♦ ♦ WELCOME TO FABULOUS LAS VEGAS ♦ ♦

Where the world can be your playground.... or You can be the toy

 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
FIGYELEM!
Az oldalon korhatáros, erotikus tartalom és durva szövegek találhatóak. A később esetlegesen kialakuló lelki defektekért és a fejlődésben való visszamaradásért felelősséget nem vállalunk.

♦ ♦ ♦

Az oldal alapötlete a „Passion in Las Vegas” nevű fórumról származik. Annak folytatásaként jöttünk létre.


Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat

Legutóbbi témák
» Red Riding Hood and the Big Bad Wolf
Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeby Leon Williams Pént. Május 03, 2024 8:04 pm

» Tetovált Bestia & Derek - Facciamo una breve visita
Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeby Derek Moretti Hétf. Ápr. 29, 2024 8:15 am

» Leon Williams
Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Szer. Ápr. 17, 2024 9:38 am

» Alessandra Clark
Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Szer. Ápr. 17, 2024 9:29 am

» Elkészültem!
Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeby Leon Williams Szomb. Ápr. 13, 2024 12:51 pm

» KOCKADOBÓ
Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Csüt. Ápr. 11, 2024 10:10 am

» Adminhírek
Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Szomb. Márc. 30, 2024 8:32 am

» Harmincas, fehér nő a konténeres bodega falain belül
Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeby Admin Szer. Márc. 20, 2024 10:28 am

Top posting users this month
Alessandra Clark
Menekülőút a véletlen szigetén Vote_lcapMenekülőút a véletlen szigetén Voting_barMenekülőút a véletlen szigetén Vote_rcap 
Leon Williams
Menekülőút a véletlen szigetén Vote_lcapMenekülőút a véletlen szigetén Voting_barMenekülőút a véletlen szigetén Vote_rcap 
discord
Discord
Regisztrálj az oldalra
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (58 fő) Szer. Márc. 22, 2023 4:23 am-kor volt itt.

Megosztás
 

 Menekülőút a véletlen szigetén

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet

Allen Payne

Allen Payne

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : az Empire Records nemzetközi lemezkiadó-cég alelnöke
Location : Las Vegas
Posts : 278

#1TémanyitásTárgy: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeKedd Okt. 20, 2020 11:22 pm

Előzmények...


Menekülőút a véletlen szigetén Trafiq-Bar-by-P%C3%A9ter-Szendr%C5%91-Budapest-Hungary-02-


Ez a hely az.. amit alig néhány alkalommal látogatok meg. Nem tudom miért... nem tudok észérvekkel szolgálni, példálózni, akár azt is felhozhatnám, hogy apám... mindig is óva intett az ilyen nyilvános lépések meghozatalától, de biztosabb indok az, hogy egyszerűen csak...
... nem kedvelem az ilyen helyeket.
És nem a magunkfajta sokasága az ok.

Sokkal inkább az... hogy kevesebb az olyan pillanat amikor az ilyesféle bárokban keresem a nyugodtságot. Mert itt tudja mindenki ki vagy.. mi vagy.. miért vagy ott. Nincsenek kitalálandó kérdések.. és azokat megfejteni szándékozók. Nincsenek prostituáltak.. akik kinézve egy jól szituált magányos öltönyöst, azonnal könnyű pénzre vágynak, és nem is kell őket azonnal kiábrándítani.
A magunkfajta vad, élvezethajhászok messzire elkerülik ezt a terepet. Ide csak az ismerkedni vágyók járnak, és azok.. - mint például én - akik nyugalomban legurítanának egy-két sört, vagy csak élvezik a biztonságot.
Itt soha nem vagy veszélyben.

Betolva a sötétített üvegajtót, a sofőrömet mára elengedtem. A hajam és az ingem alig vizesedett meg a gyenge esőben, nem annyira hogy kényelmetlen legyen. Mégis felmérem szemeimmel egyelőre a területet. Nincsenek sokan. Épp ahogyan reménykedtem.

Megcélozva a bárpultot, játszi könnyedséggel csúszok fel az egyik üresen álló széken. A zakómat leterítem magam mellett, jelzendő, társaságot nem igénylek, így nincs is mitől tartanom a következőkben.
Nem tévedtem, a bár fölötti tv-ben újfent baseball meccs megy. Nem ismerem milyen csapatok játszanak, de ez most nem is lényeges, sokkal inkább intek a pultosért, és azonnal rendelek egy pohár sört. Azzal elleszek egy darabig...


Idő telik el... nem számít hogy mennyi, nem is számolom. A tv néma.. ott félig-szemben, néha odapillantok, de nemigazán érdekel. A háttérben könnyű zene szól.. valami félhalk jazz-féle, a kedvemre való, talán el is mosolyodom. A söralátétet a poharam alatt csendben megforgatom, és csak bámulom a buborékokat.
Még nem ittam bele. Csak a könnyed illata hív, de még kitartom a pillanatot. Várakozom. Talán hogy a következő perc valamivel könnyebb legyen. Hogy nem gondolok rá. Hogy nem gondolok semmiresem.
Mégis visszajátszik egy emlék..
Újra és újra...


Talán nem kellett volna idejönnöm....


_________________

Close your eyes and


you'll see what you really want!.



I Don't Need Your Name ♫
Vissza az elejére Go down

Nash Calhoun

Nash Calhoun

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Irodalomtanár
Location : NY
Posts : 42

#2TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeSzer. Okt. 21, 2020 9:56 am

Ahogy mélyül az este, egyre többen vannak a bárban. Bízom benne, hogy lesz néhány ismerős, akikkel iszogathatunk és cseveghetünk egy kellemeset lazításként így a hosszú munkanap zárásaként. Áttörök a vendégek közt, a bárpult a cél. Akad néhány üres szék, de a hozzám legközelebbit célzom meg. Odaérve merő udvariasságból megszólítom az ott tanyázó srácot.
- Elnézést, nem baj, ha ide ülök? - tudakolom.
Csak akkor teszem fel magam a székre, ha ő megengedi. Elvégre az is lehet, hogy vár valakire, és annak az illetőnek tartja fenn a helyet. Sosem lehet tudni.
- Szia Nash! Rég láttalak erre. Hogy s mint?
- Szia CC! Kösz, megvagyok.
- A szokásosat?
- Igen, köszi. - felelem és felkönyöklöm a pultra. A tekintetem közben is, míg CC, a pultoslány kiszolgál, a szomszédomra vándorol. Valami nem stimmel. Persze, hogy szemet szúr, elvégre mindenestül azt az üzenetet sugározza magából, hogy inkább vágyik magányra, mint társaságra, mégis a zöld szín tündöklik a pohara alatt.
- Bocs... Öhm... Nem lehet, hogy az alátét rossz oldalát használod? Csak mert... minden jel arra utal, hogy inkább magad lennél, mint ismerkednél. - azonnal mentegetőzni is kezdek - Tényleg ne haragudj. Igazán semmi közöm hozzá, csak gondoltam szólok. Hátha tévedésből jelzel zöld utat. Persze az is lehet, hogy én veszem a nonverbális jeleidet rosszul. - magyarázom.
- Vigyázz vele, a srác másodállásban profilozó. - döngi oda vigyorogva CC a csendes fickónak, aki szemmel láthatóan jól megvan a sörével.
- CC, még elijeszted a vendégeidet. - felelem néma nevetéssel, mire előttem koccan egy korsó sör. A saját alátétemet piros színnel felfelé tolom a pohár alá.
- Csakhogy ne tűnjön úgy, hogy nyomulok. - mosolyodom az ismeretlenre.
Vissza az elejére Go down

