♦ ♦ WELCOME TO FABULOUS LAS VEGAS ♦ ♦

Where the world can be your playground.... or You can be the toy

 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
FIGYELEM!
Az oldalon korhatáros, erotikus tartalom és durva szövegek találhatóak. A később esetlegesen kialakuló lelki defektekért és a fejlődésben való visszamaradásért felelősséget nem vállalunk.

♦ ♦ ♦

Az oldal alapötlete a „Passion in Las Vegas” nevű fórumról származik. Annak folytatásaként jöttünk létre.


Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat

Legutóbbi témák
» Tetovált Bestia & Derek - Facciamo una breve visita
Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Tegnap 10:10 am-kor

» Red Riding Hood and the Big Bad Wolf
Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeby Leon Williams Pént. Május 03, 2024 8:04 pm

» Leon Williams
Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Szer. Ápr. 17, 2024 9:38 am

» Alessandra Clark
Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Szer. Ápr. 17, 2024 9:29 am

» Elkészültem!
Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeby Leon Williams Szomb. Ápr. 13, 2024 12:51 pm

» KOCKADOBÓ
Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Csüt. Ápr. 11, 2024 10:10 am

» Adminhírek
Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Szomb. Márc. 30, 2024 8:32 am

» Harmincas, fehér nő a konténeres bodega falain belül
Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeby Admin Szer. Márc. 20, 2024 10:28 am

Top posting users this month
Alessandra Clark
Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Vote_lcapEverybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Voting_barEverybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Vote_rcap 
Leon Williams
Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Vote_lcapEverybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Voting_barEverybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Vote_rcap 
Gloria "Sapphire" Salinas
Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Vote_lcapEverybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Voting_barEverybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Vote_rcap 
discord
Discord
Regisztrálj az oldalra
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (58 fő) Szer. Márc. 22, 2023 4:23 am-kor volt itt.

Megosztás
 

 Everybody's got rights. What you don't got is power.

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#26TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Dec. 24, 2022 12:58 pm




Szó nélkül követem fel a lépcsőn és közben figyelek. Van családja. Persze, hogy van! Én bolond meg egy kicsit rosszul érzem magam ettől. Nem is tudom, mit gondoltam. Tisztáztuk, hogy nem tud innen kivinni, szóval... miért is lett volna opció, hogyha nincs családja, akkor majd befogad? Hogy majd rólam gondoskodik?
Baromság. Totális baromság.
Buta fiú vagy, Benjamin...
Egy kicsit még a fejem is megrázom, hogy kiűzzem a gondolatokat és a rossz érzést. Ettől függetlenül a továbbiakban néma maradok. Figyelek, a közelében vagyok, de igyekszem nem útban lenni. Néha-néha a hátam mögé lesek még akkor is, ha csak kintről szűrődik be valamiféle zaj.
Az már más kérdés, hogy mire elkészül a két bögre forrócsoki a hozzám közelebbiért már nyúlok is. Úgy szorítom a kezeimben, mintha bármikor megjelenhetne Steven és elvehetné, ha nem ragaszkodok hozzá eléggé. Viszont nem kóstolok bele. Még nem.
- Akkor... felmehetünk? - intek a fejemmel a hátunk mögé. Az egész egyfajta engedélykérés részemről. Nyugodtabb lennék, ha tényleg abban az üres szobában innánk meg, ahonnan látni, ha bármi történik odakint.
Ha azon múlik, pár lépést meg is teszek, hogy noszogassam, hátha... hátha rábólint. Végül bárhova is megyünk meginni, félúton tartok egy pillanatnyi kitérőt, hogy felkapjam a könyvem, amit a pulton hagytam az ebédlőben.
- Ha széthagyom a szobámon kívül, sosem tudom meg, mi a történet vége - jegyzem meg magyarázatként, csak azt nem teszem hozzá, hogy azért, mert Steven elveszi. Ha széthagyom, elveszi és nincs vita. Jobb elkerülni az ilyesmit.
- Azt mondta, van két gyereke... régen költöztek el? Elmúlik valaha, hogy... hiányozzanak? Hogy azt álmodja, az egész csak egy rémálom és amikor felébred, otthon lesz velük... vagyis, hogy... otthon lesznek a gyerekei?
Amint kimondom, tudom, hogy furán konkrét a kérdés, de így sikerült. Fogalmam sincs, hogyan máshogy kérdezhetném meg: elmúlik majd? Jobb lesz a hiány? Vagy minden ébredésnél fáj, hogy a valóság az nem valami rémálom, amit magunk mögött lehet hagyni?



_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Carmen Montiel

Carmen Montiel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Posts : 23

#27TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeKedd Dec. 27, 2022 12:59 pm

Érzek némi idegességet a hangjából, érthető. Magam sem vagyok éppen nyugodt. Egyértelműen tilosban járok és egy pillanatra úgy érzem, mostanában nem épp a legjobb döntéseket hozom.
De hát kell társaság ennek a srácnak, nem igaz? Mármint normális társaság, nem olyan, aki kihasználja, veri és még ki tudja mit művel vele. Erre a gondolatra majdnem elkap a nevetés. Méghogy én, mint normális társaság! Én a hullaeltakarító! Hát igen, de az adott körülmények között ezzel kell beérnie.
A szoba felé menet először nem szólok egy szót sem, de amikor megtudom, hogy mi történik a könyvével, ha elöl hagyja, nagyon dühös leszek. Még ezt sem tarthatja meg magának teljesen, Russelnek ebbe is bele kell rondítania és az utolsó kis mentsvár felett is ott kell lebegnie a fenyegető alakjának.
- Amint ilyen történik tudasd velem és hozok neked helyette másikat.
Meggondolatlan szavak, de nem tudom visszafogni magam.
- Hogy ne találja meg, a műszakom végén mindig elvinném, de reggel visszahoznám. Naponta így csak pár órát olvashatnád az adott könyvet, de jobb, mintha sosem tudnád meg, mi a vége - kacsintok rá.
Már az emeleti szobában állok és a padlót bámulom. Tényleg üres, viszont a kényelmetlenségért cserébe pontosan rá lehet látni a kapura. Előbb leteszem a bögrét, aztán nehézkesen leülök a csupasz padlóra.
Épp viccelődnék azzal, hogy majd neki kell felsegítenie, de előbb érkezik a furcsa kérdése.
- Sosem gondoltam így rá. Mármint nyilván rossz, hogy már nincsenek ott velünk, de meg lehet szokni és utána könnyebb. És egyébként sem tűntek el teljesen, rendszeresen beszélünk telefonon és nagyobb ünnepekkor mindig meglátogatnak minket. Bár nem vagyok benne biztos, hogy neked segít ez a válasz.
Egy pillanatra megállok és csak utána folytatom. Nem biztos, hogy jó ötlet feltenni a kérdést, de végül is ennél nem lesz jobb alkalom, most meg ő maga hozta fel a témát.
- Mégis kicsodád neked Russel? Van egy olyan érzésem, hogy nem a nagybátyád, de hogy távoli rokonok sem vagytok, az fix. Kíváncsi lennék, hogy kerültél hozzá.
Vissza az elejére Go down

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#28TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeSzer. Dec. 28, 2022 12:22 pm




