencsén múlt, hogy nem ölt meg senkit.
Enyhe kifejezés, hogy az ilyen árt az üzletnek. Nem elég, hogy egy időre vészesen megcsappant a vendégek száma, még a rendőrség is a nyakunkra járt, de a legrosszabb, hogy a feleségem, Lauren bátyjai elég szépen elővettek a történtekért. Egyikük sem az a kellemes modorú fazon, maradjunk ennyiben.
- Nem túl jó a felhozatal - jegyzem meg a személyügyisnek, miután becsukódik a legutóbbi jelentkező után az ajtó.
Öntök magamnak egy kólát és sóhajtva hátradőlök, remélve, hogy a szenvedéseim végéhez értünk vagy legalább a szerelő megérkezik már. Szerencsére csak az irodáknál pusztult le a klíma, ahol a vendégek tartózkodnak, ott kifogástalanul működik. Még jó, hogy az a rész külön rendszeren van, különben bajban lennénk. Nem valószínű, hogy a nyitásra megoldódna a probléma.
- Mondd kérlek, hogy ő volt az utolsó - nézek könyörgőn a személyügyis csajra. Sosem értettem miért itt dolgozik. Kiváló HR-es, a városban bárhol kaphatna munkát. Jobban szereti ezt a helyet nálam, az biztos.
- Tarts ki, főnök - pillant fel rám a laptopjából -, már csak egy jelentkező van hátra.
Bólintok. Ő közben feláll és elindul az ajtó felé. Talán ehhez a típusú állásinterjúhoz egy leheletnyivel hosszabb szoknyát kellett volna felvennie. Tovább időzik rajta a tekintetem, mint kellene és az az érzésem, hogy ennek ő is tudatában van. Bár nem kapkodja el, csak odaér az ajtóhoz és mielőtt kinyitná, a válla felett hátrapillant rám. Erre én elpirulok és elkapom a tekintetem. Nagyszerű, kb. mint egy tizenéves. Ő viszont láthatóan nem foglalkozva a zavarommal, beszólítja az utolsó jelentkezőt.
Vissza az elejére Go down

Danny Doyle Haynes

Danny Doyle Haynes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Ex-zsaru, ex-elítélt
Location : Vegas
Posts : 232

#2TémanyitásTárgy: Re: Everyone Deserves a Second Chance   Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimeKedd Május 09, 2023 6:41 pm


Csak lépkedek.... Egyre másra és egymás után a betonon. Az ember azt gondolná, hogy ennyi év után nem lehetnek új környékek, de Vegas.. az utóbbi 7 évben rendesen kifordult önmagából. Egy idegen városban kóborlok. Teljesen úgy érzem. Mégis a kezemben az újság, én még a régi módszerek híve vagyok, és csak figyelem a címet, az utcák megtalálásában mindig is profi voltam. Talán még most is. Gyalog...

Befordulok egy újabb sarkon és tudom, hogy a következő rejtheti azt a klubbot. Nem ideális megoldás, nem is a legtökéletesebb elvégre semmi, de semmi támadófegyvert nem birtokolhatok, még csak a kezembe se vehetek, a felügyelőtisztem igen határozott volt ebben, de közben abban is, hogy ha nem találok záros időn belül munkát, vagy kirendelnek nekem egyet, vagy egyszerűen mehetek vissza szívjósággal a kóterbe, simán lehet választani.
Nekem egyik sem szimpatikus megoldás.
Így hát...

Az az utolsó sarok is mögém kerül, és már messziről látom a feliratot. Igen, ez lesz az. Végül is... nem panaszkodok, annyira nem is közel a belváros sűrűjéhez, annyira nem is tűnik... elvetemültnek, még ha azt mondják... össze is tehetem a két kezem hogy végül nem injekcióval a bőröm alatt végeztem, mégsem szeretném pótolni ezt a kitételt... nem tehetem hogy bármikor is belekeverdjek bárminemű.. rosszarcú üzletbe.
Azt a lelkiismeretem se bírná...

Mégis betolom az ajtót, habár minden egyes ismerős lépés egyre azt súgja inkább mielőbb tűnjek el innen. De a muszáj nagyúr. A Rendszer.. pedig nem tűri az ellenkezést, így ha csak egy újabb: 'kizárt!' a szembejövő kitétel, mert hogyismondjákmindig: "az esete túl.. ismert! Nem akarunk felfordulást." a válaszlépés, már akkor is egy felelet, egy újabb.. strigula, egy BIZONYÍTÉK, hogy én próbálkozom, csak épp....
Nem megy.

Nem mindig rajtam múlnak a részletek.

Így hát ha be is kísérnek, vagy akár útbaigazítanak, minden szó nélkül követek, vagy épp a kijelölt úton lépkedek, és amikor néhány percen belül megnyílik az a bizonyos ajtó, igyekszem a legtisztább jóindulatomat elővenni.
Még akkor is, amikor egy igen... mutatós leányzó fogad.
Részletkérdés.