Allen Payne

Allen Payne

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : az Empire Records nemzetközi lemezkiadó-cég alelnöke
Location : Las Vegas
Posts : 278

#3TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeSzer. Okt. 21, 2020 8:43 pm

Órák óta ülhetek ott.. de akár napok is eltelhettek, még mindig csak fixírozom a sörömet, alig 2 korty ha lecsúszott, és biztosra veszem a többi már rég fel is melegedett. Mégis csak még mindig csak forgatgatom.

Nem tudom a hely mikor telik meg. Inkább csak bővebb lesz, sűrűbb, a részlet kívülesik az érdeklődési területemen, egyedül a háttérzaj lesz az ami talán mélyebb. Szabályosan zsong...

Aztán mégiscsak egy beeső hangra leszek figyelmes. Elsőre fel sem tűnik hogy hozzám szól, talán megbök, vagy akár ismétel, de aztán csak észbekapok.
Ekkor veszem csak észre magam körül az embereket.

- Nem.. csak nyugodtan.. - mosolytalanul engedem, habár nem örülök neki túlzottan hogy valaki betörne a saját kis... magam keltette világba. Idegenek érzem.

Vissza a poharamhoz, a zakóm helyet foglal keresztbe a combjaimon. De érzem a közelséget... Ami igazából feszélyez, még ha nem is hagyom látszatát, elvégre ez egy bár, így inkább megengedem a képzetét, hogy elég legyen belőle. Eldöntöm hogy épp itt az ideje visszaindulni.

A döntést azonban egy újabb hang keresztezi át. Egy nagyon is figyelemfelhívó, de nem is az, ahogy mond, hanem inkább ami elhagyja a száját. Hirtelen keres a visszatérő tudatom értelmet.
Az alátétemre nézek, és valóban zöld.

A lány hangja az előbbihez mérten hirtelen csilingel be, és oda már egyből odakapom a fejem.
Ahogy aztán a srác folytat, csak a kártya fordulását nézem, és rájövök, hogy... igaza van.
Igaza van...

- Hja.. kösz... - sóhajtok bele. Panaszittasan, megfáradtan, de némileg hálával is. Más se hiányzik mint egy önjelölt, aki leteperne, és nekem kézzel-lábbal tiltakozni kell. Ez a nap már amúgy is elúszott...
És a következő pár valószínűleg együtt vele.  
Így hát csendben megfordítom a lapot.

De aztán mégis mást gondolok.

- Kár érte... már úgyis megmelegedett.. - tolom vissza a sörömet lappal együtt a lány felé, és biccentek. Elég volt, viheti.

De nem indulok el.

_________________

Close your eyes and


you'll see what you really want!.



I Don't Need Your Name ♫
Vissza az elejére Go down

Nash Calhoun

Nash Calhoun

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Irodalomtanár
Location : NY
Posts : 42

#4TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeSzer. Okt. 21, 2020 9:34 pm

CC biccentve és egy kedves mosollyal megtoldva veszi vissza a meglangyosodott sört.
Az idegen nem is sejti mennyi mindent elárul magáról. Üvölt róla a búskomorság, és az, hogy talán azt sem tudja konkrétan miért van itt. Egyedül is lenne, meg nem is.
Még ha a külső megjelenése alapján roppant vonzó jelenség is, a beszélgetésre a puszta empátia sarkall most.
- Úgy látom, egy nagyon nehéz napon vagy túl. - kezdek bele halkan.
Szerény mosoly jelenik meg az arcomon, miközben a srác felé fordulok.
- Valójában semmi közöm a profilozókhoz... - na jó, talán mégis, elvégre irodalmi műveken keresztül elemzem a szerzők lelki világát, gondolatait, eszméit, érzéseit és személyiségét.
- deee... a szakítás utáni borús hangulatot bármikor felismerem. Megengeded, hogy meghívjalak egy másik italra? Ha már a söröd ugrott… Ez egy amolyan... baráti részvét kör lenne.
CC a pulton túl türelmesen várja vendége válaszát; szervírozhatja-e az újabb pohár italt, vagy sem. Ha igen, akkor mit.
Vissza az elejére Go down

Allen Payne

Allen Payne

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : az Empire Records nemzetközi lemezkiadó-cég alelnöke
Location : Las Vegas
Posts : 278

#5TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeSzer. Okt. 21, 2020 11:17 pm

 
Hogy miért nem indulok el.. nem tudom megmondani. Pedig már a lábamban az ütem, mégis csendben felkúszik a fejemben, hogy "otthon" egy üres hotelszoba vár.
Meg a holnapi nap eseményei.

Így hát.. egy ideig még téblábolok, ami a mellettem ülőnek is feltűnhetett, lévén.. ő az aki megszólít. Újra. Én meg... Most mit veszíthetek!!?

A fickóra nézek, de nem hagyom, hogy a szemeimben kiütközzön a hezitálás kérdése.
Maradok. Eldöntöttem. Így hát... kellemesen visszahelyezkedem.

- Kösz... - mosolygok rá. De csak úgy hálálkodó érzéssel. Talán mégis megmenti valaki a napot! Vagy legalábbis... csak tompít az egészen.

- Egy konyakot, légyszi. - nézek fel a lányra, akkor nyomjuk keményen!

- Allen.. - nyújtok felé kezet. A fickó felé. - És igen, nemtévedtél sokat.. - alkarokkal támaszkodok meg, magam előtt a pulton, akár belecsúsztatott akár nem.  
Talán mégis jót fog tenni egy kis beszélgetés egy idegennel.

Mit veszíthetek!??

 

_________________

Close your eyes and


you'll see what you really want!.



