♦ ♦ WELCOME TO FABULOUS LAS VEGAS ♦ ♦

Where the world can be your playground.... or You can be the toy

 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
FIGYELEM!
Az oldalon korhatáros, erotikus tartalom és durva szövegek találhatóak. A később esetlegesen kialakuló lelki defektekért és a fejlődésben való visszamaradásért felelősséget nem vállalunk.

♦ ♦ ♦

Az oldal alapötlete a „Passion in Las Vegas” nevű fórumról származik. Annak folytatásaként jöttünk létre.


Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat

Legutóbbi témák
» Tetovált Bestia & Derek - Facciamo una breve visita
Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Pént. Május 10, 2024 10:10 am

» Red Riding Hood and the Big Bad Wolf
Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeby Leon Williams Pént. Május 03, 2024 8:04 pm

» Leon Williams
Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Szer. Ápr. 17, 2024 9:38 am

» Alessandra Clark
Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Szer. Ápr. 17, 2024 9:29 am

» Elkészültem!
Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeby Leon Williams Szomb. Ápr. 13, 2024 12:51 pm

» KOCKADOBÓ
Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Csüt. Ápr. 11, 2024 10:10 am

» Adminhírek
Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeby Gloria "Sapphire" Salinas Szomb. Márc. 30, 2024 8:32 am

» Harmincas, fehér nő a konténeres bodega falain belül
Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeby Admin Szer. Márc. 20, 2024 10:28 am

Top posting users this month
Alessandra Clark
Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Vote_lcapKérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Voting_barKérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Vote_rcap 
Leon Williams
Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Vote_lcapKérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Voting_barKérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Vote_rcap 
Gloria "Sapphire" Salinas
Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Vote_lcapKérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Voting_barKérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Vote_rcap 
discord
Discord
Regisztrálj az oldalra
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (58 fő) Szer. Márc. 22, 2023 4:23 am-kor volt itt.

Megosztás
 

 Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#26TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeVas. Ápr. 03, 2022 9:04 pm



Teljes nyugalommal ülök itt, ráérősen simogatva magam mellett a kárpitot. Még akkor is, amikor beszáll mellé. Nincs gond. Jól vagyok. Éppen csak ficánkolok egy kicsit, mintha attól tartanék, hogy túl kényelmes voltam és túl sok helyez foglalok, de utána nyugton maradok.
- Persze. Nincs háború. Tudom. Bocsánat - beszélek lényegében egy-egy szóval fogalmazva és azt a bocsánatkérést sem tudom visszanyelni. Vajon az már haladásnak számít, hogy nem kényszerítek magamra egy mosolyt? Hogy van elég bátorságom megmutatni neki, jól vagyok, de nem tökéletesen?
- Senki nem hívott régen sem Alexandernek. A Benji jó lesz - na most már magától jön a halvány mosoly. Valódi, szívből, csak nem túl erőteljes. Nem is tudnék komor maradni, hiszen most bizonyította, hogy megint figyelt és odafigyelt rám! ...és ez leírhatatlanul jó érzés...
Ahogy az is az lenne, ha tényleg meglépnénk innen. Tényleg nagyon-nagyon szeretném! Mégis örökkévalóságnak tűnő másodpercek telnek el, amíg nem felelek. A csendben pedig előjön az ujjaim dobolása, a ház irányába pillantgatás és újra csak a kormányig jutok, amikor felé néznék, oldalra. Végül kikötök a saját lábaim bámulásánál.
Tudom, hogy szánalmas, de azt hiszem, már hozzászokhatott. Szükségem van időre, hogy átgondoljam. Szeretném, de tényleg lehet-e? És főleg, megéri-e?
- Fél óra? Hogy biztosra menjünk - szólalok meg végül, lealkudva kicsit az ő időkorlátjából. - Nem akarom, hogy bajba kerülj Stevennél. Még egy rossz húzás és nemcsak kirúgat, de pokollá teszi az életed. Nem érné meg, hogy miattam... Tudod.
Amint befejezem, veszek még egy nagy levegőt és egy utolsó mondatot elmondok. Hadarok.
- Nekérdezzsemmitjó? - tudom, tudom, valószínűleg nem érti, mit nem kérdezhet, de meg kell várnom, amíg rábólint. Amíg akár némán is, de megígéri.
- Kérlek - teszem még hozzá és nem, nincs az a pénz, hogy a szemébe nézzek hozzá, csak úgy, az irányába, hogy lássam.
Majd ha megkapom, amit kértem, én is bólintok egyet és mozdulok. Először lekapom magamról a hatalmas felsőt, egy pillanatig sem törődve vele, hogy így a rövidnadrág az egyetlen rajtam, majd lent vagyok a földön, a lábtérben. A lehető legkisebbre próbálom összehúzni magam. Bőven nagy vagyok már és túl magasra is nőttem, hogy ez tökéletesen és könnyedén menjen, de igyekszem! A lábam még így is nyújtva kell kicsit legyen, valahova Oliver részéhez. De a lényeg, hogy egy pillanat múlva terítem a fejemre, magamra a levett felsőt. Ez így elég, hogyha ki is bukkanna a fejem a viszonylag magas ajtók mögül, csak az anyagot lássák, mintha egy csomag lenne. Tényleg minden erőmmel próbálok eltűnni és a legkisebb esélyt sem adni, hogy a portásnak állított őr meglásson. Valószínűleg nevetségesen festek! Még én is elnevetném magam! ...ha nem lenne a gyomromban az az ideges, ökölnyi kis görcs.
Innen viszont már egyértelmű, mehetünk.


_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Oliver Reynolds

Oliver Reynolds

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Kertész
Location : LV
Posts : 394

#27TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeHétf. Ápr. 04, 2022 3:15 am


"Persze. Nincs háború. Tudom. Bocsánat"

A szavai valahol mélyen, rettentően dühítenek... De nem ő az aki dühít, inkább a helyzet. Az, aki elérte ezt, az ember.. aki ő bár soha nem mondta ki, de elég hasonlóval találkoztam már, aki szinte ugyanígy festett.
Átkozottul hasonlóan...
Először.
Mégsem hagyom hogy bármi meglátszon a viselkedésemen.
Mert ő... egészen mást érdemel.

Helyette visszatérek az ezt megelőzőkre, egész spontán a reakció.
Nem rendezem, nem alakítok semmit, inkább valamiféle ösztön az ami dolgozik.
És én hagyom szabadon garázdálkodni.  

- Akkor Benji.. - egészítem ki, egy mosollyal is engedve, mert egész... véletlenszerű érzések kezdenek kavarogni bennem, valami olyan, amit tenni akarok.
Ki akarom menteni... Meg akarom menteni... Innen... Valahogy... Csak még magam sem igazán tudom hogy hogyan is tegyem, csak egész lassan forognak a fejemben a kerekek, próbálván emlékezni bármire, mondjuk hogy hogyan is szólt anno egy-egy lecke, vagy hogy mi az amit tehetnék.
De nem túl sikeres a próbálkozás.
Így.. ismét a véletlenre hagyatkozom, és elő is adom az első ötletet, ami messze nem egy tökéletes megoldás, de legalább köztes, és máris felteszem azt a kérdést.
Hogy miért?? Mert talán ha átgondolnám, máris rájönnék, hogy nagyon is nem jó elgondolás, pedig...
...pedig mindig én voltam az, aki mindig ésszel cselekedett. Legalábbis az utóbbi években. A régmúlt egy egészen másik történet, egy sokkal veszélyesebb, de valami elemi az ami visszahív, és én igyekszem, mégis csak nyomokban engedni.
Elég nehéz kihívás..

Hosszú a csönd, mégis rövidnek tűnik.
És amikor megszólal...

- Benji, állj le. Eldöntöttem. - a hangom nem erőteljes, mégis kissé talán túlzónak hatott. Mire észbekapok, máris enged a nyomásán a hangom. - Akkor legyen fél óra. - de nem mosolygok. Azért nem, mert fejben még egyre másra rakják egymásra az érveket a tények, mennyire és miért is nem jó, az amire most készülök. Csak épp nem mondtam ökörséget. Eldöntöttem.
Így..

A hirtelen kérlelő hangnem vág ki az egész zűrzavarából, ami azonnal eldönti az egészet. Nincs.. több... ellenvető érvelés, így valószínűleg automatikusan bólintok, és még akkor is csak figyelem, lefagyva az egészet, ahogy repül a felső, ő meg bepréseli magát.
Pillanatokba telik mire észretérek, és azonnal, részben megfordulva az ülésen, lassan kicibálok, az ülésem alól-mögül, egy félig használt, földes-sáros ponyvát.
Szépen lassan eligazgatom.. szinte sejteni se lehet hogy bármit rejtene, és..