- Danny Doyle... - a Haynes-t nem véletlenül nem sütöm el soha elsőre, bízom benne a haj... a megváltozott vonások tompítanak annyit az összképen, hogy ne legyen azonnali felismerés az ítélet.
Vagy egyszerűen csak túúúl régen volt....
Hála az égnek.

Így ha nem kapok már az első percre elbocsátó üzenetet, egyszerűen csak ügyet vagy szemet sem vetve a nőre belépek, és egy köszönettel meghálálom a talán elém tárt helyet.

Persze nem azzal kezdtem a telefonban hogy priuszos vagyok...

Ettől még egyeseknek elég erre néhány pillantás.


_________________
A kocsi megáll.. kilököm az ajtót, és a feleségemet is kieresztem. Megvédem. A saját karjaimmal ölelem körbe, ahogy villognak a vakuk, kattognak a gépek és záporoznak a banálisnál is banálisabb kérdések hogy ugyan mit is érezhetünk. Ha ők azt tudnák...
Elharapom a szájszélemet, hogy visszatérjek a tervre. Lépcsők.. Huszonhárom. Csak ennyit kell hogy épségben megtegyek, hogy kibírjak, és kibírja mellettem Mirabell, onnan már minden menni fog.
Vissza az elejére Go down

Alexander Holmes

Alexander Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : üzletvezető
Location : 2928 Bridge Creek st., Las Vegas
Posts : 21

#3TémanyitásTárgy: Re: Everyone Deserves a Second Chance   Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimeSzer. Május 31, 2023 6:11 pm

A pár másodperc alatt, amíg arra várok, hogy a következő jelentkező belépjen az ajtón próbálom legyűrni az imént keletkezett zavaromat. Ha nem így teszek, hajlamos vagyok hebegni-habogni és az nem kelt túl jó benyomást sem a jelenlegi, sem pedig a - remélhetőleg - leendő alkalmazottam előtt. Muszáj a profizmus látszatát keltenem, főleg a beosztottak előtt, hiába van tisztában vele a többség, hogy nem önerőből és a saját tehetségem miatt lettem a klub vezetője. Beszéljenek, amit akarnak, akkor is én vagyok a főnök, ehhez méltóan kell viselkednem.
Amint meghallom a nevet, az előttem heverő laptopon megnyitom a jelentkező önéletrajzát. Nem mintha túl sok mindent ki tudnék belőle deríteni, az egész csak puszta formalitás.
Becsukódik az ajtó, hallom a kolléganő cipőjének kopogását a padlón, a szemem sarkából látom, ahogy megközelíti az asztalt. Nagy a kísértés, de nem nézek rá. Próbálok minden figyelmemmel az önéletrajzra koncentrálni.
A cipőkopogás megszűnik, kellemes parfümillat csap meg, ahogy a HR-es leül mellém. A laptop képernyője felett a jelöltre nézek.
- Kérem foglaljon helyet, Mr. Doyle - intek az asztal előtt álló székre.
A bevezetőt a lehető legrövidebbre fogom, bemutatkozok és bemutatom a HR-est is. Nagyon röviden beszélek a klubról és nyilván elmondom, hogy milyen munkakör betöltésével kapcsolatos az állásinterjú, mintha nem tudná... Miközben beszélek, igyekszem felmérni miféle emberrel van dolgom. A korával az önéletrajza alapján tisztában vagyok, első látásra mégis idősebbnek saccolnám. Alkatra nem az a tipikus kidobófazon, de nem is tűnik olyannak, akivel az ember szívesen húzna ujjat. És van benne valami, amit elsőre nem igazán tudok megfogni, valahogy az az érzésem, hogy a fickó látott már életében egy-két dolgot.
A monológom végére értem, ideje, hogy ő is beszéljen kicsit.
- Nos, Mr. Doyle, az önéletrajza elég szűkszavú. El tudná mondani, mivel foglalkozott az elmúlt években?
Azt nem kérdezem meg, hogy miért akar itt dolgozni. Hülye kérdés és az elmúlt néhány órában rengeteg hülye választ kaptam rá. Nincs erőm többre és őszintén nem is igazán érdekel. A monológom közben eldöntöttem, hogy alkalmazni fogom, válaszoljon bármit is a feltett kérdésre.
Vissza az elejére Go down

Danny Doyle Haynes

Danny Doyle Haynes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Ex-zsaru, ex-elítélt
Location : Vegas
Posts : 232

#4TémanyitásTárgy: Re: Everyone Deserves a Second Chance   Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimeSzer. Jún. 07, 2023 2:28 am


Belépek...
A velem szemben ülő fickó, alig feleannyi idős lehet mint én, mégse válogathatok. Alig egyet pillantok, és bár felkínálja az elém terülő helyet, én még mindig csak csendben és lassan lépkedek, bármi jel nélkül, bármi ellenkezés nélkül, és csak amikor megállok, ott a szék előtt, akkor nézek fel rá.