I Don't Need Your Name ♫
Vissza az elejére Go down

Nash Calhoun

Nash Calhoun

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Irodalomtanár
Location : NY
Posts : 42

#6TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeCsüt. Okt. 22, 2020 11:24 am

Amikor megköszöni a meghívást, csak mosolyogva biccentek, és eldöngök mellé egy rövid „Nagyon szívesen”-t, majd belekortyolok a saját italomba. Még a végén az is megmelegszik itt előttem.
Ez a meghívás csupán egy apró kedvesség. Miért ne tehetnék meg ennyit egy embertársamért. A sajgó szívügyek legsötétebb óráiban nem sok vigaszt nyújt, de minden figyelmes apróság ad ilyenkor valami kis pluszt, a törődés és odafigyelés érzését.
Szóval Allen. Megszorítom a kezét.
- Nash. Örvendek.
Nem úgy lógatja az orrát, mint aki a szakító fél lenne, olyannyira komor hangulat ül rajta, hogy ebből azt szűr9m le, őt az, akit faképnél hagytak. Az ember akkor csúszik ennyire maga alá.
Elmosolyodom.
- Igazából... le sem tagadhatnád, mennyire letört vagy. Úgy látom nagyon megvisel a dolog... pedig inkább a másik srácnak kéne így bánkódnia. Ránézésre is sokat veszített veled. – első benyomásra Allen egy jól öltözött, művelt és kellemes férfi. Tény, hogy nem ismerem sem őt, sem a probléma természetét, vagy a körülményeket, de az egy orbitális marha, aki elhagyja.
Vissza az elejére Go down

Allen Payne

Allen Payne

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : az Empire Records nemzetközi lemezkiadó-cég alelnöke
Location : Las Vegas
Posts : 278

#7TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeCsüt. Okt. 22, 2020 2:46 pm

 
Nash.. oké... Múló név a végtelen ködben. Mégse baj ha megtudom hogyan is szólíthatom.
Az útközben befutott csendes bókok nem ragadnak meg. Nem is érdekes. Most semmise érdekes.

- A dolog ennél egy kicsit bonyolultabb.. - sóhajtok bele, még mindig magam elé figyelve ahogy alkarjaimmal továbbra is csak támasztok a pulton. A hajam szinte belelóg(na) az elém tolt aranyló pohár konyakba, ha nem lenne összekötve. Féligmeddig.

- Érezted már úgy.. hogy szinte minden összeesküdött ellened!?? - fordulok csak úgy lehajtott fejjel felé. Nem tudom várok e komoly válaszokat. - Pedig minden annyira szép lehetne.. Annyira jó lehetne, és van egy kis hiba.. egy apró hiba, ami becsúszott, és mindent tönkretett.. - ezt már újra csak magam elé engedem. A pult felett.

- Egyetlen lépésen múlt minden.. - már suttogom. De talán nem is érdekel hogy hallja e, vagy akarom hogy hallja, vagy egyáltalán számít. Ez a nap a megbánásé... A hibáké, a büntetésé. És ezt senki nem veheti el....


_________________

Close your eyes and


you'll see what you really want!.



I Don't Need Your Name ♫
Vissza az elejére Go down

Nash Calhoun

Nash Calhoun

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Irodalomtanár
Location : NY
Posts : 42

#8TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeCsüt. Okt. 22, 2020 4:09 pm

Figyelek, hallgatom, mert valóban érdekel a története. És mert tudom, ilyenkor az embernek jól esik, ha valakinek elmondhatja, hogy nincs jól. Mindannyiunknak szüksége van rá, hogy kiönthessük ami belülről feszít és emészt. Ez is a lelki gyógyulás folyamatának része.
Hát, ennyit ma este igazán megtehetek ezért a srácért. Ha hagyja, jó hallgatósága és beszélgetőpartnere leszek. Ha mindannyian így állnánk egymáshoz, és önzés helyett inkább empátiával közelednénk a másikhoz, még a vad idegenekhez is, ez a világ mindenképp egy barátságosabb hely lenne.
„Érezted már úgy.. hogy szinte minden összeesküdött ellened!??”
Költői kérdésnek hangzik, ezért csak az arcvonásaim jelzik (noha épp nem néz rám), hogy „Hajaj, de még mennyire! Nem is egyszer!” Jobb is, hogy nem adok ennek hangot, mert Allen folytatja.
Az a bizonyos apró hiba… „egy apró hiba, ami becsúszott, és mindent tönkretett.”
Néhány elmélet azonnal meg is fogalmazódik bennem, mi lehet az az „apró hiba”.
A végszónál már nagyon kell fülelnem, szól a zene a háttérben, nyüzsögnek és zsonganak körülöttünk a vendégek, Allen pedig suttog maga elé, „Egyetlen lépésen múlt minden.”
- Egyetlen lépés... – sóhajtom megismételve, és próbálom megfejteni a talányt. Valahogy úgy érzem, hogy...
- Talán elmulasztottál valamit megtenni, amit most úgy érzel, hogy mégis meg kellett volna?... Vagy épp tettél valamit, amit utólag már bánsz? – igyekszem a szemébe nézni, ha engedi.
Vissza az elejére Go down

Allen Payne

Allen Payne

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : az Empire Records nemzetközi lemezkiadó-cég alelnöke
Location : Las Vegas
Posts : 278

#9TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeHétf. Okt. 26, 2020 2:28 pm


És mégis meghallotta...
Egy beszökő sóhajjal jutalmazom.
Talán lehet hogy beszélnem kéne.. Egyszerűen kiönteni, mindent, egy idegennek... most mégis mi az amit tehetne!??
De valami óvatosságra int. És nem tudom azt mondani hogy az elmúlt évek. Talán apám önjelölt fenyegetése, ami most a legkevésbé se tud érdekelni.

Feltolom magam, fel, a kényelmes támaszkodó testhelyzetből, csak hogy a szemeibe nézhessek, és...
Talán mégis itt az a pillanat.
Ez.. az.

- Amikor azt kellett volna mondanom maradjon velem, nem tettem. Gyáva voltam. Vagy túlságosan megalkuvó.. - mosolygom el, de nincs öröm a mosolyomban - Akárhogy is, ha ott, akkor reggel nem engedem el, nem lett volna lehetősége megtenni. Annak a másiknak. Nem lett volna lehetősége a bűvkörébe vonni, és.. - de itt megakad a többi részlet. Nem mert ne akarnám. Nem mert ne jönne, egyszerűen csak..  Muszáj újra az alkarjaimra támaszkodni, de előtte/utána vagy közben, mégis újra a poharamér nyúlok, és az egészet a garatomra hajítom. Fájdalmasan éget végig.

- Szóval... egy gyáva emberrel nézel most farkasszemet.. - nézek újra a szemeibe.

És mert igaz. Igaznak érzem. Még soha, semmit nem éreztem ennyire valóságosnak, és ez kikészít.
A múlt szörnyei mardosnak.
A jelenét már elengedtem.

 

_________________

Close your eyes and


you'll see what you really want!.