Egy pillanatig csak szórítom magamhoz a könyvet, amikor elhangzik az a pár mondat. Majd ő hoz, ha Steven elvenné tőlem. De nem hagyom, hogy megtörténjen. Vigyáznom kell a könyvekre, nem széthagyni őket és akkor minden rendben lesz. Nem büntet csak úgy... igaz?
Mindenesetre a kis kacsintást látva a mondat végén...
- Köszönöm - bukik ki újra az apró szó, még ha mosoly most nem is kerül a végére. De attól még őszintén hálás vagyok neki. Már a lehetőségért is.
Az más kérdés, hogy végül nem gondolom át, merre terelem a beszélgetést. Fogjuk rá arra, hogy nem igazán figyelem, mi hangzik el tőlem. A hatalmas, majdnem földig érő ablakokon lesek kifelé, tisztes távolságban állva azért, hogy kívülről ne lásson meg senki. Nem mintha bármi mozgás lenne odakint, pedig tudom, hogy a kis fülkében is ülnek és máshol is lehetnek de...
- Nem baj, hogy nem segít a válasz... - ismerem el végül és a gondolataim is akaratlanul is afelé hajlanak, hogy talán én is tehetnék hasonlóan. Elképzelhetném, hogy beszélek anyáékkal. Néha amúgy is megesik. Talán jó érzés lenne. Levelet írni otthonra... megcímezni az üres házat, csak sosem küldeni el...
Egy kicsit talán el is veszek a saját gondolataimban, de a következő kérdése kétségtelenül kirángat onnan.
- A nagybátyám. Steven a nagybátyám. Nincs másom rajta kívül - vágom rá az elhangzott folytatás ellenére is, mint egy tökéletesen betanult szöveget.
Mert az is. Egy, a végletekig ismételtetett szöveg.
Végül talán időhúzásnak kihasználom az esetleges csendet, hogy én is leüljek. Közelebb az ablakhoz, mint hozzá. Hátam a falnál, lábaim felhúzva, mellettem a könyv és a bögrét a térdemen nyugtatva belekortyolok a forrócsokiba. Az odakint tomboló hőség ellenére itt kellemes az idő az egész villában csendesen búgó légkondiknak hála, szóval jól esik a forró, édes ital.
- Erről nem szabad beszélnem. Nagyon... nagyon megver... ha mégis megteszem és rájön... Azt nem akarom - ismerem el és valójában egész könnyen jönnek a szavak. Még úgy is, hogy lényegében már azért is kapnék, hogy ennyit mondok. Hogy beszélünk.
- De... tényleg nincs senkim. Már nincs.
Akkorát nyelek a mondat végére, hogy szerintem azt a szoba másik végéből is hallani lehetne. Pislogok kettőt. Meg még többet, majd megdörzsölöm az arcom. Nem fogok sírni! Azért sem!



_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Carmen Montiel

Carmen Montiel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Posts : 23

#29TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimePént. Dec. 30, 2022 1:12 pm

A nagybátyja. Hát persze. Én meg a Guadalupei Szűzanya vagyok. Ismét elkap egy pillanatra a düh, de nem Benjaminra vagyok mérges. Nem is kellett volna arra számítanom, hogy rögtön elmond nekem mindent, hogy hogyan rabolták el vagy tudomisén hogy került ide, de ettől függetlenül egy kis csalódást azért érzek.
Aztán jön a folytatás... Hát így állunk. Amit mond végül is felér egy beismeréssel és az elsődleges gyanúm beigazolódik. Már épp felvetném, hogy kereshetik-e, mert akkor tudok segítséget kérni, de a következő mondata eloszlatja a reményt. Ha nincs senkije, akkor nem is kereshetik. Esetleg még a gyámügyhöz lehetne fordulni, amiért nem jár iskolába és láthatóan iskolán kívül sem kap oktatást, de ahhoz valószínűleg már elég idős, hogy ne vonatkozzon rá a tankötelezettség. Meg egyébként is, mi a fenét tudna csinálni a gyámügy ebben az esetben?
Hát ennyi. Bele kell törődnöm, hogy nem tudok segíteni neki, nem tudom megmenteni. Pont oda jutottunk vissza, ahol pár nappal ezelőtt voltunk, amikor megkérdezte tőlem, hogy ki tudom-e juttatni innen. Azt mondtam nem, de magam sem tudtam igazán belenyugodni a válaszba. Úgy látszik most már kénytelen vagyok.
A hűvösség ellenére is egyszerre fojtogatónak érzem az üres szoba levegőjét. Nem tudom tovább elviselni azt a megvert kiskutya tekintetet sem. Legszívesebben egy szó nélkül rohannék le a kocsimhoz és vissza sem néznék. De tudom, hogy ez nem fog megtörténni.
Ránézek az órámra, nem azért mintha számítana.
- Nem is vettem észre, hogy így elszaladt az idő. Sajnos mennem kell. Azt persze még meg tudom várni, hogy megidd a forrócsokit. Persze csak, ha szeretnéd. Nem kényszer.
Vissza az elejére Go down

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#30TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimePént. Dec. 30, 2022 10:21 pm




Többet mondok, mint szabadna. Többet mondok, mint akarok mondani. Többet mondok, mint... aminek értelme lenne. Ő pedig feladja. Fel sem nézve a bögrémből bólintok aprót. Semmi baj, menjen csak.
A válaszadással viszont mégiscsak késésbe kerülök. Pár másodperc, annyi kell, hogy kirángassam magam az előbbi kis gödörből. De aztán, talán az utolsó utáni pillanatban lehúzom a forrócsokit, mint a nagy filmekben szokták az emberek a feleseket. Aztán nyújtom felé a bögrét. Nem állok fel és nézni is valahol mellette nézek el.
- Köszönöm - bököm ki azért, mert ezt illik és utána, szinte megszokásból, letörlöm a számon lévő habbajuszt a kézfejembe.
Egy futó másodpercre még talán el is mosolyodok. Főleg magamnak.
Aztán tényleg hagyom menni én pedig maradok az üres szobában, helyezkedve kicsit a és némán olvasok, amíg csak lehet... és amíg pánikolva eszembe nem jut az ing!
Bicegve futok le, be a mosókonyhába, de még bőven időben kerül rám a jó ruha.
Tisztán.

***
Egy teljes hét telik el viszonylagos nyugalomban.
Nincs verés, még pofon sem.
Nincs erőszak, még érintés is alig.
Majd egy reggel Steven hozzám hajít egy adag ruhát és rám parancsol, hogy öltözzek. Szó nélkül teszem a dolgom, kapkodva, tartva attól, hogyha nem vagyok elég gyors, eszébe jut, hogy valójában nézhetne is közben. Mindent magamra kapok, pár perc múlva már a nyakláncom és karkötőm igazítom, hogy minden tökéletes legyen, amikor rám szól.
- Nyaklánc belül. A karkötő meg úgysem fog látszódni - és ezzel felém tart még egy zakót is.
Bólintok és miután elrejtem az apró szemű láncot a póló mögé, nyúlok a szürke felsőért... de int a fejével.
Ő akarja rám adni!
Nem ellenkezek, hagyom, hogy könnyed mozdulatokkal beterítsen a zakóval és a keze már el is ereszt.
- Kocsiba.
- Tessék?
- A városba megyünk.
Egy pillanat alatt kezd remegni a kezem. Próbálok lélegezni. Próbálok nem visszakérdezni, hogy "miért?". Még egyszer sem vitt ki, mióta itt vagyok. Nem jártam a városban és fogalmam sincs, most mit akar.
- Benjamin! Szedd a lábad! Nem akarok miattad késni!
- Megyek. Máris.
Tíz perc múlva már felmordul a motor és úgy kapar a kerék, mintha menekülnénk. De ha így lenne... miért kellett kiöltözni?
A fejemben sötétebbnél sötétebb forgatókönyvek játszódnak le és nem segít, hogy a kocsiban teljes csend és szinte mozdulatlanság uralkodik. Én sem moccanok, csak belesimulok az oldalam felőli ajtóba és... és hagyom, hogy valahol lenyűgözzön a közel fél éve nem látott város nyüzsgése. Úgy pislogok, mintha sosem láttam volna.
- Szeretnél könyveket válogatni magadnak?
Steven felé kapom a fejem és tudom, hogy felcsillannak a szemeim. Engedi? Bemehetek egy könyvesboltba? Válogathatok?
Bólintok.
- Szavak, Benjamin!
- Igen. Szeretnék.
- Remek. Akkor oda is bemehetsz majd, ha viselkedsz, amíg elkészülnek az új irataid.
- Új... iratok?
- Mit gondoltál, hogy leszel nálam? Név nélkül? Hivatalossá tesszük. Már csak egy fényképre van szükség és üdvözölheted az új éned.
- Nem szeretném... - bukik ki szinte nyöszörögve, pedig tudom, hogy hiba.
- Nem kérdeztem, mit szeretnél.
Nagyot nyelek, de elhallgatok. A könyvek iránti öröm nem tartott túl sokáig. A maradék utat némán ülöm végig, majd amikor megérkezünk egy kis utcába és kinyílik az oldalamon lévő ajtó, makacskodás nélkül szállok ki. Kezeim a zsebemben, de a tekintetem körbejár. Keres mindenkit és bárkit, akinek megakadhat rajtam a szeme. De a vegasi tömeg nem ilyen. Sosem volt ilyen.
Végül Steven is kiszáll és teljes természetességgel sétál be a fekete ajtón és tartja nekem.
- Emlékszel, mit beszéltünk? Nem akarom, hogy idekint bármilyen kilincshez hozzáérj - mondja csendesen, mire bólintok.
Nem nyitom ki a kocsi ajtót, sem más ajtót.
Meg mást sem nagyon teszek. A fotózást úgy állom végig, mintha ott sem lennék. A tekintetem üres, de viselkedek és a végeredmény láthatóan felvillanyozza Stevent, mert hamarosan a város egyik legnagyobb könyvesboltjában kötünk én. A testőr meg én. Ide Steven már nem tart velünk, a kocsiban vár és ki tudja, mit intézkedik. Csak azt tudom, hogy amikor egy óra múlva visszaülök valamivel több, mint tucat új kötettel, amit alig bírok megtartani, ő még a telefonon lóg.
Fura módon valahol... jókedvűnek érzem magam. A könyveim ölelem és még egy-egy mosoly is felkúszik, amikor menet közben a nyomdafesték illata megcsapja az orrom. Valószínűleg akkor is festék-mámorban úszok, amikor még a kocsiban ülve, de már otthon az ölébe hív. Alig fogom fel, amikor a nevem ismételgeti. Az új, teljes nevem. De kivár, amíg utána ismétlem. Amíg újra elmondom az egész történetet, miszerint ő a nagybátyám.
Kiskatona módjára beszélek, miközben összeszorított szemmel tűröm, ahogy a keze rajtam jár.
- Menj, barátkozz a neveddel, nekem még le kell szerveznem ma pár dolgot.
Én pedig ezt teszem. A magam módján. Barátkozok a nevemmel... vagyis inkább kikapcsolok. Bekuporodok a hatalmas nappalba, hátam a kanapénak döntve ülök a földön. Még mindig kiöltözve, elegánsban, de a kinti cipőben. A lényeg úgyis az, hogy körbeveszem magam a tucat könyvvel és pár fel-le forduló utána a régebbiekkel is. Azokkal, amiknek a folytatását megkaptam most. Toronyban állnak az új történetek, mellette a régi első és második kötetek... és az egész tetején az új plasztikkártya az új nevemmel, mint Sauron szeme. Figyel.
Benjamin Thomas Russel.
Utálom.
De a könyvek érintése, az illat... elterelik a figyelmem.