- Haynes. - javítom ki. Most először, talán felelőtlenül teszem. - Mr. Haynes. - de nem adom ki a többi indokot, egyszerűen ügyet sem vetve a többi történésre lerakom magam a székbe, és igyekszem... figyelni. Csak egy mukkanás nélkül és csendben, és igazán... semmit sem hallok az egészből.
Talán nem is érdekel. Talán csak egy alibi munka, talán semmi értelme az egésznek, de ettől még kötelező üzlet. Valamit, valamiért. Ezek az új elvek, és ezt az áldozatot hajlandó vagyok meghozni.
Egy normális élet reményében...

Ha lehet egyáltalán még olyan.

Aztán a kérdés elhangzik... ez még megvan.
A válaszom viszont várat magára. Olyan szűkszavúan.
Nem is tudom mit is mondhatnék.
Aztán maradok az igazságnál...

A valamiféle... igazságnál.

- Elmondani eltudnám. - a hangom gyenge, de egy percig sem meghunyászkodó. Nem agresszív. Nem előretörő, és még sajnálkozó sem. Csakis a tiszta tényekkel beszélek. Tényeknek. És mint olyan, valahol elengedtem már ezt az életet, azt is tudom, az új helyzetek új lépéseket követelnek meg, így fogom magam és bővebbre szabom.

- Ha viszont megtenném, biztosra veszem hogy azonnal ajtót mutatna nekem.

Milyen egy torz felállás...
Egy szinte kölyöknek magyarázom el az életet, szabadkozom... mondhatjuk így is, mégis, mindent és az utolsó lépéseket csakis erre az egyetlen lapra teszem fel.
Így!

- A High Desert állami börtön magánzárkájában ültem. Többnyire...

És ezzel pontot is tettem az ügy végére.
Vélhetően.
Kezdjen vele amit csak akar...



_________________
A kocsi megáll.. kilököm az ajtót, és a feleségemet is kieresztem. Megvédem. A saját karjaimmal ölelem körbe, ahogy villognak a vakuk, kattognak a gépek és záporoznak a banálisnál is banálisabb kérdések hogy ugyan mit is érezhetünk. Ha ők azt tudnák...
Elharapom a szájszélemet, hogy visszatérjek a tervre. Lépcsők.. Huszonhárom. Csak ennyit kell hogy épségben megtegyek, hogy kibírjak, és kibírja mellettem Mirabell, onnan már minden menni fog.
Vissza az elejére Go down

Alexander Holmes

Alexander Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : üzletvezető
Location : 2928 Bridge Creek st., Las Vegas
Posts : 21

#5TémanyitásTárgy: Re: Everyone Deserves a Second Chance   Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimeCsüt. Jún. 08, 2023 8:31 pm

Haynes? Nem Doyle-t mondott az előbb? Zavartan rápillantok a bescannelt önéletrajzra, ami hiába homályos és pixeles, a név így is olvasható, de azt a részt persze átugrottam. Egyébként sem a legátláthatóbb önéletrajz, ami valaha elém került. Ráadásul postán érkezett, ami tovább növeli a szokatlanságot.
- Oh, elnézést, Mr. Haynes.
Biztos azt gondolja, hogy nemtörődöm vagyok és nem is nagyon hibáztathatnám ezért. Valahol tényleg az vagyok, egyszerűen nem tudom biztosan felidézni, hogy Doyle-t mondott-e belépéskor vagy Haynes-t. Túlságosan el voltam foglalva a kolléganővel és nem arra figyeltem, amire kellett volna. Remek. Így még csak rá sem kérdezhetek.... De miért érzem úgy, hogy ennek bármilyen jelentősége van? És miért olyan ismerős a neve?
Aztán kapok egy... hát, inkább rébuszt, mintsem megfelelő választ, ami tovább növeli a zavaromat. Most először érzem azt, hogy talán csalt az előző megérzésem és megspórolok magamnak egy csomó fejfájást, ha minél előbb elküldöm.
Épp megkérdezném, hogy mégis miféle válasz ez, amikor érkezik a folytatás.
Áh, szóval börtönben ült! Megkönnyebbülésemben majdnem elnevetem magam. Eléggé szarban lennénk, ha a kidobók közül kirostálnánk a büntetett előéletűeket.
Az új tudás birtokában végigmérem, így már szinte üvölt róla, hogy börtönviselt ember. De vajon csak azért gondolom így, mert elárulta vagy egyébként is észrevettem volna? Arra azért kíváncsi lennék, miért ült magánzárkában. Valahogy nem tűnik olyan balhésnak, talán köze lehet ahhoz, amit elkövetett?
- Ezt egy kicsit bővebben fejtse ki! Nézze, ebben a munkakörben nem olyan nagy probléma, ha volt büntetve, de tudnunk kell a részleteket, bármennyire is kellemetlen ez önnek....  
Egy pillanatra megállok, a szemem sarkából látom, hogy a HR-s valamit gépel a Google-be. Hirtelen bosszús leszek. Lehet, hogy a kelleténél hosszabb volt a mai nap, de azért ezt mégsem kéne. Szigorúbbnak kellene lennem az alkalmazottakhoz.
Megköszörülöm a torkom és folytatnám, amikor egy kéz szorítja meg a térdem. Ahogy oldalra néznék a HR-esre, megakad a szemem a laptopja képernyőjén... és meglátom. Nem akarom elhinni, hogy ugyanarról a személyről van szó. Pedig tagadhatatlan. És már azt is értem, hogy miért volt olyan ismerős a jelölt neve.
Legszívesebben Haynes felé fordítanám a laptopot, hogy magyarázatot kérjek, de nem teszem. Kíváncsi vagyok ő hogyan adja elő a történteket.
Más talán itt vetne véget az interjúnak, de engem jobban érdekel Haynes sztorija, minthogy azért kezdjek aggódni, hogy egy többszörös gyilkos ül előttem. Biztos feltűnt neki az előbbi közjáték, talán már arra is rájöhetett, hogy tudjuk kicsoda, ez esetben nem árt, ha rádörrenek kicsit. Nem szeretném, ha azt gondolná, félek tőle.
- Várom a válaszát! És ha lehet, ne úgy kelljen mindent kihúzni magából!
Vissza az elejére Go down