Már indítom is a motort.

Most nem foglalkozom olyanokkal, hogy mi lesz HA!
Bízom benne.. Bízom magamban. És bízom abban is, hogy a leghelyesebb dolgot teszem, ezért amint tolatok, csak alig egy szemvillanásra állok meg, hogy végig a szélvédőt figyelve, mégis neki beszéljek.
Részben lehalkított hanggal.

- Meg.. se mozdulj.. Akármit is hallasz, vagy történik, rendben?? - alig hallhatóan nyelek. - Bízz bennem. - azzal váltok, és elindulok.


Ez is csak egy átlagos nap. Átlagos koradélutánnal, amikor átlagos esetben nemigen járok erre, mégis, még útközben, alig emelkedve kihúzom a zsebemből a mobilt.

Nem tárcsázok senkit, épp csak a fülemhez emelem, ééés...

- NECSINÁLJÁTOK! Csesszétek meg, engem ki fognak rúgni!! Mi az hogy elkeveredett!?? - hajtok be az őrség elé. - Várj! - köpöm bele a telefonba. - Hé, fiúk kiengednétek?? Ha nem keresem meg azonnal hol a tetves életben hagyták el a virágaimat, holnapra nem lesz munkám!

Sose kérdeznek. Talán most sem, szinte minden nap járok erre, de az alaposabb átvizsgálást kikerülve, nem baj ha úgy tudják sietek.

- NEM! - üvöltöm bele megint a telefonba. - Mondtam hogy azonnal ottvagyok! 10.. PERC!

- Srácok.. - ez már a "srácoknak" megy, azok meg engednek, azonnal nyílik is a kapu az orrom előtt.

- Ezért még jövök eggyel! - intem, azzal eldobva a mobilt, már tekerem is a kormányt, és kihajtva a felhajtóra, az első adandó alkalommal máris lehajtok az útra.

Csak már tisztes távolságban szólalok meg.

- Feladat elvégezve.. Előjöhetsz! - mosolygom már meg, de aztán vigyorba torkollik. FÚ, de rég nem csináltam már ilyet! Egyenesen HIÁNYZOTT!!

Vissza az elejére Go down

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#28TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeHétf. Ápr. 04, 2022 8:19 am



Álljak le. Álljak le. Álljak le. Álljakleálljakle. Igen. Azt kellene tennem. És tényleg igyekszek is. Nem csoda, hogy beáll részemről a csend, amíg még egyszer, tényleg utoljára átforgatok mindent a fejemben. Végül persze, hogy győz a szabadság iránti vágyam és egy kör Sallyvel... és főleg Oliverrel..., ezzel a szőnyeg alá söpörve minden aggodalmam. Nem mintha magamért aggódnék. Vagyis nem a saját épségem van az első helyen.
De hamarosan már helyezkedek is el a lábtérnél, összehúzva magam, amennyire lehet... és igen, valamilyen fura késztetésnek engedve még el is vigyorodok, ahogy a hajamba és úgy teljesen rám hullik valamennyi a száradt földes-saras akármiből, mikor fölém kerül a ponyva. Normális helyzetben ez sem lenne vicces, de talán pontosan azért tetszik, mert normális helyzetben mindig tökéletes kell kinéznem. Steven előtt.
De most nem vele vagyok és pontosan ezért van az, hogy elég az a két szó... bízzak benne... és minden józanész ellenére egészen ellazulok, amennyire tőlem telik.
Bízok benne.
Rezzenéstelenül hallgatom végig a kis színjátékot, és nem mondom, különös érzés hallani, hogy képes hangosan beszélni, sőt, üvölteni. Oké, ennél a pontnál azért minden idegszálam meg is feszül és vigyázzba vágja magát, de semmi más nem történik.
Bízok benne.
...és kint vagyunk. Mégsem moccanok, még pár másodpercig akkor sem, amikor biztosít róla, hogy tiszta a terep. Éppen csak a fejemről húzom le a ponyvát, majd a felsőm és összeborzolom a hajam, hogy kijöjjön a föld belőle. Mint valami kutya, aki a vizes bundáját rázza. De mosolygok. Akkor meg főleg, amikor ezek után nemes egyszerűséggel kényelmesen nekidöntve a fejem Sally ajtajának, figyelem Olivert és azt a nagy vigyort az arcán.
- Ezt te is élvezed - mondom ki a nyilvánvalót egy apró mosollyal, majd végre felkászálódok az ülésre, ott visszaveszem a felsőm, még így is elveszve a hatalmas anyagban.
Tudom, hogy kifelé kellene figyelnem, a szeletnyi szabadságot élvezni, egy részem ezt is szeretné tenni, de a másik most sokkal, de sokkal erősebb. És az Olivert akarja nézni, szinte már csodálva.
- Tényleg kihoztál - újabb mosoly, bár most félig elrejtve a felsőm ujja mögé, de a hangomon azért hallani. Lehet, hogy nem olyan nagy dolog, amit tett, de számomra az. Az egészhez pedig rátesz, hogy tényleg a munkáját és ennél sokkal többet is kockáztat ezzel. Miattam.


_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Oliver Reynolds

Oliver Reynolds

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Kertész
Location : LV
Posts : 394

#29TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeHétf. Ápr. 04, 2022 2:01 pm

Hogy szárnyal a vérem?? Nem is ez a jó megfogalmazás, pedig nem tettem semmi törvénytelent.
Illetve de. Elraboltam egy embert, de most nem térek ki arra, hogy ez mit is jelenthet, a meglévő, mégis könnyedebb priuszaim között.
Most egész másfajta érzések töltenek el, és én hagyok garázdálkodni nekik.
Már nagyon régóta nem éreztem hogy tényleg élek...
Élvezem.

A hangja az, ami kiránt a gondolatok sokaságából. Nem is annyira az, hogy figyel. Mégse veszem le az útról a szemeimet, pedig lefogadom, hogy vigyorgok.
(A biztonság kedvéért.)

- Piszkosul!

De alig egy könnyed pillantást engedek, ahogy érzékelem hogy felkászálódik, és helyet foglal az ülésen.
Így már sokkal természetesebb.
Aztán az újabb szavak amik megint kirángatnak.

- Tudod nem tehettem mást... - csak egy szemvillanás amíg ránézek, a forgalom most sokkal fontosabb. Nem érheti semmi bántódás.

- Azt akartam hogy ne legyél... - csak a szélvédőnek beszélek. De aztán megakadok. - ... szomorú. - kerestem a megfelelő szót. - Nem akartam hogy félj... bármitől is teszed, azt akartam hogy.. - és itt megint elakadok
Talán beletelik néhány másodpercbe is, amíg összerakják magukat a szavak, rendesen, de még mindig csak előre engedem ki.

- Látni szeretném az igazi arcodat. - és most ránézek. Egy mosollyal, de sokáig nem tehetem, így amint az szükséges, ismét az úté a figyelmem.
Mégis adják magukat a következők.

- Akkor hova?? - az üveget figyelem - Fagyizni.. Kaja.. - csak tippelgetek - esetleg bepróbálkoznál Sallyvel?? - mosolygom az üvegnek, de még... - Sajnos a gyűléseket este tartják, Susie meg lefogadom még pont valami sütit süt otthon. - persze ez nem jelent kitételt. Mondjuk megnézném, mit szól az öreglány, ha beállítok, egy fiúval az oldalamon, lefogadom majd összevissza kombinál.
Csakhogy .. nincs mit kombinálni.
Az egészet, a jó ügy érdekében teszem.

Na meg.. mert egy egész kicsit élvezem.
Csak egy egész kicsikét ..