_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Carmen Montiel

Carmen Montiel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Posts : 23

#31TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeVas. Jan. 08, 2023 11:32 am

Látva ahogy pillanatok alatt eltűnik a forrócsoki megint megsajnálom Benjamint és legszívesebben már mondanám is neki, hogy nem kell minden kis szóra engedelmeskedni, néha álljon ki magáért. Aztán belém fagy a szó, ahogy a bögre mögül előtűnik a habos szájszéle és nem tudom megállni, de szomorúan elmosolyodok. Gabriel sem tudta soha normálisan meginni a tejszínhabos italokat. Arra még nem tudom magam rávenni, hogy róla is beszéljek Benjaminnak, így végül a mosolyt akár értelmezheti a köszönömre válaszul.
Leviszem a bögréket a konyhába, hogy elmossam. Közben végig azon gondolkodom, hogy nem adtam-e fel túl gyorsan, kérdezhettem volna még a múltjáról, de végül arra jutok, hogy kezdetnek ennyi bőven megteszi, nem akarom, hogy sarokba szorítva érezze magát.
A kocsi felé menet próbálok az otthoni dolgokra koncentrálni. Benjamin előtt jellemező volt rám, hogy otthon nem rágódtam munkahelyi ügyeken. Mióta őt megismertem szinte mást sem csinálok a szabadidőmben és érzem magamon, hogy ez nem jó, de tudom, hogy képes vagyok változtatni ezen.

***

Egy hét telik el viszonylagos nyugalomban. Már azt leszámítva, hogy pár napra meglátogat minket Robbie a feleségével és a gyerekeikkel. Élvezem, ahogy élettel telik meg a ház, ami messze túl nagy kettő személynek, a plusz öttel viszont elég zsúfoltá válik. Erre a pár napra a délutánjaimat szabaddá teszem a család miatt, de a délelőttöket továbbra is a Russel-házban töltöm, nyilván a hétvége kivételével.
Amikor kicsit is összejön a család Carlos-szal igyekszünk kitenni magunkért, programokat szervezünk és messze túl sok ételt készítünk. A kisebbik unokám imádja a churrost, ezért minden délután sütök egy nagy adaggal. Elhatározom, hogy majd valamikor Benjaminnak is viszek belőle, csak a módszert kell majd kitalálni, amivel átjuthatok velük az őrökön.
Aznap a Russel-ház éppen olyan csendes, mint általában szokott, amikor ott vagyok. Nyugodtan végzem a munkám, de ahogy halad az idő egyre inkább erősödik bennem, valami rossz érzés. Egy ponton a zene is elkezd idegesíteni, ezért lekapcsolom, majd elhatározom, hogy megkeresem Benjamint.
Felmegyek a szobájába, de a holmiján kívül más nincs ott. Körbejárom a házat, de sehol nem találom. Soha nem történt még ilyen, amennyire én tudom Benjamin soha nem hagyta még el ezt a házat. Nem akarok belegondolni a kézenfekvő magyarázatba, hogy esetleg... De, nem! Az nem lehet! Ha esetleg mégis megtörtént volna, valamilyen formában csak itt kellene lennie. Nem akarok olyan szavakra gondolni, hogy holttest és hasonlók, de hiába.
Forog velem minden, úgy érzem azonnal le kell ülnöm különben elájulok. Némi időbe telik, mire megnyugszom és végig tudom gondolni a helyzetet. Ha esetleg Russel ráunt és mondjuk úgy eltette láb alól, vajon kit kérne meg, hogy az utolsó nyomot is tüntesse el? Egyértelműen engem, mert kizárt dolog, hogy saját maga végezze el a piszkos munkát. Szóval biztos lehetek benne, hogy Benjamin él, még ha nem is tudom hol van jelenleg, vagy hogy látom-e még egyáltalán. Az ücsörgés nem old meg semmit, ezért visszatérek a munkához. Továbbra is zaklatott vagyok, de talán a legrosszabbtól már nem kell tartanom.
Hihetetlen megkönnyebbülést érzek, amikor megérkeznek és láthatóan Benjaminnak semmi baja. A háttérbe húzódok, hogy ne legyek szem előtt, de azért figyelem, hogy Russel, mikor hagyja el újra a házat, amint ez megtörténik bemegyek Benjaminhoz a nappaliba. Könyvek mindenfelé és a testbeszédéből azt szűröm le, hogy ebben a pillanatban nagyon örül.
Mielőtt megkérdezném, hogy merre járt a válla felett meglátok az egyik könyvön heverni egy láthatóan új plasztik kártyát, rajta a névvel, Benjamin Thomas Russel.
- Szép név - szólalok meg, - csak nem új?
Vissza az elejére Go down

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#32TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeHétf. Jan. 09, 2023 11:26 am