Danny Doyle Haynes

Danny Doyle Haynes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Ex-zsaru, ex-elítélt
Location : Vegas
Posts : 232

#6TémanyitásTárgy: Re: Everyone Deserves a Second Chance   Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimePént. Jún. 09, 2023 3:10 pm


Egy pillanatban legszívesebben elmosolyodnék. Nem, nem a megkönnyebbülés szele hajt, nem is valami vidámság. Sokkal inkább a sors savanyú próbatétele, hogy egykor... még nagyon régen, hányszor is volt összetűzésem az ilyen "főnökökkel", a korlátozhatatlan személyzet miatt.
A Végzetnek valahol mégis akad humorérzéke...

A második mosoly akkor ér, amikor a fiú hirtelen vált erőteljesre, és már ez maga megmosolyogtató szempont.
Mégsem mosolygok.
Valami sokkal bővebb játszódik itt benn, bonyolultabb annál... minthogy egyszeriben ezzel éljek.

De tudom, hogy esélyekkel játszom.
Talán az utolsó esélyekkel.

- Nézze... - kezdek bele, ám lassan - ha megfordítanám azt a gépet, én se venném fel magam. Félnék. Tartanék. Mert csak egy őrült tenne ilyet. - a hangom mindvégig nyugodt. - És lehet hogy őrült is vagyok. Egyesek ezt mondják. - tény és való - De életben maradtam ott benn, ahol százával próbáltak az életemre törni, főként akiket én juttattam be, és meg kellett tanulnom figyelni. Észnél lenni. Előre kiszámolni mik az esélyek, és felmérni ki is az aki valódi balhét akar és ki az aki csak hangember. - pont valahogy így játszódott le. - Nem voltak eszközeim. Most se lehetnek. A felügyelőtisztem biztosított róla hogy se vágószerszám, se alkohol, se drogok. Semmihez nem nyúlhatok. Így az ittasságot is kihúzhatjuk a listáról, nem beszélve a másnapok.
Tudom, hogy tudja, hogy rendőr voltam. Ahogy azt is, hogy JÓ zsaru! Ha egy kicsit utána néz, az is tiszta lehet, hogy megvolt az indokom. Ami nem ment fel. Egy percig sem oldoz fel az alól amit tettem. De nem teszem újra. Soha többé. Mert már tudom hogy semmi értelme. Nem lesz tőle könnyebb....


A kis monológom végére érve viszont egy dolgot még leszögezhetek.

- Maga az első, aki nem ijedt be az első percben. - és hagyok hosszú szünetet. - Ahogy abban is első, hogy egyáltalán hajlandó volt végighallgatni. - nézek mindvégig a szemibe -
Így ha ez volt az utolsó beszélgetésünk, köszönöm a lehetőséget.
Már így is többet kaptam, mint eddig bárkitől.

 
És a következő percben felállok. Lassan... semmit sem kapkodok el. Tudom hogy az emberek félnek. A jelenlétemben. Dühösek. Én is félnék... Féltenék. Inkább légy elővigyázatos, mint adj lehetőséget.
De ezúttal csakis akkor indulok végül meg, egyenesen az ajtó felé, ha úgy tűnik, vagy akár el is hangzik, hogy ezzel itt végeztünk.