Vissza az elejére Go down

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#30TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeHétf. Ápr. 04, 2022 2:53 pm



Le nem veszem róla a tekintetem egy pillanatra sem. Figyelem őt, a nagy vigyort az arcán, miközben én is újra meg újra elmosolyodom, még akkor is, amikor már oldalasan könyöklök az ablaknál és a kezem meg a felsőm ujja félig takarja az arcom. Pontosan ez a kis akaratlan rejtőzködés az, ami segít megbirkózni a szavaival.
Szomorúság.
Félelem.
Meg sem próbálom tagadni, hogy mind ott van bennem, de valójában már annyira megszoktam, hogy talán egy éve is lehet annak, hogy utoljára nevet adtam ezeknek az érzéseknek. Most újra kimondani, akár csak magamban is... különös. Mástól hallani meg még inkább. De nem érzem, hogy bármiféle szégyen teperne maga alá. Sőt, még a tekintetem sem sütöm le. Egész könnyű dolgom van, amíg nem néz rám. És utána is egy pillanatra félrenézés után... maradok. Nyugton. Figyelve őt.
- Majd szólj rám, ha meglátod. Nem biztos, hogy én magam tudom, milyen vagyok... - szólalok meg végül. Valahol engem is meglep, hogy nem csendül semmi lehangoló a hangomból. Puszta tények és amint jön a folytatás, már túl is tettem magam a témán.
Egyik lehetőség érkezik a másik után és hirtelen fogalmam sincs, melyiket választanám. Azon kívül, hogy mindegyiket, pontosan ebben a sorredben, ha tehetném, a desszert fagylalttal kezdve. Jó, nem mondom, a gyomorom, ami korogni kezd az evés gondolatára egy elég erős érv, de én sokkal inkább húzok egy másik irányába.
- Sally - választok végül és hiába nem kérdés, meg is magyarázom. Természetesen csak azután, hogy megint megsimogattam magam mellett az ülést. - Mert ő azt jelenti, hogy többször ki kell még jöjjünk. Lesz mit várnom - és mosolygok. Újra. Ezúttal már letéve a kezeimet az ölembe. Innen már hamarosan eljutok addig is, hogy ne őt bámuljam, mintha teljesen megbabonázott volna, hanem az ablakon kifelé lessek.
Egy ideig csak élvezem, ahogy borzolja a hajam a szél, majd mikor behúzom a fejem kész szénakazal lesz belőle, de nem zavar. No meg amúgy is, fontosabb volt, hogy újra megnézhessem magamnak Olivert. Csak, hogy tudatosítsam magamban, igen, még mindig itt van, elmosolyodjak... és vissza az ablakhoz. Ha rajtam múlik, én teljesen jól elvagyok így, beszélgetés nélkül.



_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Oliver Reynolds

Oliver Reynolds

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Kertész
Location : LV
Posts : 394

#31TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeHétf. Ápr. 04, 2022 3:36 pm

Elmosolyodnék. Normál esetben ezen, most viszont csak egy pillantásra futja, felé, de nemigazán tudom mit válaszoljak. Szóval inkább az úté a figyelmem.
Aztán mégis valami megbirkózik.

- Hidd el.. - csak az üvegnek beszélek. - Szólni fogok.. - hogy biztos vagyok e benne? Nemtudom. De nem is igazán gondolkodom ezen, mert valami azt súgja, belezavarodnék. Ésss.. talán most nem akarom erre pazarolni a futó másodperceket.

Fel is sorolok néhány lehetőséget, bár ezernyi van még, mégis valahol az általa elmondottakból szemezgetek, meg még egy kis őszinte plusz, de ahogy válaszol, muszáj megint elmosolyodjak.
Igazából...

- Lesz még alkalom... - teljesen magától tűnik. Nemigazán gondoltam meg, ahogy az se világos az egész honnan táplálkozik, mégis csak egy kellemeset biccentek, és újra széles mosoly fut a fejemen.

- Akkor irány a külső parkoló, csak még kérek néhány percet. - végre valahogy a munkára is figyelek, és fél szemmel, ahogy a másikkal mindvégig az utat nézem, fel is marom a ledobott telefonom, - ami valahol középtájt érte el a box szélét - és azonnal a legutóbbi szám hívását indítom.
A fülemhez emelem.. kicsöng... aztán mikor felveszik, alig hezitálva beleszólok.

- Hé.. itt Reynolds. Igen, Oliver. Figyeljcsak? Akadt egy kis munkám még előtte, így a leandereket hozzátok egy órával később, oké?? Nem, semmi komoly csak.. - figyelek egy pillanatra a fiúra itt mellettem - Csak akadt még egy kis dolgom. Minden oké.- nézek vissza előre. - Jaaa..ja... az jó lesz. Köszi, Jeff! - mosolygom el, azzal már ki is nyomtam a telefont.

- Na ez, legalább elrendezve. - mosolygom megint. - És még csak nem is hazudtam... Nagyot. - pillantok ismét Benjire, aztán ahogy jön a következő elágazás lelassítok, és amint lehetőséget kapok, már veszem is be azt a balos erőteljest, hogy itt, a már sokkalta nyugodtabb és aligforgalmas utcán, már sokkal lassabra véve a tempót - már csak az kéne hogy lemeszeljenek - már inkább néha figyelve őt, csorgok ki a régi, elhagyott parkolóig.
Ha jól emlékszem egy régi vízelvezető csatorna is fekszik mellette.


Ha útközben nem szólalt meg, valahogy nekem se sürgős hogy beszéljek, csak becsorgok, a teljesen üres, és sehol senkit nem látható régi áruház parkolójának aszfaltjára, és elfordítom a kulcsot.
A motor leáll, és csak azután nézek újra rá.

- Na... Akkor hogyan kezdjük. - Hogy tanácstalan? Meglehetősen. Pedig valami azt súgja, nekem kéne kezdeményeznem, és ha meglátom a tanácstalanságot az ő szemeiben is, még az is lehet hogy egyből észbekapok, és fogom magam és kilököm a vezetőoldali ajtót.
Egy "csússz át!" jeligével.
De ha nem....

Igazából... még nem tanítottam soha, senkit vezetni.
Ez lesz az első.

Vissza az elejére Go down

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#32TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeHétf. Ápr. 04, 2022 5:02 pm



Nem kellene ígéretnek vennem, igaz? Nem kellene annak vennem, amikor biztosít róla, hogy lesz még ilyen alkalom. Hiszen nem tudhatjuk, ő pedig főleg nem tudhatja, hogy mennyi mindennek kell úgy állnia éppen, hogy megismételhessük.
Valahol elszomorító a gondolat, de itt, idekint, vele, valahogy nem tűnik még ez sem olyan súlyosnak, mint talán illene. Vagy csak erősebb vagyok annál, mintsem hagyjam, hogy rátelepedjen az egész kellemes hangulatomra. Mert igenis jól érzem magam. Vele és neki köszönhetően.
Hol őt vizsgálom, hol az ablakon félig-meddig kikönyökölve az elsuhanó város figyelem, miközben telefonál, de mire befejezi, már megint csak őt figyelem. Sosem gondoltam volna, hogy nemcsak rá merek majd éppen pillantani - főleg az előző találkozás és valljuk be mai kezdés után -, hanem csak úgy nyugodtan, ráérősen nézni őt.
Egészen addig elvagyok így, amíg meg nem érkezünk a parkolóba. Ekkor azért már el-elkapom róla a tekintetem és rendesen is ülök, kihúzott háttal meg minden, nem oldalasan elnyúlva, ahogy eddig.
...és várok...
A szavaira is csak egy hümmögésre és egy lassú, szinte már kimért bólintásra futja. Fogalmam sincs, mi jön most. Egy dologban viszont biztos vagyok.
- Te parancsolsz. Mr. Reynolds - mondom végül, nagy mosollyal, de csak piszkálódok kicsit. Talán ezzel az utolsó lökést is megadom neki ahhoz, hogy mondja csak nyugodtan, mit csináljak, mert nekem fogalmam sincs.
Amikor pedig elhangzik az a mondat és kiszáll a kocsiból, átcsúszok a helyére. Helyezkedek, próbálom megtalálni a helyen a volán mögött, de mit ne mondjak... elég idegen érzés. De annyi még így is megy, hogy a kezeim a kormányra tegyem.
- Vigyázok rád, Sally. Megígérem - suttogok, egyértelműen a kocsinak intézve a szavaim, éppen csak megnyugtatóan simítva kicsit a kormányon. Bár, hogy a kocsit nyugtatom, Olivert, vagy önmagam, azt nem tudom.
De így tűnt helyesnek.


_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Oliver Reynolds

Oliver Reynolds

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Kertész
Location : LV
Posts : 394

#33TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeHétf. Ápr. 04, 2022 7:38 pm

A szó: "parancsolsz", egy pillanatra felmarja a jóérzésemet.
De aztán rájövök, hogy most egész másképp szól ez, ez most csak vicc, és ahogy utána hallom a nevemet, csendben elmosolyodom az orrom alatt.

- Oké. - csak alig engedem, utána jön az "utasítás".
Ami nagyon nem az, inkább csak felszólítás, mégis ahogy kiszállok a kocsiból az oldalamon, és az orra felé kerülöm meg, a szélvédőn át azért belesek, tényleg megteszi e azt amit kértem, még mielőtt ráfogok az anyósoldali kilincsre.
Beszállok én is.
Fura egy érzés itt, annyi szent.
Igazából még el is nevetném, de egy csepp KOMOLYSÁGOT!