I Don't Need Your Name ♫
Vissza az elejére Go down

Nash Calhoun

Nash Calhoun

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Irodalomtanár
Location : NY
Posts : 42

#10TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeHétf. Okt. 26, 2020 3:54 pm

Ha valaki így megnyílik, az azt jelenti, hogy megtisztel a bizalmával. Ilyenkor csak egyet tehetek, na jó, kettőt: hogy jó hallgatósága leszek és megtartom magamnak, amit megoszt velem. Egyébként sem kenyerem a pletykálkodás.
A söröspoharam talpa halkan koppan a pulton előttem, a zaját elnyeli az alátét.
Közben is igyekszem összerakni fejben a képet.
- Nem ismerem a körülményeket, sem a barátodat, de gondolod, hogy veszett ügy? – ezt csakis ő tudja megítélni. Nem uszítanám, hogy deee igenis menjen a barátja után és hódítsa vissza. Vannak esetek, amikor ez sajnos már nem működik, és el kell engedni a másik felet - még ha nekünk fáj is-, hadd legyen boldog.
És hogy gyáva lenne? Nem hiszem. Cupido nagy szarkeverő, mindig hülyét csinál az ember fiából – olyasmikre veszi rá, amire nem biztos hogy kéne, és akadnak fontos dolgok, esetleg lépések, amiktől meg pont hogy elijeszti.
Vissza az elejére Go down

Allen Payne

Allen Payne

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : az Empire Records nemzetközi lemezkiadó-cég alelnöke
Location : Las Vegas
Posts : 278

#11TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeHétf. Okt. 26, 2020 5:04 pm


A szavai szöget ütnek a fejembe. Nem gondolom... tudom.
Csendben elmosolyodok.

- Nem tenném ezt meg vele. - a mosolyom kitart. De ami a legfontosabb. - És magammal szemben sem lenne tisztességes. - egy utolsó sóhaj köríti be, ahogy lassan, visszatérek a poharamhoz. Üres, de nem érzek késztetést hogy újra kérjek.
Vagy talán mégis.

Intek a pultoslánynak, hogy legyen kedves és töltsön nekem mégegyet. Maximum majd fixírozom, mégis... jó.. érzés hogy van valami a kezemben. Sosem számítanak a költségek.

- Vagyis... - emelem meg aztán mégis, az elém kicsorgatott italt - Ez a hajó már elúszott.. És nincsenek rajta vészfékek.. - mosolyodom el, felé fordulva és koccintásra emelve a poharamat. Hogy miért?? Talán mert egy idegen társasága most a legjobb. A leg.. egészségesebb. A legjobb hallgatóság, a legjobb tanácsadó, és a legjobb...
... következmények nélküli asszociáció.

És mert sokkal jobb mintha a falhoz beszélnék.

Ezért ha koccint... - bár a korsó sörrel azért nehézkes, az se biztos hogy nem törik a kezemben ripityára az üveg, de ha mégsem  - a pohár tartalmát újabb egyetlen korttyal húzom be.
Érzem ennek már itt a vége...
Vagy legalábbis a kihagyott ebéd és vacsora, erre mutat.
Ahogy visszatérve alig egy hangyányit megborulok, a pohár visszakerül a helyére, de azonnal jelzek.. a lánynak, hogy ezúttal vizet töltsön bele. Nem fog megártani.  


_________________

Close your eyes and


you'll see what you really want!.



I Don't Need Your Name ♫
Vissza az elejére Go down

Nash Calhoun

Nash Calhoun

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Irodalomtanár
Location : NY
Posts : 42

#12TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeHétf. Okt. 26, 2020 9:54 pm

„Ez a hajó már elúszott.”
Felsóhajtok.
Akkor nincs más hátra, mint előre.
Értem a koccintásra felém tartott pohár gesztusát, így ha vár egy pillanatot, persze jelzek, és én is kérek egy kisebb pohár italt, csakhogy ne a nagy korsóval kelljen intézkednem.
CC azonnal kiszolgál, és a poharam már koccan is Allenéhez.
- A gyógyulásra. – mosolyodom rá, elvégre a partnere elengedés után annak kell jönnie. Kellene.
Az ital legördítése után mintha kissé megszédülne, jó lesz figyelni rá.
- Ez köztetek egy lazább kapcsolat volt? – tudakolom, mert érdekel. Egyértelmű, hogy megviseli a másik lelépése. Nagyon is. Ha nyitottabb dolog is volt köztük, ő talán jobban belehabarodott a srácba, mint amaz őbelé. A fene tudja milyen játékszabályokat fektettek le.
Vissza az elejére Go down

Allen Payne

Allen Payne

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : az Empire Records nemzetközi lemezkiadó-cég alelnöke
Location : Las Vegas
Posts : 278

#13TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeKedd Okt. 27, 2020 1:08 am


GYORS! Ez az egy biztos, reagálásban is, és nekem se kell a pohárral a levegőben hosszan időzzek. Koccan az üveg, aztán.. azonnal felhajítom.

Ha most gondolkodni tudnék.. ha akarnék, vagy egyáltalán az a mai nap hozadéka lenne, az biztos hogy nem ülnék itt.. dönteném magamba az italt, és tálalnék ki, egy idegennek, mert lássuk be.. mégis csak idegen. Még ha nem is olyan rosszul kinéző idegen.
De ez a dolog most MÁSODLAGOS!

- A gyógyulásra! - intézem utána, a hangom kissé kótyagos, de még nem eléggé ahhoz, hogy még idejében töprengjek, és a második pohár már ne akadály nélkül térjen le a torkomon.
Csak azután érzem meg hogy ezt talán mégsem kellett volna..

Nem így..  és nem ennyit.
Nem ilyen hirtelen. Az ebédet és a vacsorát mellőzve...
Szóval ezek után egy vizet is kikérek, és a szemben álló pultoslány készségesen tolja elém.
Azonnal beleiszom.

Csak ekkor fut be az az újabb kérdés, és letéve az üveget, muszáj az irányába fordulnom.
Valahogy sokkal lazább már minden.

- Nem nevezném lazának.. - ráncolnak a szemeim - Vagy inkább nem annak nevezném. - és még mindig úgy rondítanak. Csak azután térnek észre.

- Inkább hívnám úgy, hogy.. - és itt megakadok. Az emlékekben. Ugyan minek nevezném?? Talán most van először hogy ezen elgondolkodok. Vagy legalábbis próbálok, de elég erős a meghiúsulás esélye. Elvégre van bőven.. akadályozó tényező.

Ezért inkább újabb levegőt veszek, és egészen mást mondok.

- Volt idő mikor azt hittem ide tartott az életem.. .- a hangom mély, karcos. Ellazított az alkohol szele, és már én magam is érzem. Mégis még valami kikívánkozik.

- De mint kiderült, csak egy köztes állomás. - és elmosolyodom. A fickóra. Hogy miért pont rá?? Nem tudom. És hogy miért egyáltalán a mosolygás?? Talán csak az irónia ténye, vagy egyszerű megkeseredett emlékek, amik így törnek felszínre.
Magukkal hozva a kétséget.