Jöhet a következő...


_________________
A kocsi megáll.. kilököm az ajtót, és a feleségemet is kieresztem. Megvédem. A saját karjaimmal ölelem körbe, ahogy villognak a vakuk, kattognak a gépek és záporoznak a banálisnál is banálisabb kérdések hogy ugyan mit is érezhetünk. Ha ők azt tudnák...
Elharapom a szájszélemet, hogy visszatérjek a tervre. Lépcsők.. Huszonhárom. Csak ennyit kell hogy épségben megtegyek, hogy kibírjak, és kibírja mellettem Mirabell, onnan már minden menni fog.
Vissza az elejére Go down

Alexander Holmes

Alexander Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : üzletvezető
Location : 2928 Bridge Creek st., Las Vegas
Posts : 21

#7TémanyitásTárgy: Re: Everyone Deserves a Second Chance   Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimeHétf. Jún. 12, 2023 6:59 pm

Mit ne mondjak, elég meggyőzően beszél.
Nekem közben szép lassan jönnek elő az emlékeim, amik az esetről akkoriban elértek hozzám. Nem mondom, hogy nem értem meg az indokot, ahogyan ő fogalmaz, hasonló szituációban ki tudja én hogyan cselekednék. És hiszek neki. Elhiszem, hogy nem teszi meg újra.
A kis monológjában maga válaszol a fel nem tett kérdéseimre és ha lehet így mondani, kielégítő válaszokat kapok. Az biztos, hogy az elmúlt néhány órában meghallgatott jelöltek közül senki nem volt ilyen meggyőző vagy összeszedett. Haynes kétséget kizáróan alkalmas a munkára. Viszont a neonáci körítés aggaszt, nem mehetek el mellette szó nélkül.
Szeretném újra magamhoz ragadni a szót, hiszen nem vetne rám túl jó fényt, ha hagynám, hogy egy jelölt átvegye tőlem a beszélgetés irányítását, így az első adandó alkalommal megszólalok:
- Nem lett volna tisztességes eljárás önnel szemben, ha kérdés nélkül ajtót mutattam volna. Szóval ez a legkevesebb.
Ekkor fut át a fejemen, hogy vajon milyen lehet ennek a fazonnak. A tragikus szó nem elég erős arra, ami a családjával történt... majd a börtön, ami csak hét év ide vagy oda, borzalmas lehetett exzsaruként, most meg kénytelen feleannyi idős embernél kalapolni olyan munkáért, aminek normál esetben a közelébe se menne.
Újra megszólalnék, amikor látom, hogy kvázi önként véget akar vetni az interjúnak, anélkül, hogy bármit mondtam volna. Ha egy percig is komolyan gondolom, hogy alkalmazom, akkor most kell igazán határozottan fellépnem. Értem, hogy nem volt neki könnyű, de itt most én diktálok, tetszik vagy sem.
- Nem mondtam, hogy végeztünk úgyhogy azonnal üljön vissza! Nem tolerálom az önfejűséget - szólok emeltebb hangon.
Meg sem várva, hogy esetleg eleget tegyen a felszólításnak, valamivel halkabban, de ugyanolyan határozottan folytatom:
- Ha együttműködik és válaszol néhány kérdésemre, kész vagyok megadni önnek a lehetőséget. Ismerem a történetét, nem fogom a részletekről faggatni. Viszont van néhány körülmény, amit tisztázni szeretnék.... Először is, ha maga tényleg hisz a neonácis dolgokban, az a maga dolga, engem nem érdekel, viszont nem szeretnék erről egy szót sem hallani a klub területén és véletlen sem szeretném, ha bármelyik nácis tetoválásának akárcsak a sarka is elővillanjon a ruha alól. Világos? És ehhez kapcsolódóan: vannak afroamerikai alkalmazottaink a kidobók között is. Tudja-e garantálni a súrlódásmentes közös munkát?
Ennyi, mostmár a labda az ő térfelén pattog. Ha megfelelő válaszokat kapok, akkor már írhatja is alá a szerződést.
Vissza az elejére Go down

Danny Doyle Haynes

Danny Doyle Haynes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Ex-zsaru, ex-elítélt
Location : Vegas
Posts : 232

#8TémanyitásTárgy: Re: Everyone Deserves a Second Chance   Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimeKedd Jún. 13, 2023 1:16 pm


A szavaira csak biccentek. Végtére is .. bár elég nagy a világ, ritkán találkozni az előítélet-mentességgel, így így is megállja a helyét. Mindaz amit elmondtam.
A fickóról is....

Ám amikor indulnék viszont, vagy csak egyenesen borítékolnám a nemleges választ, elvégre ki akarna engem alkalmazni, épeszű ember nem lehet, újból meglep a következőkkel. A felemelt hangsúly viszont nem lep meg.
Hozzászoktam már...