- Szóval... - csapom össze a tenyereimet, de arra már rendre vigyázok, hogy hangja igazából ne legyen. Vagy épp nem túl sok. - Mit tudsz a kocsikról. - Kijelentés. Inkább. Szóval úgy érzem ideje pontosítani.

- Oké.. - nyelek - A kormányt már megtaláltad, van 3 pedál... - kezdek bele, de aztán az egészet... Elnevetem.

Beletúrok a homlokomnál a hajamba.

- Bocs.. Nemigazán van gyakorlatom ebben.. - és vigyorgok. - SZÓVAL!  

Mondtam, egy kis KOMOLYSÁGOT!

- Fordítsd el a kulcsot.. - ellenőrzöm közben a sebességváltót, hogy biztos üresben legyen. Senkinek nem kell, még itt sem, egy irányíthatatlan száguldó világoskék gép.

- Lasssan... - kérem, bal kezemmel lassan, lefelé intve, jelezve, hogyan is gondoltam. És ha megteszi.. - Ne ijedj meg, az elején egy kicsit köhöghet. - mert Sally egy kitartó öreglány, azért néha kicsit makrancoskodik a kezdeti időkben. Persze most egyáltalán nem hideg a motor. Szóval gyenge az esélye.

Vissza az elejére Go down

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#34TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeHétf. Ápr. 04, 2022 8:43 pm



- A kocsik többféle színben és méretben léteznek... - kezdek bele, de aztán komolyabbra veszem. Próbálok nem okostojás lenni. Hiszen tényleg figyelek rá és tanulni akarok, de... láthatóan neki sem megy a komor tanár szerep.
- Láttam már embereket vezetni, Oliver - jegyzek meg ennyit végül, mosolyogva az orrom alatt, teljesen jól szórakozva. Úgy tűnik, a jókedvem lényegében töretlen. Se az előbbi hang nem vette el, ahogy összecsapta a két tenyerét, se más. Sőt, még talán dob is rajta, ahogy tudatosul bennem, ő milyen másképp kezdett el viselkedni. És ez tetszik.
De igyekszek koncentrálni, követem a kezét, amikor a változóhoz ér. Na az az, amiről túl sokat nem tudok, csak annyit, hogy a Sallyhez hasonló időseknél van. Fogalmam sincs, mit művel vele Oliver, de nem kérdezek, egyszerűen követi a tekintetem, majd figyelem a kis mozdulatot is, amivel a láthatatlan kulcsot fordítja el.
Én viszont még nála is óvatosabb mozdulattal nyúlok a kulcshoz, mintha attól tartanék, bármelyik pillanatban szilánkosra törik a kezem alatt. Nem akarom elrontani. Nem akarok bajt okozni. Nem akarok... Fordítom és felhangzik a dörmögős motorhang. Elsőre!
- Tudtam, hogy kedvelsz, Sally! - adok hangot - magamhoz képest még ugyan nagy hangerővel - azonnal a saját kis győzelmemnek, majd oldalra lesek Oliverre.
- Szóval most... pedálok. Vagy valamelyik. Meg ez...
Úgy tűnik, a kezdeti lökést megadta a siker, hogy pöccre felhördült a motor, így a jobb kezem már kerül is a váltóra. De hogy ezzel mit és hogy, már nem tudom. Csak a mozdulat van meg.


_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Oliver Reynolds

Oliver Reynolds

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Kertész
Location : LV
Posts : 394

#35TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeHétf. Ápr. 04, 2022 11:22 pm

Elvigyorodnék...  
De még jóval előtte elévágok valami fontossal, de korántsem elméssel, ééés...
Oké. Be kell valljam, hogy nagyon nem volt ez tevezett ötlet, SŐT! Még soha.. senkit nem tanítottam vezetni, nem kellett, sokkal inkább én voltam az, akinek másodszor.. is le kellett tenni a vizsgát, valamivel a rehab után.
De ez most nem lényeges.
A lényegesebb az a hangnem, ahogy megszólal, egyből tompít aaaaz... izgulásomon, igen, valami izgulás.. féle lehet. Szóval újult, nagy levegőt veszek, és egyszerűen kifújom.
Hosszan... Ahogy tanították nekem régen.

- Oké. - ismétlem. - Akkor kulcs. - és felhívom a figyelmét, és mutatom, ahogy.. és amiféleképpen tekerje meg.
Sally felmordul, ééés.. már be is indult a gép.

- Tökéletes. - nem neki szánom, habár egy kicsit.. azért neki is.

- Igen, pedálok. - ismétlem utána. - Balról haladva, kuplung, fék gáz. - részletezem, bár alig pillantgatok csak némileg előre-lefele, csak annyira, hogy tényleg jó helyen tapogatózik e.

- Benyomod a kuplungot.. - ha csinálja - úúúgy... aztán átváltunk... egyesbe.. - nyúlok a váltóért előredőlve a kormány oldalán, csak hogy segítsem, és ahogy rajta a keze egyszerűen ráfogok, érzéssel, finoman, de azért megadva a kezdő szilárdságot, hogy a helyes irányba tolja... toljuk, hogy ráérezzen... - és most a kuplungot óvatosan engedd fel... lassssan... De közben fogd a kormányt! - utasítom - Aztán szééépen lassan.. engedd neki a gázt... Csak érzéssel... - lehet hogy a kezem a váltón maradt, de közben csak őt figyelem. Vagyis a lábait, és azt hogy tényleg rendben elindulunk e.
Lehet, hogy a kocsi megindul.
De az is, hogy épp nagyot ugrik és lefullad.

Nos... Igazából semmi nem mehet elsőre...
Vagy talán mégis.

Vissza az elejére Go down

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#36TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeKedd Ápr. 05, 2022 8:09 am



Teljes erőmmel koncentrálok és igyekszek minden szóra odafigyelni, ami csak elhangzik.
Kuplung, fék, gáz, kuplung, fék, gáz... - ismételgetem magamban, de a kezem közben már a váltón. A mozdulat, hogy hogy kell az egésznek kinéznie, az megvan, ahhoz viszont, hogy a kuplungra tegyem a lábam, be kell néznem a pedálokhoz. Kicsit mocorgok, hogy kényelmesen férjenek a lábaim és valahogy... csak... helyesnek tűnjön, mire a mezízlábas talpam megtalálja a kuplungot és ténylegesen rátaposok. Próbálom nem erőből nyomni, óvatos lenni, de nem vagyok benne biztos, hogy megy. Akkor meg főleg nem, amikor a nagy kéz beteríti az enyémet. Felkapom a fejem, nem ijedten, de attól még ott van a mozdulat.
Ahogy egy halvány mosoly is.
Keményen három másodpercig, amikor minden más is beindul és kuplung meg gáz meg a váltó meg a keze az enyémen meg a minden és minden és minden. Kapkodok. Tudom magamról, hogy elkezdek kapkodni. Nem pánik miatt vagy ilyesmi, de jól akarom csinálni és nem megy.
- Bocsánat, bocsánat, bocsánat - mondom azonnal, amikor az egész kocsi megrázkódik egy pillanatra és elhallgat, mintha megöltem volna. Hogy kinek szól a hangom, nem tudom, de képtelen vagyok bent tartani.
De hé, legalább nem húztam össze magam és nem úgy ülök itt, mintha arra számítanék... megüt, amiért hibáztam. Csak a nagy mosoly tűnt el és egy kicsit jobban szorítom a váltót, megfeszítve az egész karom.
- Bocsánat - jön még egyszer, utoljára, most már valamivel nyugodtabban, nem hadarva, mint az előbb. A kissé feszült tartás ugyan marad, de mellé csatlakozik, hogy félig oldalra lesek rá. Nem így akartam.


_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Oliver Reynolds

Oliver Reynolds

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Kertész
Location : LV
Posts : 394

#37TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeKedd Ápr. 05, 2022 1:04 pm


- Hé..hé..hé... Benji, nincsen semmi baj... - emelem valahogy automatikusan fel, magam mellé a két kezem, mintegy védekezésül. Pedig nem tettem semmit. Igazából semmi fenyegetőt, ugye?? Amitől megijedhet...
Mégis hamar rendezem a kezdeti pánikot, és hamar megköszörülöm a torkomat.
Valami azt súgja ennél több magabiztosság kell.
Határozottság...
Így egy nagy levegőt szívva benntartom a feszültséget, lehunyom a szememet, és hosszan engedem ki.
Megint.
Csak aztán nyitom újra fel rá.