Egyik könyvet lapozom fel a másik után. Nem olvasok bele, a tényleges történetbe nem, csak az első lapokba. Minden kötetet óvatosan fogok és csak addig a pontig nyitom ki őket, amíg meghallom az első halk reccsenést, ami jelzi, hogy még senki nem lapozott bele előttem. Néhol lényegében csak kilesem a szövegek végét, kiadási információkat, köszönetnyilvánításokat, a fejezetek címeit.
Tökéletesen elterelem a figyelmem arról, amit tennem kellene. Barátkoznom a nevemmel.
A valóság mégis befurakszik, amikor a felcsendülő hang emlékeztet rá. Kivételesen nem ugrok meg, sőt nem is nagyon moccanok, csak megállok a mozdulat közben.
- Új - válaszolom szinte már kötelességtudóan, pedig elég lett volna egy bólintás is.
Ez nem az a hang volt, amire azonnal felelnem kell. Nem az, ami azt sugallja, hogy használjam a szavaim, mégis így tettem. Ez egy másik, amelyik egész kedves velem. Mégis... Tanult ösztön volt, hogy szavakkal feleljek. Gondolom.
- Utálom. Annyira... utálom... - teszem hozzá nagyon-nagyon csendesen, de azért hallhatóan, ahogy végre becsukom a könyvet. Egy pillanatig figyelem a narancssárga borítót, az ujjam koppant egyet a képen lévő buszon. Próbálok mindenre koncentrálni, csak kerüljem a tényt, hogy mit jelent az új név és mit vett el ezzel tőlem Steven.
- Sok új könyvet is kaptam. Bemehettünk és megvehettem, amit csak akartam. Mert szerinte... jófiú voltam - jegyzem meg, a végét akaratlanul is egy grimasszal mondva ki. De legalább próbálom a könyvtémával terelni a saját gondolataim. Valahol sikerül is, mert máris simítok egyet a borítón, majd félre is teszem a Child kötetet és egy másikért nyúlok.
- Mesélhetek róluk. Ha szeretné. Ha... - nem fejezem be, csak vállat vonok.
Ha szabad.
Ez lett volna a vége. De még fejben is hülyén hangzik, hát még milyen lenne, ha kimondanám! Jobb így. Csendben. Ahogy közben a mozdulataim is csendesek, amikor mégis egészen kinyitom a könyvet, amit most utoljára a kezembe vettem. Majd kis hezitálás után egy toll is a kezembe kerül a könyvkupacok között hagyott firkálós füzetem mellől.
Benjamin Alexander Sawyer tulajdona - írom a nevem - A valódi nevem! Mosolyogva! Valahol ezzel lázadva az új ellen -, mintha éppen semmi más nem számítana a világon, csak az, hogy valahol ott legyen, ki vagyok. Akkor is, ha talán majd nem gondolhatok rá, a könyvben benne lesz.
...és talán nem én leszek az egyetlen, aki tudja. Mert úgy tartom a kötetet, hogy látni lehessen, írtam valamit. Ha esetleg... elolvasná... el tudja. Vagy el is veheti. Vagy... akármi.



_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Carmen Montiel

Carmen Montiel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Posts : 23

#33TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeKedd Jan. 10, 2023 6:01 pm

Először csak neki akarok támaszkodni a kanapé háttámlájának, de a keserűség, ami a szavaiból árad, arra késztet, hogy közelebb menjek hozzá, ezért megkerülöm a kanapé egyik felét és leülök mellé. Mármint nem mellé a földre, hanem a kanapéra és nem is túl közel hozzá, mert sejtem, hogy a túlzott közelség feszélyezné, mindenesetre kartávolságon belül maradok.
- Persze, hogy utálod, mindenki más is utálná a helyedben - szólalok meg, majdnem olyan csendesen, mint ő először. - Szép lassan eltöröl téged, azt aki valójában vagy, ez csak egy újabb lépés efelé - mutatok a plasztikkártya irányába.
Más esetben nem lennék ennyire egyenes és direkt, de a helyzet most mást kíván. A hátam mögé nézek, annak ellenére, hogy tudom, egyedül vagyunk a házban, már az ajtónál tanyázó biztonsági őröket leszámítva, de ők bőven hallótávolságon kívül vannak.
- Ne hagyd, hogy hatalma legyen feletted! Igaz, nincs túl sok eszköz a kezedben, de egy valamit megtehetsz: cselekedj úgy, ahogy elvárja és tegyél úgy, mintha boldog lennél, hiszen ő azt élvezi, hogy szenvedsz. Nagyon fontos, hogy ezt ő ne lássa. Legyél látványosan vidám és engedelmes, ez jobban kizökkenti majd, mint bármi.
Egy pillanatra megállok és már mozdul is a kezem, hogy megszorítsam a vállát, de az utolsó pillanatban úgy döntök ez mégsem jó ötlet, a kezem lehanyatlik a combomra. Ki tudja, hogy Benjamin hogyan reagálna egy hirtelen érintésre...
- Nem vagy könnyű helyzetben, de muszáj megerősödnöd, hogy ne legyen totális kontrollja feletted. Kell, hogy legyen az elmédnek egy olyan zuga, ahova nem tud beférkőzni.
Tudnám még folytatni, de felesleges lenne, ha tényleg érti, amit mondok, akkor ez a néhány mondat is bőven elég, hallgatok egy kicsit, majd a felajánlása felé terelem a szót.
- Persze, hogy szeretném, ha mesélnél a könyveidről, az utóbbi időben úgy is kevés időm jutott olvasásra - szólalok meg végül és úgy döntök csak leülök mellé a földre, akkor is, ha ezt az akciót ismét a derekam fogja bánni.
Vissza az elejére Go down

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#34TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeSzer. Jan. 11, 2023 8:10 am




Mintha boldog lennék? Egy pillanatra teljes értetlenséggel villan felé a tekintetem a vállam fölött, de aztán visszatérek a könyv bámulásához és marad a hallgatás. Hallgatom őt és még ha belegondolva igaza is van, nem... nem vagyok hozzá elég erős. Ahhoz sem vagyok elég erős, hogy amikor fél szemmel látom mozdulni a kezét - hiába marad is félbe a lendület -, ne húzzam egy egészen kicsit feljebb a vállam.
De attól megpróbálhatom.
Megpróbálhatok erős... erősebb lenni.
Szóval ahogy tovább folytatja, valahol már a nevem lefirkantása után megpróbálok mosolyogni. Először csak a leírt betűket figyelem, utána viszont ránézek. Mosolyogva. A szemeim nem éppen ezt tükrözik, de a szám egy kényszerített, de nem fájdalmasan hazug mosolyra húzom. És próbálkozok.
Az elmémnek egy olyan zuga... segíthet? Segít...?
- A szüleim emlékéhez nem engedem oda Stevent. Csak akkor gondolok rájuk, amikor szabad. Amikor lehet.
Egyszerre győzködöm őt és magamat, hogy menni fog ez az egész, amit elvár tőlem. Mármint, hogy nem elvár, hanem mondd, hogy jót tesz. Tudok... úgy tenni, mintha erősebb lennék annál, mint amennyire vagyok.
Ettől függetlenül a mosolyom egy hazugság, amíg ki nem köt mellettem a földön és rá nem bólint, hogy beszéljünk a könyveimről. Fogalmam sincs, mikor töri át ténylegesen a tettetés álcáját a valódi mosolyom... de megtörténik. Egyre lelkesebben veszem kézbe egyik kötetet a másik után és nyújtom felé, hogyha belelapozna, miközben még ha csendesen is, de magyarázok a történetekről. Azokról a részekről, amiket már olvastam és azokról is, amiket még most kaptam.
- ...és még egy dedikált könyvem is lett! - ezzel, a többinél hangosabb mondattal pattanok fel mellőle és szinte félresöpörve az új nevem, keresem a kötetet. Egyik oszlop tetején, majd a másik alján, míg végül kikötök két lábbal a kanapén. Félig áthajolok a támlán - hogy került mögé is könyv?! - és onnan húzom elő, majd nagy, büszke mosollyal nyújtom át.
Persze nem névre szóló kötet csak egy random példány, ráadásul nem is illik a többi "fiús könyv" közé, de... érdekel. Ahogy az is, hogy mi mást pakoltam még a kapané mögötti kisebb oszlopba. Egy pillanat múlva már egyik lábam a levegőben, ahogy áthajolva próbálom összehalálszni az ott szétszórt könyveket.