Visszaereszkedem, lassan... de inkább kíváncsisággal telve, mint alázattal. Már nem tud senki megijeszteni... Nincs mit veszítenem... Ettől viszont még figyelek, mindvégig, és amint végzett, akkor engedem csak a helyére a dolgokat. A biztonság kedvéért.

- Nézze... - nagyot sóhajtok. Csakis a szó után. - Ez... - húzom le félre a pólóm nyakát, csak alig, hogy az az ismert jel, csak épp hogy alig látsszon meg mögötte. Úgyis tudja miről beszélek .. Ezzel volt tele a sajtó... (Egykor.) - ...hiba volt. - mert az. - Még ma is így látom. - alig szünet - De akkor nem voltam tiszta. - amikor felvésettem. - És az egyetlen emlék ami a gyerekeimhez köt, és ahhoz amit tettem... - hosszú levegőt engedek.
- Emlékeztet. A múltra és a jelenre, és.. - rövid szünet - nem távolíttatnám el... - épp ezért... Az utolsó emlékeim egyike.

- De semmi bajom a feketékkel. - ez pedig az igazság. - Inkább nekik van bajuk, velem. - az arcizmaim megfeszülnek, az állkapcsom bezár. - Valahol jogosan... Éppenséggel. - és a második hatalmas sóhajom, most csúszik csak ki igazán...
Eddig... nem volt szükségszerű szembenézni azzal amit tettem. A következményekkel. Bár igen, benn megharcoltam az igazamért, egy idő után, amikor már képes voltam és elengedtem, hogy én mennyire meg akarok halni. De idekinn... Az élet más. Szabadabb. Szabad döntésekkel, és itt nem ment ki az elzárás. Itt csak egy bőröd van. És az a TE felelősséged. Ha mindenki rád akar támadni, az is a Te dolgod hogy, kimentsed.
És lehetőleg úgy, hogy senki ne sérüljön.
Ez az igazán nagy kihívás.

- Ha felvesz, van esély rá, hogy nemmindenkinek fog tetszeni. Talán a vendégeknek sem. - mindig is erősségem volt a tiszta beszéd. És ezen soha nem akarok változtatni. - De képes vagyok meghúzódni egy sarokban, szinte láthatatlanul, és csak akkor fellépni, ha az szükséges. - ezeket garantálhatom.
A többit meg....
Csak meg kéne nézze a házam falát....
Ám ezt már nem osztom meg vele.

Mert ez nem az ő gondja.
A másik viszont az lesz.


_________________
A kocsi megáll.. kilököm az ajtót, és a feleségemet is kieresztem. Megvédem. A saját karjaimmal ölelem körbe, ahogy villognak a vakuk, kattognak a gépek és záporoznak a banálisnál is banálisabb kérdések hogy ugyan mit is érezhetünk. Ha ők azt tudnák...
Elharapom a szájszélemet, hogy visszatérjek a tervre. Lépcsők.. Huszonhárom. Csak ennyit kell hogy épségben megtegyek, hogy kibírjak, és kibírja mellettem Mirabell, onnan már minden menni fog.
Vissza az elejére Go down

Alexander Holmes

Alexander Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : üzletvezető
Location : 2928 Bridge Creek st., Las Vegas
Posts : 21

#9TémanyitásTárgy: Re: Everyone Deserves a Second Chance   Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimeVas. Jún. 18, 2023 8:20 pm