- Itt nincsenek rossz válaszok. - próbálom a szemeibe. - Senki nem tökéletes, semmi nem megy elsőre. - mert ígyvan. Sokszor... Lám, még én is elbuktam az első időkben...
Nagyot nyelek, de most ez nem az az alkalom amikor erre kitérjek.
A hangom kedves, és tudom jól, hogy neki most erre van szüksége.
És én nem is vagyok hajlandó tőle megvonni.  
Szóval folytatom.

- Akarod mégegyszer megpróbálni?? - mosolyodom már el. - Egyedül... akár.. - biccentek, mert biztos vagyok benne, hogy menni fog az. Nem akkora ördöngösség.
Max ha nem, majd besegítek.
Ha akarja, és kéne.

Vissza az elejére Go down

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#38TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeKedd Ápr. 05, 2022 1:21 pm



Nem tudom, mi történt. Úgy értem, hogy bennem, mi történt pontosan. De azt tudom, hogy utálom a tényt, amiért most miattam tűnt el a mosolya és a... keze az enyémről. Visszanyelek még egy újabb bocsánatkérést és ezzel együtt egy magyarázkodást is. De legalább ezek után már rá tudok nézni, egyszer-egyszer röpke pillanatokra még a szemeibe is... és csak kicsúszik minden...
- Tudom. Tudom, hogy nincsenek. És tudom, hogy nem akarsz rosszat. Meg nem is tettél vagy mondtál rosszat. Csak... bepánikoltam. Rossz beidegződés, azt hiszem. Bocsi - és igen, még egy bocsánatkérés, itt a teljes csomag, amit lent tartottam az előbb. Még ha ez a bocsánatkérés fele olyan komoly sincs, mint az elsők voltak. Még egy halvány mosoly is jár mellé, pusztán annak reményében, hogy tőle is kapok legalább egy kicsit.
De ezek után már bólintok is nagyot, igen, újra meg akarom próbálni. Nagy levegőt veszek, még egyszer rápillantok egy utolsó megerősítésért, de a kezem ekkor már a slusszkulcson. Mehet? Biztos? Tuti?
És csak ezek után fordítom el a kulcsot, óvatosan, vigyázva, ahogy mutatta. Majd kuplung, majd...
- Kell a kezed - jelentem ki, megakadva egy pillanatra, miközben az enyém már a váltón pihen. De akkor is kell a keze. Biztosítéknak. Utána pedig már tudom a dolgom.
- Lassan, lassan, lassan - motyogom magamnak, próbálok mindenre odafigyelni. Váltás akezeakezemen pedál kormány és... csak úgy hagyni, hogy guruljon a kocsi... lényegében gyökkettővel... de akkor is...!
Le nem veszem a tekintetem az előttem elterülő betonról, de az a vigyor, ami kiül az arcomra! Az elég sokat elárul.


_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Oliver Reynolds

Oliver Reynolds

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Kertész
Location : LV
Posts : 394

#39TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeKedd Ápr. 05, 2022 1:49 pm


- Nincs gáz. - elmosolyodom. Most már őszintén. Pedig eddig is őszinte voltam, de ez most teljesen más. Olyan... IGAZÁN őszinte! Akármit is jelentsen ez.  

Mégis itt a továbblépés ideje, mert az időnk fogy, én meg nem akarom pazarolni a szűkös másodperceket, így fel is teszem a következő kérdést.
Amire.. kedvező a válasz, legalábbis tettekben, és ahogy csendben elfekszik a két kezem az ölemben, csak egyszerűen kiengedem.

- Nyomjad! - mosolygom egy bólintással is megtűzve, éééés...

A kocsi megint felkapar, kicsit meg kéne már nézetni, de alig egy szemvillanásra fut ez csak át a fejemen, a következőben hirtelen meglepetés fogad.
Az első pillanatban le is döbbenek. Fagyok.. Inkább.
De aztán amikor a felismerés utolér...

- Ja? Igen, bocs.. - kapkodok, ami tőlem szokatlan eset, mégis hajolok már előre, fogom a pedált, vagyis váltót... a KART! Aztán valamivel közelebb csúszok, csak hogy már ne kelljen annyira nyújtózkodnom hogy elérjem, és azonnal váltunk is egybe.

- ...lassanlassan... - ismétlem vele, és tádáááám! A kocsi megindul.
Mondtam én hogy nem akkora ördöngösség ez!

- Natessék! - vágom ki, ahogy visszahanyatlok a helyemre, vigyorral, de csak az utolsó pillanat lélekjelenléte alkalmas arra, hogy ne csapjam össze megint a kezeimet.
Csakkk... örüljek. Úgy magamban.

- Mondtam én hogy menni fog.. - vigyorgok. - Ha még adsz egy kis gázt... csak érzéssel... - most újra kézzel magyarázok a levegőben, csak óvatosan nyomva a pedált, - még annyira ne hogy váltani kelljen, és kanyarooodj... be szépen.. - már tekerem a kormányt, már ha ő magától nem tette volna meg, a hozzám közelebb eső oldalán besegítek.
Szuper egy csaj ez a Sally!
Már MOST imádom érte!
Vissza az elejére Go down

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#40TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeKedd Ápr. 05, 2022 2:17 pm



Szinte már nevetséges, hogy ilyen apróságtól mekkora hatalmas vigyor ül az arcomon. Komolyan, mintha épp kétszázzal meg a végtelennel száguldanék éppen az autópályán és nem csak alig gurulnék előre egy kihalt parkolóban. De akkor is vigyorgok, mert vezetek! Én! És úgy tűnik, most már egyedül. Kivételesen észre sem vettem, hogy már nincs a keze az enyémen.
Nem mintha most valójában bármi más feltűnne, már arról is csak alig vettem tudomást, hogy közelebb csúszott hozzám nem is olyan régen... teljesen leköti a figyelmem, hogy még a pislogást is mellőzve az utat nézzem. Vagyis a nagy semmit magam előtt. De akkor is!
Képtelen vagyok oldalra pillantani, hogy lássam, mit és hogyan is mutat pontosan a kezeivel. Csak annyi van meg, hogy hadonászik és valószínűleg segíteni akar, de nincs az a pénz, amiért és egy másodpercre is arra nézzek.
- Még egy kis gáz. Vettem - motyogom. A vigyor még mindig az arcomon és egy pillanatig sem zavartatom magam, hogy a hatalmas koncentrálásban még a nyelvem is kidugom, csak úgy, félig-meddig ráharapva.
Én beérném ennyivel. A végtelen száguldással, ami még eggyel nő az óvatos gázadásnak köszönhetően. De hogy még kanyarodni is? Oké, igen, persze. Rá kell segítenie, de azért igyekszem én intézni, amint tudom. Csak... a mértéknek kell meglennie.
- Vezetek, Oliver! Én vezetek! - adok végül hangot a gondolataimnak, lényegében kiabálva. Érzem, ahogy az adrenalin száguld az ereimben - ha már Sally valójában annyira nem is -, és alig egy lopott másodpercre, a szemem sarkából oldalra sandítok.
Csak ekkor jut eszembe visszahúzni a nyelvem és újra az úton van minden figyelmem. A vigyor is mérséklődik valami irtó büszke, de közben kimondottan boldog mosollyá.
- Oké. Elég lesz. Álljunk meg valahogy, mielőtt.... - elrontok valamit? Nem, nem, nem. Épphogy átszáguld a gondolat a fejemben és már el is tűnik. - ...mielőtt kiszáguldok a forgalomba - hallani lehetett a kis szünetet a mondat közepén, de semmi más nyoma nincs, hogy volt rá esély, más lesz a befejezés, mint amit kimondtam.



_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Oliver Reynolds

Oliver Reynolds

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Kertész
Location : LV
Posts : 394

#41TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeKedd Ápr. 05, 2022 3:02 pm

Hangosan nevetek fel. Pedig eleinte nem terveztem, a belőle kitörő hirtelen jókedvnek, lecsapódó lenyomata.
Rohadtul nem adnék oda de semmit, a ma délutánért cserébe..
És most még az eszemben sincs, hogy talán.. ez az utóbbi életének egyetlen jókedve, valahogy magával ragad az érzés.

Méginkább nevetek, ahogy aztán átvált, megállna, alig pár másodpercnyi késéssel reagálok, még mindig szélesen vigyorogva, de aztán hogy ne hagyjam cserben újra visszakoncentrálok.

- Oké, oké.. csak semmi pánik.. - az ijedtség most csak megjátszott, de kihallatszik a hangomon. Csak szórakozás.