_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Steven Russel

Steven Russel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Ügyvéd
Posts : 22

#35TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeSzer. Jan. 11, 2023 8:22 am




Mindent el akartam intézni a mai nap, hogy aztán este a megérdemelt pihenésé és kikapcsolódásé legyen a főszerep. Az utolsó részletig le volt szervezve és most mégsem vagyok elégett. Pedig lehetnék, megvannak a fiúnak az iratai, ráadásul az egész játszi könnyedséggel ment. Mégis bosszús vagyok, amiért hiába égeti a zsebem a készpénz, az üzletet mégsem sikerült megkötni. Nincs a birtokomban a ház - MÉG nincs - és egyetlen lépéssel sem kerültem közelebb ahhoz, hogy elindíthassam a folyamat többi részét.
Mindez miért? Egy rosszkor jött defekt miatt! A másik türelmetlensége miatt. Az életképtelen ex-sofőröm miatt, aki nem tudott azonnal váltást intézni, hogy időben odaérjek! Persze, hogy forr a vérem és a végletekig frusztrált vagyok!
Mégis ember vagyok és nem állat. Akkor is, ha mások erről nem biztos, hogy meg vannak győződve. Úgyhogy nem üvöltök, mint valami eszement, amikor a kerékcsere után kirúgom a sofőröm és magam hajtok tovább. Betartva minden apró szabályt, nem hagyva, hogy akár egy kavics megcsikorduljon a friss gumiabroncs alatt, ahogy leparkolok az udvaron és főleg nem csapva be a kocsi ajtaját.
Nem lenne értelme.
Csak magamban forrongok.
A helyzet pedig akkor sem fordul jobbra, amikor belépek a nagy ajtón és az első lépés múlva meglátom Benjamint két lábbal a kanapén topogni. Közelében a takarítónő. Valószínűleg hamarabb hallottam a hangjukat, mintsem a szemem felfogta volna, mit lát, de ez az apró részlet nem változtat a tényeken.
- Mit keresel a kanapé tetején Benjamin?! - olyan a hangom, mintha egy rossz kutyára kiabálnék rá, amiért a milliószor átvett szabály és tanítás ellenére újfent a tiltott helyen találom.
Azonnal ott vagyok és gondolkodás nélkül ragadom meg Benjamint a karjánál fogva, hogy lerángassam a bőrkanapéról. Ezen a ponton már nem igazán ront a helyzeten a részlet, hogy az egészet abban a cipőben művelte, amiben délelőtt odakint mászkált.
- Nem voltam elég világos, amikor azt mondtam, tartsa magát ahhoz, amit elvárok?! Csak és kizárólag ahhoz! - váltok célpontot hamarosan még mindig a fiú karját szorongatva. Ekkor már tökéletesen tisztában vagyok azzal, amit teszek és ez valószínűleg meg is látszik a felcsillanó szemeimben.
Az élvezettel csillogó szemeimben, amit rajta tartok a nőn, ha már ez utóbbi szavakat neki intéztem. Használjuk azt a nevetségesen szórakoztató kifejezést, hogy megtisztelem ennyivel?
Emellett viszont a testem minden porcikája tisztában van vele, hogy mit művel mellettem Benjamin. Az apró rezzenésekkel, ahogy észrevétlenül próbálja megfeszíteni majd ellazítani a karját a szorításomban. Abban reménykedik, hogy majd így eleresztem? A veszett kutyákat is féken kell tartani a nyakörvüknél fogva, nincs igazam?
- Nem társalkodónőnek vettem fel és nem is gyámnak az unokaöcsém mellé! Sőt, mintha azt is említettem volna, hogy nem akarom rajtakapni, amint egy árva szót is szól hozzá - alig ejtem ki a mondat utolsó felét, a tenyerem indokolatlanul nagyot csattan Benjamin arcán.
Ebben most nem volt élvezet, le lehet szűrni abból, hogy a tekintetem továbbra sem fordítom el a nőről. Nem keresem a fiú arcán a tenyerem nyomát és nem kutatom az esetleg könnyeket, amiknek ott kellene lenniük. Ha nem is most azonnal, de hamarosan megjelennek Hallom abból, ahogy nagyokat nyel és csendesen, de akadozva levegőt vesz.
Az már egy egészen más felvetés, hogy belegondolva még jól is sülhet el az egész. Olyan árnyalata van, mintha azért is megüthettem volna Benjamint, mert a takarítónő hibázott és nem azért, mert képtelen volt nyugton maradni a szorításomban, amíg beszéltem.


Vissza az elejére Go down

Carmen Montiel

Carmen Montiel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Posts : 23

#36TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeVas. Jan. 15, 2023 10:50 am

Jó látni, ahogy a kezdeti komorság eltűnik és láthatóan egyre felszabadultabban tud mesélni a könyveiről. A kezembe adott könyvekbe belelapozok, sőt kérdezek is, még ha nem is feltétlen érdekel mindegyik. Legalább ő kiszakadhat ezzel a valóságból.
Ki tudja mennyi idő telik el, talán már rég mennem kéne, de ez csak egy formálódó gondolat az agyam hátsó zugában, még addig sem jutok el, hogy az órámra nézzek. Talán még arról is megfeledkezek néhány pillanatra, hogy hol vagyok pontosan, láthatóan Benjamin is így van ezzel.
Az önfeledt pillanatból Russel hangja rángat ki és meglepetésemben olyan gyorsan ugrok fel a földről, amiről nem tudtam, hogy ilyen idősen egyáltalán képes vagyok. Gondatlanok voltunk, de nagyon. Ha forrócsokizni felmentünk az elhagyatott szobába, most is eszünkbe juthatott volna. Ötlik fel bennem, de enyhe kifejezés, hogy későn. Már mindegy is, most a jelenre kell koncentrálnom, mert el nem tudom képzelni, hogy fogok kimászni ebből a szituációból.
Ha az agresszív hangvétel nem lett volna elég, Russel még meg is üti Benjamint, amitől egyszerre leszek dühös és meglepett. Eddig a jelenlétemben nem alkalmazott testi fenyítést a fiúval szemben.
Az első gondolatom az, hogy lecsapom ezt a rohadékot valamivel és addig ütöm, amíg mozog, de semmi nincs a kezem ügyében és nem is tudnék olyan gyorsan mozogni, hogy a meglepetés ereje hasson. Arról nem is beszélve, hogy jóval erősebb nálam.
Maradnak a szavak, de van egy olyan érzésem, hogy akármit mondok csak még dühösebb lesz. Talán valamennyire tudom tompítani a Benjamin felé irányuló dühöt, ha kihangsúlyozom a saját szerepemet ebben az egészben. Más nem maradt.
- Engedje el a fiút - szólalok meg nagy nehezen, de a hangom határozott és némiképp parancsoló. - Ő nem tehet semmiről, én voltam az, aki hozzászólt. Sőt, a határozott tiltás ellenére sokszor még kerestem is a lehetőséget, hogy beszéljek vele. Ha valakit felelősségre kell vonnia, az egyedül én vagyok.
Vissza az elejére Go down

Steven Russel

Steven Russel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Ügyvéd
Posts : 22

#37TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeHétf. Jan. 16, 2023 9:32 am




Ezúttal a legkisebb mértékben sem lep meg a nő határozott kiállása, ahogy a szavainak az éle sem. Az előző alkalomból tanulva már kezdem sejteni, hogy mire számítsak tőle. Egy vadabb részem talán még abban is reménykedett, hogy veszi a bátorságot és tesz valamit, nem csak a száját jártatja.
De végül is, elengedtem a fiút, nem? A karját legalábbis. Mindkettőjüknek be kell érnie ennyivel, ahogy nekem is azzal, amit talán akaratlanul is elárul. Sokszor még ő kereste a lehetőséget, hogy beszéljen Benjaminnal? Szóval több alkalmat elszalasztottam?
Ennek véget kell vetni. Nemhogy most azonnal, de lehetőleg tegnapra!
- Ha valakit felelősségre kell vonni... - ismétlem mégis utána a saját szavait a fejemet rázva, mintha egy kisdiák rossz válaszát szavalnám, remélve, hogy így meghallja, milyen őrültséget mondott.
- Valljuk be, magát nem igazán nevelhetem - folytatom végül, ügyelve, hogy a megütni vagy megverni szavak el ne hagyják a szám az irányába. Okosabb vagyok, mintsem nyíltan feldobjam a felé irányuló erőszak lehetőségét.
Akkor is, ha egy részem közben tombol, amiért hagytam eddig fajulni a dolgokat.
- A következőt fogjuk tenni - kezdek bele, összecsapva a két tenyerem, az arcomon teljes elégedettséggel, ahogy a terv szépen kitisztul a fejemben.
Mindent rendbe fogok hozni és a szabályaim újra a helyükre fognak ficcenni.