Fura, hogy ragaszkodik a tetoválásokhoz, de valami kifacsart logikával mégis érthető. Egyébként meg ki vagyok én, hogy beleszóljak ilyesmibe?
Ezért nem vetem fel neki, ami egy pillanatra átfutott a gondolataimon, hogy amennyiben beválik, mint megbízható munkaerő, a klub állja a tetoválások eltüntetésének költségeit. Nem mondom, hogy megkönnyíti a helyzetet, de jobban belegondolva: sokkal jobban nem is nehezíti meg.
Így ezt a részét a beszélgetésnek csak egy bólintással nyugtázom, jelezve azt is, hogy innentől lezártnak tekintem a témát.
Egyébként is jobban foglalkoztat a kérdésemre adott válasza, ezen jóval több minden áll vagy bukik, de végül is megkapom azt, amiben reménykedtem, de hozzá kell fűznöm egy-két megjegyzést, mert itt nyilván adott esetben az ő testi épsége is veszélyben lehet, ha félremennek a dolgok.
- Alapvetően egy jó csapatba fog kerülni, mindenféle ember van köztük, elég elfogadók - most derül, majd ki igazán, hogy mennyire. Teszem hozzá magamban.
- Ennek ellenére nem fogom azzal áltatni, hogy milyen könnyű lesz a beilleszkedése, de nyilván ezzel ön is tisztában van. Viszont, ha egyszer elnyerte a bizalmukat, már nem fogja őket érdekelni, hogy mi történt a múltban.
Némi habozás után, azért hozzáteszem:
- Legalábbis az eddigi tapasztalatok ezt mutatják. Ha nem muszáj, én inkább nem avatkoznék közbe.
Ennél jobban nem ragozom, felesleges lenne, valószínűleg pontosan tudja, hogy mivel kell szembenéznie. A kockázat ellenére valahogy efelől nyugodt vagyok, a mondandója utolsó része viszont enyhén feszültté tesz.
- Tudom, hogy darázsfészekbe nyúlok ezzel - nem is sejti mekkorába, nyomom el magamban a következő gondolatot, - de emiatt nem önnek kell aggódnia.
Az ilyen ügyek teljesen rám vannak bízva, viszont biztos lehetek abban, hogy ehhez a húzásomhoz a sógoraimnak is lesz egy-két keresetlen szava, és még ha nehéz is lesz, ezegyszer biztosan ki fogok állni a döntésem mellett.
Ránézek a HR-esre, ha esetleg van valami kérdése, azt ideje lenn feltenni, de csak némán rázza a fejét. Látok némi helytelenítést a tekintetében és ha esetleg már ma vagy holnap kapok egy kellemetlen hívást, akkor legalább tudni fogom, hogy ki jelent rendszeresen a valódi főnököknek.... És akkor már meg is lenne a haszna, hogy megadtam az esélyt Haynes-nak.
- Hát akkor - tárom szét a kezem, - részünkről ennyi volt. Mielőtt aláírja a szerződést, esetleg van-e valami kérdése vagy részünkre megfogalmazott elvárása?
Vissza az elejére Go down

Danny Doyle Haynes

Danny Doyle Haynes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Ex-zsaru, ex-elítélt
Location : Vegas
Posts : 232

#10TémanyitásTárgy: Re: Everyone Deserves a Second Chance   Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimeHétf. Aug. 07, 2023 7:14 pm


Lehet, azt gondolnám túl fiatal. Azt, hogy túlságosan reményekkel teli, de ugyan milyen legyen az ember még ebben a korban!?? Halványan, de még derengenek az elmúlt idők, és a lépései, de ezúttal igyekszem, legalábbis megpróbálom a saját magam malmára hajtani ezt a vizet.
Mert szükségszerű...
Minden mást meg elintézek majd folyamatában.
Valahogy.

Így végül is csak biccentek. Ha úgy nézzük, az egészre, mintegy jelezve, hogy megértettem, és vele azt is, hogy úgy néz ki ezúttal LESZ valaki... egy olyan igazi lázadó, aki kockára tesz értem mindent.
(még ha talán nem is én vagyok a valós ok.)
De ettől ezt még nagyon is jól tudom, és értékelem. És hálás vagyok.
Nem felejtem el...
Így nagyon is jól tudom, hogy minden... a legmesszemenőbbekig tőlem telhetőt meg fogok tenni.
Mindent beleadok.

- Annyit szeretnék elmondani, hogy nagyon köszönöm. - és ismételten biccentek. - Nem fogok csalódást okozni. - a munkában biztosan nem. A többi meg... Bár láthatnék a jővőbe, de jóhiszeműen mindent megteszek.

- Illetve még azt, hogy kezdetben hetente, a későbbiekben havonta kell jelentkezzek majd a felügyelő tisztemnél, így ezekre az időkre eltávot fogok kérni. De időben, és előre fogom jelezni ezeket az időpontokat. - ez csak természetes.
Így most már ténylegesen felállok.

- Köszönöm. - ismételten elhangzik, de nem lehet elégszer.
Hogy mennék?? Nem igazán. Nem ezért álltam fel, sokkal inkább csak várom a következő lépéseket.
Akár most.. azonnal is kezdeni tudnék.
Ha szükséges.

Vagy ha kapok egy időpontot...


_________________
A kocsi megáll.. kilököm az ajtót, és a feleségemet is kieresztem. Megvédem. A saját karjaimmal ölelem körbe, ahogy villognak a vakuk, kattognak a gépek és záporoznak a banálisnál is banálisabb kérdések hogy ugyan mit is érezhetünk. Ha ők azt tudnák...
Elharapom a szájszélemet, hogy visszatérjek a tervre. Lépcsők.. Huszonhárom. Csak ennyit kell hogy épségben megtegyek, hogy kibírjak, és kibírja mellettem Mirabell, onnan már minden menni fog.
Vissza az elejére Go down

Alexander Holmes

Alexander Holmes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : üzletvezető
Location : 2928 Bridge Creek st., Las Vegas
Posts : 21

#11TémanyitásTárgy: Re: Everyone Deserves a Second Chance   Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimePént. Dec. 22, 2023 8:23 pm