- Szóval! - köszörülök a torkomon. - Lassan húzd vissza a gázról a lábad, és kuplung lassan be. - csak kellemes hanggal szövegelem. - Most nem kell fék, van bőven helyed. - ha megteszi, csúszik a járgány kellemesen, és szépen lassulásba kezd. De ha valahol akadályba ütköznénk... - Amikor azonnal meg kell állnod, mondjuk egy kereszteződésben, akkor fékezz! Ez ilyen egyszerű. - és igen, tényleg egyszerűnek hangzik, de emlékszem még kezdő fejjel. vagy ezernyi mindenre kell figyelni.
Most viszont.. megálltunk. Elvileg.
És ha tényleg, csak újabb vigyorral fordulok oda felé.

- Na?? Milyen volt?? - vigyorgok. Úgy igazából teljesen feltöltött ez a dolog, és eszemben sincs titkolni.
Vele együtt vigyorgok.
És... úgy igazából meg is éheztem.

Vissza az elejére Go down

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#42TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeKedd Ápr. 05, 2022 3:35 pm



Nem, nem. Nincs pánik. Semmi pánik. Nincs fék. Értem. Nincs gáz. Vagyis van gáz, de szép lassan próbálom felengedni és közben a kuplung. Igyekszek teljesíteni, meg óvatos lenni, meg az utat figyelni, meg az ő hangját meg... Oké. Sok. Nagyon sok! De megoldom, még ha lehetséges, hogy sikerül erőteljesebben lépnem a kuplungra.
- Huh - csúszik ki ennyi, amikor megállunk, bár azért még az ablakon kilesve magam mellett ellenőrzöm, hogy tényleg nem megyünk sehova. Innen már csak egy hatalmas levegővétel, szinte már elégedett sóhaj részemről és kapom a kérdést.
- Állati! Mint mikor Ender Wiggin megnyeri az első harci szimulációt és ezzel megmutatja a kis rohadékoknak, hogy mire is képes! - oké, egy kicsit elragadtattam magam. Hallatszik a hangomon, süt a szavaimból és ehhez hozzáad, hogy felhúzva az egyik lábam, lényegében teljes testtel felé fordulok.
- Szóval... iszonyat jó érzés volt - veszek vissza azért. Igaz, az arcom még mindig sugárzik, a szemeim csillognak.
- Köszönöm. Sallynek és neked is - simítok még egyszer végig a kormányon, miközben szépen, lassan, minden egyes kimondott apró mondattal nyugtatom magam és próbálom visszafogni a véremben száguldó adrenalint.
- Mindig ilyen érzés? Vagy... idővel elkopik? - sejtem én, hogy valószínűleg kopni fog, hiszen egy idő után nincs már újdonság és amúgy is, látom a testőrök arcát, amikor fuvaroznak. Egy csepp jókedv nincs náluk, de ők amúgy is külön állatfaj.


_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Oliver Reynolds

Oliver Reynolds

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Kertész
Location : LV
Posts : 394

#43TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeKedd Ápr. 05, 2022 5:59 pm

 Újra elvigyorodok. Valahogy megfertőz vele, aztán nevetek, még ha legalábbis tudnám miről beszélne. Amúgy úgy őszintén fogalmam sincs.
Mégis átragad rám a felhőtlensége.
Jó átérezni.

- Csúcs! - engedek csak ennyit, de igazából nem akarom ellopni a pillanatot. Ez most csak az övé. És emlékszem, nekem is számtalanszor volt ilyen, még ha nem is a vezetésben, de akkoris. Ízlelje csak ki. Rendesen.

Aztán amikor fordul, nálam is visszábbhagy a vigyor.

- Mi nem tettünk semmit.. Te voltál... - még mosolygom. Mert igazából igaz. Ő volt az aki hozta a történteket, és azt is lefogadom, hogy mással, másképp, nem lett volna ilyen örvendetes. Vagy épp vicces. Vagy épp...

.. de itt már nem gondolom végig az azt követőket, mert érkezik az újabb kérdés, és igen. Ez azzzzért nem mindig ilyen problémamentes, akad itt vagy ezer összetevő.

- Hát... - váltok teljesen őszintén, ahogy előre fordulok. Az ülésben, és magam elé ejtve a kezeimet, csak kibámulok az ablakon. De azért a korábbi mosoly szele még mindig ott kever a szemeim környékén.

- ...azért elsőnek se mindig ilyen vidám, pláne ha bekerülsz a forgalomba, vagy ezer helyre kell figyelned, először elkap a gyomorgörcs, de aztán ha jó tanárod van, szépen lassan feloldja a félelmeket, és idővel.. - rántom meg a vállam és felé nézek. - Megszokod. - hallgatok el egy rövid időre. - Ha jól emlékszem. - mosolygok.

- De aztán meg már olyan lesz mint a lélegzés. Olyan törvényszerű.. - nézek ismét előre, de azt már nem teszem hozzá, hogy van az az eset is hogy elfelejted, mennyire is felelősséggel tartozol. Másokért. És igen, felelős vagy. Nem teheted meg... Egész sokmindent nem tehetnél meg.
Aztán van hogy mégis hiba csúszik a képletbe.

Vissza az elejére Go down

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#44TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeKedd Ápr. 05, 2022 7:19 pm



Nem szeretnék engedni neki. Biztosítani akarom róla, hogy lehet, én voltam, aki a vezetést választotta, lehet, hogy én voltam, aki nyomta a pedálokat... de ő volt, aki bemutatta Sallyt. Ő volt, aki elhozott a kapun kívülre. Ő volt, aki engedte, hogy vezessek. Ő volt, aki elmagyarázta és mutatta, hogyan kell.
- Többet tetteket értem, mint gondolnád - jegyzek meg ennyit, azért is mosolyogva és nem hagyva, hogy bármi beárnyékolja a gondolataimat.
Annyira nem, hogy hamarosan már tovább kérdezek, még mindig felé fordulva. Pedig érzem, hogy valami változik. Valami... nincs rendben. Talán nem a jó kérdést tettem fel? Még ha azt is mondta, nincs olyan, hogy rossz válasz... talán rossz kérdés az van.
- Akkor nekem csak szerencsém van veletek. Így első alkalomra - vonok vállat nemes egyszerűséggel, még mindig őt figyelve. Igaz, hogy lassan nyoma sem marad az előző pörgésnek, de nem adom fel. Vagyis igyekszek nem feladni. Figyelem és próbálok rájönni, mi is történt vagy épp történik. De közben már helyezkedni kezdek. Vissza a talpam a lábrészbe, vissza a kicsit merevebb tartás. Csak a tekintetem marad rajta.
Baj van...? - szeretném kérdezni, ez lenne a legegyszerűbb, de visszanyelem a szavakat. Lenne egyáltalán jogom faggatni? Kétlem.
De attól még elő akarok állni valamivel. Valami okossal. Nem hagyni, hogy beálljon kettőnk közé a csend, de lehetséges, hogy ezzel már elkéstem. Igenis érzem, hogy valami van ott. Valami elszakította tőlem. Vagyis nem tőlem. Csak... Innen... A jelenből. A jókedvből. Elszakította valami és magával is vitte a nagy vidámságot.
- Működik a rádiód, Sally? - próbálok váltani, miközben magamban tovább ismételgetem, amit megállapítottam. Nincs jogom faggatni. Nincs jogom ilyesmihez. Nincs nekem jogom semmihez.
- Még ennyit engedj meg nekem, aztán... mindenki vissza a helyére - motyogom. Mert igen, ennyit, a rádiót, meg merek kockáztatni. Még ha nem is ilyen kocsikban ülve nőttem fel, nem lehet bonyolult a gombokkal... vagy tekerőkkel... vagy akármivel megbirkózni. Úgyhogy hajolok is oldalra, ha kell, félig keresztül Oliveren, hogy megbirkózzak a rádió kérdésével.


_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Oliver Reynolds

Oliver Reynolds

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Kertész
Location : LV
Posts : 394

#45TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeKedd Ápr. 05, 2022 8:02 pm


Csak elmosolyodom... Talán. Talán mert örülök az örömének, de az is lehet hogy teljesen tisztában vagyok vele, neki mennyit jelenthet.
És ...

...örülök neki hogy a része vagyok.