- Már azt se tudom ki is vagyok igazán... - a szemeim megint szűkülnek, újra intek a lánynak, és már csorog is elém az ital.

Tudom hogy nem kéne. Tudom hogy a holnap szelleme, nagyon is nem lesz kellemes a reggel, pláne a stúdióba térve, de valamiért... akarom. Be akarok hódolni. Kitörni... A magam keltette börtön, átkozott sivatagából. Mert nem jó a rácsok mögött.. Ezt biztosan érzem. Most nem...
És ahogy csúszik az ital felém, nem gondolkodom, öt ujjam már fog is az üvegen, és azonnal leengedem.

Nyersen végigkapar a torkomon.
Csak pusztítson.
Pusztítsa el az emlékeket...


_________________

Close your eyes and


you'll see what you really want!.



I Don't Need Your Name ♫
Vissza az elejére Go down

Nash Calhoun

Nash Calhoun

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Irodalomtanár
Location : NY
Posts : 42

#14TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeKedd Okt. 27, 2020 10:32 am

Ha nem „lazának” nevezné, akkor nyilván valami komolyabbról lehetett szó közöttük. Vagyis… Allennek komoly. És hogy csak egy „köztes állomásként” emlegeti, akkor nagyon hosszú kapcsolat sem lehetett.
Ahogy folytatja, majd kér egy újabb kört, CC-re sandítok, ő jól tudja mikor érkezik el az a pont, amikor már nem kellene több italt adnia a vendégeinek. Allen afelé közeledik. Nem akarok beleavatkozni a pillanatnyi italozási szokásaiba, értem én a dörgést, szenved és ki kell engedni valahogy a gőzt, de neki sem lenne jó, ha a pult alá csúszna.
Hogy valaki ne tudja kicsoda egy szakítás után? Létezik ilyen? Oké, szörnyű érzés, ha elhagynak, de egy szakítás miatt még nem kérdőjelezem meg az identitásomat.
- Mégis mióta voltatok együtt a sráccal, hogy ekkora hatással volt rád? És miért ne tudnád, hogy ki vagy?... Ha nem vagyok túl indiszkrét.... Mi történt? Mi az, ami ennyire megingathat valakit? - nem feltétlenül értem a történetet, de ami nekem eddig lejött az az, hogy nagyon belezúgott valakibe, aki lelépett egy másikkal, azt a verziót sem tartom kizártnak, hogy esetleg az ex tért vissza az újrakezdés ígéretével, ez is gyakori eset.
Vissza az elejére Go down

Allen Payne

Allen Payne

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : az Empire Records nemzetközi lemezkiadó-cég alelnöke
Location : Las Vegas
Posts : 278

#15TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeKedd Okt. 27, 2020 12:42 pm

  
Sok kérdés. Túúúl sok kérdés... Ez az ami beütközik, és vele a háttérből kiabáló tény, hogy az az utolsó pohár már nem kellett volna. NAGYON NEM!
Mégis magától jár a szám. Nem irányítom, nem állok ellen, és még valahogy kellemesen is esik ahogy kicsúszik az egész, ahogy elhagy.. magamra hagy, és én ittmaradok.. egyedül, minden nélkül... terhek nélkül... De valahol jól tudom mindez csak átmeneti.
Mégis jólesik most elengedni.

Megtámaszkodom a pulton, alkarjaim egymás előtt fedve támasztják meg a fejem, és csakis előre fordulok. A hajam lóg.. féligmeddig, bozontosan, mégsem érzem szükségét hogy most elrendezzem, vagy egyáltalán a kinézetemmel törődjek. Ez a nap a sérelmeké...

- Igazából... barátságnak indult. Egyszerű barátságnak. Még nagyon régen... Én soha nem gondoltam... és ő sem. - fordulok újra a srác felé, számmal megtámasztva a vállamon, de nem is tudom miért teszem. Csak nézem őt...
Aztán...

- Sose gondoltam hogy ráfanyalodok egy nőre, hisz tudod hogy van ez... mindannyiunk kipróbál, ezt-azt, még az elején, legalábbis a többségünk, és én már akkor tudtam hogy ez nem kell. De most.. - térek vissza magam elé, a megürült pohár alján ragadt cseppeket nézve - Nem tudom mit tett velem. - a szemeim ráncolnak. Erősen. - Nem tudom mikor.. vagy hol, vagy miért. Vagy hogy egyáltalán mi lesz most.. - mosolyodom el újra, keserűen fixírozva az italt. Újabb szándék áll születőben.
Talán még egy... utolsót...

De aztán más követ.

- Azt hiszem ideje hazamennem.. - szívok nagy sóhajt, ahogy megint felé fordulok. - Vagy bekapni valamit, egész nap nem ettem.. - fordulok el, némileg a pulttól leszállásra készen, de érzem én, a zakó lecsúszik az ölemből, a lábamnál ér földet, nekem meg képlékennyé vált a világ. Túlságosan képlékennyé.
A kérdés hogyan fog ez végződni..?!
Vagy legalábbis hogyan jutok el legalább egy taxiig.
 

_________________

Close your eyes and


you'll see what you really want!.



I Don't Need Your Name ♫
Vissza az elejére Go down

Nash Calhoun

Nash Calhoun

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Irodalomtanár
Location : NY
Posts : 42

#16TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeKedd Okt. 27, 2020 2:52 pm

Miközben hallgatom, csak őt figyelem a pultra támaszkodva két alkarral. Az arcvonásaim meg sem rezzennek.
Egy nő? Meg kéne lepődnöm? Nem teszem. Elvégre a világ fura egy hely, mi meg mindannyian emberek vagyunk – érdekesen működünk, minden és mindenki hatással van ránk, és ennek következtében állandóan változunk.
Az említett hölgyemény valóban nagy hatással lehetett rá, ha Allen képes volt meleg férfi létére beleszeretni. Ráadásul ennyire.
Ezek szerint egészen a barátjával való összemelegedésig megingathatatlanul tudta, hogy meleg, és most talán már nem biztos benne? Ez lenne a probléma? Azon túl, hogy elhagyta a szerelme, akivel annyira szép volt minden?
- Lefogadom, nem a teste volt az, ami megragadott. Hanem a lénye. – magyarázom.
- Legalább kiderült, hogy akadnak olyan nők, akikkel remekül kijössz mélyebb szinten is. Egyáltalán nem baj ez. Lehetőségként kéne rá tekintened. – mindenképp. A világ tágabb hely lett, vagyis több dolog vált elérhetővé számára. Persze, a jelek szerint Allen inkább identitásválságként, traumaként éli meg a történteket. És érthető is. De sajnos ezen csak az idő múlása segíthet. Nem is durrogtatnék el hangosan efféle frázisokat, még ha igazak is.
- Talán tényleg az lenne a legjobb, ha hazamennél és kipihennéd magad. Na meg ennél valamit. – nem csoda ha 1-2 pohárka ilyen gyorsan kiüti, ha egész nap üres volt a gyomra.
Látom rajta, hogy szédül, nem teljesen ura a mozdulatainak. Tényleg jobb, ha nem iszik többet.
- Gyere cimbora, kikísérlek a taxihoz… Az italra a vendégem voltál. – eltolom magam a pulttól, hogy felkeljek a székemről. Nem vagyok rest lehajolni a zakójáét, ami a földre siklott az öléből. Merő figyelmesség. Ha ő hajol le mostani szédelgős állapotában, tuti megborul, elég ingatag. Egy kedves, szolid mosollyal az arcomon nyújtom felé a ruhadarabot.
És ha Allen is úgy kívánja, mehetünk. Természetesen rendezem a számlát, mielőtt indulnánk.
Vissza az elejére Go down