- Természetesen nincs akadálya a külön eltávoknak. Személyesen garantálom önnek, hogy így lesz. Forduljon ez ügyben bizalommal a kolléganőhöz - mutatok a HR-s felé.
Közben előkerül a szerződés és egy toll is, amit leteszek Haynes elé. Egy pillanatra átfut a fejemen, hogy vajon mit szólna ehhez az apám. Mármint nem feltétlen Haynes alkalmazásához, hanem hogy mi lett belőlem. Valószínűleg nem tetszene neki, ami régen zavart volna, de ma már egyáltalán nem... Ugye? De gyorsan elhessegetem az apámmal kapcsolatos gondolataimat és visszarángatom magam a jelenbe.
Az újabb kör hálálkodástól elfog egy enyhe fokú türelmetlenség. Jó-jó, értem én, hogy ez neki nagy dolog, de ma elég időt töltöttem ebben a fülledt helyiségben, hogy ne annyira hasson meg, hogy talán pozitív irányba sikerült fordítanom egy ember életét.
- Csak végezze lelkiismeretesen a munkáját. Ennyi, amit elvárok öntől - és írja alá, azt a rohadt papírt, hogy mehessünk végre. De ezt már csak magamban teszem hozzá és igyekszek, hogy a pillanatnyi frusztrációból semmi se üljön ki az arcomra. Elvégre nem akarok seggfejnek tűnni.
- Ha gondolja, akár most az esti műszakban kezdhet is.
Mire mellettem a HR-s mormog valamit a kötelező biztosításról és az átfutási időkről. De ha már kimondtam, nem fogok visszakozni.
- Nem érdekel - fordulok a kolléganő felé -, oldd meg valahogy.
Kicsit talán keményebben mordulok rá, mint ahogy azt megérdemelné és rögtön elfog az érzés, hogy igazából csak egy kölyök vagyok, aki főnökösdit játszik, miközben lövésem sincs semmiről.
Vissza az elejére Go down

Danny Doyle Haynes

Danny Doyle Haynes

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Ex-zsaru, ex-elítélt
Location : Vegas
Posts : 232

#12TémanyitásTárgy: Re: Everyone Deserves a Second Chance   Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitimePént. Jan. 05, 2024 2:31 am


Az igen fiatal, és csinosnak mondott nő felé nézek, és látok a szemeiben némi rosszallást. Nem hibáztatom... Talán undort. Félelmet... Ezernyi kavargó érzések, amik valahol nálam is megrekedtek itt benn. De megtanultam velük együtt élni. Mellettük túlélni. Így nincs igazán nehéz érzésem.

- Értettem. - és csak mosolygok. Nem örömmel, jóhiszeműséggel. Talán némi nyugalommal is, az első lépcsőfok az előírt menetrendben, és majd követi szépen minden más.
Teljes erőmmel azon leszek.

Előkerül a papír, és én minden elővigyázatosság, vagy komolyabb korábbi megfontolás nélkül vésem alá a nevemet. Eladhattam volna a lelkemet is, de nem érdekel.... Azt mondják így majd minden jobb lesz... Azt mondják... a pszichiáterek, hogy van egy ütemterv. Ők orvosok... biztosan jobban tudják, - vagy csak hiszik azt hogy tudnak mindent - és én megadva magam egy jobb élet reményének, hinni akarok ebben az eszmében.
Egyéb mást úgysem tehetek.

- Vettem. - dobom el a tollat, semmi agresszív nincs a mozdulatban, vagy bármi ami türelmetlen, csak épp kapok a következő lépésen.
Még ma este...
Nem is jöhetne a jövő ennél erőteljesebben.
És én készen állok.

- A ma este tökéletes lesz. - biccentek rá, azzal megyek amerre irányítanak. Teszem amire kiképeznek, megfogadom a tanácsokat, a feltételeket, csak tanulok és tanulok, mindent ami csak a zökkenőmentes elkövetkező napokhoz vezet.

Én... mindent meg fogok tenni.



_________________
A kocsi megáll.. kilököm az ajtót, és a feleségemet is kieresztem. Megvédem. A saját karjaimmal ölelem körbe, ahogy villognak a vakuk, kattognak a gépek és záporoznak a banálisnál is banálisabb kérdések hogy ugyan mit is érezhetünk. Ha ők azt tudnák...
Elharapom a szájszélemet, hogy visszatérjek a tervre. Lépcsők.. Huszonhárom. Csak ennyit kell hogy épségben megtegyek, hogy kibírjak, és kibírja mellettem Mirabell, onnan már minden menni fog.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼




#13TémanyitásTárgy: Re: Everyone Deserves a Second Chance   Everyone Deserves a Second Chance Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Everyone Deserves a Second Chance

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Las Vegas :: ∷ Játéktér ∷ :: belváros :: Szórakozónegyed, Night Clubok-