Azután mégis beférkőzik néhány kósza emlék. Emlékek, azokból az időkből az életemben, amiket néha szeretném ha nem történtek volna meg.
De azt is jól tudom... közben, hogy ha azok nincsenek, én talán még mindig iszom. Vagy már a föld alatt heverek, és egyik sem jó elképzelés.
Kétségbe ejt.
Aztán mégis a szavai húznak ki, és csak akkor veszem észre mennyire is elkalandoztam. Pedig nem szeretem. Társaságban. Jobb az inkább egyedül, és ahogy a rádió után érdeklődik, és már nyújtózik is, egyvalami kérlelhetetlenül beékelődik a fejembe.
Talán a gondolatok hozták magukkal.
És egyáltalán nem akarom kettőbe törni a pillanatot, de egyszerűen muszáj megkérdeznem. Nem tehetek mást.

- Benji... - hunyom le a szemeimet. Talán kellemetlen a kérdés, vagy csak én nem akarom hogy támadásnak vegye, de akkor is. Tudnom kell. - Biztos hogy vissza akarsz menni?? - nyitom ki. Ha tudom, a szemeibe. De ha érzem, kényelmetlen neki a szituáció, nem kényszerítem. Most én sütöm le a szemeimet.

- Oda... - biccentem meg. Ha a szemeimbe néz, biztos ért engem. Tudja mire gondolok. Ha viszont nem, és bármi feszültséget tapasztalok, tudom hogy folytatnom kell.
És csak akkor folytatom.
Vissza az elejére Go down

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#46TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeKedd Ápr. 05, 2022 8:38 pm



Éppen csak hozzáérek a gombokhoz, keresem a megfelelő kapcsolót... de a mozdulat félbemarad. Valójában már arra, ahogy a nevem kimondja.
Majd legközelebb, oké? - mondom magamban Sallynek, de ugye... ő csak egy kocsi... és amúgy sem hallja senki a gondolataimat. Nem érkezhet felelet.
Meglepő, hogy szó sem lehet arról, hogy Oliver szemeibe nézzek? Bízok benne. Tényleg! Ez bebizonyosodott, nem? De ez most egészen más, mert pontosan tudom, miről beszél. Mi mást is adna elő ennyire óvatosan? Amíg csak bent voltunk és nem láttam ezt az arcát, nem volt feltűnő. De most tudom, hogy tojáshéjakon ácsorog éppen. Miattam.
Egy másodpercig még maradok mozdulatlan, de után hamar visszaülök a helyemre. Vagyis az ő helyére és csak félig-meddig lesve felé - de véletlen sem egyenesen rá.
Tudja, hogy baj van.
- Vissza. Oda. Úgy érted, haza akarok-e menni - nem kérdés, kijelentés. Lehet, hogy számára nem hangzik helyesnek, de attól még ott lakok. Az az otthon. És nincs választásom.
- Azt hiszem, amúgy is lejárt a fél óra... Nehogy bajba kerülj... amiért nem lesznek meg időben a virágok... Vigyél haza... - legszívesebben nem is várnék meg semmilyen reakciót. Jobban járnék, ha kiszállnék és... és mi? Visszasétálnék? Mezítláb a forró betonon? Ugyan már!
De ettől függetlenül, alig észrevehetően a kezem a kilincsre csúszik. Nem futni, nem menekülni akarok. Tudatosan nem. Csak a fránya ösztönök miatt van az egész, amolyan B tervnek csúsznak az ujjaim a nyitófülhöz.


_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Oliver Reynolds

Oliver Reynolds

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Kertész
Location : LV
Posts : 394

#47TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeKedd Ápr. 05, 2022 9:53 pm

Bólintok. Teljesen egyszerűen. Nem kellenek ide szavak. Úgy érzem. De aztán rájövök, arra is, hogy nem engem néz, így muszájnak érzem hangosan is kimondani.

- Igen. - csak ennyi. Egy szóval se több, mert attól tartok... Igazából fogalmam sincs róla mi az amitől tartok. Hogy elmenekülne?? Elfut?? Itt kinn? A semmiben? Igazából nem teljesen tudom felmérni az erőviszonyokat, azokat a viszonyokat, amik elmondanának mindent. Rengeteg történetet hallgattam végig. Láttam rengeteg könnyet.. megbánást, még az enyéim közül is emlékszem néhányra. Távoli emlékek. Mégis rettentően valóságosak. Valósággá váltott minden. Most, itt, a szemeim előtt. És nem hagyhatom. Ezt az egyet tudom. Nem nézhetem végig tehetetlenül. Képtelen vagyok.

Az utolsó szavai mégis képtelenül csattannak. Arcul csap a valóság.. - mondaná egy féleszű Buddha, én meg csak ekkor tudatosulok a tényben, hogy nemigen van más választása. Talán én venném magamhoz???
Képtelen reakció, amit egy nehéz, feltörő sóhajba fojtok.
Nézd csak... Már tizenévesen sokkal okosabb mint én...

Előre dőlök, de csak amennyire engedi nekem Sally meg a helyem, és könyékkel megtámaszkodom a térdeimen.
Nem véletlenül nem nézek a szemeibe. Tudom jól...
Azt hogy én vagyok az aki képtelen bármit is tenni??
Azt is. De a leginkább... azt, hogy...

- Azt mondtam, nem fogok kérdezni semmit. - alig szünetet hagyok. - Tudom hogy megígértem. - néznék rá a legszívesebben, de tudom hogy nem jó választás. Ezért ugyanígy folytatom. - De beszélni viszont fogok. Ha megengeded. Ha válaszolsz válaszolsz, ha nem, nem. De tudnod kell... - Mert nem hagyhatom szavak nélkül ezt az egészet.

- Tudom, hogy ott ahol vagy, nem bánnak jól veled. Egyszerűen érzem. - emelkedem aztán mégis fel, de még mindig nem nézek rá. Csak az üvegnek beszélek. -  És ezért én kérek bocsánatot. Nem szabadna ilyennek megtörténnie, soha, senkivel. Senki nem szolgálhat rá, soha, semmivel arra, hogy hatalmaskodjanak fölötte, és szeretném ha ezt tudnád. Hogy ez nem.. igazságos. És azt is szeretném.. - mondom tovább, még mielőtt az inába szállna a bátorsága és akár menekülni kezdene - ha tudnád, hogy nálam.. bármikor békére lelhetsz. Amikor csak szeretnél. Nyugalomra. Kikapcsolódásra, biztonságra. És bármikor.. ha arra kérsz.. még ennél sokkal többre is. - de elég érthetetlenre sikerült a vége, így muszáj vagyok tovább beszélni.

- Úgy értem.. ha segítség kéne. Bármiben. Számíthatsz rám. - még mindig az üvegnek beszélek, de közben érzékelem. Magam körül a világot. Őt... Azt ami történik, hogy ott van e még, rendben, vagy van e szükség beavatkozásra. Igazából nem tudom. Nem tudhatom, de ha bármi is történne, nem hagyom tettek nélkül.
Nem hagyom magára.
Többé már nem.

Vissza az elejére Go down

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#48TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeKedd Ápr. 05, 2022 10:45 pm



Ne csináld, Oliver... ne... ne beszélj... ne mondd ki... kérlek... kérlek... kérlek... kérlek... kérlek...
De beszél. Minden ellenére, beszél és én valahol elveszítem újra. Ezúttal nem őt. Önmagam. Az ujjaim hol jobban szorítják a kilincset, hol kevésbé, de egy pillanatig sem eresztem. Készen vagyok arra, hogy meghúzzam és rohanjak. Égesse a lábam a beton. Legyen hólyagos. Jöjjön le róla a bőr. Akármi. Csak jussak ki innen.
Megint megszorítom a kilincset. Egy kicsit meghúzom, hogy érezzem a súlyát, milyen könnyedén engedne, ha tényleg mennék. Majd még egyszer. És még egyszer. Közben hallgatok, minden elhangzott szót... Az egész olyan, mintha tűvel bökdösnék a bőröm. Az első pár kellemetlen, de később, minél több jön, annál fájdalmasabb.
Szart nem tudsz a világomról! Hallgass! - fejben üvöltök. Dühből. Frusztráltságból.
Félelemből...
Majd eljön az a pont, amikor eleresztem a kilincset. Egyetlen erősebb van a vésztervnek hagyott menekülésnél mégpedig az, hogy a bal karommal átöleljem magam, míg a jobb kezem a számhoz kerül. Valójában nem is a bőrt kezdem kaparni és rágni az ujjaim végén, hanem úgy az egészet a felsőm anyagán keresztül.
Fogalmad sincs, mi mindent érdemlek! Fogalmad sincs, mit tettem, hogy oda kerültem! Fogalmad sincs, miket tettem abban a hatalmas házban! Nem tudsz te semmit...
Hamarosan idegesen rázni kezdem a lábam, pedig ekkor már a megnyugtatónak szánt szavak vannak terítéken, de rajtam ez már nem segít. Teljesen elfordítom tőle a fejem, kifelé bámulok magam mellett az ablakon. Hát kellett ez nekem?
Megérte, Benjamin? - valahogy nem lep meg, amiért Steven hangján szól a saját gondolatom. Annyiszor kaptam meg ezt tőle... annyiszor... de annyiszor...
- Miért kellett mindent tönkre tenni? - először csak motyogok, de utána az egész... valahogy kiszakad. - Senki nem tud segíteni, oké? Ott vagyok, ahol lennem kell. Ahova parancsoltak. Ahova tartozok! Kapok enni! Van saját szobám! Nem láttad a medencét? Nem láttad az ékszereket rajtam? A könyveim! Megvan mindenem, elég füttyentenem! Cserébe csak annyit kell tennem, hogy befogom a szám és tűrök, bármi van! Fogalmad sincs semmiről! - kiabálok, üvöltök, ahogy a torkomon kifér és mintegy végszóra rángatni kezdem a kilincset. Erőből. Nincs már semmi kedvesség, óvatosság. Ki akarok jutni. Legyen vége. Csak legyek kint. A forró levegőn. Ha felém nyúlna, elütöm magamtól. Ha kell, kézzel lábbal küzdök ellenne, bármivel is próbálkozzon. Csak nyíljon az ajtó és jussak ki... akár csak kiesve innen... ki a betonra... ott összekuporodva... csak ne... ne fájjon...
Nem fogok egy árva könnycseppet sem kiereszteni!
Nem fogok sírni!
Nem fogok zokogni!
Egy frászt nem.