Vissza az elejére Go down

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#38TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeHétf. Jan. 16, 2023 9:32 am




Annyira... iszonyúan... próbálok erős lenni! Tényleg igyekszek!
Csendben maradni. Viselkedni. Nem sírni. Nem adni meg Stevennek, amit akar. Ahogy a tanács szólt. Szinte biztos vagyok benne, hogy ezúttal menni is fog, erős leszek, de aztán jön a csattanás és még ha ezúttal nem is érzek fájdalmat... még ha nem is voltam épp semmiféle célpont... kitör, amit eddig visszatartottam.
A kezeim a hátam mögött, egyikkel szorítom a csuklóm, annak ellenére is, hogy már érzem zsibbadni az ujjaim.
De a hang kiváltotta rezzenést leszámítva nem mozdulok.
A fejem lehajtva és csendes nyöszörgés közben elhullik pár könnycsepp. A mellkasom akadozva emelkedi és süllyed, ahogy próbálom visszanyomni az egészet.
De tényleg nem mozdulok!
Nem nézek semmire és senkire, ahogy a pofon után sem dörzsöltem meg az arcom. Csak bámulok magam elég, bár nem igazán látom még a saját lábaim sem.



_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Steven Russel

Steven Russel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Ügyvéd
Posts : 22

#39TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeHétf. Jan. 16, 2023 9:33 am




Más esetben közölném a fiúval, hogy ne fogja vissza magát. Engedje ki a könnyeket, adjon hangot a fájdalmának, félelmének! De ez most egy egészen más helyzet és nem tudom kiélvezni a kezeim csattanása által kiváltott reakciót. Inkább bosszant, hogy Benjamin mellettem összerezzent és kitört belőle a sírás valamiféle elfojtott nyöszörgés formájában. Mintha újra megütöttem volna és nem csak a kezeim hangja hasított volna bele a levegőbe!
Remek... egyszerűen remek!
- Kezdem elveszíteni a türelmem, Benjamin! - szólok rá élesen, egy frusztrált sóhaj kíséretében, ahogy egy röpke másodperc erejéig ránézek, de aztán újra a nőre fordítom a tekintetem.
- Vigasztalja csak meg! Nyugodtan. Gyerünk! Most először és utoljára megengedem.
Végig akarom nézni! Legszívesebben itt maradnék és megnézném kettejük között a kis jelenetet, ahogy szinte már anyaian átöleli a fiút és próbálja megvigasztalni, jótanácsokkal ellátni.
Vajon ezt tette akkor is, amikor nem tudtam róla? Amikor fogalmam sem volt, mi zajlott kettejük között?
Minden egyes ilyen gondolattal egyre jobban fellobban bennem a harag.
- Utána jöjjön a dolgozószobámba és beszélgessünk a munkájáról - vetem még oda, ahogy elfordulok tőlük. Nem nézem végig. Nem fosztom meg a fiút attól, hogy vigaszt leljen pár perc erejéig.
Valószínűleg ezért fog végül igazán fájni neki, amikor az egészet elveszem tőle és mindent porrá zúzok.


Vissza az elejére Go down

Carmen Montiel

Carmen Montiel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Posts : 23

#40TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Jan. 19, 2023 6:32 pm

Tudom, hogy a valódi ellenség Russel, de jelen pillanatban saját magamat jobban utálom. Utálom, amiért csak egy pillanat kellett, hogy magasról tegyek a szabályokra. Utálom, mert a több pénz miatt olyan alakoknak dolgozok, mint Russel. Még valahol talán azt is utálom, hogy oly sok évvel ezelőtt pont ebbe a városba jöttem.
Először nem reagálok arra, amit Russel mond, csak Benjamint figyelem. Arról is én tehetek, hogy most bántják. Tudom, hogy ez csak féligazság, de hagyom, hogy ez a gondolat eluralkodjon rajtam és szétáradjon bennem, mint valami méreg.
Pedig most nagyon erősnek kell lennem és nem az önmarcangolásra kellene fordítanom az energiámat, hiszen ki tudja, mi fog most következni?
- Valóban nem nevelhet, de mégis maga a főnököm és nem igazán fordulhatok a szakszervezethez sem, ugyebár.
A hangomból csak úgy csöpög a szarkazmus, pedig ez rossz taktika. A Russel-félék nem szeretik, ha valaki okoskodik és még, ha vissza is fogja a haragját, belül biztosan tombol és ilyenkor egy csepp is elég, hogy a harag kitörjön. Márpedig nem akarom, hogy ez Benjamin előtt történjen. Kap ő eleget és nem kell, hogy az én felelőtlenségem miatt is szenvednie kelljen. Pedig fog. Hiába áltatom magam.
Akármit is parancsol, vagy ahogy ő fogalmaz "enged meg", addig nem megyek oda Benjaminhoz, amíg ketten nem maradunk.
Csak állok mellette. Nem tudom mit mondhatnék, így először hallgatok, majd felemelem a kezem és megsimogatom a hátát.
- Sajnálom - suttogom neki.
Vissza az elejére Go down

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#41TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimePént. Jan. 20, 2023 9:15 am




Várok.
Kivárok.
Próbálok kitartani és erős... erősebb lenni, amíg vége nem lesz.
Hiába mennek oda-vissza a szavak, csak félig fogom fel őket. Ha nem hangzik el a nevem, nem kell minden porcikámat arra kényszerítenem, hogy figyeljek. Azt persze hallom, ahogy eltrappol. Hogy ketten maradunk. Ekkor már nem csak az ujjaim zsibbadnak, de a kezem is, amelyiknek a csuklóját szorítom.
Szorítottam.
Mert most már képes leszek elengedni. Ahogy a kéz a hátamhoz ér, még egyszer rászorítok, de aztán eleresztem. Megmozgatom az ujjaim és próbálom lenyugtatni magam. A légzésem. A simogatásra figyelni. Megtörölni és -dörzsölni az arcom a könnyek után és még ha megkésve is, de bólintani arra az elsuttogott szóra.
Pedig azt kellene mondanom, hogy én is sajnálom. Hogy vigyázzon magára és... lépjen le innen, amint tud.
Mert ő megteheti! Kisétálhat a nagy kapun és vissza sem kell néznie. Egy pillanatra sem kell megállnia, hátrafordulni vagy bármi. Tudja, milyen szerencséje van?
De valójában semmit nem mondok ki. A fejemben átpörögnek a gondolatok míg eljutok addig, hogy lassan mozdulva ugyan, de odaforduljak és... megöleljem. Kicsit bizonytalanul, kicsit esetlenül, de ölelés. Bújva, köré fonva a karjaim.
Csak pár másodpercre. Aztán majd eleresztem. Hagyom, hogy menjen és beszéljen Stevennel. Nem kellene megvárakoztatni. Nem szabad még dühösebbé tenni.