Allen Payne

Allen Payne

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : az Empire Records nemzetközi lemezkiadó-cég alelnöke
Location : Las Vegas
Posts : 278

#17TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeSzer. Okt. 28, 2020 2:25 am


Lehetőség... Nem tudom hogy akarok e lehetőségként tekinteni BÁRMIRE!
Most legalábbis egészen biztosan nem.
Aztán a világ... valahogy megszűnik létezni. Oké, erősen eltúlzom, de mikor is volt utoljára hogy ilyet éreztem?? Valamikor az egyetemi évek alatt. Így hát teljesen megzavar az egész. Már eleve a tény, hogy miért nem hagytam abba, miért nem gondoltam előre, miért is jöttem egyáltalán IDE!!?
Hogy felejtsem a bánatomat...

A megjelenő igazság, nem vigasztal. Az elhatározás mégis megvan, a hajlandóság is hogy két talpra térek, de a lehulló zakóm megakaszt.
Oké, akkor előbb ezt is rendezni kéne.
De megelőz. És ha másért nem is, már ezért hálásnak kéne lennem.
Mint ahogy utólag rendezi az italomat.

A Föld forog, mégis valahol egy nagyszerű bolygó ez. Mi meg haladunk. Vélhetően kifele, de szükségem van rá hogy megcsapjon a hideg, és az egyre inkább, és erőteljesebben szitáló eső.
Némileg kitisztít.

Odakinn megállunk, én meg szilárdan állok a lábaimon. Már sokkal kisebb valószínűségű a bukás ténye, de ettől még...

- Tartozom neked. - jön a semmiből. Felé fordulva, mindegy hogy telefonál, vagy akár karlóbálással jelez. Egy taxiért. Valószínűsítem. De van még tovább is!

- Egy italról volt szó, te meg kettőt fizettél. Nem beszélve arról hogy végighallgattad minden nyűgömet. - ez igaz. Sóhajtok. - Nincs kedved velem tartani? - képlékeny szavak. Időbe telik amíg ráeszmélek. - Úgy értem.. - hunyom le a szemem - talán jó lenne bedobnom valamit, egy hotdog?? Vagy hamburger. Nem tudsz valami jó helyet?? - talán sokat is beszélek. - Szigorúan barátilag. - ráncol a szemem, de nem is igazán tudom mit akartam ezzel. Vagy egyáltalán tőle mit akarok... MIÉRT??  
Egyszerűen nem akarok egyedül lenni.
Most...
Ez az egy az indokom.
Semmi más.

_________________

Close your eyes and


you'll see what you really want!.



I Don't Need Your Name ♫
Vissza az elejére Go down

Nash Calhoun

Nash Calhoun

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Irodalomtanár
Location : NY
Posts : 42

#18TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeSzer. Okt. 28, 2020 8:29 am

Enyhén elvigyorodom.
- Dehogy tartozol. Ne viccelj.
„Egy italról volt szó, te meg kettőt fizettél. Nem beszélve arról hogy végighallgattad minden nyűgömet.”
Na és? Állítom, páran még biztosan megtették volna.
Nem szólok, csak figyelem Allent, mivel még van mondanivalója.
„Nincs kedved velem tartani?”
Ezen kicsit meglepődöm, de aztán folytatja.
- Rendben van. – bólintok a dologra barátságos mosollyal. - Barátilag elfogadom a meghívást. – szögezem ezt le megerősítésként, csakhogy biztonságban érezze magát, és ne érezze úgy, hogy aljasul akarnék tőle bármit is. Pláne cserébe. Ez nem így működik. Nálam nem. Sosem élnék vissza egy lelkileg összetört, vigaszt kereső férfi kiszolgáltatott helyzetével. Allen a tetejében még be is csiccsentett rendesen.
Ha tiszta lenne a feje és kimondottan szórakozási célokkal tért volna be a bárba, az egészen más szituáció lenne.
Nem mintha atyáskodni akarnék bárki fölött, távol álljon tőlem mindennemű túlgondoskodás, de legalább meggyőződöm róla, hogy valóban eszik valamit, és nem csak alkohollal kibélelt éhgyomorral korzózik a városban. Nem olyan embernek tűnik, akinek ez lenne a megszokott, normális viselkedése... Talán egy kis baráti támogatással elkerülhet pár olyan kellemetlen történést, amire másnap biztosan nem lenne büszke.
- Három épülettel arrébb van egy éjszakai hamburgerező, a Little New York. Menni fog addig a séta? – tudakolom. Még nem intettem le a taxit, de ha úgy érzi, hogy elég ingatag a talaj alatta ahhoz, hogy megtegye ezt a távolságot, akkor máris hívok egyet.
Vissza az elejére Go down

Allen Payne

Allen Payne

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : az Empire Records nemzetközi lemezkiadó-cég alelnöke
Location : Las Vegas
Posts : 278

#19TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeSzer. Okt. 28, 2020 1:21 pm

Dehogy tartozol.. ezt még hallom.... Oké, de azért mégis. Erősen ráncol a szemem, de talán nem csak ez mondatja ki a továbbiakat.
Jól esik most a társaság... Valaki, akihez beszélhetek. És akiben megbízom. Némileg... Mert ugyan, mi is szolgáltatott arra indokot hogy megbízzam benne??
Csupán az hogy segít...
Ezt viszont már csak egy hátsó hang duruzsolja a fülembe. Én meg hiszek neki. Miért ne hinnék!? Talán most hajlandó vagyok elkövetni ezt a vétséget.
Csak hogy ne legyek...
...egyedül.

Biccentek a válaszán, a gyenge eső megnedvesíti a hajamat. De most nem zavar. Átkozottul lényegtelen, még jól is esik. Elvigyorodnék a gondolatra, de nem teszem, mert akkor jön a következő, és azt hiszem.. az a másik dolog ami jót fog tenni.
Újra bólintok, és ha elindul, sétálni kezdek. Mellette. Azért még kimért, lassú léptekkel, a biztonság kedvéért, de azért rendre figyelem a terepet.
Nem lenne jó ómen hasraesni.