_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Oliver Reynolds

Oliver Reynolds

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Job : Kertész
Location : LV
Posts : 394

#49TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeSzer. Ápr. 06, 2022 1:32 am

Beáll a csönd. Olyan fura, vészterhes féle, és még arról se vagyok meggyőződve, hogy tényleg csönd van igazán. Valahol érzem hogy hibáztam. Valahol meg azt, hogy ez az egyetlen van amit tehettem, hogy ne őrüljek meg. Hogy ne fektessen kétvállra. Hogy ne őröljön fel.
Mégis tudom hogy elhamarkodott cselekedet volt.
Egyszerűen a légkörből érzem.
Pattanásig feszült...
És ahogy oldalra fordítom a fejem, testet ölt a valóság.


Lehet azt gondolom, tudok segíteni. Lehet hogy azt, kevés vagyok én ehhez, hisz ki vagyok én!?? Egy senki. Egy lehetetlen.. tehetetlen.. egykor önző volt alak, aki azt hiszi mindent megmenthet.
Pedig annyira elmondanám...
Annyira elmondanám neki, hogy miért nem várhattam vele. Annyira elmondanám hogy miért kellett tudnia... Hogy miattam... hogy nem bírnám ki. Hogy képtelen lennék a saját szemembe nézni, ha egyszerűen... itthagynám. Ha ígyhagynám...
Ha otthagynám.
Ha elfordítanám a fejem.
Ahogy sokan tették velem. Évekig.
Én nem akarok az az ember lenni...
Én nem akarok olyan ember lenni.
Nem hagyhatom hogy olyan legyek.
Ezért...

Valahol tudom, hogy hibát követtem el, mégsem tudom hibaként felfogni. Tudnom kell.. és tudnia kellett. Mindkettőnknek kell értenie. Egyszerre. És külön-külön is talán, habár nem vagyok biztos benne, hogy ő bármit is megértett.
Hogyan is érthetne...
Én sem értettem semmit.


A pont amikor suttogni kezd, már előrevetíti a későbbieket.
Mégsem készültem fel igazán. Erre... nem.
És ahogy üvölteni kezd, az első pillanatokban csak lefagyottan figyelem. A következőkben viszont, ahogy erőszakoskodni kezd a kilinccsel, már tudom hogy cselekednem kell, különben.

 - Benjamin... Benjamin.. figyelj! - húzódom közelebb, de nem a helyes lépés. Próbálom megállítani, próbálom leállítani, nem erővel, mégis szilárd lépésekkel, de az se érdekel ha összerúgdos. Ha harap, karmol, nem állok le. Tudnom kell hogy rendben lesz. Hogy nem adja fel, hogy helyre... tudom... hozni...  
Mindazt amit megtettem.
Pedig miatta tettem meg...
Kit akarok ezzel átvágni!??
Hirtelen vált az egész kedélye, és teljesen megváltoznak a lépések.
Ha közben nem tört ki.. Ha nem sikerül neki - "Csak most ne engedj.. Sally!" - akkor már teljesen másképp nyúlok feléje, már nem lefogni akarom, maradásra bírni, lenyugtatni, hanem teljesen közel csúszom, egész a testére, és egészen átölelem.
Ha rúg... ha kapar... ha üt, nem számít. Gyengén és szeretetteljesen, nem szorosan, védelmezve, elég időt és teret engedve, arra, hogy másképp döntsön.

Ha mégsem... szabadon engedem.
És ha mégis kitörne, ha Sally mégis engedne, én is kitörve utána, utánairamodom.

Nem hagyom magára.
Mit mondtam??
Többé már nem.

Vissza az elejére Go down

Benjamin Alexander Sawyer

Benjamin Alexander Sawyer

WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼



Location : Oliver karjaiban (és Sally anyósülésén)
Posts : 595

#50TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitimeSzer. Ápr. 06, 2022 8:19 am



Tombolok.
Pánikolok.
Ütök.
Kiabálok.
Üvöltök.
Rángatom a rohadt kocsi rohadt kilincsét.
Kész csoda, hogy nem marad a kezemben, de akkor sem akar engedni és ettől csak még rosszabb minden. Nem tudok menekülni, be vagyok zárva egy fémdobozba, bezárva valakivel, aki...
...aki úgy szól hozzám, mint Steven.
Hallom a nevem. Valahogy átjut a saját üvöltésemen, zihálásomon, küzdelmemen. De most nem segít tisztán gondolkodni és főleg nem tudok figyelni. Akkor sem, ha ez parancs. Más nem lehet.
- Csak üss meg végre! - üvöltöm még utoljára, de nem vagyok vele képben, kihez beszélek. Még úgy sem, hogy közben hirtelen fordultam felé és egyenesen az arcába törtek ki a szavaim. Hiszen úgyis közel van, nem? Túl közel és amúgy is... azt tesz, amit akar. Mindenki azt tesz velem, amit csak akar és nekem nincs beleszólásom. Mintha senki nem hallaná a hangom, bármit teszek. Csak egy árny vagyok, aki megbújik a sötét sarokban. Nem is létezek igazán.
- Csak... üss... - elfogyott az erőm és a sok kiabálástól berekedtem. Ráadásul hiába minden azzal a kilinccsel, amihez visszafordultam, nem ereszt.
Én pedig lassan... idővel... elfogadom.
Azt, hogy nem szabadulok és magát a bennem tomboló fájdalmat. Mert fáj. Igenis fáj. Létezni. És minél csendesebb leszek, minél inkább lenyugszom, ez az érzés annál jobban erősödik a mellkasomban.
A fejem, homlokom az üvegnek csapódik. Nem erőből, az tényleg elfogyott, csak úgy hagyom koppanni, ahogy összegörnyedek, amennyire lehet. A kezeim magam előtt, még mindig a kilincsre fonódnak az ujjaim, de már nem szorítom. Nem mozdulok és nem kiabálok tovább. Megadtam magam. Feladtam.
Ahogy azt a bizonyos küzdelmet is a könnyeimmel. Most már hagyom őket szabadon lecsorogni az arcomon. Némán, egyetlen mukkanás nélkül zokogok, de azt hiszem, elég a hátam látni, hogy kivehető legyen a rázkódás.
Most már tényleg... azt tesz... velem... amit csak akar.


_________________

You're okay.
You're here, you're going to be fine.
Just try to get some sleep.
Everything fucked up is still going to be here tomorrow,
you can freak out then.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



WHAT HAPPENS IN VEGAS
▼ STAYS IN VEGAS ▼




#51TémanyitásTárgy: Re: Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??   Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..?? - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Kérdések és megoldások - Ha csak sejtesz és semmit se teszel, TE is elkövető leszel..??

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next

 Similar topics

-
» Kérések-kérdések
» Csak egy egyszerű este volt...
» Csak nézünk, mint Rozi a moziban Effy&Jodie
» Az éjszaka közepén érkezett hívás csak rosszat jelenthet?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Las Vegas :: ∷ Játéktér ∷ :: külváros / sivatag :: Lakások-