_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Carmen Montiel

Carmen Montiel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Posts : 23

#42TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeHétf. Jan. 23, 2023 6:22 pm

Ahogy megölel, átszakad a gát és megindulnak a könnyeim. Minden, ami az utóbbi időben nyomasztott keresztül fut rajtam. Gabriel hiánya, amit elnyomtam magamban, hiszen erősnek kellett maradnom a másik két gyerekem miatt. Az, hogy mit tettem, hogy mennyi ember ilyen vagy olyan eltűnéséhez van közöm, még ha nem is én voltam a végrehajtó. Mennyi élet, mennyi ember, akik várnak egyfajta lezárásra, de sosem fogják megkapni és örökre titokban marad, hogy mi történt a szeretteikkel.
Nem áltatom magam azzal, hogy mind ártatlanok voltak, mert nem így van, de az sem igaz, amivel eddig nyugtattam magam, hogy csak rossz emberekről van szó. És különben is, attól, hogy te még a társadalom szemében rossz vagy, várhat haza ugyanúgy egy szerető család, mint ahogy például engem is.
Aztán meg itt van Benjamin. Mi rosszat tett ő, hogy így kelljen élnie, rabként, akit bármikor megkínozhatnak és meg is ölhetnek? Egészen nyilvánvaló az én megalkuvó szerepem is ebben, kár lenne szépíteni.
Persze, ha én nem tettem volna meg, akkor lett volna más, de most jutottam el oda, hogy inkább legyen más, én már nem akarok.
Visszaölelem Benjamint és azon tűnődöm, miként fogok tovább élni, tudva azt, hogy ő itt van bezárva. Tennem kell majd valamit, még akkor is, ha az az én vesztemet fogja okozni, mert egyszer meg kell fizetni a bűnökért.
Kibontakozok a karjaiból és még egyszer, az is lehet, hogy utoljára, megszorítom a vállát.
Közben mondanom kéne valamit. De mit? Hogy "legyél, jó fiú" vagy "legyél erős"? Képtelen vagyok megszólalni, így elengedem a vállát és elindulok a dolgozószoba felé. Mielőtt belépnék az ajtón letörlöm a könnyeim, mert ahova most megyek, ott nincs helye sírásnak.
Vissza az elejére Go down

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#43TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeKedd Jan. 24, 2023 7:48 am




Hallom a sírását.
Túl jól ismerem, milyen árulkodó hangja van a maga módján elnyomott sírásnak.
Érzem a sós cseppeket a felsőmön.
Ezt is ismerem, bár régen én voltam, aki mikor sírt, valaki átölelte és összemaszatolhatta a pólóját.
De most csak próbálok iszonyat nagyokat nyelni és nem utat engedni a saját érzéseimnek. Nem sírni vele. Erősnek lenni, ahogy kérte. Persze egy pillanatig sem érzem magam annak. Legszívesebben a végtelenségig ölelném, hiszen túl jól esik a közelsége. Valakinek a közelsége, aki nem fájdalmat akar okozni. Valaki, aki... csak jó.
Amikor pedig vége szakad és a vállamra érkezik az a gyengéd szorítás már csak bólintok. Erős leszek. Próbálok majd - ígérem némán, bár biztató mosolyra nem futja mellé.
Tudom, hogy nem fogom többet látni, de... ezt a tényt is próbálom ki- és elzárni, ahogy annyi minden mást. Beteszem abba a képzeletbeli kis dobozba, amit csak akkor szabad kinyitni, ha biztonságos. Így... oké.
És amint magamra maradok, még a könyveimet is lent hagyva, kockáztatva az elveszítésüket - csak a dedikáltat kapva fel -, egy mukkanás és a legkisebb zaj nélkül felslisszolok a szobámba. Még az igazolvány sem érdekel.



_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Steven Russel

Steven Russel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Ügyvéd
Posts : 22

#44TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeKedd Jan. 24, 2023 7:49 am




Ennek a beszélgetésnek akkor lesz vége, amikor én akarom. Pontosan ezért várom végtelen türelemmel a résnyire nyitott ajtó mögött, hogy befusson a nő. Élvezze csak ki, hogy most szabadon játszhatja a gondoskodó anyát, nagymamát, nekem aztán mindegy. Élvezze ki a fiúval az időt, hiszen most már nem tehet több kárt annál, mint amit eddig okozott. Hiszen bármit tesz, az mindössze annyit jelent, hogy Benjamin még inkább kötődni kezd hozzá és jobban fog neki fájni, hogy újra egyedül marad.
Merthogy elveszem tőle a nőt, ez egy pillanatig sem kétséges. Kétlem, hogy bármelyiküknek lenne a leghalványabb reménye is afelé, hogy minden változatlan marad és ez így van jól. A fő szempont, hogy fájni fog, a nőt pedig útjára engedem. Persze előtte elintézek egy telefont, majd még egyet a biztonsági főnöknek és mire befut a beszélgetőpartner, már tollal a kezemben ráérősen kopogok egy kisebb kupac papíron.
- Foglaljon csak helyet - intek a mahagóniasztal szemközti oldalán található szék irányába egy bólintás kíséretében.
Persze felőlem megmakacsolhatja magát, valószínűleg mindketten tudjuk, hogy itt most nem szerződéshosszabbításról vagy egy kis kiegészítésről lesz szó a fizetése mellé.
- Megérte? - szegezem neki a kérdést teljes nyugalommal, ahogy leteszem a tollat, szépen, párhuzamosan az iratok mellé. Nem kockáztatom meg, hogy egy esetleges düh miatt belevágjam a tollhegyet.
Ki takarítana el akkor bármit is?
- Megérte az unokaöcsémmel barátkozni? Árulja el nekem, ha szépen kérem... Mit akart tenni vele?
Oh igen, tartom magam ahhoz, hogy Benjamin a rokonom. Meglátjuk, ő mennyit tud és mennyit hajlandó a fejemhez vágni. Nem ő lesz az első, aki elhord ilyen-olyan mocsoknak, ha azt akarja, a kérdés inkább a z, hajlandó-e az idegeimen táncolni előtte.


Vissza az elejére Go down

Carmen Montiel

Carmen Montiel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Posts : 23

#45TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Jan. 26, 2023 7:14 pm

Úgy érzem, mintha egy nagy gusztustalan farkas pók odújába léptem volna be, amely csak arra a pillanatra vár, hogy az áldozat megjelenjen. Pedig nem félek, sőt! Elszántabb vagyok, mint életemben bármikor, mintha a síró nő a folyosón egy teljesen másik személy lett volna és nem én. Elég jó vagyok az érzelmeim elnyomásában, még ha az elmúlt időszak mást is mutatott.
A gondolom lazának szánt helykínálásra legszívesebben zsigerből rávágnám, hogy nem, köszönöm, inkább állok, de nem látom értelmét az ellenállásnak, ezért kimért mozdulatokkal helyet foglalok.
Az első kérdése pont nem az, amire számítok. Dühre számítok, üvöltésre, nem egy viszonylag nyugodt hangon feltett egyszavas kérdésre. Hogy megérte-e? Erre nem adható egyszerű válasz. Még ha őrültségnek is hangzik, de egy-két pillanatra úgy éreztem, visszakaptam a fiamat. És nem csak a külsőre a gondolok. Néhány olyan apróságot is észrevettem, amelyek mind Gabrielre emlékeztettek. Például a csokibajusz a száján vagy a lelkesedés, amivel a szeretett dolgairól tudott mesélni. Nyilván ezek megvannak másokban is, és azt is tudom, hogy az én agyam nagyította fel a hasonlóságokat, de akkor is...
A rövid kis elmélkedésből a második kérdés rángat ki. Ebből már jobban kihallani a felszín alatt fortyogó indulatokat. És az unokaöcsém szó... Most tűnik csak fel, hogy eddig bármit is mondott Benjaminnal kapcsolatban, sosem mulasztotta el hozzátenni, hogy az "unokaöcsém". Akarva-akaratlanul is elárulja magát ezzel, nem mintha kellene nekem bizonyíték, így is tudom, hogy Benjamin nem az unokaöccse. De eldöntöm, hogy ezt a témát nem fogom feszegetni, még akkor sem, ha esetleg provokálni fog. Semmit nem érnék el azzal, ha az arcába vágnám a tényeket, amelyekkel mind tisztában vagyunk.
- Hogy megérte-e? Nem hiszem, hogy minden kérdésre adható egyenes válasz, de úgy gondolom igen, megérte. Még ha anyagilag nem is fogok belőle profitálni és valószínűleg az állásomba kerül.
Várok egy kicsit, majd folytatom.
- A maga unokaöccse egy szörnyen magányos gyerek és nem igazán tesz jót senkinek, ha folyamatosan egy házban kell élnie bezárva. Még a rabokat is többször engedik ki, mint őt és én egyszerűen csak sajnáltam, muszáj volt pár szót váltanom vele. De ezek ártatlan beszélgetések voltak, legutóbb, amikor ön is belépett, épp a könyveiről mesélt.
Talán itt kellene megállnom, de muszáj még hozzátennem:
- Nekem nincsenek gyerekeim, semmit nem tudok a nevelésről, de azt még én is tudom, hogy nem tesz jót senkinek az ilyen mértékű szocializáció hiánya.
Nem okoz gondot a képébe hazudni a gyerekeimről. Nem árt elültetni a fejében, hogy nincsenek gyerekeim. Ha esetleg történik is velem valami, jobb ha nem kezd el kutakodni utánuk. Carlos meg tudja, mi a teendő, ha egyszer csak eltűnök, ő majd gondoskodik magáról.
Vissza az elejére Go down