- Egész este engem hallgattál, de én nem tudok rólad semmit.. - az egyik biztosabb léptem után említem meg, amikor már jól tudom, menni fog, ez menni fog... vagy legalábbis már kiigazodom a forgástengelyen.
Ezért aztán felé is nézek.
De csak egy röpke pillanatra.  


_________________

Close your eyes and


you'll see what you really want!.



I Don't Need Your Name ♫
Vissza az elejére Go down

Nash Calhoun

Nash Calhoun

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Irodalomtanár
Location : NY
Posts : 42

#20TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeSzer. Okt. 28, 2020 3:35 pm

Lassan sétálgatok Allen mellett. Figyelem mennyire bizonytalan a járása – ha úgy adódna, legyen időm a karjáért nyúlni és elkapni, még mielőtt lefejelné a járdát.
Ha szemerkél is az eső, nem zavar, nem rohanok sehova. Nekem is jól esik idekint az éjszakában csatangolni kicsit. Komolyan mondom, lesült az agyam a kölykök válogatott hülyeségeitől. Nem állítom, hogy nem ez űzött ma este a bárba.
Allen az, aki megtöri a csendet. Már amit csendnek lehet nevezni egy zajos és élettel teli városban.
„Egész este engem hallgattál, de én nem tudok rólad semmit..”
Vigyorra görbül a szám. Mit is mondhatnék? Valami megnyugtatót? Például, hogy nem vagyok sorozatgyilkos?
Mellesleg szívesen meghallgattam. És hallgatom is, ha úgy alakul kajálás közben – ha még szeretne beszélgetni róla. Most már, gondolom Alennek is mindegy mit mond el az ügyről.
- Bocs, de ritka béna vagyok a „mesélj magadról” játékban. – vallom be vigyorogva.
- Egy mezei irodalomtanár vagyok a Scarsdale gimiben… Nehéz lefárasztani, de ma a zakkant kölyköknek sikerült elérni, hogy éjszakára alkoholhoz nyúljak. – magyarázom halkan felnevetve, majd magamban konstatálom, hogy még két épületnyi séta van hátra.
- Okééé. Egy épületet elhagytunk... Hogy érzed magad? – tudakolom merő kíváncsiságból.
Vissza az elejére Go down

Allen Payne

Allen Payne

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : az Empire Records nemzetközi lemezkiadó-cég alelnöke
Location : Las Vegas
Posts : 278

#21TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeCsüt. Okt. 29, 2020 12:39 am

Felböffen belőlem egy nevetés.. Csak olyan béna.. az a rövid, és előre nem szándékozott, csak hirtelen ér a humora. Aztán egy mosolyba fojtom bele.
Irodalomtanár...  elmélázok a gondolaton, sok emberrel találkoztam már az életben, de irodalomtanár még nem volt közöttük.
(Afrikában ez nemannyira elsődleges.)

- Szóval azt mondod túl nagy a nyomás!?? - mosolygom bele, még mindig, bár az itteni gyerekekhez vajmi közöm sincs, az óceánon túl az egy egészen másik világ. Sokkal.. hálásabb... szeretetteljesebb.
Sosem fogom elfelejteni....

A saját gondolataim közül az újabb szavai rántanak ki. Fel se tűnt, észre se vettem mennyire is könnyűvé vált a helyzet, sokkal... könnyedebb, lazább, kevésbé csúszós, érdeklődő és élelmesebb, és ez valahogy elkerülte eddig a figyelmemet.

- Én egész jól vagyok.. - rántom meg a vállam, csak hirtelen önkénnyel, de ez épp elég ahhoz, hogy egy villanásnyit félrelépjek, és a következővel máris belé ütközök.
Na jó... félig.

- Oké.. mondjuk... - helyesbítek, és éktelen vigyor ül ki az arcomon. Csak épp nem tudom, miért nevetek.

- Bocs. - mert azért ezt is illene, szóval mire észbekapok...

 

_________________

Close your eyes and


you'll see what you really want!.



I Don't Need Your Name ♫
Vissza az elejére Go down

Nash Calhoun

Nash Calhoun

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Irodalomtanár
Location : NY
Posts : 42

#22TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeCsüt. Okt. 29, 2020 6:40 am

"Szóval azt mondod túl nagy a nyomás!??"
- Meg az egyes fejekben terjengő sötétség. – magyarázom vigyorogva. Tetszik a nevetése. Bár nem viccnek szántam, amit az előbb mondtam, de legalább némileg sikerült jó kedvre deríteni, még ha csak egy kósza pillanatra is.
- Amikor halál komolyan a szemembe mondták, hogy Hemingway az a fószer, akinek swingerklubja van a Beach Street-en… már tudtam, hogy jövök. – vakarom meg hüvelykemmel a szemöldökömet, de muszáj már nekem is nevetnem.
Örülök, hogy jól van. Azért pedig külön hálás vagyok, hogy nem a sárga földig itta le magát. Bár akkor is segítettem volna neki, hogy megoldjuk valahogy; esetleg valamely ismerősét felhívtam volna, hogy jöjjön érte a bárhoz, aztán betesszük a taxiba. De erre szerencsére nem került sor.
Amikor a következő lépésnél nekem ütközik, megtorpanok és nyomban megtámasztom a felkarjánál.
- Oké, csak lassan. Semmi gond. – mosolyodom rá - Mindjárt ott vagyunk. – vonul a tekintetem a hamburgerező bejáratára, majd visszanézek Allen arcára.
Csak pár méter.
Várok, hadd szedje össze magát, aztán ha továbbporoszkálhatunk, vagyok annyira előrelátó és előzékeny, hogy kinyissam az ajtót előtte. Ne már ezzel is neki kelljen megküzdenie.
- Menj csak. – mondom nyitva tartva az ajtót.
Ha Allen belépett a kis barátságos étterembe, én is követem.
- Melyik hely szimpatikus? – tudakolom, miközben hagyom, hadd mérje föl a terepet.
Vissza az elejére Go down

Allen Payne

Allen Payne

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : az Empire Records nemzetközi lemezkiadó-cég alelnöke
Location : Las Vegas
Posts : 278

#23TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeCsüt. Okt. 29, 2020 2:19 pm


Sötétség... Oké, nemfeltétlenül tudom mi az amiről beszél, de talán mégis. Vigyorgok a vigyorára. És ez jólesik. Most, nagyon is. És ahogy tovább folytatja, már muszáj nekem is felnevetni.

- Én ezt inkább hívnám leleményességnek... Naprakészség?? - vigyorgok. - Nézd, van amikor csak az eltérő nézőpontokat kell megkeresni... - vigyorgom még mindig. Én mondtam?? Lásd ki beszél!
A továbbiakban is, bár azt hiszem hogy már nyílt a terep, szemre kerül az elbizakodottság.
Na igen...
Azért még idejében korrigálok, és természetesen elnézést kérek, mert tényleg nem volt szándékos.
Következmény...

Aztán úgy tűnik mégiscsak elérjük az említettet. Megnyílik előttem egy ajtó, én meg egy fejbiccentést kísérve belépek, és azonnal végiglegeltetem a szemeimet.
Nem tudom mire számítok.

- Igazából!?? - kérdezek vissza. - Ahol enni lehet. - mosolygom el, és önmagától indulok el az egyik irányba. Hamarjában leteszem magam. (beülős kis pad ez, egy hosszabbra szabott asztallal. )
És azonnal fut is már felénk egy étlapféle.
Igen, végig ott terpeszkedett az asztalszélén.
Csak én eddig nem vettem észre.


_________________

Close your eyes and


you'll see what you really want!.



I Don't Need Your Name ♫
Vissza az elejére Go down

Nash Calhoun

Nash Calhoun

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Irodalomtanár
Location : NY
Posts : 42

#24TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeCsüt. Okt. 29, 2020 4:23 pm

Ahol enni lehet...
- Oké, jogos. – magyarázom enyhe vigyorral az arcomon.
Követem Allent a kiszemelt asztalhoz, aztán vele szemben teszem le magam.
Én már most tudom, hogy hot dog tökéletesen megfelel, nincs szükségem az étlapra.
Ha Allen kézbe veszi a kínálatot, és sikerül kedvére valót találnia, illetve választania, nem sokra rá egy kedves pincérnő terem az asztalunk mellett, aki azt tudakolja, hogy mit hozhat.
- Nekem csak egy hot dogot, köszi. – felelem felpillantva rá. És már firkantja is a kis jegyzetfüzetébe a kérést, majd azonnal Allenre tekint.
Ha ő is leadta a rendelését, a hölgyike biztosít minket róla, hogy „máris hozom”, majd szaporán el is nyargal a pulthoz, hogy kikérje az ételt.
Közben is azokon a dolgokon gondolkodom, amikről még a bárban esett szó. Komolyan érdekel Allen problémája, és igazából úgy érzem, nem beszélte ki magából rendesen. Csak felszínesen és ködösítve összefoglalta a lényeget, ami érthető is, hisz vadidegen vagyok a számára, de tudom nagyon jól, az efféle komoly érzelmek és gondok irtózatosan tudják rágni az embert belülről. Jobb ezeket kiengedni. Épp ezért úgy döntök, hogy még érdeklődöm kicsit az ügy részletei felől.
- Figyelj csak. Megkérdezhetem, hogy konkrétan mi történt… tudod… kettőtök között? Csak sejtésem van, hogy a barátnőd miért ment el egy „másikkal”, ha annyira remek volt köztetek minden. – mindenképp arra tippelek, hogy az ex tért vissza és kavart be.
- Tényleg nem akarok vájkálni, vagy bármit feszegetni, de érdekel hogy mi volt... Ha rosszul érint a kérdés, akkor ne haragudj. – fűzöm hozzá az asztal túloldaláról szemezve Allennel. Ha nem akar róla beszélni, úgyis leépít.
Vissza az elejére Go down

Allen Payne

Allen Payne

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : az Empire Records nemzetközi lemezkiadó-cég alelnöke
Location : Las Vegas
Posts : 278

#25TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitimeCsüt. Okt. 29, 2020 6:08 pm

 
Nézegetem az étellapot... de hogy minek!?? Én se tudok rá teremteni ésszerű indokot, mégis kitölti a hirtelen beállt néma csöndet.
Aztán megjelenik az a lány. Ő rendel, és én is...
... összecsapom az étlapot, aztán a lány égszínkék szemeibe nézek.

- Nekem ugyanazt. Csak kettőt! - túlvilági mosoly csúszik a képemre, de nem is igazán tudom miért teszem. Egyszerűen csak hozza magával a reakció.. az élet... a.. pillanat.

A kishölgy visszamosolyog, aztán elenged, elfordulva vissza a dolgára. Én meg csak ekkor fordulok vissza a velem szemben ülőre, és alig néhány másodpercig nézem a szemeit.
Már épp meg akarok szólalni, kinyögni valamit, csak hogy ne álljon az a néma csönd, amikor ő az aki megelőz. így hát visszanyelem. A késztetést is, de a megfogalmazódott szavakat, és csendben elgondolkozom. Ugyan.. mi az amit mondhatnék...??

Lassú csönd  áll be, de ez most az a baljósabb. Nem borús, nem. Sokkal inkább olyan.. várakozásteljes. Várakozással teli. De csakis én érzem ezt az egészben.

Nagyot sóhajtok, aztán magam elől aztán felpillantok a szemeibe.

- Az történt, hogy elszúrtam. - így mondom ki. Nyíltan és egyszerűen. - Ami nem meglepő, mert az utóbbi időben valahogy mindent elszúrok.. - igen, számoljunk csak?? Először ott volt Raffael. Vele is én akartam hogy fűzzük szorosabbra, ő szabadságot akart. Ismerkedést, semmi kötöttséget. Én meg nem értettem az egészet, itt vagyunk, hónapok óta, együtt, senki más a környéken, ő mégis szabadulni akart. Egy hét se telt bele hogy nem maradt csak a hűlt helye. Aztán ott van October... Ha csak arra gondolok, hogy vajon Raffael miatt nem kértem meg?? Hogy maradjon velem. Talán ő volt az, aki miatt nem léptem?? A tapasztalatok... De őt nem hibáztathatom. Az egészért. Csakis én döntöttem. Mindkét alkalommal, másra nem háríthatok.
Ezért összeszorítom az ajkaimat mielőtt tovább folytatom.

- Szeretném azt hinni hogy a következőt majd nem szúrom el... - és ez igaz - hogy lesz annyi bennem, hogy kiállok. Önmagamért.. elsősorban, de főleg azért amit akarok. Talán ez jó tanulópénz volt... - és szinte még a mondatom végére se érek, megjelenik egy újabb felszolgálló, egy valamivel teltebb, és idősebb, a kezében lobogtatva egy kávékiöntőt.
Én egyszerűen bólintok. Megtöltheti az üresen álló bögrémet, nem fog megártani.
Nash-nek már magának kell dönteni.
És valószínű ez lesz a következő lépés!

 

_________________

Close your eyes and


you'll see what you really want!.



I Don't Need Your Name ♫
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼




#26TémanyitásTárgy: Re: Menekülőút a véletlen szigetén   Menekülőút a véletlen szigetén Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Menekülőút a véletlen szigetén

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Las Vegas :: ∷ Játéktér ∷ :: bárhol máshol-