Steven Russel

Steven Russel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Ügyvéd
Posts : 22

#46TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimePént. Jan. 27, 2023 8:29 am




Utálom a magyarázkodást és ezt Benjaminnak is megtanítottam már, de most kivételesen érdekelnek a válaszok, így várok. Amikor legszívesebben közbeszólnék, akkor is csak hallgatok és felfestek egy sokat sejtető mosolyt az arcomra. Nem téved, az együttérzése és a nagy sajnálata az állásába került.
Viszont nem olyan hülye, mint szeretném hinni.
Nem mintha attól bármi változna. Nem fog. Sem az én véleményem, sem az ő sorsa, ami éppen a kezemben van és biztos vagyok benne, ezzel tisztában van. Azért lenne ennyire összeszedett? Kényszeríti magát, hogy nyugodtan viselkedjen, reménykedve valami természetfeletti csodában?
Az emberek, meg az ábránd reményeik...
- Mi lenne, ha rám bízná? Majd én jobban tudom, mi válik a fiú hasznára. Én jobban tudom, mit akarok neki - nem kiabálok, de erősödik a hangom. Miért érzi jogosnak, hogy beleszólhat abba, mit kezdek azzal, amiért fizettem? Amit megvettem?! Vajon az utcán is odamegy idegenekhez, akiknek a gyerekük szomorúnak tűnik és ad nekik egy nyalókát?
- De nem számít. A szörnyen magányos gyerek marad - használom ugyanazt a szavakat, amiket ő - maga pedig megy. A cége még megkapja a teljes havi összeget, nem mondhatja, hogy szívtelen vagyok... de soha többet nem akarom se magát, se valamelyik alkalmazottját a birtokomon látni! Remélem, érthető voltam - nézek rá komolyan egy pillanat erejéig, de aztán újra a kezemben a toll és anélkül, hogy újra felé irányulna a tekintetem még hozzáteszem a kötelezőt.
- Köszönöm az eddigi munkáját.
Részemről ennyi volt, nem akarok egy perccel sem több időt pazarolni rá. Így is többet rászántam, mint gondolná. Mind időben... mind pénzben.

Persze neki fogalma sincs arról, mi fog történni és valahol nekem is meglepetés lesz majd az újságokban olvasni. Annyi balesetet sodor magával a vegasi forgalom, de azok közül is kiemelkedik, amikor egy betonkeverő ütközik egy személygépkocsival. Szörnyű baleset. A nagyobb, mindig túléli, a kicsi pedig úgy összegyűrődik, hogy nem lehet eldönteni pillangó vagy darumadár lett a kasztniból.
De a végeredmény egy és ugyanaz. A férfi, aki hibázott, kisebb karcolásokkal túléli és egy jó ügyvéddel még a vádakat is megússza, míg a szerencsétlen, ártatlan áldozat azonnal életét veszti. Igazán sajnálatos.
De a halottak biztosan nem beszélnek.

(--Közös megegyezés alapján--)

Vissza az elejére Go down

Carmen Montiel

Carmen Montiel

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Posts : 23

#47TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitimeKedd Jan. 31, 2023 6:01 pm

Olyan a tekintete, mintha a vesémbe látna, de bármennyire is nagy a késztetés, nem fordítom el a fejem, egyenesen a szemébe nézek.
- Nyilván maga jobban tudja mi válik a gyerek hasznára - szólalok meg és érzem, hogy a düh erősödik bennem, de lecsillapítom magam. Nincs értelme összerúgni vele a port, nem érek el vele semmit és dühömben talán olyat is elárulhatok neki, amit nem kéne, így mást nem teszek hozzá és hagyom, hogy folytassa.
Persze az történik, amire számítok. Elbocsát. Vegyes érzések kavarognak bennem, egyszerre érzek megkönnyebbülést, mert soha többet nem kell ide visszajönnöm, de ugyanakkor szomorú is vagyok Benjamin miatt.
Felállok a székből és kihúzom magam.
- Igazán nagylelkű az ajánlata, de nem lenne helyes, ha elfogadnám. Tekintve, hogy én voltam az, aki hibázott. Túlléptem a hatáskörömet, sajnálom.
Az utolsó két mondatot nagyon nehezemre esik kimondani, de nincs más választásom, meg kell tennem, még akkor is, ha tudom, hogy helyesen cselekedtem és egyáltalán nem sajnálok semmit. Viszont muszáj, hogy elhiggye ennek az ellenkezőjét.
A pénz nem érdekel. Persze Russel mindig busásan megfizetett, de minden porcikám tiltakozik az ellen, hogy elfogadjam a pénzt.
Elköszönök Russeltől, majd elindulok az ajtó felé, közben húzódik az izmaimban egyfajta feszültség, mintha folyamatosan arra számítanék, hogy felugrik az asztaltól és megtámad. De nem történik semmi, mindenféle gond nélkül kijutok.
Az iroda ajtaja előtt nem tudok szabadulni az érzéstől, hogy ez túl könnyen ment és csak mos kezdem beismerni magamnak, hogy a legrosszabbra számítottam, tényleg a lehető legrosszabbra.
Benjamin nincs sehol. Egy részem reménykedett abban, hogy még egy utolsó pillantást tudok rá vetni, de valószínűleg felmenekült a szobájába és csak remélni tudom, hogy legalább a közös kis kalandjaink miatt nem fog kapni.
Azért a lépcső előtt elhaladva egy pillanatra megállok. Nagyon jó lenne felszaladni hozzá, csak hogy még utoljára láthassam, de nem merem megkockáztatni és inkább továbbmegyek.
A kicsekkolás gond nélkül zajlik, az őrök épp olyan mogorvák, mint általában és nekem sincs épp kedvem csevegni az időjárásól. Alig várom, hogy ajtón, majd később kapun kívül legyek, így amilyen gyorsan csak lehet kihajtok az udvarból.
A hazafelé vezető úton egészen gyakorlatias gondolatok töltik meg a fejem. Nem tudom Russel mennyire bosszúálló típus, valószínűleg nagyon, de azért remélem, hogy elég lesz, ha csak szimplán itt hagyjuk a Las Vegas-t és átköltözünk az Államok másik felébe. Persze nem valószínű, hogy ezek után lesz akárcsak egy nyugodt éjszakám is.
Mindenesetre Carlos-szal azonnal lelépünk a városból. Robbie-ék úgyis ma délután hazautaznak, esetleg velük tarthatunk. Később meglátogathatnánk Luna-t, úgyis olyan rég láttuk. Azt majd később eldöntjük mi legyen tovább, de az biztos, hogy a cégnek annyi. Nem tudom tovább csinálni, még vezetőként sem. Elég volt. A házat majd eladjuk, Carlos meg kitalálja mi legyen az étteremhálózatával. Felőlem akár meg is tarthatja, majd esetleg felvesz valakit, aki közvetlenül fog irányítani, ez a része már nem igazán érdekel.
Kész. Mindenre gondoltam. Csak egyvalakire nem. Mi lesz Benjaminnal? Vajon képes leszek annak tudatában élni, hogy ő ott él bezárva és Russel naponta kínozza? Erre a gondolatra elfutja a szemem a könny és zokogok megállíthatatlanul. Talán ezért nem veszem észre a betonkeverő teherautót, ami szinte a semmiből vág elém. Azonnal teljes erőmből rátaposok a fékre. Kérdéses, hogy meg tudok-e állni, ha kis szerencsém van, el tudjuk kerülni az ütközést. Aztán felvillannak a teherautó féklámpái és tudom, hogy ez lesz az utolsó dolog, amit látni fogok, mielőtt minden elsötétül.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼




#48TémanyitásTárgy: Re: Everybody's got rights. What you don't got is power.   Everybody's got rights. What you don't got is power. - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Everybody's got rights. What you don't got is power.

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Las Vegas :: ∷ Játéktér - alternatív valóságok ∷ :: emlékek-